Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Taassündidest
 
Krt 12. veebruar 2008, kl 12.47
Ma vaatan, et siin foorumis levib ka täiesti vale ja põhjendamatu arusaam taassündidest, nagu sattuks inimene ebaõnnestunud elu järel raskematesse oludesse.

Täiesti vale arusaam. Maailm toimub tegelikult vastupidiselt. Vähemkogenud või enam ebaõnnestunud sünnivad neisse oludesse, kus on kergem selleks eluks valgustust leida. Näiteks perekonda, kust laps juba varakult vaimset kasvatust saab. Valgustatud sünnivad aga raskematesse oludesse, hakates uueks eluks valgustust otsima võibolla koguni joodiku lapsena või invaliidina või lihtsalt harimatute inimeste hulgas. Selles olukorras oleks ju lootusetu üritada, kui paremates oludeski hakkama ei saada.
 
Daam50 12. veebruar 2008, kl 13.39
Ma pakun, et ka kõikse ennastsalgavam siinolija muretseb kõikse rohkem oma 'kiisukese' pärast
 
Cafe 12. veebruar 2008, kl 14.34
Ma arvan, et selline võõraste inimeste vihkamine toob ainult ebaõnne oma perekonnas. Jah, ja neljakümbised naised ei vanane. Mõni mees võiks sellega leppida ja rahu leida oma hinges.
 
nojah 12. veebruar 2008, kl 14.55
Ongi järjekordne huvitav teema "alu" poolt ära risustatud.
 
alu 12. veebruar 2008, kl 15.07
ära risustasid ikka sina oma alujuttu sisse tuues. mina rääkisin sellest, et suur osa siinsetest sapipritsidest on õelad mammid, kes isegi puudega inimesi ei suuda taluda (ju riivavad silma) ja kes sellepärast mingitest karmavõlgadest sogavad, saamata aru, et endale sellega karmavõlgasid koguvad.

ja nende mammide lemmiksõimusõnad on "autist", "taun/daun", "koolivägivalla ohver".

palju toredaid inimesi.
 
ss 12. veebruar 2008, kl 15.16
jättes kõrvale vahepealsed teemast kõrvalekalded, pöördun tagasi teema juurde. ega see, kui inimene näiteks sünnib puudega, ei tähendagi, et ta tegi eelmise elus midagi halba, lihtsalt ta vajab selles elus õppetundi, mille saab ta sellest olukorrast ja sellest elust kuhu sündis. kes aga juba kuigipalju valgustuse teele jõudnud, liigub ilmselt edasi ka samal teel ja pole üldse tähtis kas ta oma arengut teostab joodiku peres või rikkurite peres. vbolla tõesti on tema arengut soodustavad tingimused just vaestes ja rasketes oludes.
 
Krt 12. veebruar 2008, kl 15.27
Eesti inimestest on kõige lähedasem budastumisele tõenäoliselt mõni sünniaegsest traumast saadud ajuhäirega poolkirjaoskamatu joodik. Ja see on ka kõigi valgustust otsijate tulevik.
 
ss 12. veebruar 2008, kl 15.30
ma arvan, et sa eksid. aga vbolla sa tahadki provotseerida. jäägu sulle sinu arvamus.
 
Topaas 12. veebruar 2008, kl 16.11
Aga miks peaks inimene , kes pole eelmises elus kedagi tapnud ega muud moodi ühiskonnale kurja teinud, järgmises elus sündima mingi kohutava trauma või seisusega ning kui ta on eelmises elus enda vaimu harinud? Sinu teooria kohaselt, peaksid kõik kõiki nottima ja muud moodi sigadusi tegema, et garanteerida endale hea ja turvaline elukeskkond järgmises elus:P
 
Topaas 12. veebruar 2008, kl 16.14
öeldakse , et vahest on mõnel lapsel nagu vanahing sees, sest ta on tasakaalukas ja kõrge vaimsearenguga...sa tahad öelda, et sellised hinged kuuluvad röövlitele ja mõrtsukatele, kes ei austa teisi ja peavad õigeks kõiki muserdada ja kui heaks arvavad maha nottima. Ma pooldan , et ikka neil , kes ei suuda end teise olukorda panna ja mõista teiste tundeid , ei tohiks järgmises elus magusatelu nautida vaid õppima teistega arvestama:)
 
issanda loomaaed 12. veebruar 2008, kl 16.14
inimesed tulge ikka mõistusele, surm on lõplik, mis hinged, mis taassünd, on seda keegi tõestanud ,need on inimese ajutegevuse häired, kui ketas kokku jookseb ja muide ka tõestatud, võite ju ettekujutada et eksisteerib mingi teine ruum aga tõsiselt võtta seda ei saa.
 
Q* 12. veebruar 2008, kl 16.17
Teemast: jagan seda seisukohta, et me tuleme siia tagasi eelnevate eludega sarnastesse oludesse, isegi samadesse kohtadesse, sarnase iseloomuga. Selleks, et õppida eelmise elu vigadest. Paraku kipume selles elus eelnevate elude vigu kordama, ja oleme õnnetud enam-vähem samade asjade pärast, mis tegid meid õnnetuks eelnevates eludes. Kunagi ammu on üks Eesti meedium öelnud umbes nii (seda küll enesetapjate kohta, aga sobib laiendada ka teistele), et nad tapavad ennast [ka järgmistes eludes] ikka ja jälle, ja teevad seda seni, kuni see muutub neile vastikuks ja nad saavad sellest tahtmisest priiks.
 
Topaas 12. veebruar 2008, kl 16.26
Jah, ma usun , et ensetapjad satuvad samasse olukorda ja samadesse probleemidesse , et neile lahendust leida.
Samas Peab mainima, et nad on julged, et end ära tappa, see lõplik otsus teha...aga nõrgad , et ei suuda oma probleemiga hakkama saada.
 
kenake 12. veebruar 2008, kl 16.56
Paraku pean jälle aluga nõustuma, sapi pritsivad inimesed, kui neil on probleemid aga lahendusi neile probleemidele nad ei tahagi leida, siis kõlbab ükskõik kelle üle tänitamine, vaidlusse kiskumine, selliselt ta siis suhtleb.
Enesetapmine on lolli käitumise tagajärg, hetkemeelelolusund, peata olek. Ei maksa siin niipalju seda mõtet üles kütta ega näidata mõistvust-on julge tegu. See on tobe tegu. Mine kellegi juurde, kasvõi võõra juurde, kes viitsib kuulata ja räägi ära, mis mureks. Inimeste mured on alati lahendatavad, sellist muret polegi , mida lahendada ei saa, ainult käigud on erinevad.
Topaas, ole oma läbimõtlemata ebaküpse arvamusega ettevaatlik, siin loevad ju noorukid ja lapsed ka.Igal sõnal on tagajärg.
 
Topaas 12. veebruar 2008, kl 17.02
see on minu arvamus ja kogu lugu:)
 
mannu 12. veebruar 2008, kl 17.10
Aga kuidas suhtuda enesetappu, mis on tingitud paratamatust haigusest, sa tead , et kunagi enam ei saa sa endiseks , normaalseks inimeseks, järjest hullemaks läheb, kuni saabub õudne lõpp. kas jumal annab neile inimestele selle andeks.
 
alu 12. veebruar 2008, kl 17.34
topaas ei anna kellelegi andeks. tema on ju jumal, ju nõu!
 
to mannu 12. veebruar 2008, kl 17.59
mina isiklikult arvan, et sel juhul see polegi nii vale tegu. tegelikult ma pooldaksin seda kui riik võimaldaks raskelt haigetele eutanaasiat. et see haige, kes soovib, võib nii ka valida. olles väga hirmsid kannatusi kõrvalt näinud, ja kui oleksin ise nii haige (ptüi-ptüi-ptüi), siis valiksin eutanaasia. isegi jumal ei või olla nii julm, et piinelnut ainult selle eest veel karistaks.
 
Topaas 12. veebruar 2008, kl 18.13
kui sa oled läbi mingi õnnetuse jäänud haigeks või vigaseks või misiganes sinuga juhtunud on, siis see ongi sinu õppetund, osata elada ka niimoodi...sest enesetappu tehes , sünnid sa jälle samasse olukorda samade dillemadega.
 
Topaas 12. veebruar 2008, kl 18.14
Alu, miks sa nii agressiivne oled? On sul väga paha olla?
 
jess! 12. veebruar 2008, kl 18.14
dillema!

dr topaas on rääkind.
 
Topaas 12. veebruar 2008, kl 18.16
Mis kuradima dr ma olen..ma lihtsalt väljendan oma mõtteid:P
 
alu 12. veebruar 2008, kl 18.20
aga selles see värk ongi - ära väljenda oma mõtteid, kui sul selleks mingit õigust pole!

ma pole absoluutselt seda meelt, et madal haridustase on midagi laiduväärset... AGA! kui sa hakkad oma lõpetamata kaheksa klassi ja kolme koridori juures rääkima sellest, kuidas keegi elama peaks või ei peaks, siis oled just sina see, kelle konto tuleks blokeerida.

selliste psühholoogide tõttu toimuvad koolitulistamised.

ma saan aru, et sa ei saa aru, ja et sa oma meelest teed parimat, aga palun lõpeta oma debiilpsühholoogia levitamine.
 
Topaas 12. veebruar 2008, kl 18.24
ma ei tee inimestel vahet, kui nad ise pole rumalad ega labased, siis pole vahet kas oled kojamehe poeg või minstri tütar.
Alu ma ei saa tegelt aru miks ma sinuha üldse vaidlen, mina jään endale kindlaks ja sina endale..ning polegi vahet mida sina ütled, sest mina seda ei aktsepteer , nii et minu pärast olgu ma sinu silmis debiilpsühholoog või kes iganes. Ei tunne end puudutatuna , kuna tean , et pole sinna kantigi:)
 
alu 12. veebruar 2008, kl 18.31
topaasike,
mina pole kellelegi andnud nõu, mida ta tegema peaks, kes ta on, kust ta tuleb või kuhu läheb (ok, see oli sinu jaoks liiga raske).

ma räägin sellest, et sellistesse foorumitesse satuvad enamasti väga palju haiget saanud inimesed. ja siis hakkab mingi algharidusega MÕRD (jah, sina, topaas!) rääkima sellest, et see haiget saanud inimene oli eelmises elus mõrtsukas või muu taoline värd ja on oma valu ise ära teeninud...

mul on sulle ka ravim - tõsta oma käed oma näo ette... pane käed vastastikku kokku, sõrmi sõrmed, ja ära enam täna klaviatuuri puuduta.

maailmast saab parem paik.
 
Topaas 12. veebruar 2008, kl 18.35
tundub, et oled kõvasti elus kibestunud, loodan , et tulevik on sulle armulisem
 
derD 12. veebruar 2008, kl 19.19
Pythagorase järgi ma päris vana hing:) tervelt üheteistkümmnes elu juba läheb.
 
TõelineKrõõp 12. veebruar 2008, kl 19.53
See on see häda, kui igasugust pahna sisse ahmida ja ette kujutada, et nüüd oled tark.

Mida rohkem ma sinu targutusi loen, Topaas, seda rohkem vaevab mind küsimus, miks sa arvad, et tõe monopol just sinu käes on? See, mida sa siin jahud, on ainult sinu arusaam asjast.

Alu jutus on tegelikult tõsine iva sees, aga iseenesest on ju palju tahta, et siitnurga "müstikud", "nõiad" ja muud loomad aru saaksid, kui tugev jõud on sõnal ja kui kergesti mõjutatavad on inimesed.
 
kulla alu 12. veebruar 2008, kl 20.04
mõni imik on ka sinust targem, mine oma koolidiplomiga kanni, oled ennast mingite teiste inimeste tarkuseterade õppimise -tuupimise ja mitte muffigi taipamisega segi õppinud, ega sitast saia ei tee õppigu või kogu maailma raamatud pähe kui mõistus on püksisääres ja allollus sünnitusel vett täis länd ei aita muud kui kuul pähe lasta, tead kullake sa oled juba politseis kirjas ja siitlugejatega edasi praavuuritsedes tea seal varsti jälle, järgmine sind sinna andev inimene viib oma teo lõpuni ja saa saad oma sundravi mida mii väga ihkad----
nõme päss.
 
selgeltnägija alule 12. veebruar 2008, kl 20.05
tõesti mõni laps on sinust targem, mis nüüd teha, polegi haridust aga teisi inimesi austab
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!