Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Tänapäeva Eesti kirjanike...
 
Dilay 27. jaanuar 2007, kl 18.55
... raamatuid. Olen hiljuti leidnud palju huvitavaid, kuid autorid on meelest läinud. Viimasena lugesin " Hullumaja". See on just 1960. aastail sündinuile, seal on nii stagnaelu , kui tänapäeva.
 
hmm 27. jaanuar 2007, kl 21.07
Aru ma ei saa, miks kaasaegsest Eesti elust keegi ei kirjuta, kui muidugi mõned sopakad välja arvata.
 
? 27. jaanuar 2007, kl 21.16
eesti elust kirjutatud sopakas?
 
Totu Kuul 28. jaanuar 2007, kl 08.37
Palun täpsusta, hmm, tõepoolest, ma loeks sopakaid hea meelega. Ja kui sa juba tarvitad nii poppi ja noortepärast väljendit nagu "Aru ma ei saa", siis väike vihje sulle: veel popim on "Aru ma ei taipa".
 
abi 28. jaanuar 2007, kl 09.32
veel popim on" aru mai taipa"
 
kivisildnik 28. jaanuar 2007, kl 10.33
sa trastand hmmm
kender, kivirähk, teder, fs, sauter, kaus, park jpt kirjutavad tänapäerva elust ja pole sugugi sopakad - mingi veidemanlik luul on see tänapäeva eesti kirjanduse kottimine, tra olete te üldse midagi lugenud eesti kirjandusest; tohvrit ikka oledl lugenud, loom
 
abi 28. jaanuar 2007, kl 11.19
tohver hea lihtne lugeda, mulle isiklikult meeldib, olen ma nüüd madalalaubaline või?Sest "Meister ja..." ei lähe üldse peale.
 
lugemishull 28. jaanuar 2007, kl 14.56
No kender ja kivirähk on kahtlemata sopakad elik meelelahutuslik kirjandus.
 
Prillmadu 28. jaanuar 2007, kl 16.04
Lugemishull, mis valemi järgi meelelahutuslik kirjandusteos sopakaga võrdub? Too mõni näide, mis ei ole sopakas ja mille järgi sa seda otsustad?
 
lugemishull 30. jaanuar 2007, kl 18.21
Sopakas on minu jaoks selline raamat, mida on küll fun lugeda, aga millel on kihilisust minu maitse jaoks vähevõitu. Mittesopakas on selline raamat, mis ka korduval lugemisel pakub uusi avastusi. Viimatiloetud mittesopakas oli Eco Baudolino.
 
Prillmadu 31. jaanuar 2007, kl 10.14
Ok, lugemishull, oled siis selline "diip" lugeja. Baudolino nüüd küll teab mis gurmaania ei ole. Eco kirjutab oma raamatuid teadlikult konstrueerides, just sinususguste "diipide" jaoks. Maneerlik ja teadlik lugejaga manipuleerimine - seda see Eco teeb.
 
lugemishull 31. jaanuar 2007, kl 15.01
Ega siis see, et ma juhtumisi Baudolinot viimasena nautisin, tähenda, et ma muud ei loegi. Loen ikka ja hea meelega ka sopakaid.
Aga see, et Eco oma romaane kihilisena konstrueerib, on tõesti minu jaoks eraldi maiuspala. Selle konstrueerituse näeb loomulikult läbi iga Eco fänn, kuid see ei kahanda kirjutatu väärtust, vaid ainult teeb selle huvitavamaks. Omaette nauding on harutada stoorilaini taustal ajaloolist ja filosoofilist kihistust.
 
pidavat olema hea 02. veebruar 2007, kl 13.13
Saarna "Kahe südamega tüdruk". Plaanis uurida...
Tohvri, Väljaste, Henno... ju neid ikka on veel ja veel.
 
gnuu:no ei paneks 02. veebruar 2007, kl 18.48
ei paneks kokku Hennot ja Väljastet, kui siis, vaid ehk nii palju, et mõlemad eesti keeles trükitud.

Mulle Henno meeldib, sest tema lugu on alati hea ja siis teeb ta mingi ebaloogilise jõnksu kusagil tekstis nagu kontrolliks - oled sa ärkvel, lugeja :)

Olen ka Tohvrit lugenud, ka siin on lugu, aga verevaene ja pikitud natuke õõnsate õpetussõnadega, aga ega Tohvri ise kirjaniku nimele pole pretendeerinudki. Kui loetakse - ju siis on vaja.

Sauter meenutab mulle eesti kirjanduse Madis Jürgenit, kel oma lihtne stiil ja sealt siis kõik see tuleb. Vahel tuleb sellises olekus, et ei jaksa lugeda. Mulle meeldis kogumik "Plära", see pole vist otse ilukirjandus, vaid varasemate ilmutuste kokkuvõte?

Kui poes ei taha valida, siis võib ju raamatukokku minna ja natuke kaante vahele vaadata. Mattheusilt ilmus äsja midagi jne.
 
gnuu:no ei paneks 02. veebruar 2007, kl 18.50
kokkuvõtteks: eesti kaasaegne kirjandus pole ammu enam nutune, täitsa põnev on :)
 
nikke 21. september 2021, kl 20.07
otsin huvitavate loode kajstamist vöika raamatusse raiumist, kogemusi on 70.00 aastat
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!