Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Kurja inimese surm.
 
maniila 21. jaanuar 2017, kl 14.48
to "siil". aga kõige parem surm ongi äkksurm, seda muidugi surijale mitte lähedastele. kõige jubedam on aastate kaupa piinelda ja teada, et see siiski lõpeb surmaga. mõne jaoks on see maine keha (ükskõik millistes piinades) väga tähtis. mis kliinilisse surma puutub, siis võib muidugi ka reaalsesse ellu tagasi tuua, kui aju ei ole liialt kaua hapnikupuuduses olnud.
 
palun vasta, tõde 21. jaanuar 2017, kl 23.05
Mis saab neist kes vabasurma valinud?
 
tõde 22. jaanuar 2017, kl 13.44
Mis Seadus, st Käsk ütleb?
Käsk ütleb: Sa ei tohi tappa.

Tapmine tähendab siin mõrvamist, so tahtlik ja ettekavatsetud inimeselt elu võtmine on mõrv.

Inimese elu on püha ja kuna inimene ise ei anna endale elu, siis ei ole tal ka õigus inimeselt elu võtta. Erandiks on kurjategijad - need, kes on mõrvanud või muul kombel inimesi hävitanud. Kurjale tuleb panna piir ja sellepärast on surmanuhtlus piiblis lubatud.

Vabasurm on mõrv, vabasurmas mõrvab mõrvar iseenda. Meie neomarksistlik liberaalsus on asunud vabasurma propageerima - ärge uskuge seda, see on suur vale. Seda propageeritakse viimasel ajal ka meie meedias, ehk soovib mõni jõud et valge eurooplane ennast ise hävitaks?
 
tõde 22. jaanuar 2017, kl 18.28
Ka eutanaasia on käsu vastu elu võtmine ja mõrv.

Samas ei ole millegagi põhjendatud raskelt haigete, ka teadvusetute inimeste, hoidmine voolikute otsas kuid ja isegi aastaid. Kui niisugune haige voolikute küljest lati ühendatakse, siis see ei ole mõrv.
 
palun vasta, tõde 28. jaanuar 2017, kl 23.02
Kuigi looma puhul on hädatapp ja mürgisüst teatud juhtudel aksepteeritav jääb inimese puhul selline mõte võõristavaks. Samas voolikute abil inimest vegetatiivses seisundis hoida on julm.
Minu küsimus seisnes pigem selles, et kui inimene on meeltesegaduses iseenda ohvriks saanud, kas ta jääb siis määramata ajaks nähtamatuna maapeale hulkuma või sünnib peatselt uuesti oma lõpetamata kursust kordama.
Kas sellist hinge on võimalik ka kuidagi aidata?
 
ma 30. jaanuar 2017, kl 09.08
Mingit põrgut pole olemas, ka enesetapjate jaoks mitte. Lugesin ühe ensetapja meenutusi, tal olevat olnud täpselt sama hea tunne kui teistel lahkujatel, hele valgus ja õndsalik hõljumine "koju". Enne kui elustati.
Kurjadega ei juhtu ka midagi, peavad järgmises elus rohkem õppetunde läbima mitte ei saa rahulikult läbi elu veereda.
Selles elus ei saa nad kahjuks karistatud nagu juba keegi eespool siin kirjutas.
Vana hing teab alateadvuses juba lapsena, et tal on mitmes elu käsil ja ta on üsna tüdinenud elust, tahab ära aga teab et peab oma tee läbi käima.
 
Väike lisa 30. jaanuar 2017, kl 11.16
Keegi toob siin välja piiblist, et tapmine on patt.
Kas Junal on oma käegea ühegi sõna kirjutanud? Piibli kirjutasid jüngrid. Ja veel neid algseid piibleid on kümneid ja kõik erinevad. Hiljem kirik pani kokku ühe harju kekmise, mis kasulik rahva ohjeldamiseks.
Vana testament ütleb, tule ja mõõgaga tulen.. Silm silma eest jne... Sõjad.. kas seal pole tapmist? Palju kirik ise tappis inkvisiitorite käe läbi?
Ka pilastamine on patt jne. Sellegi poolest kirikutes vohab pedofiilia. Seega, unustage see piibel. Seda on tuhandeid kordi ümber kirjutatud.
Kurja inimese surma kohta. Ma tean täpselt, et on nõialt tellitud ühe halva inimese surma. Ja poole aasta pärast inimene suri, haiguse läbi, ootamatult ja kiiresti.
 
HeaTydruk 30. jaanuar 2017, kl 19.53
Piibel on üks paras muinasjuturaamat ja lollidele lugemiseks kes iseseisvalt mõelda ei oska. Saage aru, religioon on masside mõjutamiseks ja ajupesuks.
 
tõde 30. jaanuar 2017, kl 20.27
Kõigepealt vastus küsijale - palu selle ise endalt elu võtnud inimese hinge eest. Palve on alati hea. Oled Sa ise usklik, st kas sa usud Looja Jumalat?
Palve on kõne Jumalaga, räägi talle ära, mis Su hinge vaevab ja Sa saad vastused.

Ära muretse, hing ei jää maa peale hulkuma, Piibel ei räägi niisugusest hulkumisest midagi ja uuestisündimisest Piibel ka ei räägi. Palu armu ja halastust sellele hingele ja tea, et Jumal näeb inimese südamesse, ta teab motiive.

Kui inimene võttis elu meeltesegaduses, siis mis see meeltesegadus muud on kui kurja vaimu mõju, kes inimeselt mõistuse röövib? Inimese enese süü ei pruugi sel juhul olla suur.

Mis saab inimesest pärast surma, selles on erinevad religioonid erinevatel seisukohtadel. Mina räägin seda tõde, mis on Piiblis. Piibel ei õpeta taassünde, Piibel räägib ühest ja ainsast elust. Ja selles ühes elus tehtud valikute järgi otsustatakse inimese igavik.

Igavik on igavene elu, mis tugineb teistele alustele kui meie praegune elu planeedil Maa. Igaviku Kuningriiki lastakse sisse vaid need, kes alluvad Looja normidele ja Looja Kuningriigi konstitutsioonile, piirikontroll on täiuslik, seda võltsdokumentidega ära petta ei ole võimalik.

Väike lisa - Piiblit ei kirjutanud jüngrid. Piibel koosneb kahest osast - Vana Testament ja Uus Testament. Osa UT on Jeshua jüngrite kirjutatud, VT raamatud kirjutati eri aegadel, vanimad umbes 3500 aastat tagasi, st 1500 a eKr.

Jah, piiblitõlkeid on palju ja osa raamatuid on Piiblist välja jäetud, kuid põhiolemus on alles. Uuri ometi natuke Piibli kujunemise ajalugu - kuidas käsikirju ümber kirjutati, kus neid hoiti, mis on tänaseni alles, mis ajast ja kuidas need kattuvad meie tänaste tõlgetega. Uuri, siis saad selgust ja sa ei pea alusetult oletama.

Mina ei kaitse kirikut, Piiblil ja JHVH Jumalal ei pruugi palju kirikuga tegemist olla. Olen nõus, et kirik on teinud palju kurja ja teeb seda jätkuvalt. Mina rääkisin Piiblist, Piibel ei võrdu kirik.

Muide, su näide silm silma hammas hamba vastu tähendab seda, et Piibel keelas Iisraeli rahval kätte maksta rohkem kui oli kahju tehtud.
Tollases Lähis-Idas oli tavaline, et kätte maksti rohkem kui oli kahju tehtud. Iisraellasi manitsetakse hamba väljalöömise eest kätte tasudes piiri pidama nii, et lüüakse ka kahjutekitajal ainult hammas välja, mitte ei lööda inimest ennast maha. Et neist asjadest aru saada, tuleb tunda ajalugu ja tolleaegset kulturi ning tavasid.
 
tõde 30. jaanuar 2017, kl 20.34
HeaTydruk -
mitu korda Sa oled Piibli läbi lugenud, et sa nii julge oled seda muinasjuturaamatuks nimetama?

Ära palun ütle, et see on lollidele lugemiseks, st minusugusele lollile lugemiseks. Sest vaata, Sa tembeldad mind sellega lolliks, aga kes oled Sina, et Sa mulle hinnangu annad? Kes on Sind minu üle otsustajaks pannud?
Kui keegi ei ole Sulle seda voli andnud, siis jää palun viisakaks. Igal inimesel on õigus oma arusaamisele elust ja palun austa minu arusaamist, ka mul on õigus oma arvamust avaldada.
Agne Tamm 30. jaanuar 2017, kl 23.38
Aga samas suguvõsas või mujal võib ju uuesti sündida, geene ju mujalgi, oleme sugulusrahvas, hõim, kellest kahju, keda igatsetakse ,see sünnib uuesti!
 
heli 01. veebruar 2017, kl 22.32
Hea Tydruk
sul on pea natuke segi. Religioon on religioon. Piibel on Piibel. Aga sa ajad segi, et need, kes pahategusid religioonide ja Piibli õigustel teevad, on ju ikkagi ainult tühipaljad INIMESED. Saad aru. Kui preester on pedofiil, ei muuda see veel religiooni pedofiilseks. Ki katoliku kirik on Piiblit oma kasuks ümber teinud ja hulga inimesi tapnud, ei muuda see religiooni kuidagi moodi samasuguseks. See, kes on olnud halb, on olnud katoliku kirik ja mitte KÕIK selle liikmed. Eestlased on alati elanud Jumala järgi ka ilma sissetoodud võõrreligioonita. Meie OMA relgioon, milleks on meie filoosfia, on õige! Oleme loodust austav sõbralik rahvas - ja see ONGI Jumalale meelepärane elu. Vahet pole, mis usku me oleme. Tuleb elada nii - ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. Ja ongi kogu tõde ja filosoofia!
 
emasiil 24. detsember 2017, kl 18.16
Kas idioodid synnivad uuesti, kuna nad ju ei moistnud midagi??
 
Erkki 24. detsember 2017, kl 21.57
Räägitakse, et Elva hull olevat ära surnud - tea, kas vastab ka tõele see ?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!