Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
hingedepäev
 
liizu 01. november 2009, kl 10.26
Kuidas seda päeva tähistate? Kui paljud sellesse hingede rändamisse, üldse usuvad,ehk on minu kiiks aga justkui tunnen oma surnud lähedaste lähedalolekut,süütan surnuaial küünla ja kodus ka.Palun neilt endale ja oma perele kaitset.
Samas minu linnastunud-eurostunud sõbrannad naeravad mind välja,üks ütles koguni et olen ebanormaalne ja peaksin psühholoogi juurde minema,see ajendaski mind teema kirjutama.Kas eestlased nüüd nii oma vanadest kommetest arvavadki?
 
Thea 01. november 2009, kl 11.50
hingedepäev on vaikne aeg ja ollakse koos perega ning lähedastega, käiakse surnuaias ja ka kodus võib lahkunud lähedaste mälestuseks süüdata küünlad. Ja ongi kõik, igasugune surnute kutsumine või mingi kaitse palumine on nende häirimine, küünla süütamisega sa just lased neil vabaks saada ja ära minna.
Minu täditütar ütles enne oma surma, et kui ma väga käima ja segama hakkan siis pane küünal. Mõnikord on vanaema või ema mind unenäos külastanud, siis käin surnuaias ja on jälle rahu.
 
Lilli 01. november 2009, kl 11.52
Olen pesnionieas, minu mäletamisi ei seosta lapsepölvest miski, et oleksime hingedepäeva pidanud vöi muul moel miskit sellega seostuks. Uue ajaga tulid snikersid, körvitsapidu kommi kerjamisega ja ülejäänud taoline jura.
Kui sulle endale on seda hingedepäeva vaja, siis tee, kuidas öigeks pead. Süüta küünal, kata laud, käi surnuaial vms.
Pole vaja demonstreerida, mida su hing vajaks...köik need pühad ja rituaalid on isiklikku laadi. Kui sinule kosutuseks, siis, mida saakski olla kena ja vaikse meenutuse pärast oma lähedastele korraldatud rituaalis?
Meil maal saime lastena viia loomadele lauta leiba ja muidu oli ju nii pönev aeg, köiksugu imelikke olendeid oodati ja fantaasia käis kaasa...löppeks said ju kingidki kuuse juurde jne.
 
naine2 01. november 2009, kl 14.39
mida sa, autor, ootad üldsuselt? et kõik oleks sama palju arenenud kui sina? selge see, et enamus inimesed on rumalad, teavad ainult piima hinda või kui palju elioni pakett maksab. sa ikka vali kellega suhtled ja kes toovad mingit väärtust su ellu. ülejäänuid kohtle kui tuttavaid ja ära seo ennast inimestega, kes ei oska sind hinnata ega kuulata. müstilisi teemasid arenda ainult inimestega, kes on selleks avatud, valmis ja "ärganud".
 
ola 01. november 2009, kl 14.46
Mina põletan küll küünalt sel õhtul, aga peab ütlema, et olen üldse küünlaleegi fänn ja teen seda ka muul ajal.
 
ella 01. november 2009, kl 15.31
Lilli
no hingedepäeva ja kõrvitsapidu nüüd ühte patta panna ei tasu.
meil on ikka kadri- ja mardipäev. ja hingedeaeg on eesti rahval juba muinasajast saati olnud. mis siis, et sina seda lapsepõlvest ei mäleta. tuletad meelde mulle mu isa, kes vaidleb, et ei olnud vanasti nii, vanasti oli ikka nii, nagu tema oma lapsepõlvest teab.
ütlen siis isale, et "vanasti" oli ikka sadu aastaid enne teda, ning aeg ei alanud koos tema sündimisega:))

liizu
hingedepäeva õhtul süütan küünla ja käin ka surnuaial küünlaid panemas.
ei tülita surnuid palumise ja hüvede tellimisega.
ma ka ei saa aru, miks sa endast nii erinevaid inimesi oma sõbrannaks nimetad?
 
homme 01. november 2009, kl 15.39
hingedepäev on ju tegelikult alles homme, täna on pühakute päev.
 
liizu 01. november 2009, kl 17.20
No ega kõiges ei saagi inimestega ühel meelel olla,samas ega nad siis nüüd nii halvad ka pole. Aga seda ma küll ei teadnud et, surnutelt hingedepäeval abi ja kaitset ei tohi paluda, olen seda ikka igal aastal teinud ja arvanud ikka, et surnud lähedasest saab kaitseingel.Samas ega ma seda ainult hingedepäeval ja surnuaial ei tee, vahel on ikka nii raske ja hing haige, kellegiga rääkida ei saa, miks siis mitte oma kalli lahkunud vanaemaga?
 
Lilli 01. november 2009, kl 17.40
ella? Miks nii kuri?
Inimesed vöivad köike, mis nende hinge röömu ja rahuga täidab. Kapaaniakorras ei PEA midagi.
Loomulikult ei alga minu elu algusega köik, mis maamunal toimub. Ei kiida ka tänapäeva mardi-kadrijooksmisi, mis trepikodadesse ja 10 min. vahaegadega uksele küüne-ja varbakülmetajaist ümisejaid ning uksele kolkijaid toob.
Kokkulepitud naabrilastele on alati uks avanenud ja kotti täidetud. Muidumürgeldajatele ja 2 laulurea esitajaid, poriste jälgede toojaid ei oota. Vöiks seda kodus lastele juba varakult selgitada.
Meenutada vöi endale kallite läinutega vöib igal ajal suhelda vöi neile oma elu jutustada. Kuidas keegi oma USU läbi elu elab, see on igaühe enda, väga sügavalt isiklik valik.
 
k 01. november 2009, kl 17.44
hingedepäeval pole midagi teinud.
aga teemast välja, mardi- ja kadripäevast siis seda, et mäletan, kui ise laps oli, nii palju rõõmu ja lõbu pakkus santi jooksmine. ja nüüd kui suur olen, mõtlen seda, et tegelikult minult nõuab see nii vähe, et kommikoti ostan ja lapsi sisse laulma lasen, aga lastele annab see nii palju. ma ei näe midagi halba selles:)
 
? 01. november 2009, kl 17.55
kas ma olen ainuke, kes kyynla aknale paneb? meie kodus oli selline komme kui laps olin.
 
ella 01. november 2009, kl 18.56
Lilli
kui arvamust avaldan, siis on see kurjusest või?:)

?
mina paneks hea meelega küünla aknalaulauale, aga aknalaud on nii kitsas, et võin sedasi tulekahju tekitada. seetõttu panen lauale.
 
A 01. november 2009, kl 21.21
Mul põlevad pidevalt kodus küünlad.Leeki vaadates on rahu südames.Hingedepäeval panen küünlad aknalauale ja suhtlen mõttes oma kadunud lähedastega.Millegipärast ei kipu sellel päeval surnuaeda.Tean ka seda,et pimedas surnuaias käimisega häirime nende rahu.Nii et jõulude ja jaanipäeva ajal panen küünlad haudadel põlema juba päeval,kuna nende põlemisaeg päris pikk.Homseks soovin kõigile rahulikku hingedepäeva!
 
Hingetu 05. juuli 2021, kl 17.41
Kõige kõrgem on ülim kõiksuse energia või jumal kuidas keegi nimetab.
Ülim energia eraldab osa oma energiast vaimumaailmas osalemaks ja
sealt edasi tulenevalt ka kolmedimensioonimõõtmes füüsiliste
universiumite loomeks. Pikemalt kirjutas sellest juba Michael Newton
oma raamatutes. Kõigepealt tuleb energia vaimumaailma hingedena
nagu ka Newton kirjeldab. Füüsilisi universiumeid mida on palju ja nende
hulk suureneb nagu ka hingede hulk loovad juba hinged koostöös. Ka
osaleb enamik hingi füüsilises maailmas kehastudes kuni nende
arengutase on selline et nad küll enam füüsilises maailmas ei kehastu
aga uuesti ühinemiseks ülima energiaga läheb veel kaua õppe ja
arenguaega. Tähendab energia põhimõte on on see et ülienergia üldse
eksisteerida saaks peab see energia läbima vaimumaailma ja just
füüsilise maailma et ta saaks kogeda häid ja halbu kogemusi. Kui ta need
tsüklid läbib ja uuesti põhienergiaga ühineb on ta palju väärtuslikum ja ta
energeetikakogus on suurem kui see algne mis alguses
hingevaimumaailma tuleb. Nii et kui ta uuesti ühineb kasvab ka
põhienergia ja sellest tulenevalt ka uute hingede arv ja ka füüsiliste
universiumite arv. Muidugi füüsilised universiumid vananevad ja kaovad
lõpuks triljonite aastate pärast ära sest aine läheb lõpuks füüsilisest
olekust energeetilisse olekusse aga sellest hoolimata füüsiliste
universiumite arv kasvab ja ka uuemad universiumid ise muutuvad
suuremaks nagu ka suurenergia. Ka on olemas erinevad dimensioonid
osadel hingedel piisab osalemast kolmandas dimensioonis füüsilistes
universiumites ja kui nad enam ei kehastu siis jätkavad arengut
vaimumaailmas. Kolmanda dimensiooni füüsiliste universiumite kohta
mis sisaldab endas teist loomad taimed ja esimest dimensiooni eluta
aine veel niipalju et nende vananedes kõigepealt jätavad selle maha
kõrgemaarenguastmega hinged et edasi liikuda siis fauna ja floora ning
lõpuks ülejäänud aine mis küll meie mõistes on eluta aga siiski on energia
kuid see energiatasemevibratsioon on lihtsalt nii madalal sagedusel et
meie dimensioonist vaadates oleks see justkui eluta või siis õigemini
energiata. Keha vananemisest veel niipalju et tehnoloogiliselt on
bioloogilist keha võimalik igavesti elus hoida aga sellest hoolimata väljub
hing ikkagi kehast. Praegu on nii et meie keha saab enne otsa aga hing
võiks veelgi kehas olla. Aga kui me geenitehnoloogiliselt keha vananemise
peatame või tagasi keerame siis ühel hetkel ammendub selle keha see
õppetund hingele ja ta lahkub. Oleneb ka hingest kui kaua ta suudab
kehas olla aga see on erinev. No on võimalik keha pärast seda
nanorobotitega elus hoida sest eelnev teadvus jääb ajju füüsilisest elust
alles ja mõnda aega inimene käitub oma tegevustes nagu enne aga mida
aeg edasi seda mõistmatumaks ta läheb kuni langeb koomasse.
http://moretalennud.blogspot.com
 
Mystic 04. oktoober 2021, kl 02.10
Hingedepäev on kindlasti üks oluline püha, millal lahkunud lähedasi mäletada, tähistan seda igal aastal, ise leidsin huvi esoteerika juurde juba palju aastaid tagasi ja olin ka väga huvitatud teispoolsusest ja hingede teemast, kunagi nooremana sai vanaemaga sellest räägitud, ta vastas ühele minu küsimusele teispoolsuse kohta sedasi, et kui ta ükskord ära sureb, küll ma siin näen. Nüüd 6 aastat tagasi kui ta suri, siis nädal enne ta surma nägin seda unes ette, nii ka läks, peale seda kôik see 40 päeva käis ta mul iga öö unes, ööl vastu 41-st nägin taaskord, siis tuli hûvasti jätma lausega “ mul on nüüd aeg minna, aga tulen vahest vaatama.” Ja peale seda hakkaskingi teda harvemini nägema. Peale seda olen 100% kindel, et teispoolsus eksisteerib ja veel kindlam olen selles, et keha sureb, aga hing siiski jääb alles, millega muidu sellist asja seletada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!