Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
iseõpitud elutarkus
 
hmm 08. veebruar 2008, kl 10.54
kas teil on tekkinud elujooksul mingi arvamus või asi mille järgi te elate kuna arvate et nii on õige?
minu niinimetatud elutarkus on see et ära tee teistele seda mida sa ei taha et sulle tehakse. eriti kehtib see lähedaste puhul. olen hakanud oma tegemisi nii läbi mõtlema et kui mulle nii tehakse mis tunne mul siis oleks.
 
Piret 08. veebruar 2008, kl 12.27
Jah,Su elutarkus on üleüldine moto ja nii tulekski elada.
 
Sille 08. veebruar 2008, kl 12.31
Minu motoks on, et ela ja käitu vastavalt oma loomusele. Sisetunne ütleb alati, kas käitutud valesti või õigesti.
 
hmmm 08. veebruar 2008, kl 13.01
to piret
nu jah ma tean et see nii on aga minul tuli selline ellusuhtumine ikkagi ajaga mitte ma pole alati nii käitunud. ütleme nii et inimene õpib ikka oma vigadest mitte teiste omast :)

to sille
no see kah täitsa hea põhimõte.
 
nojah 08. veebruar 2008, kl 13.28
minu meelest pole see elutarkus, vaid täiesti elementaarne tõde
 
kala 08. veebruar 2008, kl 13.52
elutarkus milleni ma vist jõudma hakkan on see, et ikkagi tuleb vaadata üllatuse ja imetlusega seda, kes mõtleb risti vastupidi kui mina.
 
kiisu 08. veebruar 2008, kl 14.00
Sille, kui minu loomus on nurjatu, kas siis peaks ka seda elutarkuseks pidama, kui selle järel elan ?
Elutarkuse üle arutlemine on nooruse ajaviide.
Ja kellele seda tarkust üldse vaja läheb peale targa enda ?
 
kraaks 08. veebruar 2008, kl 14.12
ma olin noorena mustlase püss, iga väiksemgi pisiasi ajas mind perutama. praegu olen rahu ise, situatsioonid, mis vanasti mind keema ajasid, ajavad mind naerma. olen õppinud pool ja rohkemgi suud kinni hoidma. see ei ole vanaduse märk, olen just rohkem naerma õppinud.
 
Sille 08. veebruar 2008, kl 14.12
to kiisu

Loomulikult on seda elutarkust vaja esmajoones iseenda jaoks.
Aga kui kellelgi on nurjatu iseloom, siis ei võta selline ju nagunii omaks ka seda üldlevinud "ära tee teisele...jne" põhimõtet.
 
kiisu 08. veebruar 2008, kl 14.34
muidugi ei võta häid asju omaks , aga sa ju eeldasid, et oma loomuse järgi käimine on ka elutarkus !
Arusaadav,et inimene vanemana pole enam "mustlase püss" ja pooled asjad mis enne marru ajasid, on nüüd hoopis naljakad või panevad ainult õlgu kehitama. Kardan et see on siiski hormoonitasemest tingitud vananemise teene. Õnneks hormoonitase naljasoonele ei mõju - lõkerdada saame ikka ja veel rohkemgi kui enne .Mina olen jätkuvalt arvamusel, et aastad omaette ei tee kedagi elutargemaks. Kui oled ikka elu aeg olnud ilma huvideta ja kitsa silmaringiga , kuidas siis vanaduses saaksid arenenum olla ! Lupjudes lähed ikka ainult lollimaks !
 
raahel 08. veebruar 2008, kl 14.59
mina elan selle järgi, et kõige eest peame me maksma ning elus on kõik tasakaalus.
 
kiisu 08. veebruar 2008, kl 15.14
raahel - just. Sa oskasid minu jutu lühidalt kokku võtta ! Aga nii palju veel - et kättemaks mürgitab, ja tasumine on targem jätta saatuse hooleks. Mingil moel tõest maksame me kõik.
 
n 08. veebruar 2008, kl 15.38
kui vana sa autor oled ? :D
 
järeldus elust 08. veebruar 2008, kl 15.56
Mis kinni ei jää saab kinni löödud.
 
hmm:) 08. veebruar 2008, kl 16.54
to autor

su tarkusele peaks järgnema loomulik II järk. ja see oleks siis nii, et

TEE ALATI TEISTELE SEDA, MIDA SOOVID, ET SULLE ENDALE TEHTAKS.
 
aff 08. veebruar 2008, kl 17.12
Kõige suurem patt on olla loll vanainimene.(indiaanlastelt laenatud)
 
kenake 08. veebruar 2008, kl 17.57
Loen siin neid elulisi tarkusi, mida kõike korraga antud ja võetud, kui vanad aga need kommenteerijad ise on? Elutarkus tuleb aastatega, aastad aga koguvad kogemusi, täiesti elutark inimene ,kui ta mõistus selge, on alles oma elutee lõpul, mis teebki ainukesena asja kurvaks, mil jalad ja käed ei liigu aga mõttelt oled valmis tegutsema ja suuri asju korda saatma, sest elu jooksul on kõvasti ammutatud. Seepärast, need, kes siin kommenteerivad, miks käite 50+-sis nõmetsemas, kas poleks mõttekas püüda säilitada arukest kõrge eani, et saavutada tase, kus elutarkus kohtub tarkusega.

aff, mingi indiaanlane ei ütle nii lollilt vanainimese kohta. Vana inimene võib hakata unustama, segi ajama jne... see aga pole lollus vaid, olukord vastavalt eale, justs elle inimese eripära arvestades.
 
lugeja 08. veebruar 2008, kl 19.06
kiisule
Näha on tõesti,vanusega ei ole sa midagi õppinud.Oled rumal,räägid rumalusi ning solvad kaasvestlejaid,nimetades neid sama,et lubjakateks.Sinu jutust jääb mulje nagu peale sinu ei ole teistel arendavaid huvisi.
 
ELUTARK 08. veebruar 2008, kl 19.23
ÄRA VIRISE,
ÄRA ÕELUTSE,
ÄRA KADETSE,
ÄRA AHNITSE,

SEST...
ühelgi surilinal ei ole taskuid ja pead just sina siis olema surnuaia kõige rikkaim laip
 
kiisu 08. veebruar 2008, kl 19.43
kallis lugeja - ei solvata tahtnud ma siin kedagi - lubjastumine on vanusega kaasas käiv meditsiiniline mõiste. Kusjuures ta tabab kõiki organeid, nii et, ettevaatust !Kuidagi ei tule minu lupjunud mälusse meelde, et oleksin kusagil rääkinud enda arendavatest huvidest ja teinud maha kellegi teise omi . Paranda mind, palun ! Millised on sinu arendavad huvid ? Palun osuta täpsemalt minu rumalusele , ehk saan sinu abiga targemaks - loodan seda väga ! Juhul kui me väga erinevatesse vanusegruppidesse kuulume , siis on see muidugi raske .
 
Sille 08. veebruar 2008, kl 19.57
Kiisu kirjutas: ".Mina olen jätkuvalt arvamusel, et aastad omaette ei tee kedagi elutargemaks."

Aastad iseenesest muidugi ei tarvitse teha kedagi (elu)targemaks. Aga kui inimene vähegi vaevub enda ja teiste kogemusi analüüsima ja nendest õppima, siis saab ikka targemaks küll!

Ja veel....oma loomuse järgi elamine (julgus olla sina ise) on osake omandatud elutarkusest kindlasti.
Paljud püüavad elada ju nii, et t e i s e d temaga rahul oleksid. Selleks tuleb sageli iseennast maha salata.
 
kenake 08. veebruar 2008, kl 20.31
Sille, paremini vist pole võimalik asju kokku võtta kui sina seda tegid, nii täpne , nii lihtne, õiglane.
 
lumi 08. veebruar 2008, kl 21.07
no siin pole tõesti mingit elutarkust. on ju loomulik, et nii peabki elatama.

aga minu elutarkus on - usalda intuitsiooni, kuula oma sisehäält.
 
susliku 08. veebruar 2008, kl 22.49
elutarkus on: tasuta juust on vaid hiirelõksus!
 
Sille 08. veebruar 2008, kl 23.30
Kõige paremad asjad elus on just tasuta!
 
suslik 08. veebruar 2008, kl 23.36
 
Sille 08. veebruar 2008, kl 23.41
Võid neid asju ka fenomenideks nimetada, kui soovid.:)
 
suslik 09. veebruar 2008, kl 00.08
mõtlesin just materiaalseid asju, ikka juustu kui söödavat, mis on hiirelõksus.
 
lumi 09. veebruar 2008, kl 11.51
Sille
hakkasin praegu selle üle mõtlema, et ei tea ikka, kas on tasuta. arvan, et ka armastus, õnn, pere ja lapsed, et need peame siiski ära teenima.
usun, et kõik siin elus on tasakaalus ja kui uskuda hingede rändamist ja eelmisi elusid, siis ikka pole need head asjad tasuta.

kenake
olen täiesti nõus selle indiaanlaste tarkusega. vihjad siin dementsusele jne. aga haigused on hoopis teine teema ju..
 
hmm 09. veebruar 2008, kl 13.46
to n

olen 33.

tu lumi
no tegelikult võibolla on sõna elutarkus natuke vale aga ma just pidasin silmas midagi sellist mida inimene on ise oma elujooksul leidnud et nii käituda(teha) on õige. mitte et teised talle ütleva et nii peab tegema. lastele ju kah õpetatakse mida tohib mida ei aga nad ju teevad ikka seda mida nad ise tahavad kui on kindel et vahele ei jää :D

ja muide arvan et vanusel pole midagi pistmist selles. sest võibolla mõnel 18a on palju karmim elu olnud kui mõnel 30a ja on ka tänu sellele palju (elu)targem. aga no see on ainult minu arvamus sest kordan veel tehke mis tahate aga inimene õpib ainult oma vigadest. aga tore et minu mõttelennule nii palju vastukaja tuli. päikest teile :)))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!