Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Milliseid häid etendusi olete viimasel ajal vaatamas käinud?
 
põrra 30. aprill 2013, kl 23.47
Täna käisin vaatamas Linnateatris Hecuba pärast ja see ei olnud hea etendus :( Täielik pettumus.

Hea etendus oli VAT teatris Rekvisiitori tähetund.
 
:) 01. mai 2013, kl 00.32
mu pool peret saabus just äsja koju VAT Teatri Karinit ja Pearut vaatamast, neile väga meeldis. Tütar 20, isa 45, mõlemad leidsid oma.
 
ei tea 01. mai 2013, kl 09.34
Mulle jälle Karin ja Pearu üldse ei meeldinud, kohutavalt igav! Kuigi olen nt Tammsaare Tõe ja Õiguse suur austaja.
 
annamaal 01. mai 2013, kl 18.12
Tõde ja õigus. II osa Tallinna Linnateatris. Poiste osades mängivad noored, kes möödunud aastal Lavakunstikateedri lõpetasid. Mauruse osas on Aivar Tommingas,kes teeb lausa uskumatult hea rolli.
 
Ülla-ülla 02. mai 2013, kl 11.33
Näed, ikka leian kellegi, kellele ka "Rekvisiitori tähetund" meeldis nagu mullegi . . . kuigi kunagi oli lehes üpris mahategev arvustus. Ja vastupidiselt sellele arvustajale tundus mulle, et see Maia Plissetskaja järeletegemine tõeline kena esinemine, nautisin seda ja kõike muudki.
Eks see sõltu sellest, kas vaatajale Lauri Saatpalu sobib. Mina näiteks naudin tema laulu, mu ema aga paneb teleka kinni, kui Saatpalu seal juhuslikult kuulda on. Jah, just, see pole mu näpuvääratus, ta paneb teleka KINNI, mitte ei vaheta lihtsalt kanalit.

"Hecuba pärast" polnud läbinisti halb, igatahes mupokas ja mupokate väljaõpe olid minu jaoks selle kuu huumori tipp. Mis parata, ju ma olen siis vähe õel inimene, aga naersin laginal.

Tudengite "Detox" oli võimas tantsuetendus, kahjuks nad seda vist enam ei mängi.

Aga jah, eks sa pead ise teadma, mis sulle meeldiks - mina näiteks olen Linnateatrist enam-vähem loobunud, mulle sobivad von Krahlis, NO99s ja VAT teatris suurem osa nende etendustest. Samuti on Draamateatris häid asju, kuid neid tuleb valida.
Aga jah, mingid betooni valatud Tammsaared-Tšehhovid . . . nii vanas eas enam loosi ei lähe.
 
vahelduseks 02. mai 2013, kl 17.20
ma käisin viimati ühte kehva etendust vaatamas - Vanemuise "Paplid tuules". näitlejad ainult päästsid selle asja päris omadega kraavi minemast.
 
Morning Glory 03. mai 2013, kl 13.14
VAT teatri "Faust", oli superlahe üllatus, täiesti mõistan miks ühes arvustuse seda selle hooaja kohustulikuks vaatamiseks nimetati.
 
põrra 03. mai 2013, kl 17.27
Ülla-ülla Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Näed, ikka leian kellegi, kellele ka "Rekvisiitori
> tähetund" meeldis nagu mullegi . . . kuigi kunagi
> oli lehes üpris mahategev arvustus. Ja vastupidis
> elt sellele arvustajale tundus mulle, et see Maia
> Plissetskaja järeletegemine tõeline kena esinemine
> , nautisin seda ja kõike muudki.
> Eks see sõltu
> sellest, kas vaatajale Lauri Saatpalu sobib. Mina
> näiteks naudin tema laulu, mu ema aga paneb teleka
> kinni, kui Saatpalu seal juhuslikult kuulda on. J
> ah, just, see pole mu näpuvääratus, ta paneb telek
> a KINNI, mitte ei vaheta lihtsalt kanalit.
>
>
> "Hecuba pärast" polnud läbinisti halb, igatahes mu
> pokas ja mupokate väljaõpe olid minu jaoks selle k
> uu huumori tipp. Mis parata, ju ma olen siis vähe
> õel inimene, aga naersin laginal.
>
> Tudengite
> "Detox" oli võimas tantsuetendus, kahjuks nad sed
> a vist enam ei mängi.
>
> Aga jah, eks sa pead
> ise teadma, mis sulle meeldiks - mina näiteks olen
> Linnateatrist enam-vähem loobunud, mulle sobivad
> von Krahlis, NO99s ja VAT teatris suurem osa nende
> etendustest. Samuti on Draamateatris häid asju, k
> uid neid tuleb valida.
> Aga jah, mingid betooni
> valatud Tammsaared-Tšehhovid . . . nii vanas eas e
> nam loosi ei lähe.

Olen veitsa üle 50-ne ja mulle pole kunagi sobinud Tammsaared-Tšehhovid. Meelsasti käin NO99 ja VAT teatris, kuid Draamas on väga vähe etendusi, mida vaadata. Näitlejad on seal teatris head, kuid etendused jätavad soovida. Igavad etendused.
 
teatrisõber 03. mai 2013, kl 20.44
Aeg ja perekond Conway Linnateatris.
Ooperitest Werther Vanemuises, Carmen Estonias. Silva oli ka täitsa tore, eriti Väino Puura.
 
well 05. mai 2013, kl 22.45
Ugalas "Ladu". Hea tükk ja hästi mängitud - soovitan :)
 
teatrivaataja 07. mai 2013, kl 15.56
Head olen näinud:
Ugalas:
Ukuaru
Sajand
Ladu

Rakveres:
Kevad ja suvi ja... (õigupoolest mängitakse Vihulas, ja mine, kui sulle meeldib poeetiline lähenemine)
Leenanei kaunitar
Suvi ja suits

Tartus vanemuises:
Tappa laulurästast

Linnateatris:
Tõde ja õigus. Teine osa
Lantimiskunstnikud
Aeg ja perekond Conway
 
perekas 07. mai 2013, kl 16.54
Meie käisime perega vaatamas "Shreki" muusikali ja oli väga tore, igas vanuses pereliikmed lustisid täiega. Ei ole üldse selline kommertslik ja ameerikalik nagu kartsin, täitsa eestipärane ja tore. Ei kahetse, et päris suure summa sellele kulutasime! Nüüd vist tehakse mitmeid sooduspakkumisi ka, enam ei ole nii kallis, nii et soovitan!
 
Lea 08. mai 2013, kl 13.47
Käin põhiliselt Draamateatris. "Kraepelini variatsioonid" - Lembit Ulfsak Alzheimerisse haigestunud vanamehe rollis, ta on vaimustav näitleja, imeline. "Külaline": vennad Rein ja Tõnu Oja teevad suurepärased osatäitmised. Nii sügavamõtteline tükk, et ühe korraga kõike ei haaragi. "Hävituse ingel" - tore tragikomöödia, jällegi head näitlejad, sealhulgas Mait Malmsten ja Harriet Toompere mängivad abielupaari. Ja väga meeldis ka "Kaevuritest kunstnikud".
 
head 08. mai 2013, kl 20.16
viimati nähtutest on meeldinud Endlas "Vaikus", Ugalas "Mee hind" ja "Kolemees". krahlis "Bloody Mary".
 
sõbralik 09. mai 2013, kl 12.05
"Detoxit" vist veel on mais mõned etendused, sest NO-teater muutis mängukava. Ise pole kahjuks näinud. "Pedagoogiline poeem" meeldis mulle.

Soovitaks hoopis Polygon Teatri "Näha roosat elevanti". Vist veel mängitakse.

Draamateatris "Hävituse ingel", Vanemuises "Tappa laulurästast" ja ka "Remondimees".
 
caliente 15. mai 2013, kl 15.37
üks parimaid teatrielamusi viimaste aastate jooksul oli Biloxi blues Linnateatris, konkurentsitult. sellel aastal enam kahjuks vist ei ole mängukavas.
Rahauputus Draamateatris oli geniaalselt hea, supernäitlejad- eriti Lutsepp ja Viire Valdma, Malmsten loomulikult ka tuntud headuses.
ooperitest on jätnud sügavaima mulje Tosca, Carmen ja Faust. viimases lausa uskumatul tasemel näitlejatöö, kuigi lavastuslik külg jättis soovida. Carmenit võiks kindlasti teist korda vaatama minna, lavakujundus tõeliselt nauditav ja muusika meeletult haarav.
järgmise nädala teisipäeval laulab Toomas Kolk Salaabielus, seda ei saa nägemata jätta. piletid juba olmas:)ja kohe peale seda Tannhäuser.
 
L 17. mai 2013, kl 09.58
Naer läbi pisarate
 
Kribu 25. mai 2013, kl 07.53
Hamlet Linnateatris.
 
noomi 25. mai 2013, kl 20.05
Mina nägin "Hecuba pärast" juba mõne aasta eest ja mulle vägaväga meeldis. Üldse olen viimasel ajal sattunud põhiliselt Linnateatrisse ja ikka väga rahule jäänud: Hamlet, Ma armastasin saklast, Eesti filmi laulud... Rakvere suvelavastustest meeldis Noor-Eesti. Pole ammu Draamateatrisse saanud, oleks vaja oma "tutvust" uuendada
 
käisin 26. mai 2013, kl 23.59
Endlas: Testosteroon ja Koht sigade seas. Ei kommenteeri, vaadake ise.Kahetsema ei pea.
 
Soovin teada!!! 08. juuni 2013, kl 11.18
Otsin just etendust kuhu pileteid kinkida ja leidsin Piletilevist KGB teater-kohvik-muuseumi. Viru tänaval asub.
Kas keegi on käinud, ma pole kunagi kuulnudki. Mis seal toimub? Kodulehelt sain aru, et on huumoriga showetendus? Kes on käinud rääkige palun lähemalt. Saan aru, et pileti hinnas on juba ka nõukogude söök? Mis seal pakutakse siis?
 
Mia1 08. juuni 2013, kl 20.11
Mis ma üldse näinud olen.

Draama Augustikuu. Vaatasime kusagilt kaugelt-kaugelt, mistõttu ei olnud hea aga ma olen aru saanud, et kui lavale lähemal istuda, siis on väga mõnus tükk.

Draama Grönholmi meetod - vana tükk juba aga mulle ikkagi jubedalt meeldis. Mingit uinamuina jura ei olnud, ei venitatud, asi toimis.

Draama Kõik on täis - jällegi, mida lähemal istud, seda parem see tükk on (Taavi Teplenkovi näoilmed lisavad ohtralt juurde).

Draama Rahauputus - klassikaline kõik läheb sassi komöödia. Sügav sisu puudub aga kui lihtsad naljad sobivad, siis saab ikka südamest naerda.

Linna Hecuba pärast - mulle küll istus, sai naerda. Selline sketšikate tükk pigem, mitte väga loogiliselt kulgev pikem jutt.

Linna Virgina Woolf - minu jaoks tohutult aeglane ja veniv, seda enam et olin just enne näinud NO teatri sama etendust, mis minu meelest oli kordades parem.

Linna Kivid sinu taskutes - selline kurb ja tõsine aga mõnus vaadata.

Linna Lantimiskunstnikud - täielik noortekas. On häid hetki aga liiga palju püütakse lahti seletada ja lõpuosa oleks võinud täiesti olemata olla (see kus puust ja punaseks tehakse).

Linna Maailmale nähtamatud pisarad - jällegi lühilavastused. Mõned väga head, mõned veidi igavamad. Aga vaatamist väärt igal juhul, kui hüplikkus ei sega.

Linna Meie kangelased - jube igav ja veniv jälle :) Ma ei suuda ühtki head asja praegu meenutada selle tüki kohta.

Ükski Tõde ja Õigus, mis ma kunagi näinud olen, ei ole mulle head muljet jätnud.

Suvelavastus Peko - muidu on hea ja sisukas, niipalju kui üks suvetükk saab olla, aga kui setu keelt üldse ei räägi, siis on väga raske jälgida.

Suvelavastus Undiin - esimene vaatus oli selline ... ei saa vedama. Aga teine vaatus meeldis mulle väga. Üldiselt hea, on nõrki kohti.

Ja sel suvel juba kolmele etendusele piletid ostetud :)
 
sõbralik 09. juuni 2013, kl 12.10
Sellest, et "Peko" tekst on raskesti jälgitav, ei ole ma mitte kunagi aru saanud, kuigi nii paljud oma tagasisides sellele viitavad. Ma ka ei räägi setu keelt üldse, aga tekstist arusaamisega küll probleeme ei tekkinud. Kavalehel on lugu lahti seletatud. Kui see läbi lugeda, ei tohiks küll mingeid arusaamisprobleeme olla.

Võib-olla on asi näiteks selles, et "Peko" publik ei ole harjunud vaatama näiteks itaaliakeelseid oopereid? Mina ise olen näinud väga palju välismaa teatrit, mistõttu on paratamatu, et igast sõnast aru ei saa. Aga elamuse saan ikka, kui on hea asi. Ja "Peko" on hea! :)))
 
sõbralik 09. juuni 2013, kl 12.11
Aa ja viimase aja puudutavaim teatrielamus oli "Lähedus" Kõue mõisas. Seda vist kahjuks enam ei mängita?
 
leea 09. juuni 2013, kl 21.05
See KGB on pigem vähenõudlikule maitsele, võib vist öelda.Meie seltskonnal oli natuke piinlik.
Theatrum mängib Katariina kirikus "Onu Vanjat" - tõeline Tšehhov.
Ise lähen "Islandi kella" Draamateatrisse, olen palju kiitust kuulnud.
 
mari 18. juuni 2013, kl 23.32
Kolm vihmast päeva linnateatris meeldis väga. Muidu siin soovitatud Detox oli ka täitsa lahe. Utoopia I kahjuks eriti ei istunud, millest on kahju. Lantimiskunstnikud ei meeldinud, Pedagoogiline poeem ka ei olnud minu jaoks midagi erilist.Ja noh, draamas ei ole suutnud ikka väga ammu midagi normaalset näha.
 
sõbralik 19. juuni 2013, kl 20.29
"Lantimiskunstnikud" on ideaalne lavastus teismelistele. Ütleksin lausa, et üks väheseid, mida teismelistele kindla peale soovitada julgen. Täiskasvanud vaatajatele sobib ja meeldib juhul, kui teatrist otsitakse kerget meelelahutust. Mul on üks sõbranna, kes on seda käinud neli korda vaatamas, aga samas tean, et Tammsaaret ei vaataks ta mitte mingil kujul teatris. Minu jaoks oli mage.
 
Hambaarst 25. juuni 2013, kl 18.18
Olen väga üllatunud, et Leea teeb maha KGB teater-kohvik-muuseumi, meil oli seal firma jõulupidu ligi 30 inimest ja meie omad olid küll vaimustuses. Isegi need, kes algselt skeptilised olid. Väga hästi ja südamega tehtud ja ei midagi labast, ei saagi aru mille pärast Leea seltskond piinlikkust võis küll tunda. Äkki ei saanud nad tekstist aru? Miskipärast tundub mulle, et Leea ise pole seal käinudki. Soovitan soojalt kõigile, mõnusa irooniaga show kestis 2 tundi. Minu soovitusel on seal veel mõned tuttavad käinud ning kõik on väga rahule jäänud. Kindlasti pole need inimesed olnud kuidagi vähenõudliku maitsega, pigem siiski vastupidi.
 
Mia1 27. juuni 2013, kl 19.09
Ahh, ärge muretsege. Meil kõigil on oma arvamused ja erinevad maitsed. No ja mis siis sellest kui keegi nimetab sulle meeldinud etendust "kergeks meelelahutuseks". See ei tee ju sind kuidagi halvemaks või vähemkultuurseks. Ja tollel inimesel on täielik õigus oma arvamusele.

Ning kas me tihti ei ütle, et kui kriitikud kiidavad, siis on ikka totaalne jama :)

Rohkem tolerantsust arvamuste erisuse osas. Üks arvab nii, teine naa, ja hea ongi.
 
vaatleja 30. oktoober 2013, kl 11.41
teatrivaataja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Head olen näinud:
> Ugalas:
> Sajand


> Rakveres:
> Kevad ja suvi ja... (õi
> gupoolest mängitakse Vihulas, ja mine, kui sulle m
> eeldib poeetiline lähenemine)

Mulle ka meeldis "Sajand", kohe isegi väga-väga meeldis, aga "Kevad ja suvi ja" ei meeldinud. Samas Õnnepalu luulekogu oli tõeline lugemiselamus. Kurvastas, et lavastusest oli välja jäetud nii mõnigi minu jaoks selles kogus väga oluline luuletus ja see, et etenduse fookus oli inimese tunnetelt ja sisemaailmast viidud looduslüürikale. St mitte ainult valik, vaid see, kuidas loeti seda luulet. Tiina Mälberg oleks võinud Õnnepalu järgmise kogu ära oodata, tema lähenemine oleks sellega palju paremini sobinud. Aga "Kevad..." läheb vist nagunii mängukavast maha, novembri lõpus on üks etendus ja detsembris mängitakse Rakveres juba uut, Viivi Luige luulelavastust. Täitsa huvitav, et 10 etendust ja poolteist nädalat jutti iga päev, pühapäev välja arvatud. Et siis nagu jõuluetendus täiskasvanutele :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!