Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Küsimus kaartidele
 
Dora 06. oktoober 2018, kl 15.29
Tahaksin teada, kas arsti poole pöördumisest oli abi ja kas mul on võimalik last saada?
 
Q1 06. oktoober 2018, kl 20.49
Viitsid ikka rääkida iseendaga...:)
 
Dora to Q1 07. oktoober 2018, kl 21.25
Mis mõttes? Pead mind kellekski teiseks ilmselt.
 
Selene 07. oktoober 2018, kl 21.58
On mingid komplikatsioonid. Võib olla ka, et pole selline mees kellega üks ema peaks last tahtma saada st liiderlik või on mingi teine naine ussitamas teie suhte kallal.
 
Pähh Oled 10. oktoober 2018, kl 03.52
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Viitsid ikka rääkida iseendaga...:)


Viitsid kommenteeri / selgita oma postitust?

Esmahinnangul su postitus näitab, et sa käitud tüüpiliselt nagu su (Ida-Euroopa arenemata) rahvas/rahvus. Arenemata rahvad ei oska rääkida ja peavadki kultuurseks vaigistamist ja vaiki olemist. Sinu postitus taotleb ju täpselt sedasama- tekitada vaikust.

Sarnane kultuur(itus) on ka siinsel arvamusliidril Isemaag'il ja tulemuseks ongi see, et 7a jooksul pole siim ühtegi sisukat mõttevahetust (ja seega ka mõtet).

Võime su postituse mitme tahu alt läbi analüüsida, seal on enamus tahke nii destruktiivsed ja arenemata, et tekib küsimus, et kuidas sellise rahva puhul üldse saaks rääkida enesearengust, või üldse arengust või aju tööst? Näitena üks tahk su postitusest: sa narrid enesega rääkijaid, kuid enesedialoog ongi aju normaalsus ja arengu alus, olgu siis arengusihiks kasvõi vuuduu. Kui keegi viitsib midagi kirja panna või lugeda praegu siit, siis tema aju teeb täiesti ajule omast tööd ja selles pole midagi viitsida, see on tavaline aju rutiin. Võin tuua su postituse osas veel mitu lisa aspekti välja, aga usutavasti sina ja teised siinsed lugejad saavad niigi aru, et midagi konstruktiivset su postituses polnud, küll aga lammutuslikku jms.

Vähem lammutamist, rohkem kultuuri.
 
Q1 12. oktoober 2018, kl 16.32
Vabandust Onu Pähh. Ma ei tahtnud solvata "iseendaga rääkijaid"...:)
 
Pähh Oled 12. oktoober 2018, kl 18.34
Ise endaga räägitakse pidevalt- näiteks kui loete ajalehte, siis te räägite oma pea sees, iga lause mille loete tekitab hääle teie pea sisse. Kui mõtisklete, mida süüa osta, siis on teie pea sees häälekas dialoog ise endaga, kus küsite endalt, kas osta seda või toda. Kui kuulate muusikat, siis oma pea kolu sees laulate valjult sõnu kaasa. Saab ka rääkida valjult endaga, näiteks mitmed psühhotehnikad ongi sellised, et räägite endaga üksi valjult ja siis tekib sellise monotoonse mantraliku ensedialoogi tulemusel nn meditatiivne seisund vms. Räägitakse pidevalt endaga, ja ilma selleta aju küll kuhugile ei arene, ei isegi muinasjutuliste vuuduu võimete osas. Loengute pidajad räägivad üksi saalile ja esitavad ise küsimusi endale saal iees ja vastavad ise, räägivad sisuliselt endaga. Jne, jne, 100 korda edasi.

Eelmine isik soovis vaigistada ja ütles, et ärge rääkige, ehk peatage aju ja seega ka elu.

Samamoodi on käitunud tema rahvus, näiteks on tsenseeritud/vaigistatud ajakirjandust peale teist maailmasõda kuni tänaseni. Näiteks ka siinne arvamusliider Isemaag on vaigistanud, näiteid mitmeid (näiteks on keelanud rääkida Naastjast jne). Selline rahvus ei oma rääkimise ja seega mõtlemise kogemust ja võimet.

Kui te ei oska rääkida, siis kuidas saate te osata muud?
Sarnaselt: kui teie rahvus ei tunne tähestikku, siis kuidas te saate kirjutada raamatuid?

Seega õppige ikka a-b-c mingil määral selgeks, ja ärge narrige neid kes sooviks õppida selliseid elementaarseid asju.

Head õppimist.
 
Q1 12. oktoober 2018, kl 18.44
Oh jah, no heaküll.... Aga Onu Pähh:) kirjuta parem sikhismist. No jäi meelde, kui ma muidugi ei eksi, et sellega oled nagu veidi seotud. Viies religioon maailmas koguni. Aga kas see on monotheism või ikkagi monism...:)
 
Pähh Oled 13. oktoober 2018, kl 19.31
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Oh jah, no heaküll.... Aga Onu Pähh:) kirjuta pare
> m sikhismist. No jäi meelde, kui ma muidugi ei eks
> i, et sellega oled nagu veidi seotud. Viies religi
> oon maailmas koguni. Aga kas see on monotheism või
> ikkagi monism...:)

Oh-hoh-hoo. Ühesõnaga soovid arutleda m
istete üle. Et mida tähendab monotheism ja monism ja mis on nende erinevus.
Eks tulebki asju võrrelda, leida erinevusi, nii saavad asjad / mõisted selgemaks. Näiteks laua ja tooli võrdlemise ajal saab rohkem selgust, mis asi see laud siis üldse on.

Kuulame esmalt, mida teised arvavad, mis vahe on sõnadel monotheism või monism.

Esmalt võib guugeldada "monotheism versus monism" ja lugeda esimest pakutud linki:

https://www.enotes.com/homework-help/explain-dif...

Seejärel guugeldage ka youtube'st ja siis lisage oma arvamus ja teised lisavad oma arvamuse, ja nii hakkavad mõtted arenema ja inimsugu naudib mõtlemist, mõtete vahetamist. On väga nauditav kui teie mõtted sünnitavad teistele teisi mõtteid ja need omakorda teile uusi.

Aga minu esmaarvamus on selline, et ega elus pole aega, et kõiki sõnu ja teooriaid selgeks õppida. Seetõttu, ega te millegist eriti ilma küll ei jää kui te mõningaid sõnu ei tea vms.

Ma olen aju arendanud euroopa teismelise tasemele, mis tähendab, et suudan enamike teemade kohta arvamust avaldada. Eks elu näitab, kas suudan ka areneda arenenud riikide täiskasvanud inimeste tasemele. Proovige ka teie teismelise küpsus saavutada, alustuseks lisage kasvõi oma mõtteid nende monisminduste kohta.

Head küpsemist.
 
Q1 13. oktoober 2018, kl 19.49
Muideks ma meelega kirjutasin "monotheism". Eesti keeles on monoteism...:) Teism tähendab usku isikulisse jumalasse, deism aga jumalasse kes on maailma küll loonud aga ei sekku selle toimimisse. Sikhism kuulub enamjaolt Monismi alla. Ainult Üks Reaalsus on. Tundub, et Sinuga Onu pole küll millestki arutada...:)
 
Pähh Oled 13. oktoober 2018, kl 20.25
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Muideks ma meelega kirjutasin "monotheism". Eesti
> keeles on monoteism...:) Teism tähendab usku isiku
> lisse jumalasse, deism aga jumalasse kes on maailm
> a küll loonud aga ei sekku selle toimimisse. Sikhi
> sm kuulub enamjaolt Monismi alla. Ainult Üks Reaal
> sus on. Tundub, et Sinuga Onu pole küll millestki
> arutada...:)

Andsin rahvale vastavad otsad kätte, olenemata mis keeles sa kirjutasid või kirjutad- nad saavad kenasti arutleda ja seda soovitasingi. Kas täitsin soovituse/eesmärgi edukalt? Jah. Edu/tõhusust tõestab juba sinu postitus, sest see on ju arutluse algus, lisaks lisanduvad teised arvamused ja olen eesmärgi edukalt täitnud. Kui sinu eesmärgiks on näidata, et sa tunned mingeid mõisteid paremini kui teised siinsed, siis usun, et võime pakkuda sulle vastu mõisteid ja mõtteid, mis on sulle uudsed.

Ütled, et minuga pole millestki arutleda, kuid ma olen sooinud head arutlust teistele, mitte endale. Lisaks olen maininud, et lisan oma seonduvad arutlused ja mõtted hiljem. Seega pole sul alust hinnata, kas minuga on midagi arutleda või mitte- ma pole arutlust sisuliselt alustanudki, vaid lihtsalt kaasanud sind teistega arutlema. Ja olnud edukas selles.

Sinu esialgne küsimus oli, milliseid jumalaid sikhid usuvad. Vastus on, et praktilised usuvad nad india gurusid, nendeks on siis ligi kümme indut. Need indud on praktiliselt nende jumalad/eeskujud, nende pilte omavad nad nii tööl seina peal kui autos kui kodus. Kes mõõka ei kanna, see ka pole kuigi sügavalt pühendunud ja vaevalt, et teab, millise ismi alla tema religiooni filosoofia kuulub ja muid detaile.

Sa väidad, et miski on enam-vähem nii ja naa (">Sikhism kuulub enamjaolt Monismi alla."). Eks see tähendab, et sa pole oma arvamuses kindel ja ootad teiste vastukaja, et voolida täpsemaid mõtteid, mitte aga enam-vähem häguseid mõtteid. Teisalt võib su selline taktika olla küps viis idandada arutelu, andes teistele võimaluse täpsustada, aktiveeruda. Kordan, et eks arutlemegi ja kiidan arutlejaid, ja lisan omad mõtted hiljem.

Head arutlemist.
 
Q1 13. oktoober 2018, kl 20.31
No peale minu Sul vaevalt siin naistekas kellegagi tõsimeelselt arutleda on...:) Tegelikult ma ei saa ise ka aru miks ma siin olen....
 
Pähh Oled 13. oktoober 2018, kl 20.43
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No peale minu Sul vaevalt siin naistekas kellegagi
> tõsimeelselt arutleda on...:) Tegelikult ma ei sa
> a ise ka aru miks ma siin olen....

Seega, sa kinnitad minu toodud fakti, et siin pole 7 aasta jooksul midagi ega kedagi olnud- sisutühi, ja ravivajaduslik. Aga sa ise aitad ju kaasa sellsiele haiglasele olukorrale, kuna sinu posituste mõju on ju lammutav, vaikust taotlev. Näiteks kui sa postitad, et minuga või kellegiga pole midagi arutleda, siis selline postitus ju taotleb, et see isik irduks ja tekiks vaikus. Kui sa nimetad uute postituste tegijaid paranoiliselt onudeks või kelleks tahes, siis see ju ka peletab inimesi eemale. Samuti kui sa narrid arutlejaid, siis see külvab ajupesuna suhtumist, et vaikus ongi õige ja kees teebki piuksu, siis ajupestud rahvas suhtuks kohe tõrjuvalt. Jne. Täpselt sarnane haige käitumine on siinse arvamusliidri Isemaagi postitustes 7 aasta jooksul ja tema eeskujuna ka teistel.

Minul piisas vaid mõni postitus teha ja juba aktiveerusid isik Seleen ja keegi veel. Seega on ilmselge trend, et piisab mul vaid ühe raviteksti poetamist siia, kui rahvus hakkab tervenema, aktiveeruma.

Vaatasin ka teisi eesti foorumeid ja seal sama muster- rahvus on vaikne ja sisutühi.
Aga, siis ju tuleks ravida ja miks mitte siinsamas.
 
Q1 13. oktoober 2018, kl 21.13
Kahjuks on Sinupoolne arutlus tühi...kõle ja tühi.... No pole millestki kinni haarata. 7 aastat oled siis siin tuule käes lihtsalt kõlkunud....miks küll???...ah hea küll, eks igalühel oma tee...:)
 
Pähh Oled 13. oktoober 2018, kl 21.35
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kahjuks on Sinupoolne arutlus tühi...kõle ja tühi.
> ... No pole millestki kinni haarata. 7 aastat oled
> siis siin tuule käes lihtsalt kõlkunud....miks kü
> ll???...ah hea küll, eks igalühel oma tee...:)

Ma ei ole 7 aastat siin figureerinud, vaid kuskil paar kuud. Kuid ma sirvisin 7 aasta postitused läbi.
Seega su oletus on väär, ma ei ole 7a siin olnud ega kõikunud ega miskit. Ja seega ka su küsimus 7 aasta kohta ei oma enam tähtsust, kuna ma pole 7a siin olnud.

Ütled korduvalt, et minupoolne arutlus on kõle ja pähh, kuid ma olen korduvalt vastanud sellisele korduvale ütlemisele. Korduv vastus on selline, et on fakt, et minu postitused on tõhusad ja neid kiidetakse. See on fakt ja korduvalt ära tõestatud. See fakt on vastuolus sinu arvamusega. Lisaks muud asjaolud ja faktid.

Arvan, et olukorda võiks kujutada ette nii, et on vaikne, keegi ei räägi ja kui keegi midagi julgeb piiksatada, siis eeldatakse, et sellise haruldase piuksu julguse puhul peab ka kuldmuna välja tulema nagu Sai Baba suust. Vaikne ruum kus siis istub 5 Baabat ja iga kuu veereb ühel neist suust muna välja. Selline olukord on ju päris haiglane või mis?

Ma võin loetleda mitu mõtet iga oma postituste seest. Võime ju teha proovi ja panen numbrilises järjekorras kirja iga mõtte, mis on postituse tekstis. See tõestaks ju, et pole tühjad postid. Kui me võtame näiteks postituse, kus küsitakse Mariina kontaktandmeid, siis selles ei ole ühtegi mõtet. Sinu sele praeguse postituse sees on 2 mainimisväärset mõtet: esiteks, et väidad, et mu postitustes pole sisukust ja teiseks, et arenguteid on mitmeid. Seega 2 mõtet. Samuti võin nummerdatult tuua välja oma postituste seest mõtted. Seega, sinu väide ei pea paika.

Las rahvas arutleb, mitte ei vaiki, mina ei puutu aga üldse asjasse.
 
Q1 13. oktoober 2018, kl 21.46
Ei ärme hakka mingeid mariina postitusi välja tooma...
Vasta kolmele küsimusele lihtsalt...)
1 Kes Sa oled?
2 Kes või Mis on Jumal?
3 Kas inimesel on vaba tahe?
Muideks ma annan Sulle ka edumaa...nendele kolmele küsimusele saab vastata kahe vastusega...:) Sul on ju ometi niipalju eneseväärikust , et mitte seda teades ei hakka Sa mingit mula ajama....:)
 
Pähh.Oled 14. oktoober 2018, kl 12.51
Tundub, et inimesed soovivad ikka elada vaikuses ja harimatuses.
Tänase arutelu objektiks on vargused. Nimelt varastati täna öösel mul nööri pealt võidunud ja väljaveninud maika. Kuulus oli see garderoobiese eelkõige seepärast, et kandsin seda filmivõtetel, kui Roald Johannson mul Järva - Jaanis külas käis ja minuga suure interviuu tegi kui rahva arvamusliidrist.
Ma arvan, et see on selle tuletõrjuja pasatskite kätetöö, kes siin mingit vanatehnika varjupaika peavad.
Igal juhul on nad asunud mind jälitama isegi läbi seinakontaktide.
Olen täheldanud telefonis plõksatusi, kui ma igapäevaselt Vox Populisse helistan ja maailmavalgust jagan.
Peavoolumeedia võib rääkida mida tahes, aga Leeni oli ise näinud kuidas meie avarale väljale maandus pinsipäeva järgsel ööl suur must lennuk, millega toodi uusi neegreid.
Hommikul oli oras olnud täiesti üles nokitud.
Inimesed,meiega manipuleeritakse,nad on selleks valmis istutama isegi radioaktiivset metsa, et varjata oma salajasi raketibaase.
Mis te arvate, et Indoneesias ilma aegu on kogu aeg maavärinad. Ei ole.
Lihtsalt maailmaalune tunnelite võrgustik jõudis eriliselt kõva maavälise kivimini, ja seda lõhatakse aatomipommidega. Siin on ilmne sarnasus Merivälja ufoga ja kui ma panin kolmanda silma kohale seleniidist, ametüstist ja safiirist kolmainsuse, siis tuli kaemus, et see ongi seesama tunnel mis hakkab Merivälja ufo juures paiknevast energiasambast, möödub lähedalt Kirna mõisast ja lõpeb Indoneesias.
Tähelepanelik peavaatlus tuvastas, et seal elutsevad reptiilid.

Head arutlemist.
 
Pähh Oled 18. oktoober 2018, kl 04.49
Pähh.Oled Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tundub, et inimesed soovivad ikka elada vaikuses j
> a harimatuses.


Paraku tõestame taaskord fakti, et kui ma ravin, siis pole haigust/vaikust.
Oled (suu)pragu avamas sina, legendaarne Isemaag, aktiivne Q1 jpt Seleenid jms-d.
See on fakt. Ja taaskordselt tõestatud fakt.

Kui olen nüüd 5 peiva eemal siit, siis on vaikus, aga kui naasen siis tekib taas aktiivsus/normaalsus, nagu hetkel. See on fakt ja see fakt ravib oi kui tõhusalt.

Kas oled võimeline alustama arutlust oma jutu kohta?

Head arutl(õ)ust:)
 
Q1 18. oktoober 2018, kl 15.21
Ikka paned öösiti kanget õlle?...:)
 
Pähh Oled 18. oktoober 2018, kl 16.53
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ikka paned öösiti kanget õlle?...:)

Kiidan aktiivsuse eest.
Õllet ei saa juua töönädala keskel. Minu ajavööndis ja tööraafiku juures igatahes mitte.

Alkoholi kohta on minu arvates tabav ütlus, et ta viib endast kaugemale, kaugendab, viib eemale probleemidest, endast, aga siis narko, lähendab, toob lähemale enda olemusele, toob välja hirmud jm, reaalsuse. Kõige ohutum viis on osta internetist omale sellised asjad: TestKit, millega testid siis kas sulel antud DMT on ikka DMT, Magic-seente muld ja "seemned", ja paar kanepi idu kasvatamiseks, ja nende jaoks lambid/asjad. See on kõige ohutum pakett, normaalsetes riikides keegi sellise paketi pärast ka vangi kedagi ei pane. See pakett pole odav, ja lisaks lisandub siis diilerilt ostetud DMT või mis teid huvitab, mida siis testite kodus enne tarvitamist. Kanep ja seened on enamusele ohutud ja teie olete see ainus, kes saab kinnitada, et nad on teile ohutud või mitte. Muud ained on ohtlikud, kuna muudavad aju lõplikult ja see ei oska enam oma süsteemi tagasi ehitada. Eks see aju ole nagu maja ehitus, et kui juba pool kivimaja on valmis ja nüüd järsku hakatakse ehitama teist korrust klaasist, siis kolmanda korruse ehitamise ajal on vajadus taas klaasist teha, ei saa enam tagasi minna ja kivist korruse ehitada kuna see kukuks kokku klaaskorruse peal. Kui aju saab kanget kraami, siis aju süsteem saabki suure tagasipöördumatu muutuse ja tekib sõltuvus. Aju ise aga on väga intelligentne süsteem, muidugi ta soovib jätkata oma süsteemi ehitust parimal viisil ja nõuab juurde. Aga kanepi, magic-seentega ja muu sellsie lahjaga sellist asja ei toimu, ja minu arvates ohutuim viis nendega on nagu pakkusin.

Alkohol on igapäevaselt kõikjal promotod ja seega kõigile teada, kuidas temaga ümber käia, ja mis on viimased trendid selles. Hea on juua viina kalorivabade jookidega, need maitsevad tänapäeval väga hästi ja on kergem koormus kehale võrreldes energiarikaste mahladega. Alkoholi juures nagu muu kaubanduse juures on oluline mõista, et etiketil pole tähtsust. Pole oluline, mis riik on veinipudeli sildi peale kirjutatud, või mis filtreerimise meetod on kirjutatud viinapudeli sildile- see info ei vasta enamjaolt tõele, nagu kaubanduses kombeks, ja kui vastakski, siis pole selle infoga midagi peale hakata. Ega veini headust ei määra riik ega aasta arv, lihtne tõde. Enne suuremat joomist süüa kõht kvaliteetsemat toitu täis ja joomise ajal siis ei söö üldse. Nii on seedesüsteemile kergem.

Alkoga on võimalus olla eemal probleemidest, tõest, endast, mis annab uue rakursi/vaatepunkti endale ja elule. Saab hetkeks uue nurga alt vaadata asju. Seetõttu on tal oma kasu olemas.

Tõin alustuseks sellised mõtted Q1 poolt alustatud arutlusele.

Head arutlust.
 
Lens 18. oktoober 2018, kl 17.02
Milleks teile lapsed, pidurid..!?
 
Q1 18. oktoober 2018, kl 17.18
DMT jah võib tõepoolest toimida aga ikkagi teatud protsendil inimestest. Ja kuidas toimib ? Kui Onu Pähh seda kasutab ja see Onu Pähh isikuna lahustub, siis mis jääb järgi?...Puhas Tühjus...:)
 
Pähh Oled 18. oktoober 2018, kl 18.10
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> DMT jah võib tõepoolest toimida aga ikkagi teatud
> protsendil inimestest. Ja kuidas toimib ? Kui Onu
> Pähh seda kasutab ja see Onu Pähh isikuna lahustub
> , siis mis jääb järgi?...Puhas Tühjus...:)

Sa ütled, et keegi lahustub ära- see sõna "lahustub" tundub olema eriti äärmuslik.
Lahustub, sureb, haihtub- elu ei ole ju nii äärmuslik.
Pigem kaasnevad elus enamasti mingid väiksemad muutused, tekivad juurde uued positiivsemad ja negatiivsemad aspektid.

Kui keegi tarvitab hallukaid esilekutsuvaid asju, kas siis DMT-d või seeni, siis (erinevalt kokaiinist jms-st kangest) ei teki sõltuvust ja teiseks ei toimu ka aju sees mingid mastaapset plahvatust. Lihtsalt aktiveeritakse aju erinevaid osasid ja seejärel saabub tagasi vana/normaalne aju töö.
Mingit osa ajust/inimesest nimetatyakse isiksuseks ja eks see nn isksus natuke kogeb uut teadmist, muutub natuke. Aga äärmuslikku muutust ikka ei ole kuuldud et tekiks. Mälu ju ära ei kustu ja mälestused on üks peamine osa, millest inimene koosneb. Kui mina kui isik mäletan/tean, et oravad meeldivad mulle enim, toidan neid parkides sageli jne, siis ükski DMT ka seda mälestust ei suuda kustutada ja muuta. Seetõttu ka jääb isiksus alles. Noh, teoreetiliselt võib juhtuda, et lemmikloomadeks olevad oravad muutuvad tähtsusetuks, kuna kogetakse midagi väga võimsat, mis muudab kogu maakera elu tähtsusetuks, ebahuvitavaks. Selline isik oleks siis peale doosi ükskõikne oravate suhtes ja vanad huvid oleks tõesti kadunud. Sellest olukorrast sa siis nagu räägidki vast. Sarnase näite võiks tuua nende puhul, kes haiglas koomas olles korraks surevad ja üles ärgates siis ka jahuvad suurest emotsioonist- need isikud siiski ju elavad vast edasist elu edasi tavapäraselt. Mõned pöörduvad elus religioonidesse eriti hullumeelseslt- paraku ka nemad siiski isiksustena täiesti ära ei "lõhustu"- söövad oma lemmik shokolaadi edasi oma jumala kiitmise juures.

Youtube videode statistiline hulk ei näita küll, et DMT kasutajad oleks kuidagi väga muutunud.

Nagu mainisin, siis minu arvates on inimese nö identiteet peamiselt mälestused. See mida mäletad, see sa oled. Senikaua kuni keegi su mölu ei kustuta, seni ka sina kui isik käitud edasi nagu su isiksusele kohane. Kui inimestele on lastud elektrit pähe, siis see on kustutanud mälu ja seejärel inimesed ei ole oma nime teadnud, ega oma abikaasasid ära tundud ega midagi- nende puhul saab rääkida tühjast paberilehest, kus isik on kustutatud/lahustunud. Ja seda mälu kustumise tõttu. Aga DMT ei kustuta mälu, seega isik jääb ikka isikuks edasi.

Religioonide levitajad armastavad oma seisukohti tõestada samuti väga äärmuslikel näidetega. Nad ei too äärmuslikku näidet, kuidas mälu/isiksus kustuks, vaid näiteks räägivad, et isikul ei tohi olla mitut religiooni. Ja nende äärmuslik näide on siis, et kui oled ühe jalaga ühes paadis ja teise jalaga teises, siis kuidas sa järve ületad? Et üks religioon räägib üht ja teine teist ja ära ikka teisi usu ja usu ianult meie ühte religiooni ja selle põhimõtteid. Et muidu tekib vastuolusid elus.
Väga äärmuslik na meelevaldne näide taas. Kuna juba tehniliselt saab järve ületada kasvõi saja aheldatud paadiga ehk elada tõekspidamistega, mis nopib igast religioonist natuke. Ja ilmselgelt on lihtsalt eesmärgiks ajupesu ja oma egoistlik religiooni laiendamise soov kui keelatakse muid religioone. See oli siis näide kuidas äärmuslikult asju võetakse- et tuuakse elukauged järve ületamise näited, või isiksuse lahustumise näited.

Elus on võimalik asju vaadata niivõrd erinevate nurkade alt, et asi paistab täiesti erinev ja kokkuvõttes on nagu segadus. Näiteks paberileht paistab otse peale vaadates nelinurkne aga küljepealt vaadates on nähtamatu või kriips, teiste nurkade alt rombikujuline. Kui teha pareilehest tuutu ja panna põlema, siis enam ei paistagi paberilehte, on kadunud. Seega väga mitmeti saab vaadata paberilehe peale ja ka eetika küsimuste peale. Mõni otsus on nagu spiraal, et täna on otsusest kasu meile, see on hea otsus, aga teame, et homme on tagajärjeks miski halb, ülehomme jälle toob see paar päeva tagasi tehtud otsus head ja aasta pärast on siiski halb mõju tal jne- justnagu vedru/kruvi liikumine mööda spiraalset trajektoori, et vasakule poole satub sageli ja pendeldavalt teisele poole ka. Otsustega on lisaks küsimus, et millise ideaali tasemelt asja vaadata. Näiteks kui eesmärgiks/ideaaiks on kõrge siht, et kõige suurem eesmärk on tervis, siis sellise ideaali/eesmärgi puhul tekivad hoopis teistsugusemad otsused kui teiste ideaalide järgi. Hetkel ei oska näidet välja voolida siit, aga idee on taas selles, et saab täiesti vastupidiseid arvamusi/vaatepunkte asjade kohta, olenevalt mis kõrgusele eesmärgid/ideaalid seada.
Jne.

Seega raske on otsustada, mis on hea ja mis on halb, mis on õige ja mis on vale, mis kasulik ja mis mitte. Pole olemas jumalat, kes oskaks öelda, kust tasandilt asju vaadata. Kindlasti pole olemas mingit nn karma reeglit eelpool mainitud asjaolu tõttu, kuna ei tea, mis on hea ja mis halb. Enamlevinud on võtta elu praktiliselt, et teha otsuseid, mis oleks hetkel kuidagi mõistlikud.

Enamlevinud on vaadata statistilist üldpilti. Statistiline pilt näitab, et ühtegi isiksust pole kunagi lahustunud ega muud meelemürkide ega muu abil.

Mis teised arvavad?
 
Q1 18. oktoober 2018, kl 18.45
Vat ei ole nii, et mälu oled Sina Ise...) Sa pead ennast minamõtteks. Aga ka see ei ole Sina. Tõenäoliselt kuna nii räägid, pole sul veel Enda kogemust olnudki...:)
 
Pähh Oled 18. oktoober 2018, kl 19.14
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vat ei ole nii, et mälu oled Sina Ise...) Sa pead
> ennast minamõtteks. Aga ka see ei ole Sina. Tõenäo
> liselt kuna nii räägid, pole sul veel Enda kogemus
> t olnudki...:)

Sa räägidki sageli mingist Mina OIemisest kuid polegi kordagi näinud, et keegi aru saaks mida selle all mõtled. Samamoodi räägivad inimesed jumalatest, enamikel erinev arusaam oma jumalatest.

Teiseks, kui sinu jutu eesmärgiks on väita, et sul on mingeid kogemusi rohkem kui teistel, siis kas sa ootab õnnitlust selle peale või? Et said kogemuse olla unes teadlik või muud ja nüüd peame kiitma sind või? Inimestel on erinevaid kogemusi ja asju, kuid enamik neist pole mainimsväärsed.

Arvan, et sul on väär arusaam su Mina Olemisest, või siis nimetad seda liiga ebaselge nimetusega.
 
Q1 18. oktoober 2018, kl 19.29
hehehe...kangutasin, mis ma ma kangutasin aga lahti sain....Sinu reaktsioonist ilmneb Su teadmine...:))
 
Pähh Oled 18. oktoober 2018, kl 19.37
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> hehehe...kangutasin, mis ma ma kangutasin aga laht
> i sain....Sinu reaktsioonist ilmneb Su teadmine...
> :))

Kordan, et pole teadmist, millest räägid.

Aga, mida teised arvavad?
 
Q1 18. oktoober 2018, kl 19.41
Kogemusel on alati algus ja lõpp. Samamoodi sekundaarsel teadmisel. Milleks see oleks tähtis?...:)
 
Pähh Oled 18. oktoober 2018, kl 21.25
Q1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kogemusel on alati algus ja lõpp. Samamoodi sekund
> aarsel teadmisel. Milleks see oleks tähtis?...:)

Teadmise teooriaid on mitmeid ja saab ise lisaks juurde luua. Teooriate eesmärgiks on ainult püüda defineerida ühte sõna, mõistet "teadmine". Seega polegi tegu teooriatega, vaid arvamustega, et mis moodi võiks mõistet "ma tean" lahti seletada. Mõni teooria pakub, et vaja on, et oleks ideaalsed tõendusmeetodeid, mis puust ja punaseks tõestavad miskit, et siis ongi tegu tõese teadmisega. Mõni teooria selgitab seda sõna 99% korrektsusega pannes rõhku muudele asjadele. Seega, kogu eesmärk on filosoofia teaduse ühte mõistet proovida kirja panna. Paraku elus kõike kirja panna ei saa, näiteks on olemas aksioomid, mida tuleb uskuda. Neile korrektset tõestusmeetodi ei anta, kuid pole ka vajadust kuna need aksioomid näivad ilmselged tõesed. Eks teadusharud püüavad ideaalilähedust, seega ka püüavad täielikult kõik lahti seletada ja sealhulgas ka siis teadmise mõiste. Samas pole aga selle üksikmõiste selge kirja panek tähtis ega vajalik ja piisab olemasolevatest 99% ideaalsetest definitsioonidest sellele sõnakesele.

Räägid sekundaarsest teadmisest. Eks selgita esmalt, mida sa "teadmise" all mõtled, teised ei oska ennustada, millise teooria järgi sa seda sõna võtad. Seejärel saab küsida, mida mõtled sekundaarse teadmise all? Seejärel saavad teised su küsimuse juurde asuda:

Miks on hea, et sekundaarsel teadmisel on lõpp?

Esiteks, mis moodi saab olla lõpp mingil abstraktsel inimeste väljamõeldud asjal/mõistel? Jõel on algus ja lõpp, kuna ta on füüsiline asi. Mõtteteradel/aforsimidel aga ei ole algust ega lõppu, nad on igavesti olemas ja neid mäletatakse igavesti. Ringjoonel poel algust ega lõppu, vaid on suletud ring. Kui keegi teab, et 2+2 on 4, siis kust otsast see teadmine lõppema peaks? Teadmine kestab ikka edasi, igavesti, nagu ka aforismid. Kokuvõttes, ei ole sü küsimuse sees olev väide usutav, seega ka küsimus ise on ebaselge.

Lisaks algustele ja lõppudele on inimestele kombeks kasutada muid sõnu, nagu kõrge ja madal. Näiteks esoteerika hobilised on kindlasti välja mõelnud mõisted "kõrgem mina", "kõrgem tshakra" ja muid mõisteid, milles on sees sõnad kõrge, madal, ülim, sisemine, välimine jne. Need sõnad on enamasti eksitavad, nad püüavad kuidagi asja illustreerida/modelleerida. Tegelikkuses pole aga mingit kõrgust, ega sekundaarsust, ega primaarsust. Seetõttu ka on tõenäoliselt mõiste sekundaarset teadmised eksitav.

Mõiste "teadmine" on sisaldab uskumise komponenti ja muinasjuttudesse uskujatel on hea targutada selle sõnaga, et näete, teaduslikud teooriad ka täpselt ei tea, mida see sõna tähendab ja kui uskumine on oluline komponent selles mõistes, ja ma usun muinasjutte, siis ei saagi keegi öelda, et mu muinasjutu luulud oleks väärad, kuna teadmise teooriaid ju on mitmeid ja uskumine on nendes kõigis oluline.

Soojenduseks siis sellised mõtted teistele arutluseks.

Head arutlust.
 
Q1 18. oktoober 2018, kl 21.34
Sekundaarne teadmine on see mida kuuled või loed. See kaob. Mine magama. Tõenäoliselt Sa ei oska ka unemaailma minna ilma Taju kaotamata. Ma ei ütle Teadvust kaotamata. See on koguaeg Vaatleja. Nüüd.... palju on Su loetud-kuulatud teadmistest alles sügavas unes??...:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!