Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Nõiad&maagid
 
Uus 23. veebruar 2020, kl 19.18
Soovitage nõida või maagi, kellelt saab ka abi! :)
 
Q1 23. veebruar 2020, kl 19.24
Milleks on vaja abi?...:)
 
OP 26. veebruar 2020, kl 18.35
Aga tõestage, et keegi on kunagi üldse nõialt või maagilt abi saanud? Ma pole kusagil tõestust kuulnud.
Kui kuulata Kadaka jutte, siis tema loominguline väide on, et inimesed ei ole võimelised maagia abil ründama, nad on võimelised ainult end kaitsma. Ja kaitseks on peamine viis puhastada oma karmat ja tõsta oma eetika taset, see tekitab kaitsekilbi, et ründajad ei saa teile ligi, nad ei näe teid enam.
Ma isiklikult ei usu muinasjutulisi asju, aga olen alati avatud, et keegi demonstreeriks või tõestaks.
Samas on huvitav mõtiskleda fantastiliste filosoofiate üle, näiteks sisi tõesti on huvitav mõtiskleda, kui maagid ja muud esoteerikud pakuvad rikastumise teenust, et raha teie juurde tuleks. Või muud "abi" pakkuda.

Seetõttu jah, küsiks nagu Q, et mis laadi maagiline abi siis mõtetes üldse on? Kui on soov raha saada maagia abil, siis selle kohta oskan kohe ise niemtada rohkelt esoteerikuid alates Kristiina Raiest. Aga kui soovida muudmoodi abi, siis tuleks guugeldada, usun, et on teenus/abi kõige jaoks.
 
Q1 26. veebruar 2020, kl 18.55
See on see viga, et soovin saada inimesena õnnelikuks. Samastan end objektiga (inimesega) ja tahan, et see objekt (inimene) saaks õnnelikuks. See pole võimalik...:)
 
OP 26. veebruar 2020, kl 19.46
Saan aru, et filosoofiliselt on subjekt vaatleja ja ta vaatleb objekti. Seega, kui sa ütled, et inimene on objekt, siis teda keegi vaatleb, ja tõenäoselt nimetad siis vaatlejaks nähtuse nimega Mina, eksole? Mina vaatleb inimest ja arvab, et inimesele on võimalik tekitada õnnelikku emotsiooni. Aga emotsioonid kuuluvad mitte inimesele vaid Minale. Või kus need emotsioonid asuvad ja kas sain õigesti aru sinu objektijutust, Q?
 
Q1 26. veebruar 2020, kl 21.21
Emotsioon on täpselt samasugune objekt nagu mõte või inimene...:)
 
OP 26. veebruar 2020, kl 21.30
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Emotsioon on täpselt samasugune objekt nagu mõte v
> õi inimene...:)

Arusaadav, aga kas õnn on siis ka objekt eksole?
Ja, kas on tõene öelda, et kõik objektid on illusioon, neid ei eksisteeri?
 
Q1 27. veebruar 2020, kl 14.12
Egoline õnn on objekt jah. Tõene oleks öelda, et illusioon eksisteerib...:)
 
OP 27. veebruar 2020, kl 18.51
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Egoline õnn on objekt jah. Tõene oleks öelda, et
> illusioon eksisteerib...:)

Aga kas maag saaks tekitada egole õnne illusiooni?
 
Q1 27. veebruar 2020, kl 18.56
Ego ongi õnne illusioon...:)
 
OP 27. veebruar 2020, kl 19.58
Küsime siis nii: kuidas sinu mõiste "Egoline õnn" saavutada maagia abil ja kas see on maagia abil üldse võimalik?
 
Q1 27. veebruar 2020, kl 20.05
Maagia on veel usk "eraldiseisva mina" võimekusse muuta ümbrust. Nagu akvaariumi kala, kes arvab ,et tal on piiramatu võimalus igalepoole ujuda. Ongi....aga oma pisikese akvaariumi sees..:)
 
OP 27. veebruar 2020, kl 20.46
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Maagia on veel usk "eraldiseisva mina" võimekusse
> muuta ümbrust. Nagu akvaariumi kala, kes arvab ,et
> tal on piiramatu võimalus igalepoole ujuda. Ongi.
> ...aga oma pisikese akvaariumi sees..:)

Võibolla on maagia usk, et üks Mina saab mõjutada teist mina? Või on sinu arvates maailmas ainult üks Mina?
 
Q1 27. veebruar 2020, kl 21.04
Üks Mina on jah...:)
 
OP 27. veebruar 2020, kl 21.20
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Üks Mina on jah...:)

Seega, maailmas on üks Mina, ja kõik kes ennast traditsioonilises mõistes inimeseks peavad ja paluvad maagia abi, ja soovivad õnne ja raha ja muud, adresseerivad tegelikult ühte ja ainsat eksisteerivat Mina. Eksole? Seega sinu maailmapilt on selline, et on üks Mina, nimetame teda hüüdnimega Jumalaks, ja muud ilmaruumis ei ole olemas, on vaid illusioonid, pettekujutelmad. Aga kes on nende illusiionide vaatleja, kes näeb asju, mida nimetatakse illusiooniks, kui (maailmas) eksisteerib ainult 1 asi, 1 jumal ja muid vaatlejaid ega asju pole? Kas siis illusioone näeb see Mina või siisk ikeegi muu ja järelikult eksisteerib peale ainsa mina miskit veel maailmas?
 
Mystic 04. oktoober 2021, kl 03.00
Maagia on ainult abivahend mitte mingi imetegija, see on abivahend sinu enda usku ja soovi midagi saavutada, universumi seadus näeb ette, et inimene peab kõigepealt ise omama kindlat soovi ja tahet midagi muuta/saavutada, ja kui see tahe on piisavalt tugev siis alles seejärel hakkab abijõuna tööle maagia.
 
Q11 05. oktoober 2021, kl 19.48
"...universumi seadus näeb ette, et inimene peab kõigepealt ise omama kindlat soovi ja tahet midagi muuta/saavutada,..."
Sellisel juhul peab olema inimese "sees" Valija, kes otsustab kas tahta või mitte tahta. On selline Valija inimeses olemas?...:)
 
Saime 28. jaanuar 2022, kl 22.10
Maagia on tehnika, mis aitab kontsentreerida teatud energiat. See energia peaks aitama sinu soovi täita. Maailmas on palju sellist, millele teadus veel seletust ei leia. Ka maagia selle hulgas.
Maagia on tuhandeid aastaid vana. Kui see oleks midagi võimatut, siis see nii kaua ei kestaks.
Palve kirikus, on ka omamoodi maagia.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!