Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Rist ja risti õnnistamine kirikus
 
t 29. oktoober 2009, kl 14.40
Tere! Mul soovitati rist osta ja kirikus õnnistada lasta! Kas see peab olema just hõbedast või võib ka kullast olla. Kuna mul kõrvarõngad ja sõrmus kullast ja hõbedast ehteid ühtegi pole, sellepärast küsingi, et sobiks paremini. Ja kas kett ise peaks ka uus olema või võin risti selle sama keti otsa panna mis juba aastaid kaelas ja kunagi ammu kingitud?

Ja kas lähengi lihtsalt kirikusse ja palun õnnistada? Olen ise ristitud ,sügavalt usklik mitte ja ei oska midagi arvata sellistest rituaalidest ja kardan natuke kuidas peaks käituma ja mida seal ütlema. Kas sellele peaks järgnema ka annetus või panen küünla vms.? Vene kirikusse siis soovitati minna ja sealt ka küünlaid osta.
Tänud kes vastab.
 
pagan 29. oktoober 2009, kl 15.49
olen metallidega üldiselt kursis.
kuld on ülehinnatud ja hõbedal on teatud puhastavad omadused.
iluvidinana pole seal mudugi mingit vahet. samahästi võid roostes naela kaela riputada- ongi originaalsem.

risti ise on aga vaimses süsteemis lihtsalt jeesuse märk ja sümboliseerib ainujumalat.
selle kandmine aga üldiselt ainujumala vastuvõtmist siis oma juhiks või meheks.
tagajärjeks on oma vaba tahte kaotamine ja igal kujul mees-naise suhte põõrdumatu allakäik.

selle kirikus õnnistada laskmine pole suurest erinev armulauast või ristimisest. lihtsalt esitad süsteemile taotluse oma hing nende käsutusse anda lootuses pm mingit hüve vastu saada.

sisuliselt nagu ka ristimisel jääb inimene hingest ilma ja saab mingi ilusiooni vastu. õnneks se toiming ainuüksi ei tekita kahju mis(üldjuhul) inimese kehastuse lõpuga edasi kestaks. mis muidugi ei tähenda et oleks mõistlik omal vaimselt üritada pead maha raiuda. nb hea kõlg on see et küünlaid või muud pudi ei pea sinna jätma, nad said mis tarvis nagunii.

http://hot.ee/tuuletooja/ - võin sul parema saapa ka sisse õnnistada ja sellest on sulle kindlasti rohkem abi
 
ella 29. oktoober 2009, kl 16.28
ei usu, et see kirikus risti õnnistamine nii traagiliste tagajärgedega on:)
jumal on üks nii paganatele, kui erinevate religioonide esindajatale, kui ka ateistidele. usu või ära usu, kõik toimib niikui nii, sinust olenemata.

risti õnnistamine on lihtne. lähed kirikukantseleisse ja ütled sekretärile, et soovid risti õnnistada. edasi juba öeldakse, mis ja kuidas. vähemalt meie linna luterlikus kirikus käib nii.

pagan
minu arust on "pagan" kristlaste antud sõimunimi ja seoses saatanaga, kes on samuti kristluse produkt. miks sa seda enda kohta kasutad?
maausuline oleks ehk õigem.
või ei esinda sa soome-ugrilikku filosoofilist mõtlemist?
 
t 29. oktoober 2009, kl 18.19

..selle kandmine aga üldiselt ainujumala vastuvõtmist siis oma juhiks või meheks.
tagajärjeks on oma vaba tahte kaotamine ja igal kujul mees-naise suhte põõrdumatu allakäik.


See on küll hirmutav jutt ja oma hinge ei taha küll kellegile anda! Mina olen asjast nii aru saanud (ehk nii mulle öeldi), et siis võetakse mu palveid paremini vastu ja olen rohkem kaitstud kurjade vaimude, halbade inimeste jm. eest.
Soovitati veel pühapilt osta. On need kallid?
 
Uriinia 29. oktoober 2009, kl 18.20
Kõige tähtsam on, kui SUUR soovitati see rist muretseda.
Näiteks meil siin 5. palatis resideeruvale kolleegile soovitas üks ühe jalaga mustlane muretseda võimalikult suur, ning see siis tema kätte hoiule viia...
...et siis pidavat taevast mannat sadama hakkama.
Proua lasigi siis Kopli kaubajaama rööpaseadjatel selle suure risti liipritest kokku naelutada. Et risti mõju vägevam saaks, tuli loomulikult see ära õnnistada lasta.
Kui vaene usukannataja oma kandami turistide kaamerate välkude saatel kirikutrepile oli lohistanud, saabus kohale erimeditsiinibrigaad ja paigutas mutikese kõigepealt joobekahtlusega kainestusmajja.
Ei läinud tundi aegagi, kui ta seal miilitsatele käsi peale panema hakkas ja siia toodi.
Kõik siin teavad teda neitsi Maarja nime all, aga 4. osakonnast Isemõtleja Fjodor teadis rääkida, et polevat ta tühi nii neitsi midagi. Ega meidki selle neitsijutuga haneks ei vea, ükskord Meeta oli pinsipäeval näinud ta tütreid...hirmu ajasivad nahka.
Aga tema pojast võib rääkida kuulsaid lugusid.
See hakkas juba varases nooruses imetegusid tegema. Ühel kauge tuttava pulmajärgsel hommikul, pärast mingi templi puhastamist olevat võimud ta kuskile Ämarisse, või tont teab kuhu, paremaid päevi ootama pannud.
...Nii et nende ristidega on väga keerulised lood...
 
t 29. oktoober 2009, kl 18.32
Suurusest polnud juttu ja üldiselt lootsin mõistlikke soovitusi. Tänud siiski.
 
J 29. oktoober 2009, kl 18.39
"et siis võetakse mu palveid paremini vastu ja olen rohkem kaitstud kurjade vaimude, halbade inimeste jm. eest.
Soovitati veel pühapilt osta."

Puhas marketing.

Hinge ja vaba tahet ei võta sult keegi ära, ära muretse. Pagan "üritab sind lõksu püüda" ja oma teenuseid sulle kalli raha eest pähe määrida.

Kui sul sest parem hakkab, siis lase ära õnnistada. Kui leiad, et kasu pole siis pole mõtet jännata.
 
Piuks 29. oktoober 2009, kl 19.36
Oma hinge müümine Jumalale? On ikka see kapitalism rikkunud teid, kallid inimesed!
 
ella 29. oktoober 2009, kl 20.11
Piuks ja J
just, just äri igal pool. puudub veel indulgentside müümine:)))

aga arvan, et oleneb inimesest, kuidas ja mis moodi ta asjasse suhtub. kui hakkab Jumalaga äri ajama, tuleb see talle kahjuks, kui aga oskab asjasse puhta mõtte ja hingega suhtuda, siis on teine asi...
kõik oleneb meist endist.
 
Kristlane 24. oktoober 2016, kl 12.43
Pühitsetud veega õnnistatud rist kannab kaitset! Kurjuse eest üleüldiselt kaitseb siiski inimese usk Jeesuse lõpetatud ristitöösse ..see on kui inimene on kutsunud Jeesuse oma südametroonile elama! Ta teab kuidas kurjusele vastu seista ja Jeesuse nime läbi see toimub!
 
Imbi 25. oktoober 2016, kl 19.00
Kui suur see rist vvõiks olla, mis veel kirikus ette võetakse ja mis see maksab?
Kas materjal on ka tähtis?
Puuduvad kogemused aga ma nägin ilmutist ja viimne päev on kohe tulemas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!