Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
raamatuvahetus?
 
üks huviline teie seast 05. september 2003, kl 05.13
Kuna tänapäeval on raamatud kallid, ei jaksa kindlasti kõik endale iga kuu lubada uut raamatut, uut huvitavat kogemust. Raamatukogus tihtipeale ei ole seda saada, millest häid lugusid kuulnud ja mille järgi just tahtmine on. Ja noh, eks seal paljud raamatud ka nii ribadeks loetud et lausa vastumeelne on seda sealt koju kaasa võtta:( Tahaks ju mugavalt lugeda, mitte lehte vahetada ja siis igasuguseid koledaid plekke vahtima jääda hoopis, ja mõelda et mille .... on tegu antud juhul?

Olen siit foorumist, ja teistestki lugenud pakkumisi, et annan ära riiulitäie raamatuid...pole enam vaja...keegi ei loe neid...
Tihtipeale muutub mõne omaniku jaoks mõni raamat väärtusetuks. Või lihtsalt ei suudeta antud teost lugeda- tundub nö mõttelage, ebahuvitav, igav, jama:) Juhtub meie kõigiga eksole?

Siit tuligi mul selline mõte et... Äkki korraldaks siin virtuaalse laada - pakuks välja oma raamatud, mis enam ei köida või on lihtsalt kuhugi kappi ära peidetud, eest ära pandud. Vahetaks oma raamatu kellegi huvitavama raamatu vastu? Vahetaks enda 5 selle ja selle autori raamatut kellegi teise 5 raamatu vastu? Annaks lihtsalt ära, tulge ainult järgi? Jne jne jne. Raamatuid saab ju näiteks identifitseerida apollo.ee-s, kui tekib küsimus, mis kaanepildiga ja mis aasta väljalase. Olen kindel et netis on teisigi kohti kus ettekujutus tekib, ja kus sisukokkuvõte kirjas on.

Kas selle ideega on kaasaminejaid? Kui jah, siis on ju väga tore:) Vahetaks ise küll heameelega:)
Endal nimelt mitu raamatut kohe, mida isegi pusides läbi ei saa. Kahju ka kui seisab ja tolmu kogub. Muidugi on riiulis ilus vaadata, kuid ikkagi armastan oma riiulis näha "rohkem" armastatuid raamatuid. Kiiks selline võibolla:)

Kas teeme ära?
 
nõus 05. september 2003, kl 07.07
Hea mõte. Minul näiteks oleks pakkuda üsna mitu raamatut sõjaajaloost huvitunutele (vanemad raamatud põhiliselt Vene-Jaapani, krimmi jm sõdadest), aga ka igasuguseid muid, mis kodus on riiulikoormaks muutunud.
 
pörr 05. september 2003, kl 08.03
Minul näiteks mitu raamatut kodus topelt- ise ostetud ja kingiks saadud. Lähengi õhtul ja vaatan oma "raamatukogu" üle:)
 
tintoretto 05. september 2003, kl 08.59
Mina tahaksin kohe kindlasti oma raamaturiiluliise Peter Høeg'i "Preili Smilla lumetaju" ja Joanne Harrise "Shokolaadi". Kas kellelgi on üle? vastu võin ka midagi pakkuda :)
 
pörr 05. september 2003, kl 09.15
Mina sooviksin leida "Geisha memuaarid" A.S.Golden.
Ja kindlasti oleks endal pakkuda Marinina kriminulle, Selma Eichler`i "Mõrv võib rikkuda su väljanägemist", Theresa Weir`i "Halb karma" (erseni siniste kaantega), Andrew Miller "Salakaval valu".
Mul ei olegi nii hästi meelesmis mul seal riiulis kõik olid:)Praegu lihtsalt haaran mälust...Ja sorteerin et mida ise olen otsinud:))
 
mõmmik 05. september 2003, kl 09.46
Suurepärane mõte!!!

Mina jälle otsin Stephen Kingi ja Agatha Christie raamatuid!
Olen selline krimi ja pool-õudukate fänn :))
Ehk tõepoolest annab mingi vahetuse kellegagi teha!
 
pipi 05. september 2003, kl 09.55
Kas "Erootiline massaaz" nimelist raamatut pole?
 
eneL 05. september 2003, kl 10.10
pörr,
Andrew Milleri "Salakavala valu" võtaksin küll vastu (suutsin enda oma kusagile kaotada?, unustada?, välja laenata?). Mida pakkuda on... Nädalavahetusel vaatan riiuli üle. Luban :-)

Kui keegi on huvitatud näiteks Kerttu Rakke "Kolmandast printsessist" või Lii Tanneri.. pealkirja ei mäleta, siis need annaksin ilma igasuguse kõhkluseta ära, aga kardan, et siin soovitakse midagi paremat
 
eneL 05. september 2003, kl 10.11
Asoo Agatha Christie annaksin ka veel ära. Neid peaks mul veel mõned olema. Enamiku küll andsin õele.
 
eneL 05. september 2003, kl 10.15
Meelde tuli veel, et raamatukapis on mingi Erseni siniste kaantega "Härra Täiuslik", mille annaksin ära. Ja Le Guini "Kaugeimat kallast" on mul kaks tükki. Siis peaks veel olema Leelo Tungla "Kristiina, see keskmine" kaks tükki, aga peab igaks juhuks otsima, et kus...
 
Bibi 05. september 2003, kl 14.26
Häid raamatuid ei annaks, aga vahetaks küll riiulitäie "naistekaid" teiste samasuguste vastu. Need Erseni siniste kaantega ja siis Varraku ajaviiteromaanide sarjast. Ja krimkasid on mul ka omajagu, öölasi ja muid ka. võin ka neid vahetada. mõmmikuga näiteks.
 
mõmmik 05. september 2003, kl 15.20
Ohoo, läheb vist diiliks!
EneL`iga võks A.Christie raamatuid vahetada-osta, kuidas soov on!
...ja "Kristiina see keskmine" äratab mõnusaid lapsepõlvemälestusi! :)
Küsimus siis seega, et mis sorti teostest EneL huvitatud oleks?
Kui ma nüüd hoolega järele mõtlen, siis mul on ühte Hemingway teost topelt. Homme vaatan pealkirja täpselt järele...

Sama küsimus ka Bibi`le! Öölasi mul on päris palju aga võiks ju alati rohkem olla ;)
 
la-la 05. september 2003, kl 19.56
Mul on 8 "Kalevipoega"...
Kafka "Protsess" 2tk, Hugo "Mees, kes naerab" ja muud ka.
 
pörr 05. september 2003, kl 22.55
eneL, samad sõnad, proovin nädalavahetusel oma raamaturiiuli pahupidi pöörata. Kunagi ei tea mis sealt veel leida võib:)
 
eneL 06. september 2003, kl 09.44
Ega mul seda Christie't palju enam pole ja loota vist ei või, et tegemist on uute raamatutega. Ikka kõigi mu tuttavate poolt loetud. Vahetada ja anda võin. Müüma küll ei hakka.
"Nad tulid Bagdadi" (Öölane, heas korras), "On kurjust päikese all", "Kõver maja","Haripunkti poole", "Pruuni ülikonnaga mees", "Seven Dialsi mõistatus" (kõik loetud välimusega). Mingi imelik väike broshüür sari "Politseiraamat" pealkirjaga "Armulugu". Siis veel kaks Christiet, mille raamatu välimus on selline, et ma parem neid ei nimeta.

Ise olen Gardneri fänn, aga arvatavasti on mul kõik Gardenerid olemas. Pakkuda on Gardneri "Kuningliku võistlejanna juhtum" (heas korras), mida mul mingil veidral põhjusel on 2 tükki

Veel on pakkuda hunnik kriminulle, mida ma ilmselt eales teist korda ei loe. Vastu tahaks samaväärset ;-). Samuti huvitavad põnevikud. Raamatu seisukord ei oma tähtsust. Paksude kaantega raamatutest annan kahjutundeta ära Dontsova "Minu mehe naine" ja Eichler "Mõrv võib tappa su seltsielu"
 
eneL 06. september 2003, kl 09.47
Vilis Lacise "Kaluri poega" on mul veel kaks tükki :-)
Samuti nagu ma varem nimetasin "Kristiina, see keskmine" ja "Kaugeim kallas"
 
mõmmik 06. september 2003, kl 12.38
See Hemingway millest ma enne rääkisin oli "Francis McComberi üürike õnn"! Ma rohkem kahjuks eile ei jõudnud uurida aga võtan selle asja kindlalt enne esmaspäeva ette :))
Veel selline küsimus, ega kellelgi ei ole raamatut pealkirjaga "Lillemuinasjutud"...jällegi lapsepõlvest väga armsaks saanud raamat aga kolimiste käigus kaduma läinud :(((
Kui selle raamatu leiaks oleks küll VÄGA rõõmus!
 
Kaire 06. september 2003, kl 14.22
Kas kellegil juhtub olema Eliotti Moemaja?
 
pörr 07. september 2003, kl 22.33
Leidsin siis igaugu raamatuid, mida oleks nõus vahetama. Äkki keegi leiab siit midagi, mida ise ei ostaks poest, kuid vahetada ju võiks:9

Robin Cook "Puhang", "Invasioon"
Robert A. Heinlein "Nukkude isandad"
Arthur Hailey "Rahavahetajad"
Alistair MacLean "Karusaar"
Piers Paul Read "Patrioot Berliinis"
Jonathan Kellerman "Võrk"
le Carrç "Väike trummitüdruk", "Plekksepp,rätsep,sõdur,nuhk"
Erle Stanley Gardner "Kergemeelse nümfi kohtuasi"
Sue Grafton "Nagu Alibi"
Shirley Conran "Tiigri silmad"
Theresa Weir "Halb karma"
Josie Lloyd & Emlyn Rees "Saame kokku" (Anne raamat)
Helen De Witt "Viimane Samurai"
Arkadi & Boriss Strugatski "Inetud luiged"
 
pörr 07. september 2003, kl 23.08
Lisaks veel:
Breena Clarke "Jõgi, jumala nimel"
Selma Eichler "Mõrv võib rikkuda su väljanägemist"
Milleri valust vist ikkagi veel ei loobu, nagu kiuste hakkasin otsast pihta.

Ja ise oleks huvitatud:
Grisham "Vennad", "Testament"
A.S. Golden "Geisha memuaarid"
Wendy Northcutt "Darwini auhinnad" (esimene osa)
Sophie Kinsella "Ostuhullu salaunistused"

Ja igasugu asju võib pakkuda;)
 
eneL 08. september 2003, kl 18.53
pörr,
nojah, erilist vaimustust see nimekiri ei tekita. Ehk ainult Hailey "Rahavahetajad" võiks selline olla, mida loeks.
Mõned nimed on võõrad nagu "Võrk", "Tiigri silmad", "Halb karma" ja "Jõgi, jumala nimel". Mida need endast kujutavad?

Sinu küsitutest pole kahjuks midagi anda :-(
Hailey vastu võiksin vahetada Hailey "Tõhus Ravim", "Lõplik diagnoos", "Ülekoormus" või "Hotell". Ma pole eriline Hailey fänn, aga lugeda teda võib.
Olen valmis veel loobuma Nick Hornby "Elu edetabelitest" (Varrak Moodne aeg). No ei istunud see raamat.
Siis naistekatest veel du Maurier "Armastuse hingus" ja "Rachel, mu piin". Shirley Conran "Paradiisisaare naised". Põnevik. Eks mul on veel asju, mida pakkuda. Kriminulle, naistekaid jms. Eespool kirjutatud samuti.
Ahjaa! Bukowski "Naised" on pakkuda :-)
Coelho "Alkeemiku" olen valmis mingi teise Coelho vastu vahetama

Tahaksin Ludlumi "Bourne identiteeti" ja mis see veel enne ultimaatumit oligi? Ludlumit, Grishami ja teisi põnevusjuttude kirjutajaid.
Uuemat lastekirjandust loeksin ka, aga ma ei tea, kas ma raatsiksin samaväärset asemele anda
 
rebanesiin 08. september 2003, kl 19.18
Mul oleks pakkuda stephen kingi "Bag of bones", kui keegi inglise keeles lugeda tahab.
 
Silja 08. september 2003, kl 19.47
Hei,

oleksin väga huvitet Kertu Rakke Kolmandast printsessist.

Silja
05027746
 
pörr 08. september 2003, kl 20.34
Nonii:)

http://www.apollo.ee/product.php/0896114
http://www.apollo.ee/product.php/0865605
http://www.apollo.ee/product.php/0861669
http://www.apollo.ee/product.php/0784442
 
mõmmik 08. september 2003, kl 22.40
Mida rebaseriin S.King`ile vastu ootab?
 
Mimm 08. september 2003, kl 22.53
Mina vahetaksin "rehepapi" raamatu "laisa mehe laisad mõtted" ja/või "forrest gump"i vastu. Pealekauba annaksin ära täiesti lugemata veidra huumoriga "lasteraamatu", mis ei ole küll lasteraamat.
 
Päiksekiir 09. september 2003, kl 10.11

Hommikust! Näe mis tore teema...
Martin Amise Surnud lapsed seisab täiesti kasutuna riiulis. Saan pärast veel uurida, et mida mul kaks võiks olla või millest lihtsalt lahti tahaks saada.
 
pörr 09. september 2003, kl 10.45
Päiksekiir! On too raamat ka loetav? Oleks arvatavasti huvitatud:)
 
eneL 09. september 2003, kl 10.59
pörr,
täiesti loetav raamat. Ainult teist korda vist ei loeks.
Kuidas Hailey vahetusega jääb?
 
tintoretto 09. september 2003, kl 11.38
Minul on ära anda Angela tuhk (ei suuda kuidagi lugeda) ja Kapten Corelli mandoliin. Hästi palju on ka n.ö. nõukogude-aegset kirjandust. Mõned naistekad ka. Peab vist riiulites väikse inventuuri tegema.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!