Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
mida lugeda
 
soovitus 24. aprill 2003, kl 20.42
Marquez: 100 aastat üksildust. Ma olen kindel, et Sul ei tule pettuda.
Kui pettud oli lihtsalt liiga vara :)
 
kräu 25. aprill 2003, kl 09.58
kriminulle võib ka vahelduse mõttes vaadata.Mulle meeldivad Aleksandra Marinina raamatud,kunagi näitas vist TV1 nende järgi tehtud filme ka,Jelena Jakovlevaga peaosas,ta oli seal super, aga raamatud on muidugi hoopis midagi muud,pakuvad ikka mõnusat ajuragistamist.Ja Sinisuka valged raamatud ka põnevad ja harivad ühtaegu(Geiša memuaarid, Phoolan Devi,Ainult koos tütrega jt.)
 
S. 25. aprill 2003, kl 10.40
S. on ka austini fänn. raamatust ei tee ainult see naistekat, et peategelane satub olema naine:) uhkus ja eelarvamus on tõeliselt nutikas raamat lahedate tegelastega, et seda mingiks armulõõmakirjanduseks pidada.

veel soovitaks lugeda voldemar panso "naljakas inimene". muhe lugemine, mis toob naeratuse huulile:)
 
dea 25. aprill 2003, kl 10.54
Austini fännide rahustamiseks ütlen, et mu meelest on Uhkus ja eelarvamus tunduvalt parem raamat kui Emma. Naistekas ei ole see, kui peategelane on naine :))
Teatud mall kehtib naistekas - naine, kes pole õnnelik, kuigi on tegelikult parim kõigist ümbruskonnas kõndivatest seelikukandjatest(vähemalt oma arust), tema siseheitlused, võitlus õnne eest, õige mees(kes üldjuhul on paha poiss, aga muidu südamlik), õnnelik lõpp ( enamasti nii armuõnne kui rikkuse leidmise korraga)
Kusjuures mõni naistekas on vägagi loetav, mõni aga eriti naiivne ja läila ;))
Vabandan, teemaväliselt, aga paistab, et muidu jääb mõnel kripeldama :))
 
Nupuke 25. aprill 2003, kl 11.25
Mis kohe meenusid:

Kõik on ajaloolised-eluloolised romaanid

kuu ja kuuepenniline
Mees Vincist
Paavst Johanna
Öökuninganna
ema (Marie Curie elulugu)
 
irma 25. aprill 2003, kl 11.26
Jah, Aleksandra Marininat võib tõesti soovitada. Kas ma just teda geeniuseks julgeks nimetada, zhanr on tal selline, et kui selles zhanris kirjutajat geeniuseks nimetada, kukuks kõik snoobid kisama. Kuid silmatorkavalt andekas kirjanik ta on. Ta on tunnistatud ka mingi aasta Venemaa parimaks kirjanikuks. Samas väga nõrganärvilistele ta raamatuid ei soovitaks - Vene elu kogu oma ülevuses aga ka julmuses on seal ikka väga hästi ja usutavalt kirjeldatud.
 
Maag 25. aprill 2003, kl 11.59
Soovitan - Maag!
 
rt 25. aprill 2003, kl 12.05
Varraku sari Ajalugu. Sotsiaalteadused. Ilmar Vene raamatud.
 
bridgette 25. aprill 2003, kl 12.21
väga hea raamat on "olemise talumatu kergus" (see on ka armastusest, aga mehe silma läbi. hästi kirjutatud, ei maksa vaadata, et tsehhi autor)
 
eneL 25. aprill 2003, kl 13.31
bridgette,
Milan Kundera.
Pole ise kahjuks lugenud, aga kuulnud küll. Saaks sisukokkuvõtet?
*huvitatult*
 
bridgette 25. aprill 2003, kl 14.02
to: enel
see on huvitav, et mul kipub raamatute sisu meelest ära minema, aga seda mäletab küll, et kas oli hea raamat või ei olnud. sellest jäi küll hästi tugev mulje (hea), nagu oleks kohe olnud selle raamatu mõju all, et kuidas ikka oskab nii hästi kirjutada ja eluliselt. seal oli üks mees, kes oli haritud, aga töötas aknapesejana ja tal oli igasuguseid seiklusi seal (ka naistega). aga samas oli kuidagi kurb tunne ka (sry, ei mäleta väga täpselt, aga soovitan lugeda!) sellest on film ka, aga pole näinud
 
eneL 25. aprill 2003, kl 14.12
bridgette,
ok! Eks ma siis üritan leida. Olgugi, et viimasel ajal eelistaksin nende "kuidagi-kurva-tunde" raamatute asemele midagi natike optimistlikumat ;-)
 
bragg 25. aprill 2003, kl 21.02
eneL,
ma ka lugesin mõned aastad tagasi hea meelega Kunderat. OTK ja Nali jäid rohkem meelde. Kundera on selles mõttes sarnane Remarque'iga, et kirjutab üsna ühes võtmes. Naised tal olulisel kohal (siuke slaavi värk) ja inimese pidetus, ebakindlus. OTK-l rahvuslik-poliitiline taust oluline. Kindlasti on muid olulisi asju veel, aga ei mäleta enam, tükk aega möödas juba. Lugesin temalt ka Hüvastijätuvalssi ja Aeglust. Huumorimeeleta võitleval naisõiguslasel ei soovitaks lugeda.
 
Kats 25. aprill 2003, kl 22.59
Kundera on tõesti huvitav, eriti meeldis "Nali".
Mulle meeldib veel Jack London näiteks. Samuti ka O.Wilde, Zola, Balzac, Moliere, Fowles, Lorca, ...
 
eneL 26. aprill 2003, kl 12.52
bragg,
tegelikult on mul Kundera "Nali" kodus. Enamasti loen raamatud kohe läbi, kui need ostan. See raamat, minu meelest oli allahinnatud, jäi mingil kummalisel põhjusel lugemata (ma ei mäleta miks). Ja kui ma kohe raamatut ei loe, siis võib ta väga pikaks ajaks tähelepanuta jääda.
Sama põhjus oli sellel, et ma ei ostnud Kundera OTK-d. Ma teadsin, et mul on kodus Kundera "Nali", mida ma avanud polnud.
Huumorimeel on mul täiesti olemas, aga mõnikord terav satiir ajab masendusse
 
metsaelaniku naaber 26. aprill 2003, kl 14.36
Vaat minu meelest on näiteks Kundera just masendav, ise küll enam ei taha tema raamatuid lugeda. Braggil õigus ka, et raamatud on üsna ühetaolise meeleoluga. Aga mina soovitaksin hoopis Fynni raamatut Härra Jumal, siin Anna - ise just lugesin. Ei ole mingi usu propageerimine, kuigi pealkiri on just selline, et võiks olla, vaid on hoopis ilus kirjeldus ühe lapse mõttemaailmast. Ja ei ole naistekas :)
 
raamatukoi 26. aprill 2003, kl 20.39
Thierry Huguenin "Viiekümne neljas"
Frank McCourt "Angela tuhk", "Jah, on küll"
Robertson Davies "Viies osaline"
Märta Tikkanen "Punamütsike"
 
Kr. 26. aprill 2003, kl 21.39
Hirami "Mõru maik" meeldis kunagi väga!
 
leenu 27. aprill 2003, kl 02.39
olen (enda arvates :) ) päris palju lugenud ja sõbrad-tuttavad & elukaaslane ka. loodetavasti meeldib, kui viitsid ette võtta, midagi nendest:
john irving "garpi maailm" (muide, kõik lugemishuvilised, kui juhtute seda kommentaari vaatama - soovitan väga, väga, väga)
david lodge "väike maailm"
viktor pelevin "tshapajev ja pustota" ning " generatsioon P" - totaalne sürrealism "meistri ja margarita" vaimus. kõikidele ilf ja petrovi fännidele lausa kohustuslik ;)
robertson davies´ilt, keda siin varemgi soovitati, on ilmunud veel "mässajad inglid" ja ..no ei tule meelde, aga raamatukogust või www.nlib.ee kodukalt leiad internetikataloogist kindlasti kolmanda raamatu pealkirja ka üles. igati väärt ja mõnus lugemine.
kindlasti, taas nagu eelnevad soovitajad, varraku kuldne elulugude sari.tõsi küll, seal nö erineva lugemisnaudinguga raamatud. osad kipuvad ikka väga kuivaks kätte :(
kui tahad lihtsalt ajaviidet, siis autorid hailey, grisham, stout ja klassikaline agatha christie :)
naistekatest muidugi "bridget jonesi päevik". ole kui küüniline tahes naistekate suhtes, aga naerma ajab ikka ja kohati tunned ennast nagunii ära.
ja muide - last but not least - lugesin oma fännist lapse mõjutustel, et teada saada, mis see siis on, mida kõik tänapäeva lapsed naudivad, läbi kõik 4 osa ilmunud harry potteri lugudest. oli väga põnev ja tore ja huvitav. siiralt rõõmus, et selliseid raamatuid lastele veel kirjutatakse.
igatahes soovin väga, et midagi kõikide soovitajate nimekirjadest endale meelepärast leiaksid. sest lugemine on suur nauding!
jõudu soovides,
leenu
 
dell 28. aprill 2003, kl 15.41
Juhuu!
Robertson Davies on ka minu üks lemmikuid.
See kolmas oli "Mis on lihas ja luus".
 
eneL 28. aprill 2003, kl 15.44
dell,
minu meelest pidi selles triloogias, kus oli ka "Mässajad inglid", veel kolmas ilmuma, aga see pole ilmunud.
"Viies osaline" polnud sellest triloogiast.
 
Marii 28. aprill 2003, kl 17.01
Pakuksin autoritest välja Remarque ja Hemingway
 
mimmu 28. aprill 2003, kl 19.22
eneL ja dell: on jah kolmas osa ilmumata ja viies osaline on teise triloogia esimene raamat- veider veider, aga väga head on
 
lemmik 01. mai 2003, kl 21.09
Võtke kätte SAADI "Roosiaed" Ükskõik kustkohast lahti lööd,alati õpid midagi.Kapsaks kulunud juba.Lastele ja endalegi huvitavad on kolmemõõtmelised raamatud.Vahelduseks ja rõõmsaks ajaveetmiseks.Vist müügil ka "Loitsukelleris".Raja taga suurem valik.Võin veelgi soovitada,kui huvi on.
 
re 05. mai 2003, kl 09.54
Eespool on loetletud palju häid rmt, lisan omaltpoolt:

Steinbeck "Tortilla Flati agul"
Orwell "Pariisi ja Londoni heidikud"
Tey "Tõde on aja tütar" (Richard III lugu)
B.Okri "Näljutatud tee" (võib kummaline näida)
Faulkner Mine tagasi, Moses" (tõeliselt raske lugeda, aga tasub pingutamist)
Maugham "Vahe tera"
Drabble "Garricki aasta" (veidi naistekas?)
Buck "Naiste paviljon"
Ristikivi "Rohtaed" (ka "Hingede öö", aga see veidi kummastav)A.Nigov "Harjutused"
M.Heinsaar "Vanameeste näppaja"
I.Vene "Vahemere tuuled Hüperboreas"
 
Marta 07. mai 2003, kl 15.04
Millegipärast pole kordagi mainitud Dick Francist ja Sidney Sheldonit, minu meelest kõik nende raamatud on väga head.
 
Marika 09. jaanuar 2021, kl 19.18
Ma ei tea, miks me pidime koolis lugema L.Tolstoi "Sõda ja rahu", kus oli pikki looduskirjeldusi ja lahingustseene. Aga ellu astusime väga naiivsetena. Kodus oli kõik turvaline. Vanemad armastasid Sind, suguvõsasas olid kõik hoolivad ja sõbralikud.
Ja siis äkki õppima asudes ülikooli said tunda mõnitamist mõne õppejõu poolt, kes teadagi oli tunnustatud autoriteet. Muidugi arvasin mina omas naiivsuses, et küll ma olin selle ära teeniud. Aga olukord ei muutunud ka tööle asudes, kus mõni vanem kolleeg hommikul minu ruumi sisenedes ei vastanud mu tervitusele.Kui oli vahel vaja nõu erialalistes praktilistes küsimustes, valisin kaua sõnu ja momenti, kuid vastuseks võisin saada põlastavas stiilis uue küsimuse enda kohta.
Ei tasu arvata, et ma olin lootusetu nannipunn. Ma olin suure segaduses, sest ma polnud oma lapsepõlves oma kodus midagi niisugust näinud ega kogenud
Alles pensinärina saan ma lugeda raamatuid, mis vastavad minu noorusaja küsimustele. Hädapätakas ei olnud mitte mina, vaid probleem oli nendes, keda eespool kirjeldasin.
Iga noort inimest peaks tutvustama ohtlike inimtüüpide olemasoluga.
Ma lõpetasi just Marek Liinevi raamatu "Suhtekiskjad" lugemise. See peaks olema kohustuslik raamat kõigile, kes soovivad abielluda.
Noorele täiskasvanule kuluks päris ellu astudes ära lugeda ka raamatud "Kuidas ära tunda manipulaatorit", "Sotsiopaadid meie ümber", "Ohtlikud inimtüübid" , rääkimata Thomas Eriksoni kahest raamatust psühhopaatidest ja idiootidest. Palju hingehaavu jääks saamata ja võib-olla nii mõnigi suhe jääks loomata, sest see on juba eos määratud karile jooksma. Sellised inimesed on kõikjal meie ümber. Nad on võluvad, edukad ja sageli tunnustatud autoriteedid. Just empaatia puudumine ongi võimaldanud neil selleks saada, kes nad täna on. Tähtis on nad ära tunda ja nende vaateväljast võimalikult kiiresti kaduda. Neid ei kasvata ümber ja ennast nende järgi kohandades kaotame iseenda.
 
Browning 31. juuli 2021, kl 00.09
Kui huvitab, kuidas Ameerika lihtinimene suure depressiooni ajal elas, soovitan “Vihakobarad” läbi lugeda. Minu lemmik raamat, lugesin kohe mitu korda läbi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!