Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Kurja inimese surm.
 
siil 18. jaanuar 2017, kl 14.01
Mis juhtub sellise hingega, kes on elus olnud ääretult negatiivne, ka oma lähedaste suhtes ning ei palu ka andestust enne lahkumist?
 
nagu näha 18. jaanuar 2017, kl 14.11
aga mis juhtub elus sellistega? nagu näha, mitte midagi, arvatavasti seal ka.
 
tõde 18. jaanuar 2017, kl 15.25
Patu palk on surm, kes oma patte andeks ei palu ja meelt ei paranda, selle osaks on igavene surm.
 
Teispoolsus 18. jaanuar 2017, kl 15.31
Üldiselt lähevad need hinged põrgusse. Seal peavad nad taluma aastaid viimase vindi peal olevat kakahäda ilma, et potile saaks minna. Teate küll milline see kakahäda on,selline, kus sa oled juba pool päeva piinelnud ja oodanud tööpäeva lõppu, sest tööl on vetsu seinad õhukesed ja iga väiksemgi hääl kajab kohe koridorides, mistõttu sa juba pärast tööd koju rutates ootad, millal saabub see õnnis hetk ja saab ometi sulgurlihase vabastada. Ja vot just see tunne, et sa oled juba päevalehe kaasa haaranud, wc-poti kaane avanud ja tagumendi prill-lauale toetanud, et tunda ülimalt õnnist tunnet ja just sel hetkel lüüakse punn ette ja see kõik kordub nagu õudusunenägu. Loodan, et see vastas teie küsimusele ammendavalt.
 
maniila 18. jaanuar 2017, kl 15.42
"Tõde"! milline on ajutine surm?
 
siil 18. jaanuar 2017, kl 15.52
Kliiniline.
 
maniila 18. jaanuar 2017, kl 16.06
No kliiniline surm on ikka lõplik surm, mitte ajutine. sorry, aga mina hingede rändamisse ei usu. no olen selline uskmatu Toomas:)
 
siil 18. jaanuar 2017, kl 16.14
Usud siis, et peale surma on tyhjus?
 
tõde 18. jaanuar 2017, kl 16.25
maniila - Kas on raske googeldada ja enne oma lolluse eksponeerimist elementaarsed asjad selgeks teha?

Wikipeedia:
Kliiniliseks surmaks kvalifitseerub inimese surm siis, kui inimese pulss, südamelöögid ja hingamine katkevad, kuid taastuvad loetud minutite jooksul.

Mina ei räägi hingede rändamisest. Räägin sellest, et pärast füüsilise ihu surma võib hing saada kas hukatud põrgus või elada igavesti Jumala ligiolus. Ma ei tea, kas põrgus peab hing piinlema igavesti või muudetakse ta pärast kohtuotsust olematuks, st surmatakse igaveseks.
 
skd 18. jaanuar 2017, kl 16.31
Teispoolsusest enam tagasi ei tulda ja kõik väited, mis käivad paradiisi, põrgu ning hingede rändamise kohta, on hüpoteetilised.
 
maniila 18. jaanuar 2017, kl 16.39
No kliinilisest surmast välja toomine võib lõppeda ka juhtmeta otsas vegeteerimisega. mis mõtet sellel on? surm on elu lahutamatu osa. nii nagu me ei mäleta oma sündi, nii oleme ka surmahetkel üksinda. mis sellest hingekesest saab, seda ei tea meist keegi, on vaid oletus.
 
kuri muri 18. jaanuar 2017, kl 16.44
räägitakse põrgust no minu arvamine on,et maapealne elu ongi põrgu.
 
njahh 18. jaanuar 2017, kl 16.53
on kliiniline surm, millest on võimalik inimest tagasi tuua, ilma et jääks sellest püsivaid kahjustusi: näiteks elustamine infarkti korral.
On bioloogiline surm, mis järgneb kliinilisele ja millest tagasitulekut pole.

Mis hingedesse ja nende rändamisse ning põrgutulle ja paradiisi puudutab, siis ilmselt on need välja mõeldud inimeste vaoshoidmiseks ja hirmutamiseks, aga ka surmahirmu vähendamiseks.

Tõde, ma tahaks teada, et kui ma elan patuta, siis elan igavesti või?
 
Kerlin 18. jaanuar 2017, kl 16.54
Näete, mis juhtub, kui tеlfimutid ei niku.
Peksavad täiega segast.
 
igaüks usub niipalju kui aju võtab 18. jaanuar 2017, kl 17.01
üldiselt on kaasaegne teadus juba rohkem müstiline kui see müstika, mida alternatiivseks peetakse.
 
maniila 18. jaanuar 2017, kl 17.04
Kerlin! Mitu korda sa päevas, delfimutt, nikud?
 
irww 18. jaanuar 2017, kl 17.22
Kerlin on tegelikult impotentne mees, tema ei niku enam kedagi, hoopis teda nikutakse. Siin üritab ta anonüümselt veel meest mängida.
 
tõde 18. jaanuar 2017, kl 18.59
kuri muri - Sul on õigus selles osas, et sageli ongi maapealne elu põrgu - inimesed ise on elu selliseks teinud. Algselt ei olnud see nii mõeldud.

njahh - Sa oled peaaegu õigel teel.:) Mõned inimesed on lahkunud planeet Maalt ilma surma nägemata. Mul tuleb kaks meelde - Enok ja siis prohvet Eelija, kes viidi tuliste vankritega üles taevasse.

Üldiselt on nii, et inimesed siiski teevad pattu - patt on kõik see, mis on Seaduse ehk Käsu vastu. Käsk on põhimõtteliselt 10 käsku. Häda on selles, et inimesed on umbes 6000 aastat Seadust ehk Käsku rikkunud ja meie vanemad ei õpetanud meid õigesti elama. Nad ise ka ei osanud. Ja meie ei ole oma lapsi õigesti õpetanud. Nõiaring.

Nõiaringist on väljapääs - väljapääsu valmistas meile meie Looja ja ka meie planeedi Looja - Jumal, kelle nimi on JHVE. Me võime kõik oma üleastumised andeks saada järgmistel tingimustel:

1. KUI me tunnistame, et oleme eksinud ja oleme teinud valesti.

2.Parandame oma üleastumistest meelt, st me ei tee enam valesti ja halvasti, vaid otsustame, et teeme õigesti ja siis teemegi õigesti, st hakkame õigesti elama.

3. Kui me oleme neid kahte asja teinud, siis peame teadma, et JHVH poeg Jeshua, keda meie kultuuris tuntakse Jeesus Kristusena, on juba surnud kõigi meie sooritatud halbade asjade eest ja meie ei pea enam kohtu alla minema. See tähendab, et Jumal JHVH näeb meid seetõttu õigena.

Kui oleme nõnda õigeks saanud ja elame JHVH seaduste järgi, siis me sureme küll füüsiliselt - meie esivanemate üleastumised on meie DNAs, kuid meie Hing on Jumala raamatus, võib olla, et kompuutris:) kirjas Hingena, kes ühel päeval äratatakse surnuist üles. Me saame uue ihu ja see ihu on surematu ihu ja siis jah - me elame igavesti.
Sest Jumal lõi inimese enda näo järele enda sarnaseks.

JHVH on Iisraeli Jumal - Iisrael oli ja on kaksteist suguharu, üks neis on Juuda, st juudid. Kümme suguharu on rahvaste seas hajunud, me keegi ei tea, kelle veri või DNA meis tegelikult on.

Keda huvitab ja kes vene või inglise keeles loeb, võiks lugeda meie ja ka ingliskeelsetest piiblitest eemaldatud Enoki raamatut. Saab palju mõtlemisainet lagnenud inglite kohta ja slle kohta, mis siin Maal tegelikult juhtus ja KES inimene on.
Venekeelses piiblis, vähemalt osades, on Enoki raamat olemas ja ka Egiptuse piiblis, aga google otsinguga leiab hõlpsasti.

Igavesel elul ei pruugi olla palju kirikuga tegemist. Suur osa meie kirikuid on nagu juutide Sanhedrin, kes nõudis, et roomlased Jeshua surmaksid.
 
Teema algatajale 18. jaanuar 2017, kl 19.26
---Mis juhtub sellise hingega, kes on elus olnud ääretult negatiivne, ka oma lähedaste suhtes ning ei palu ka andestust enne lahkumist?---

Kõik siin elus on suhteline ja ka näiline. Vabalt võib olla nii, et see kuri inimene läheb taevariiki, lõbus ja kõbus aga põrgu ! Kuigi eelnev ei kõlanud just loogiliselt aga luba ma valgustan.
Hea südamega noormees läheb kooli, ta on natukene kinnise iseloomuga ja nohiklik, läheb nii, et ta satub põlualuseks. Mööduvad aastad, nii vaimset kui füüsilist vägivalda kannatanud noormees muutub, suhtub negatiivselt kõigesse ümbritsevasse, vihkab kõiki. Norija(te) elus mööduvad samuti aastad, nende enesekindlus ja ego on taganud neile materiaalse kindlustatuse ja ühiskondliku positsiooni, nad näivad kõrvalseisjaile rahulolevate, toredate ja meeldivate inimestena. Millise valiku teeks viimsepäevakohtus Jumal ?
Seega kõik ei ole mustvalge ja üheselt selge :|
 
missaab 18. jaanuar 2017, kl 21.28
Mis saab indudest, hiinlastest, aborigeenidest, jne?

Ei, parem ma küsin nii, mis saab nendest, kes elasid oma elu ära ENNE piibli kirjutamist ja Jeesuse sündi?

Kas need inimesed on kadunud ja "saavad hukatud põrgus" vaatamata sellele, et nad võisid olla ingellikult head?
 
tõde 18. jaanuar 2017, kl 23.11
Tegelikult on asi lihtne - mäng käib ei millegi vähema kui igavese elu peale.
Kurjale pannakse piir ja kuri kaotatakse igaveseks - kellel oleks midagi selle vastu? Inimesed oma südames ju igatsevad seda, sest kurja tehakse palju. Oluline on see, et inimene ise distantseeruks kurjast - sest muidu hävitatakse ka tema koos kurjaga.

Kuri on vaimne nähtus, deemon kui soovite, ja vajab tegutsemiseks inimese ihu. Inimesel on valik - kas ta alistub kurjale või ei alistu. Aga enne otsustamist tuleb inimesel teadvusele tulla ja hakata aru saama, mis värk on.
Ja muidugi peab oskama heal ja kurjal vahet teha.:)Käsk, seadus ongi selleks mõõdupuuks või kraadiklaasiks, mis õpetab asjadel vahet tegema. Hea on hea Jumala mõõdupuu järgi ja kuri on kuri Jumala mõõdupuu järgi. Mitte inimese mõõdupuu järgi.

Oluline on ka see, et inimene näeb silma järele, Jumal näeb südamesse. Arvan, et Jumalale ei ole niivõrd tähtsad meie saavutused, kuigi ka need on tähtsad, kuivõrd motiivid - miks midagi tegime või miks midagi tegemata jätsime.

Mis saab neist, kes elasid enne Jeesuse sündi?
1 Pe 3:19-20:

19 kelles ta läks ja kuulutas vangis olevaile
vaimudele,

20 kes olid olnud sõnakuulmatud muiste, kui Jumala pikk meel ootas
Noa päevil, laeva valmistamise ajal, milles vähesed - see tähendab
kaheksa hinge - veest päästeti.

Siit võib aru saada, et Jeshua pärast seda kui ta üles äratati, läks maa alumistesse paikadesse ja kuulutas neile - sest surnute vaimud olid maa all, sellest on mitmes kohas juttu. Ja tõenäoliselt oli kaks kohta - oli Aabrahami süli ehk paradiis headele ja oli piinapaik kurjadele, seda me saame lugeda rikka mehe ja vaese mehe Laatsaruse loost. Kes kuulutuse vastu võtsid - võimalik, et osa sai juba siis igavese elu. Sest palju haudu läks lahti ja linnas nähti palju ülestõusnud pühasid. Ju nemad võeti ära taevasse, selle kohta rohkem kirjutatud ei ole.

Mis saab hindudest, hiinlastest, indiaanlastest jne?
Piiblis on kirjas, et neile, kes on ilma käsuta, mõistetakse ka kohut ilma käsuta, et nende inimeste endis südametunnistus mõistab neid kas õigeks või hukka. Siin on mõtteainet, küllap on Jumal ka seal mingi võimaluse ette näinud.

Aga meie siinmaal ei saa indiaanlaste teadmatuse selja taha pugeda. Kellele on palju antud, sellelt nõutakse palju, kellele on vähe antud, sellelt nõutakse vähe.
 
missaab 18. jaanuar 2017, kl 23.27
Ma pidasin silmas erinevaid religioone.

"Aabrahami süli ehk paradiis headele" - siit sai alguse islam.
 
??? 18. jaanuar 2017, kl 23.51
Aga mis saab homodest?
 
to teemaalgatajale 19. jaanuar 2017, kl 08.32
See Jumal on inimese enda kõrgeim tasand ning kõrgelt alla tagasi vaadates elule, teeb see nn Jumal ehk siis inimese ise otsuse oma edasise teekonna kohta. Mis su konkreetset näidet koolikiusatud õpilasest puutub siis ega ta enda kohta head otsust vastu ei võta. Hea otsus tuleks siis kui ta endale osaks saanud kurja saatuse endale andestaks ja andestaks ka nendele kes teda kiusasid. Vimmaga surev ei näe paradiisi.
 
eelmisele 19. jaanuar 2017, kl 10.47
Kuna kiusajad ei kahetse midagi, ei tunne mingit süüd endal olema, on rõõmsad ja positiivsed, vaatavad elule mõnuga tagasi (assa krt, kus sai seda nolki kooli ajal kiusatud ja edaspidigi teistele s.tta keeratud), siis järelikult pääsevad nemad paradiisi?
Ongi vastus teemaalgatajale olemas...kurjus võidab alati!
 
siil 20. jaanuar 2017, kl 10.23
Arvan, et see ei ole oluline, millises hingeseisundis sured. On ju palju äkksurmasid, mille puhul inimene enda jaoks enam midagi teha ei saa voi on näiteks dementne. Kui peale surma ongi tyhjus, siis ei ole ju vahet, oled heas voi halvas hingeseisundis.
 
kleit 20. jaanuar 2017, kl 23.20
mida rohkem ma loen neist asjust, seda enam ma hingede rändu usun. see kristluse haudade avanemise värk jääb kuidagi primitiivseks. mulle isiklikult on arusaadavam see teooria, et elu on justkui kool, kus õppimas käiakse.
aga teemaalgatajale
eks see paha inimese hing läheb samuti teispoolsusesse ja siis seal arutatakse, mis läks hästi ja mis halvasti ja mida veel õppida vaja ja mis järgmises elus ette võtta...ja kui oli näiteks kurjategija, siis äkki õpib nüüd järgmises elus ohvri rolli. igatahes mulle meeldib see teooria kõige rohkem. loodan, et nii ongi.
 
metsavahtide meeskoor 20. jaanuar 2017, kl 23.30
Kord sureb kuri metsavaht,
kes tahab taeva minna kahh.
Kuid Peetrus ei tee ust siis lahti,
sest tal põle tarvis metsavahti.
Kes töllmokkadele peaks jahti
 
tõde 21. jaanuar 2017, kl 00.36
aplaus metsavahtide meeskoorile!:)

Homodel on sama saatus varaste, ahnete, abielurikkujate ja ülekohtustega:

1Kr 6:9 Või te ei tea, et ülekohtused ei päri Jumala riiki? Ärge eksige: ei kõlvatud ega ebajumalateenijad, ei abielurikkujad ega lõbupoisid ega meestepilastajad,
1Kr 6:10 ei vargad ega ahned, ei joodikud ega pilkajad ega riisujad päri Jumala riiki!
 
HeaTydruk 21. jaanuar 2017, kl 13.50
Sellist asja nagu põrgut ja taevast ei ole olemas. Kenakene ajupesu usu poolt teile tehtud:D Nagu siin eespool ka juba keegi ütles siis praegune maapealene elu ongi põrgu. Vaadake milleks inimesed võimelised on, mida nad teevad üksteisele, milliseid piinu inimesed siin maa peal juba elu ajal kannatavad. Mina arvan, et peale surma on kõigi jaoks mingisugune selline seisund mis on elust lahkumiseks kergendus, mingi kerge olek ja mingi koht kuhu see hing läheb. Ma millegipärast usun taassündi ja sellesse et inimesed on mitu korda siin maa peal ning õpivad õppetunde. Seda jama ma küll ei usu, et üks hing sünnibki ühe korra, kui ta on paha siis läheb põrgu ja hea siis taevasse. See on täielik hirmujutt naiivsete hirmutamiseks. Erinevate uskude esindajate surm vaevalt kuidagi erineb, oleme me ühesugused inimesed kõik ja peale surma on hinged ikka ühesugused ja samas kohas.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!