Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
vaimsus ja liha söömine
 
taimetoitlane 29. august 2010, kl 00.11
kuidas teil on selle liha söömisega? ise ei söö ja tekkib selline tõrge , kui mõtlen ,et kui peaks sööma. samas ei ole kaua ilma lihata olnud (1 aasta) aga lihtsalt läks vastikuks ja praegu ei söö
 
:D 29. august 2010, kl 00.31
Mu lemmikteema, täna just vaatasin saadet 1. vene kanalist, kuidas viinereid ja vorste tehakse! Neid võid vabalt süüa - pole neis lihahaisugi, ainult puhas ja naturaalne keemia! :)
Olin ka kunagi, kuskil 8-9 a. tagasi taimekas, aga lõppes kurvalt, nüüd ei tohi enam iialgi lihata elada, tohtri käsk. Närisin rohtu ja juurikaid, sekka mõni puuvili kah, guru käskis, mida siis tegema pidin, vett jõin, justkui jänes.
Tulemus järgmine: täiesti mõttetu värk, minu taimetoitlasest guru on juba ammu aru kaotanud, mina pooleldi, pool on veel alles õnneks, kirjutada ja lugeda veel oskan ja delfis passida kahh, aga guru enam ei kuule ästi, hakkab päris kurdiks jääma ja kusagil on veel tal oi kui palju hädasid, just aju tabas temal see rohunärimine - täitsa pöördesse läind sunnik, ei näe, ei kuule, räägib ainult rumalusi ja kipub kuritegelikule teele minema...

Jaaah, niimoodi siis lood, siinpool sood meil guruga, ei mõju soodsalt, aju saab esimesena vägeva paugu!
 
sry, lihasööjad! 29. august 2010, kl 00.45
Vaatasin just vene kanalilt tarbijatele mõeldut saadet lihatoodetest. Ma söön oma mütsi ära kui selline, venemaal tavaline saade, aga väliskesta järgi "lääne kultuuriväärtuste, demokraatia ja inimõiguste eest seisvas" ja sisu järgi röövkapitalistlikus Eestis eetrisse lastaks! Megairw, estonia!
Mida kõike tänapäeva lihatööstus lihatarbijatele ei tooda! Kõige vähem on toodetes liha muidugi.
Mõned maad kus jääb palju söögiks kõlbmatut lihamassi üle, müüvad seda üle maailma lihatööstuste jaoks. Näiteks veab Austraalia laiali känguru lihajääke, siis veel mingid maad pühvlitest järgi jäänud solki, kalkuni- ja seanahad mis jahvatatakse massiks ja siis keemia, toksiinide ja soolade abil muudetakse roosaks ja "naturaalseks" lihaks jne. Kõik see läheb meie, lääne lihatööstuste toodangusse ja müüakse "naturaalse liha" nime all kergeusklikele ostajatele õige liha pähe maha. Liha meenutava välimuse tagab keemia, samuti nii maitse, värvi kui lõhna...Peale kirjutatakse tootele kindlasti puhtast ja naturaalsest lihast tehtud toode! Saade hoiatas nii mõnegi lihatoote söömise eest sest toode on selgelt mürgine! Kõrvus hakkab nüüd enamusel kõlama meie tarbijakaitse nutulaul: meie ei saa, ei tohi, ei või, ei suuda, ei taha midagi teha, kontrollida jne jne.
Saade oli pikk ja hariv ning lihasööja jaoks kindlasti shokeeriv.
Ise elupõline taimetoitlane ja seda põhiliselt eetilistel kaalutlustel.
 
:D 29. august 2010, kl 01.10
Kuule-kuule, ma juba enne sind kirjutasin sellest, miks sa ei lugenud, ah? Ütlesin ju, et puhas ja naturaalne keemia pluss känguru ja pühvlite jäänused ja soolikad...koos karvade ja sarvedega.
Misasja sina siin veel jahvatad, egas sa ainus vahtija pold!Liha pole, ainult keemiliselt tehtud lihahais on juures, täiesti naturaalne ja mitteriknev keemiline ollus, aga peaasi - lihata!!!
ahjaa - veel lisati jahuks tehtud suled ja luud, vohh, täisvärk, ja lisandiks on sõltuvust tekitavad : naatriumglutamaat ja naatriumsulfit..ja palju mulle tundmatut veel, eks ansip teab paremini!

Aga jah, nagu selgitasin juba, lihata elu pole miski elu, selleta saab igasugu jamasid kaela ja veelkord - KANNATAB ESMAJÄRJEKORRAS AJUtegevus.

Niiet süüa tohib, on lihavaba, aga suure keemia sisalduse tõttu pole soovitav anda alla 12-aastastele lastele.
Kui neid asju sööte, olete ikkagi taimetoitlased!
 
lakto-ovo 6 aastat 29. august 2010, kl 01.19
Eks iga asja peab arukalt tegema, nii ka taimetoitlust. "Rohtu ja juurikaid" mingi guru juhendamisel - no andke andeks, loll saab kirikus ka peksa. Mina ei söö liha ega kala sellepärast, et ei suuda elusolendite tapmist sobitada oma maailmanägemisega. Ma ei arva, et siin mingit erilist vaimsust oleks, aga minu jaoks peab mu elu olema kuidagi minu sisemaailmaga kooskõlas ja vastama minu olemusele. "Su saatus on su veendumuste ainus väljendus" /Paul-Erik Rummo/
 
sry, lihasööjad! to :D 29. august 2010, kl 10.26
Sul võis selle ajutegevusega enne juba probleeme olla. Midagi kaasasündinud ajutegevuse nõtrus näiteks? Taimetoitlus mõjub vaid positiivselt ajutegevusele. Isegi piibel kinnitab seda: Taanieli 1, alates 12-ndast. Lihtne ja õpetlik stoori. Muuseas, paljud kristlased on kindlad, et Jeesus sõi liha aga see tuleb sellest, et saatan on praeguste kristlaste karjane ja manipuleerib nendega kuidas heaks arvab. Antud juhul laseb tõlkijatel originaali sõnad söömine ja toit tõlkida sõnaks liha.
Ise olen ligi 30 aastat ainult taimetoidu peal ja ei kurda probleemide üle mõistusega. Isegi vastupidi - puhtamas kehas on kiirem mõttetegevus.
Siin on mõned tuntumad ajugeeniused-taimetoitlased: Charles Darwin, Thomas Edison, Albert Einstein, Sir Isaac Newton, Benjamin Franklin.
Kardan, et sul on seal pööningul midagi tõsist ja parandamatut...
 
hehh 29. august 2010, kl 10.51
viimasele: jah, sa oled oma vegetaarlusega lausa geenjuseks saand, aga :D pole sugugi loll, tal on nimelt see, mis sinul, vanal lollil rohusööjal, puudub - huumorimeel!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 
juut 29. august 2010, kl 12.54
to :D
mis puutub ANSIP vene kanalist näidatud vene lihatööstusesse? ahjaaa see on puhastverd jeestlase ":D" hjuuuumor
megairvvvvvvvvv küll sina oled ikka vahva ja naljakas ja laheda tekstiga ja üldse kohe nii nii noh
 
hehh 29. august 2010, kl 13.20
Kas sina, juut, arvad et see puudutab vaid vene lihatööstust või, siis oled küll ohmu, selliseid lihatooteid toodetakse nii venes, euroopas, ameerikas ja ka eestis, arvad et meie viinerid koosnevad paljast lihast - unista edasi! Täpselt sama solk ja keemia igal pool, üle maailma!
Nii et tõesti - sobib õgimiseks ka vegetaarlastele!
Aga taimetoitlus pole soovitav põhjamaa elanikele, uurige kirjandust selle kohta. Ja juudi tekst on muidugi üle foorumi, kiidame ja imetleme sind :), ansipi-kummardaja, lausa suurte tähtedega pannud, aga ära unusta - ansip sööb ehtsat liha, mitte ei käi mäkdoonaldis solki sisse ajamas!
 
mähäh 29. august 2010, kl 13.33
olen jah kuulnud et aasta taimetoitlust pidi lupjumist vähendama ja mälu tagasi tooma,aga külma pidid need inimesed ka rohkem kartma
aga mis puutub lihasse siis see oligi see keelatud vili mille pärast meid paradiisist välja aeti,loogiline ju
 
kogemus 29. august 2010, kl 13.50
Tunnen üht eesti senssi, kes on taimetoitlane, aga jah.....ega mingit tarkust ega vaimsust see tegevus talle küll juurde pole andnud, ikka vaid vähemaks võtnud. Viimasel ajal on teine üsna põduraks jäänud ja aru peast päris kadunud, igast otsast haige ka - tehke ise järeldused.
Leidub siiani muidugi veel lolle, kes isegi käivad ta juures ja annavad vaesele kerjusele raha ka, aga tulemusi pole kahjuks, tulevad ja lähevad sama targalt tagasi. Taimetoitluse tagajärjel on vaesekesel ka suured pahandused tulnud inimeste kahjustamise osas ja isegi televisioon on asjasse sekkunud, aga lolli parandab vaid haud, mis muud. Taimed ei toida teda ka mitte, võtab energiat oma patsientidelt...pole mujalt enam võtta, tal omad varud juba ammu otsas!
Selliseid trikke teeb see juurikate nätsutamine ja vaimsuse arendamine...:(
 
kiri 29. august 2010, kl 17.53
KUidas sa tead, et Jalakas on taimede söömisest selline nagu sa, Veeliksi valvesõimaja, siin teda maha teed?
 
to hehh 29. august 2010, kl 17.56
Väga imelik see :D nn huumorisoon! Rohkem kisub nagu mingi psüühika patoloogia poole. Podagra on tal ka...
 
hehh 29. august 2010, kl 23.56
Mitte pato... vaid ikka pata-loogia, on see sõna! Eks sa oma haigusloost vist lugesid aga nats valesti läks, aga mis on podagra - tõlgi ära! See tekib lihatoodete mittesöömisest ja kusihappe kogunemisest inimorganismi, aga ajutegevuse häirumises ei avaldu, mingi liigeste ja puusavalu on vist, nii jah?
Aga kui sa selgeltnägija oled, siis meie riigis juba pooled mured murtud ju - pane oma mail ja...ava kontoora! Siin ülalpool on just teema, kus tikutulega otsitakse selgeltnägijaid ja muid võimekaid nõidu ja maage, anna kohe endast teada, ega suurt annet tohi vaka all hoida! Saad rahanatukest kahh, algul väheke, pärast kui oled end õigustanud ja tõesti näed selgesti - siis aina rohkem ja rohkem, nii need asjad käivad ju! Tee seda!
aga sina, kiri - mis veeliksist sa siin jahud, on ehk sinul see pataloogia küljes? Ei märganud küll, et siin sellest pendlikõõlutajast juttu oleks olnud? Telekast näidati teda, ega ikka päris norm polnud ju, lubas linnapeaks seda Keiti pentust aga puhta mööda pani. Üldiselt pole ma siinse foorumi eksistentsi ajal juhtunud küll lugema ainsatki head või kiitvat kommi veeliksi kohta, aga sina paistad just see veeliksi-seljataganuuskur olema ja homseks on teema kustunud, on nii või? Nagu ikka "kogu tõde" räägib, tal on alati õigus!
 
lo 30. august 2010, kl 00.18
Ka mina juhtusin seda saadet nägema, aga olen näinud ntv-mir kanalilt veel palju hullemaid saateid lihatööstusest, uudis see mulle polnud. Muidugi ei tohi osta ja süüa valmistooteid, aga värskest lihast tehtud toit peab ikka meie maal elavate inimeste toidulaual olema küll, seda räägivad nii arstid kui teadlased, põhjamaalased ilma lihata ära ei ela, n. juba veiselihast saadavat rauahulka ei asenda isegi metsmaasikad mitte, ja inimorganism vajab ka loomseid valke. Tervisemure nurgas on sellel teemal palju vaieldud ja enamus ikka sööb ja jääb sööma liha. Ei usu, et lihasöömine ka vaimsusele halvasti mõjuks, on olnud ka meie peres selliseid mõttevälgatusi, kuid terve mõistus on siiski peale jäänud!
Aga vaatan siin huviga, et "kogu tõde" on ikka tõesti tõde rääkinud, igal soolapuhujal on siin delfi naistekas mõni nuhk (programmeeritud robot) :)))), mina ka ei märganud et keegi oleks siin juttu teinud Veeliks Jalakast, et kas on vaja veel reklaami teha talle, see on juba naljakas!
"kiri" - sinust jääb minul kahjuks mulje, et vaevled paranoia käes...sry muidugi, aga võta ennast kokku! Nüüdsel ajal juba ammu uued tegijad ja nõiad, nii et rahune maha ja vabasta ennast zombi seisusest. Kurb aga tõsi.:(
 
ilushelena 30. august 2010, kl 00.40
viimased 10a olen söönud vaid kala ja kanafileed.
tegin kunagi ise 5a tagasi kana ahjus ja see laip, mida ma sealt vastu võtsin, kui ta valmis oli, oli mulle liig.
looma ja sealiha hais ning maitse on mulle olnud nagu öeldud juba 10a vastumeelsed, laibahaisulised kui nii võib öelda.

muna ja piima, juustu ja kohupiima söön. sellega pole probeelmi.
üritan viimastel aastatel loobuda igasugusestlihast. kui elaksin üksi, siis ei söökski liha, mehe pärast veel sööme aegajalt kana ja kala. samas ka tema, mida aeg edasi, tahaKS LIHAST LOOBUDAa
 
öö 30. august 2010, kl 01.21
Kui sööd juba kala ja piimatooteid, siis pole juttugi enam taimetoitlusest, kala ju elusolend ja kanafilee - kah ju kanast lõigatud :), munad veel juurde, see pole enam see, mida teemaalgataja mõtles. Aga ei usu ka sellesse puhtasse vaimsusse, mis pidavat siis vegetaarlusega kaasnema, pigem on asjad vastupidi, kuna keha jääb nälga, väga paljud vajalikud ained inimesele on just lihas. Leian et see rohkem selline moeasi, et fuhh, mina ei söö liha....et vaadake ja imetlege mind nüüd, jama kõik, ei usu sellesse ega huvitagi. Muidugi ei söö ka meie pere rämpstoitu ega vorste-sinki-viinereid, toit ikka valmistada värskest lihast!
Lastele ja noorukitele on taimetoitlus hoopis keelatud, naaberriigis tean juhust, kus lapse isa pandi istuma, kuna toppis lapsele taimetoitu ja laps haigestus.
 
lahe 30. august 2010, kl 03.13
vanasti sõime me kõik liha.nüüd uued tuuled läänega.või õigemini ameerikast.seal ju kuulsused liha ei söö.meie ahvid kohe ka liha ei söö.mu naabrinaine vaatab seebikaid.tema jaoks see ongi reaalne elu.näed see käib jõusaalis jumpamas,tal ka tarvis sinna minna.muidu ei jaksa jalgsi poodigi minna.näed see ei söö liha,ta ka nüüd nii tihti liha ei söö.päris loobuda vist ei suuda.ja kui te ka olete taimetoitlased,hoidke see enda teada.ärge irisege demostratiivselt restos süüa tellides,kas teil siis midagi taimetoitlastele ka on.minge siis taimetoitlaste restosse või keetke kodus juurikaid.debiili kari ongi neil aju kärbumine,organism jääb liha söömiseta nälga.viu,viu.
 
gmoh 30. august 2010, kl 09.01
See liha mittesöömine sai populaarseks selle New Age värgiga. "Ma olen nii vaimne inimene, et ma liha ei söö." Sest lihal on "negatiivne energia", kuna loom tapeti.

Buddha mungad ka ei söö liha, aga teevad vahepeal nn alandlikkuse rituaale, kus siis söövad liha.
 
kuulsused 30. august 2010, kl 22.05
moe järgijatele.Angelina Jolie oli ka taimetoitlane.see oleks ta tapnud.pidi uuesti liha sööma hakkama.elame üks kord mina küll ei keela endale midagi.söön seda mida hing ihkab.kui ma ikka liha praen,kus siis see neg energia.see juba ammu välja praetud.
 
tl 31. august 2010, kl 08.09
liha söömine või mittesöömine ei tee kedagi mittevaimsemaks ega vaimsemaks
 
to tl 31. august 2010, kl 09.03
Taimetoitlus kindlasti puhastab sind nii füüsiliselt kui vaimselt ja sa saad kontakti oma vaimsema poolge kergemini. Ega muidu praktiliselt kõik religioonid ei kasutaks seda.
 
indra 31. august 2010, kl 19.44
To hehh: Podagra on minu teada haigus, mis tekib liigsöömisest ka lihasöömisest, uuri enne netist oma "fakte" üle kedagi paika hakkad panema...
http://www.nooruse.ee/~43905152717/Liigeshaigused/podgra.html
Ja taimetoitlusel on mitmeid liike, nende kõikide nimesid peast ei tea kuid liha mittesöömine samas piimatoodete ja muna söömine on ka üks taimetoitluse liik nagu ka kõikide loomset päritolu toitude välistamine. Kõik ei ole nii must/valge ja kitsapiiriline.
Muide Antlatises toituti enamasti taimedest, sest see tõesti hoidis vaimu puhtana ja aitas paremini kontaktis olla iseendaga. Samas tuli üks hetk atlantisele ka koduloomad nagu veised, lambad, kanad, kitsed, hobused jne. Osad neist pakkusid oma saadusi nagu piim ja muna ning seda ka tarvitati kuid looma tapmist oma hüvanguks seal ei toimunud...aga noh, millest me räägime- Atlantises elati viiendas vibratsioonis, täna oleme kolmandas ja paljud asjad ei küündi meieni...oleme vaimult ebapuhtad ja pinnapealsed egoistid...just egoism on see, mis meie vaimu puhtust mürgitab ning loomupärastel annetel avalduda ei lase a, la telekinees, telepaatia, selgeltnägemine vms.
 
to indra 31. august 2010, kl 20.25
hehh-ilt: jään raudselt oma seisukoha juurde - PODAGRA tekib liigsest rohu ja juurikate närimisest, liha- ja kondipuljong just ravib PODAGRAT, tuleks veel kõvasti seda va rämpstoitu juurde süüa ja haigus lännu! Eriti head on friikartulid, need on lausa imerohi, "panatseja" nagu öeldakse....nii on lood!
Ma polegi nii loll, nagu arvad!
 
liina 31. august 2010, kl 20.54
:))
Miks on õigeusklikel paastud, mis arvate? See seondub kirikupühadega ega oma vaimsuse arendamises mitte mingit osa! Enne jõulusid (7 jaanuar) on lühike paast, ja enne Ülestõusmispühi on Suur Püha paast, kus on keelatud ka kõik piimatooted, munad ja loomsed rasvad. Neid paastusid peetakse rohkem organismi puhastamiseks ja eelkõige loomulikult selleks, et suurte Pühade ajal puhta südametunnistusega papile otsa vaadata ja armulauda vastu võtta, Jumalal ilmselt pole sellest sooja ega külma, kas keegi peab seda paastu või mitte.
Mina leian, et mingeid ajutisi ja lühiajalisi paaste võib teha, kehakaalu ja tervise jaoks, aga on ka haigusi ja organeid, mis paastu ega taimetoitlust üldse ei kannata. Nagu võisime ka avalikkuse ees näha, mida tegi I.Linnaga see suur kaalujälgimine - inimene jäi sellest haigeks ja lõpetas oma ihu piinamise!
Taimetoitlust ja liha keelustamist endale arstid õigeks ei pea, põhjamaa rahvas liha ja rasvata siiski ellu ei jää, juba vanast ajast tuntud tõde!
Sel teemal võib vaielda lõpmatuseni, aga tulutult, kes soovib-palun, piinake oma ihu ja vaimu, sensitiivsust see ei arenda!
(väga noorena olin ka taimekas, moodne oli!)
 
rivo 31. august 2010, kl 21.00
sööge või ärge sööge,peaasi et ei nuta
 
to hehh 31. august 2010, kl 21.07
Me esitame sind Nobeli meditsiinialase preemia kandidaadiks sest su kommentaarid sisaldavd nii palju uut medsitsiinis, et kohe kõhe hakkab. Ja ega me su tavatut huumorisoont ka ei unusta. Ma kahjuks ei tea kes sellise haige huumori eest preemiaid annab, muidu esitaks sind ka sinna...
 
sry, 31. august 2010, kl 21.18
Veel kord: põhjamaal võib vabalt elada ilma lihata ja seda tõestab suur lihast loobujate hulk. Pole ühtegi momenti miks peaks siin ilma lihata mitte läbi saama. Ja ükski taitmetoitlane ei külmeta selle pärast, et ta liha ei söö. Ise taimetoitlasena annan külmataluvuses silmad ette suvalisele lihasööjale. Praegust, mil enamik käib väljas juba jopedega, pole mulle peale pusa võit lühikeste varrukatega suvepluusi ja jeanside midagi vaja.
Isegi on nii, et liha tarbiv organism kulutab oma enamuse energia selle läbiseedimisele ja keha soojenduseks elujõudu enam ei jätku.
Mis arstide juttu puutub siis see ei baseeru ei faktidel ega teadusel vaid nende kui lihasööjate isiklik eelistuse ja arvamuse välja ütlemine teadusliku pähe. Nad ise ei suuda ilma lihata toituda ja ei hakka ka seda teistelt nõudma.
 
ja 01. september 2010, kl 22.13
miks osad taimetoitlased ennast justkui paremaks peavad`?arusaamatu. osad inimesed ongi lihatoidulised, teistele sobib taimetoit rohkem.Lugege kasvõi veregrupi raamatut.0-grupi verega inimesed ongi lihatoidulised.Teraviljatooted(nisu, rukis, oder, kaer)on täiesti vastunäidustatud,samuti piimatooted.Kui inimesel tekivad terviseprobleemid, siis ta lõpuks hakkab ikka sööma vaid seda, mida just tema organism nõuab ja vajab
 
indra 01. september 2010, kl 22.53
hehh: mis ma ikka sinuga vaidlen, ma ei pretendeerigi sind ümber kasvatama, eks inimene on see mida ta sööb,mõtleb ja usub!!!
Tuues jälle kõrgeltarenenud tsivilisatsiooni Atlantise näite siis atlantased olid kõik a-veregruppi, mis on taimetoitlane, hiljem kui atlantis hakkas langema ja inimestesse tuli ego, võimujanu, omakasupüüdlikus tekkisid juurde veregrupid ab, b ja 0 veregrupp sealt ka erinevad vajadused. Ise ma ei söö punast liha juba üle 10 aasta, tunnistan et kord aastas maitsen aga kuidagi ei maitse enam, rääkimata lõhnast, mis eritub selle tegemise ajal. Samas piimatooteid tarbin ja kana ning kala ka vahetevahel söön. Kuigi olen ka olnud puhtal taimetoidul mõningane aeg, mis on rikastatud külmpressitud oliivõli, pähklite, tofuga siis oli mu enesetunne super, energiat oli rohkem kui kunagi varem, stressi polnud ja mõned kilod kadusid kui võluväel seega usun et õigesti taimetoitlust pidades on võimalik suurepärane tervis, vorm ja elukvaliteet saavutada. Enne ei tea kui ei ole proovinud;)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!