Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
mida lugeda
 
kullakalli 23. aprill 2003, kl 22.13
Leidsin, et aitab igasuguste naistekate-sopakate lugemisest (kaua võib lõpp alati ühesugune). Tahaks lugeda, midagi sellist, mis tõstaks harituse taset (ja oleks eestikeelne). Palun soovitage
 
uss 24. aprill 2003, kl 01.00
Krossilt ehk midagi?

võib-olla Roosi nimi, hea paks raamat.
 
bibigon 24. aprill 2003, kl 08.00
Roosi nime autor on semiootik Umberto Eco (eelkõneleja unustas mainida, võib jääda mulje, et Kross on autor).
 
bridgette 24. aprill 2003, kl 09.42
"Alkeemik" on hea raamat (P. Coelho), aga seda on kõik juba lugenud. üldiselt võiks lugeda ka näiteks raamatuid Eesti mõisatest ja arhidektuurist (neid on viimasel ajal päris mitu ilmunud) ja siis saab suvel ringi sõita ja vaadata
 
marge 24. aprill 2003, kl 10.04
Margaret Atwood "Pime palgamõrvar". Jube hea, kusjuures tõlge ka. Nendega on tihti jama. Loomingu Raamatukogud kah.
Üks hirmus hea populaarteaduslik sari on, kirjastust ei tea, seal on sihukesed maailmavaadet muutvad asjad "Jumalate jäljed", "Teine Messias", "Orioni silmus"... Kõiki ei mäletagi, aga tapvalt head ja põnevad.
 
dea 24. aprill 2003, kl 10.18
..Jumalate jäljed jms. on Sinisuka raamatud :)
 
muska 24. aprill 2003, kl 10.21
Fowles`i raamatud äkki?
Peck - Tavatu tee
 
eneL 24. aprill 2003, kl 10.24
Mis teemal Sa üldse lugeda tahad?
 
dea 24. aprill 2003, kl 10.35
Üks lõõgastav ja samas ka põnev lugemine on "Kambysese kadunud sõjavägi".Selline indianajoneslik lugu :) Siis "London", selle linna ajaloost läbi nelja suguvõsa saatuse.
Mulle on näiteks meeldinud kõik Ramsese raamatud.
 
Tiina 24. aprill 2003, kl 11.09
Varraku sarjad "20. sajandi klassika" ja "Moodne aeg". Nendest leiab üpris mitmekesist lugemist.
 
bibigon 24. aprill 2003, kl 11.20
Varrakust veel ka Iirise sari, mida enam küll ei täiendata.
 
mammu 24. aprill 2003, kl 11.45
Arhitektuur, bridgette, arhitektuur!!!
Ei kõla just eriti usaldusväärselt kui inimene, kes kirjutada ei oska, soovitab midagi lugeda?!
 
wo:man 24. aprill 2003, kl 11.55
Vähemalt "mõisatest" oli õigesti kirjutatud.
 
bridgette 24. aprill 2003, kl 12.01
to: mammu
tänan, katsun meelde jätta
aga raamatuid mõisatest (huvitav kuidas neid saab valesti kirjutada?) soovitan sullegi. me juba möödunud suvel sõbrannadega sõitsime ringi ja vaatasime vanu mõisaid. väga huvitav oli ja tekkis tahtmine rohkem teada saada kõigest sellest
 
mammu 24. aprill 2003, kl 12.10
Aitäh, et soovitad, armas bridgette, aga ma nimelt õpin arhitektuuri ja arvan, et selle alast kirjandust kodus piisavalt. Mõisad ka ammu vaadatud.
 
vaksik 24. aprill 2003, kl 12.14
bridgette on õppimisvõimeline ja see on igati positiivne;) a võõrvallutajate kultuuripärandit pole küll mõtet siin propageerida

to kullakalli: loe näituseks matt barkeri waanenburgi tapatalguid või indrek hargla palverändu uude maailma. kui sul muidugi midagi eesti autorite vastu pole:)
 
bridgette 24. aprill 2003, kl 12.23
to: mammu
arhitektuur!!! issand kui põnev, ma oleks ka tahtnud õppida midagi, kus on joonistamist ja looming, aga mul pole nii palju annet :(
kas kohe kõik mõisad on vaadatud? neid on ju üle 100 vähemalt!
 
mammu 24. aprill 2003, kl 12.30
Alati kui mul üks raamat otsa saab ja isu teist alustada, lähen apollo kodulehele (www.apollo.ee) ja otsin endale sealt midagi meelepärast. Seal on raamatud hästi selekteeritud: kodumaine klassika, välismaine klassika,ilukirjandus, kunst, lasteraamatud jne. jne. Iga raamatu kohta on ka väike lühitutvustus, sealt saab aimu, kas teema võib huvitada v mitte. Noh ja siis edasine käitumine on iga ühe valik: mina tavaliselt lähen apollo poodi ja ostan endale selle raamatu; võib minna ka raamatukokku ja proovida sealt leida.
 
k 24. aprill 2003, kl 13.15
Aga vanad klassikud? Nt Jane Eyre, Balzaki Isa Goriot, Merimee Carmen jne. Buzo Ristiisa on hea
 
dea 24. aprill 2003, kl 13.25
A mulle meeldib Balzac :)
Prooviks ostsin Jane Austini "Emma", tolleaegne naistekas ikkagi. Tukk tuli peale ja seepärast lugesin lõpupoole lausa diagonaalis, et mitte tuttu jääda.Ärge ostke :)
 
kats 24. aprill 2003, kl 13.50
Back to topic!
Küsiti ju kasulikku lugemist ja ekstra mitte naistekaid!!!
Reisikirjad on head asjad. Tegelikult aimekirjandust on vaat et rohkem kui ilukirjandust juba. Kirjastusel Kunst on hiiglama head ajaloolised asjad, nii elulood kui muud.
 
irma 24. aprill 2003, kl 14.09
Ehhee, Jane Austinit peetakse siiski kirjanduslikult kellekski palju enamaks kui "naistekate" autoriks.
 
kats 24. aprill 2003, kl 14.16
irmale
Ei ole ehee, ise ütlesid, et "tolleaegne naistekas". Ega see, et naistekas, ei võtagi kirjanduslikku väärtust ära, paljud on klassikuks saanud. Zola "Nana" ja "Daamide õnn"; "Jane Eyre" jt on ju tüüpilised naistekad, mõni kurva, mõni rõõmsa lõpuga. Point oli just selles, et tahetakse mittenaistekat mu meelest. Muidu soovitan ise ka klassikat hea meelega. Austinilt on teisigi suurepäraseid asju, "Mõistus ja tunded" ning "Veenmine" näiteks. Aga ikkagi, nõu naistekaid ju! ;)
 
kats 24. aprill 2003, kl 14.18
Mis sa ootad, kullakalli, võta kah sõna! Poisid lähevad so pärast kaklema!!! Ütle ise, kas võtad minu või Timmu! (Ja ära ütle, et sa nii noor, sa mõtle veel)
 
dea 24. aprill 2003, kl 14.19
Irmale:
Minu arust ta on just nimelt naistekas omas ajas. Egas ma räägigi miljonite valijate nimel, ikka iseenda eest ju :)

Samasugused (kuigi tiba paremad) on minu jaoks ka "Daamide õnn", "Jane Eyre" jne.
 
irma 24. aprill 2003, kl 14.23
No ei ole siiski naistekas. Tähendab, miks mitte, aga mitte ainult naistekas.
 
khm 24. aprill 2003, kl 17.22
ristiisa autoriks on siiski mario puzo, mitte buzo
 
dea 24. aprill 2003, kl 17.32
Mõned veel - Clawelli "šogun" ajalooline romaan feodaalsest Jaapanist, siis "Lihtne tõde" amishitest, (peaaegu) kõik Robert Ludlumi raamatud(see on meeldiv ajaviide), väga hea sari on Euroopa valitsejate elulugudest.
 
eneL 24. aprill 2003, kl 19.02
Zola "Daamide õnn" on minu meelest küll pesuehtne naistekas. Mõtlen, et mis eristab ikka nn. "väärtkirjandust" "naistekatest"? Miskipärast peetakse naistekaid alaväärseteks. Kas ainult sellepärast ei nimeta me "Daamide õnne" naistekaks, et Zola on kirjutanud "Söekaevurid"?
Austini "Uhkus ja eelarvamus" meeldib mulle. Sealne dialoog on parasjagu nauditav. Tolle küünilise isa repliigid...
 
Merle 24. aprill 2003, kl 19.37
Ma soovitan siis raamatuid, mida viimasel ajal igale nõuküsijale soovitanud olen. :)

Eesti kirjandusest Valev Uibopuu "Janu".

Välismaa autoritest:
Pearl Buck "Ema"
John Steinbeck "Hommiku pool Eedenit" ja kindlasti "Vihakobarad"
John Fowles "Maag"
Knut Hamsun "Maa õnnistus"
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!