Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Külmking.
 
Sinav Saar 19. mai 2011, kl 13.19
Kas külmking elab/ tegutseb ainult saartel? Kui ta on ainult kurja inimese hing, miks ta siis ka häid inimesi käib kimbutamas? Kas on tõsi, et külmkingaga kohtudes võib haigeks (ravimatult) jääda, isegi surra? On keegi temaga kohtunud?
 
eleme 19. mai 2011, kl 15.49
Kurjadele inimestele meeldibki just häid inimesi kimbutada.
 
n 19. mai 2011, kl 18.12
Sellele suudab vastata ainult kõikvõimas Uriinia!
 
Sinav Saar 19. mai 2011, kl 20.55
Nojah, nali naljaks, ma ise olen ka suht skeptiline niisugustes teemades, aga tuttava kaks peaaegu identset lugu panid mõtlema, et äkki...
Uriinia 19. mai 2011, kl 21.18
Külmking on täitsa olemas, teda on ikka mujal ka kui saartel.
Huikab õhtuti metsas nagu äraeksinud öökull. Aga vastu talle ei tohi huigata. Kes talle vastu huikab ehk üle teme jälgede läheb, sellele võib ta viluhaigust saata. Ükskord läksin isegi Merimetsas üle külmkinga jälgede. Küll pani vere tarretama.
Selle vastu aitab jälle liikveriviin...

Muidu kui mööda läheb, siis on õhu liikumist tunda ja nagu linnuparv lendaks mööda.
Needuse-Endel tegi üks kevade aias tööd. Muidu ilus vagane soe õhtu oli, aga järsku hakkas sahistades lähemale tulema. Needuse-Endel, vana vembumees muidugi äsas talle rehaga, nii et oigas. Küllap võttis külmkingal vere tarretama...
 
Leida 19. mai 2011, kl 23.24
Jajahh, om oleman küll. Mede Siina luges kah interneedusest kuda toda Külmakinga teta ja perast es jõvva teise ära imestada, miks Siina õhtul oma praetükki meelt ära heites läbi trellitatud akna püüdis õhku loopides aknast välja puhuda.

Luges ja kujuti endale ette, et om ka nõid, kes võib oma hetkevaenlasele külmakinga kaela saata. Aga ei õnnestunud tal to värk paraku. Päälegi Endel peksis vaese pahalase läbi. Me nägime küll toda, kuda Endel rehaga aian nigu meeletu rapse, aga es tia, et tegu oli koleda vaenlasega. Arvassime, et mõni parm põrises ja ajas pea segi teisel.

Asjast mitteteadjaile, aga huvitatuile pandse seie lingikese:

http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/lru/lru2/lrukax08.pdf
 
Merike 28. mai 2011, kl 16.34
Pole siiani sellist iba uskunud aga nüüd võttis kõhedaks.
Tulin eile sõbranna juuret õhtul koju, hilja oli juba ja siis läks üle tänava selline hall kera moodi kuju. Nagu sellline terava tipuga müts oli peas vist.
Ma ise mõtlen, et see võis olla külmking, aga nüüd ma natuke kardan kas ta midagi halba võis teha.
millise sensi juurde peaks minema siiani on selline külm tunne.
 
ossa 29. mai 2011, kl 08.35
see müstika nurgake on ikka tõeline huumorinurk! aitäh, alati kui siia kiikan, saan südamest naerda.
Uriinia 05. veebruar 2012, kl 19.45
Mis te arvate, viimasel ajal on ilmad kaunis vilud.
Aga see peaks vägagi soodustama külmkingade tegevust.

Kas keegi siinsest kommuunist on juba trehvanud mõnda külmkinga?
Ma ise ei julge isegi aknast välja vaadata, kardan, et külmkinga nägemine võib vere väga tarretama panna...


Ivake infot kah...
http://www.saartehaal.ee/index.php?con
 
Ja 05. veebruar 2012, kl 20.59
Sinava saare lugu on ka tuttav. Keegi kuskil teemas sõimas Saaremaa naisi, et need oma mehed ära pidada tapma.Ja keegi soovitas võtta kellelgi hädalisel sms laenu, kutsus Hiiumaale maja ehitama. Seal pidada jälle hea energia liikvel olema.
No muidugi, kadedatel tõmbab nagu noaga kõrist läbi, kui saarel suvilat pole. Ei tea, kuidas nendest vabaneda? Kurjuse eest maagiat? Peaks otsima nik1000 kirjutistest midagi. Hirmus küll, kui inimene terve elu, kui kuuleb sõna Hiiumaa, ennast siniseks vihastab ja oma tervist rikub sellega.
isemaag 05. veebruar 2012, kl 21.26
Tede külmking näib olema Vaimne Rambo. Tegija.
Uriinia 06. veebruar 2012, kl 20.42
Tuleb tunnistada, et nüüd on külmkingad nähtud.

Läksin hommikul oma kasinat pinssi automaadist välja võtma, et see ilusti kaugete sugulaste kätte hoiule anda, kes pinsipäeviti agaralt ümber sanatooriumi patseerivad.

Mina ei usu seda aparaati üldse.
Vaene inimene mõtleb, et selline kena noormees nagu Jüri Mõis näiteks istub seal sees, teeb silma ja kudrutab aga pärast puha naerualune. Tegelikult võib seal istuda hoopis mõni Siina sugune harakas. See ei tunne tähti, numbritest rääkimata. Pärast ei tea veel kelle raha annab.

No ja siis ma nägingi vist külmikingi. Kes nad muud olid.
Istusid mingid karvased hallid kerad aparaadikioskis ja jõllitasid punaste silmadega. Mõlemil olid odekolonnipudelid pihus ja kui nad oma mu ärasöömiseks suu avasid, täitus putka ebamaise lõhnaga.

Üks veel tahtis nõidust ka peale panna, muudkui hüüdis mingit Бабуля nimelist vormelit mulle järele kui ma hõlmade lehvides sanatooriumi poole litsusin...
 
suss 06. veebruar 2012, kl 23.05
kuidas Külmking välja näeb?
 
rosiiarmandiine 06. veebruar 2012, kl 23.51
Eks ta üks paks mutt on, 100 korda inetum kui sina. ja kindlasti on tal pahad kavatsused. Me ei salli teda.
 
See blondiin 07. veebruar 2012, kl 01.01
Me ei salli jah teda, mitte keegi ei salli kohe.
 
Elviira Kadakas-Schikelgruber 03. veebruar 2016, kl 18.45
Issand, mina nägin täna vist külmkinga.
Läks kiireste üle tee nagu vitstest punutud kera.
Ja täitsa külmaks võttis kohe.
Ja siis kukkus mul veel piimamannerg ka leistangi küljest lahti. Keegi on mulle vist saatnud külmkinga ja koerakoonlased peale. Alles eile öösel käis akna taga suur koer kahe jala peal. Õnneks mul oli reheahjus veel sooja tuhka; ma tegin kohe trepi peale ringi, et ta sisse ei saaks mind katsuma.
 
kaelkooguendel 04. veebruar 2016, kl 06.47
rahu, elviira. see oli ilmselt koerakoonlane, piisab kui sellise suunas kummikuga visata. siis ta ei saa aru, kas tegu traktoristi või lüpsjaga ja läheb rongijaama manolo blahnikuid ootama. seda ta ei taipa, et tegu tüngaga ja manolo blahniku omanik rongiga ei sõida.
 
Elviira 04. veebruar 2016, kl 22.09
Ma tegin trepi peale soojast tuhast ringi.
See on krematooriumi tuhk ja see desinfitseerib.
Ks te saate aru, et see töötab.
 
nägija 05. veebruar 2016, kl 14.39
Krematooriumi tuhaga tood ainult rahutud hinged oma koju!
 
Delikatessid 26. aprill 2016, kl 21.44
Täna oli väga vilu ilm ja kohe külmkingad platsis.
Sedakorda oli neid palju. Eile oli ka.
Nad ise nimetasid end taksistideks. Ei tea, kas neil taksidega mingit mentaalset sidet on, aga vaevalt. Nad on siiski peamiselt troglodüüdid ja urukoera haridus on püüdmatus kauguses.
Aga fakt on, et nad on liikvel ja närvipidedad.
Tuleb julgust näidata ja mitte karta.
Mentaalsed külmkingad taanduvad oma punase tule eufooriast kui neile piisava otsustusvõimega oma saunasuuruse ameeriklasega ette sõita. Taanduvad nii külmkingad, kiiad ja hundinuiad.
 
Vana teeme 27. aprill 2016, kl 16.50
Vana teema on kui jõuluaegne peeretus, aastateks juttu ja nalja!
 
Nik 10000 28. detsember 2018, kl 12.54
Praegu on õõvastav külmkingade aeg.
Neid võib kohata kõikjal. Isegi supermarketis ja liinibussis on neid viimasel ajal nähtud.
Mina nägin mitut külmkinga täna öösel Mustamäel, läksid üle tee kebabiputka suunas, ainult silmad ja hambad paistsid ööpimedusest. Õudne, võttis külmavärinad peale.
Nüüd ei teagi, kas tohib enne kolmekuningapäeva välja minna, sest mul jäid šamaan Evaldi värvilised imeküünlad ostmata. Mul on küll varuks apteegist ostetud küünlaid, neid siis näksin nälja peletamiseks, kuid ei tea kas vean kolmekuningapäevani välja.
 
sapiens 30. detsember 2018, kl 11.01
Külmking ja Saaremaal? Nalja teete või?
Kes meist ei teaks seda vana laulu, mida meie tore meeskvartett aeg-ajalt raadios lausa laulda hõiskas :

Kuid ei ma pole Saaremaa peal käind
ega saare naiste kangust näind....

See ju vana külmkinga laul. Nimi oli küll teistsugune, sest ka siis oli tarku inimesi, kes kaugele tulevikku vaadates adusid tulevast turismimagnetit. Kui NSV ajal olid külmkinga tõrjeks välja mõeldud umbkeelsed piirivalvurid, kes isegi tavakodanikku külmkingaks pidasid, siis nüüd on nood tegelased kogunenud enamuses Tallinna ülalinna oma plaane pidama. Isegi mu koeral tõusevad ihukarvad püsti, kui ta raadiost iga päev kuuleb, milline helge päikeseline päev meid ootab ja tema peab igal hommikul iga ilmaga õues silmi punnitamas käima.
 
Oi 30. detsember 2018, kl 22.08
Te seda Hansode perekonda teate?
 
Ennustaja 01. jaanuar 2019, kl 18.14
Kas te peate silmas, riigikokku kandideeriv Heiki Hanso on tegelikult sala-külmking?
Hannes Hansost ma seda ei kahtlusta, sest ta tönkab hiina keelt, mida külmkingad teadupärast ei oska.
 
sapiens 01. jaanuar 2019, kl 22.54
Kui hiinlastel juba libarebased ja kooljad olemas on, asi see paar külmkinga siis ära ei ole. On sõna - on ka tegelane, ja vastupidi.
 
Ennustaja 01. jaanuar 2019, kl 23.53
Vaidlen vastu.
Libarebaseid ja kooljaid üritas Rahva-Hiinasse sisse smuugeldada oma pea sees seikleja ja harrastuspoeet Ehin, kuid seltsimees Mao ideedest valgustatud Rahva-Hiina piirivalvurid nägid selle alatu sabotaažiakti läbi ja saatsid provokaatori piirilt tagasi. Nimetatud elukunstnik-kontrabandist oli sunnitud nad Kui tunnil Valdivostokis väljutama.
Elutsevad seal siiamaani ja on ka jõudsalt paljunenud. Isegi Sahhalinil võib neid turul kohata korea salatit müümas.
 
sapiens 02. jaanuar 2019, kl 06.11
Ei vaidle vastu.
Kuid ma olen sunnitud Ennustajale meeldetuletama üht meie, peaaegu et rahvuseepose staatumisse tõusnud filmistseeni, kus üks kangelane selgitab teisele kangelasele arusaamatut mõistet - ...vaata "lati" tähendab läti keeles "õige" ja "pac" - "magus". "Õigemagus".
Nii ka siin - vaata "lengde" tähendab hiina keeles "külm" ja "xiezi" - "king". "Külmking".
 
Ennustaja 02. jaanuar 2019, kl 15.34
Vaat sellest lati pacist ei tea ma midagi; ilmselt ma harimatu, või tegu on mingi jevgenituristide uudis- ja unarsõnade reisileksikonist pärit konstruktsiooniga.
Aga kui need hiinakeelsed sõnad tõesti olemas on, siis need saavad olla loodud vaid Suure Arhitekti, seltsimees Mao poolt. Kuidas muidu oleks tavaline mandariinist piirivalvur vahet suutnud teha tavalisel vildil, kummikul ja külmkingal.
Lihtne.
 
sapiens 02. jaanuar 2019, kl 18.04
Tähelepanelik lugeja oleks veagi ära parandanud. Lati on õige ja pac magus prantsuse keeles.
Ja ega külm ja king ja külmking tekkinud Suure Päikese Poja ajastuga. Need olid enne teda juba olemas.
Veelgi lihtsam.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!