Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Unenäo tõlgendamine
 
Miki 06. juuli 2016, kl 14.27
Kas uskuda unenäosse või mitte? Unenäod on vahel nii veidrad ja põnevad. Mu ema nägi 2 kuud tagasi und, et tema vanaema, kes on ammu surmud tuli ema juurde ja tema taga kõndis mees, kelle nägu ema ei näinud. Mees kandis ilusaid riideid (korrektseid) ja ema küsinud, kes see mees on. Küsinud isegi kaks korda. Vanaema vaid naeratanud kavalalt. Siis ärkas ema üles.

Umbes kuu peale unenägu käisime emaga võõras linnas ja olime kaubanduskeskuses, kui meist möödus üks mulle tuttav inimene, keda olin 2 kuud tagasi oma elus kohanud ja temaga tutvunud. Ta ei ela eestis ja see, et ta sinna kohta sattus oli täielik jackpot. Ema märkas teda esimesena. Läksin talle järele, et tere öelda ja sain tema telefoni numbri. Ta pidi tulema kuu möödumisel minu kodulinna puhkama. Palus mul saata talle sellel perioodil sms, et ta minuga ühendust võtaks. Andis oma telefoni numbri. Sokutasin talle oma telefoni numbri ka, igaks juhuks et ta teaks et smsi saatja olen mina. Juba vähem kui tunni pärast oli ta saatnud mulle smsis küsimusega, kas see on minu telefoni number. Vastasin smsile.

Kuna ema kirjutab imelikke ja erakordselt selgeid unenägusid üles, siis hiljuti ta vaatas oma märkmikku ja ta oli oma vanaema näinud unes samal kuupäeval kui oli selle inimese sünnipäev, keda ma kaubanduskeskuses nägin.

Huvitav, kas unenägudel on tähendus? Kuskilt luges ema, et selliste unenägudega võib aga ei pruugi näha oma tulevast ;-)
 
Ingver 07. juuli 2016, kl 21.16
Surnuid unes näha tähendab alati ilmamuutust.Ilus ja puhas, olgu see kellegi nägu või riietus või lihtsalt vesi tähendab alati head. Hammastega on vastupidi, mida katkisem ja lagunenum hammas seda parem selle une nägijale :)Oma tulevast näed siis kui sa eelnevalt uues kohas magama minnes ka seda soovid ehk ütled...Ise pole tulevast kunagi unes näinud või ei ole ärgates meelde jäänud. Samas loteriipileti numbrid küll, pidin ainult bussi numbreid meenutama ehk terve uni seisneski busside ootamises ja mõnega siis sõitmisest. Nende bussinumbritega tuli reaalselt väike lotovõit. Väike sest ei meenunud kõik numbrid õigesti, kahjuks.
 
japs 15. veebruar 2017, kl 22.10
ilmamuutus jah, kinnitan samuti!
 
Agapelija Mammu 17. veebruar 2017, kl 23.37
Ma nägin ka halba und, mu kadunud vanatädi käskis mul põrandat pesta.
Kumb oleks tõhusam, kas dermosiil või kosmodisk?
Agne Tamm 20. veebruar 2017, kl 03.16
allapoole laskuda, alandada või väiksem ,lihtsam olla käskis!
 
Ülla-ülla 20. veebruar 2017, kl 11.28
99,9% unenägudest on aju ja millegi muu poolt konstrueeritud pildid, mis põhinevad sama päeva või eelnevate päevade sündmustel ja kõigel muul, segatuna fantaasiaga. Aju kirjutab une ajal kogetut lühimälust kuhugi põhimälusse, mis on osaliselt sinus endas, osaliselt kuskil mujal (ühendväljas?) Need unenäod ei tähenda tõesti midagi, on vaid aju töö veider kaasnähtus.

Samas on juhtusid, kus sellest ühendväljast ka midagi tagasi läbi tilgub - kellel rohkem, kellel vähem. See on siis see tegelikkus, kas tulevane või olnud.
Üldjuhul on need unenäod intensiivsemad, piltidele lisanduvad ka tunded (hirm, nördimus, kurbus), mõni lausa ärkab nende peale üles. Kui õnnestub need meeles pidada (nooremas eas rohkem, vanemas vähem), võid tegelikkuses need olukorrad hiljem ära tunda.
Paljudel inimestel on kogemus olukorraga, mida nimetatakse dèja vu - ehk tunned, et oled seda tundmatut inimest varem näinud või selles kohas olnud või seda olukorda kogenud. Psühholoogid ja muud tarkpead ütlevad, et need on ajutegevuse häired ja vead. Tegelikult need pole häired, miks su aju peaks vigane olema? Kui tuletad oma unenäod meelde, siis leiad, et seda korduvalt kogetuna tuntavat situatsiooni oledki tegelikult korduvalt kogemas - sa oled seda varem unes näinud. Üldjuhul hakatakse selle dèja vu korral otsima mälust, et millal ma seda kohta tegelikult nägin - ja leitakse, et ei saanud näha, sest ma pole siin kunagi varem käinud. Ei taibata otsida oma unenägudest. Kui aga korra ära tabad, et dèja vu baseerub unenägudel, on edaspidi lihtsam - tead juba, kust otsida, ja seetõttu leiad eelneva juhtumi kergemini.

Aga kas see tegelikkusele põhinev unenägu on üks-ühene pilt või sümbolitega kodeeritud (näiteks sogane vesi haigust tähendamas), sõltub vaatajast ja ilmselt veel paljudest teadmata asjaoludest. Suurem osa inimesi näeb rohkem kodeeritud pilte, nii et need seda dèja vu tunnet ei tekita. On ka neid, kes näevad ainult üks-ühele seda, mis tegelikult juhtumas/juhtunud. Ise olen mõlemat näinud, sümboleid küll rohkem.
 
Ülla-ülla 20. veebruar 2017, kl 11.41
Lisaks veel küsimus, et kui unenägu midagi ennustab, kas see peab siis ka täide minema.
Unenägu näitab kõige tõenäolisemat asjade käiku. On palju asju, mida muuta ei saa. Samas on ka neid, mida muuta saad - kui tead, kuidas asjad edasi lähevad. Ise olen ära vaadanud ühe sellise halva lõpuga une (ehk tõelise luupainaja), ehmatusega üles ärganud ja meelde jätnud. Kui siis tegelikus elus see situatsioon lahti rulluma hakkas, siis tuli see dèja vu tunne, et ma olen seda näinud - tuletasin kulgemise meelde - võtsin kohe vastumeetmed tarvitusele ja muutsin lõpu ära. Nüüd võib muidugi kohe öelda, et näed, see polnud õige ettenägemise-uni, ei läinudki lõpuni täide! aga kui ma ei oleks lõppu ette teadnud, oleks ma käitunud nii nagu tavaliselt ja sel juhul oleks halb lõpp olnud vältimatu.

Nii et hoia ema tervist. Pööra sellele erilist tähelepanu. Kõiki haigusi ära hoida ei saa, aga näiteks külmetust või grippi küll. Ja paljusid teisi on algjärgus lihtsam ravida. Kui ilmnevad mingid kahtlased sümptomid, pöörduge kohe arsti poole!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!