Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Muinasjuttudest
 
eneL 01. detsember 2003, kl 13.15
Mõtlesin, et vist kõigile lastele meeldivad muinasjutud, aga miks osadel inimestel kaob täiskasvanuna huvi muinasjuttude vastu? Ja osadel püsib ning tuleb juurde huvi ulme ja fantastika vastu.
Mõtlesin veel, et mul on huvi tavaliste muinasjuttude vastu (näit. vennad Grimmid) suures osas kadunud. Aga meeldivad kunstmuinasjutud. Endiselt. Kirjutage, mis muinasjutud teile praegugi meeldivad. Ja soovitage häid fantaasiaraamatuid.

Endale meeldivad muinasjutukogudest
Kaverini "Kerged sammud"
"Väike raamatutuba" (hetkel ei tule autorit meelde)
Capek "Üheksa muinasjuttu"
 
--- 01. detsember 2003, kl 13.47
jaa, väike raamatutuba oli armas raamat. kõige muu seas õpetas selgeks ka sõna "sulnis" :)
Mulle meeldis väiksena veel üks muinasjutukogumik, mille nime ei ole siiani suutnud meenutada. raamat on kuskile kadunud ka nagu tina tuhka. üks lugudest oli nt tüdrukust, kes pidi münte puhastama maa all kellegi "orjana". ja siis üks oli lapsest, kes jonnis ja jäi õhtusöögist ilma.
oskab keegi aidata? mis raamatuga oli tegu, kes on autor?

Wilde'i muinasjutud ka meeldisid, ja siis veel "Lillemuinasjutud" (jälle autorit ei mäleta).
eneL, kas "üheksa muinasjuttu" oli see, kus ühes loos läksid tedretäpid ühe poisi juurest minema? kui nii, siis see minuglgi üks lapsepõlve lemmikuid, kui ei, siis mis pagan veel selle raamatu nimi oli? :)

vaja kohe täna minna raamaturiiuli kallale ja nimed-pealkirjad selgeks teha endale!
 
mh? 01. detsember 2003, kl 13.52
Eduard Petishka (s katusega:) 'Golem'
Tibor Fischer ’Kogujate koguja’
Gustav Meyrink 'Golem'
Angela Carter ’ Õhtud tsirkuses’

Millal on ilmunud Kaverini kerged sammud, mul on ta Neli muinasjuttu...
 
mh? 01. detsember 2003, kl 13.55
ja loomulikult Imeflööt
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?11225
 
haibrau 01. detsember 2003, kl 14.04
Angela Carter "The Bloody Chamber" - Punamütsike, Saabastega kass ja teised veidi uue nurga alt.
 
Külli 01. detsember 2003, kl 14.32
W.Hauffi muinasjutud (muinasjuttudest kaldun eelistama idamaised).
Libarebased ja kooljad (oli vist selline pealkiri Hiina tondilugudel).
Krabat.

Fantaasiaraamatutest pean parimaks Düüni.
Ühest lastesarjast Päkapikkude kaitseala.
 
eneL 01. detsember 2003, kl 14.38
---,
tedretäpid? Huvitav, seda ei mäleta. Pean vaatama. Küll aga on Üheksa muinasjutu juures lugu kassist, kelle sai endale printsess ja kuidas erinevad detektiivid käisid kassi otsimas.
Selles Sinu kirjutatud loos oli Ihne Ants jms. "Lugu kuldtaalrist" oli vist.

Kaverini "Kerged sammud" on väga vana... Võib olla oli seal tõesti neli lugu

Ma olen ka ühte Golemit lugenud. Et siis missugust? Meyrinkilt oli "Volbriöö"

Olete lugenud raamatut "K-Pax". Mõistatan, et kas ulme? Või fantasy? Või hoopis midagi muud...
 
eneL 01. detsember 2003, kl 14.39
Päkapikkude kaitseala? Mis raamat see on ja kust sarjast?
Kas Härjapõlvlaste kaitseala pealkiri on tuletatud sellest?
*huvitatult*
 
bukvoom 01. detsember 2003, kl 14.48
See tinataalrite puhastamise lugu on kogumikust "Lood lastele".
Mulle meeldivad rohkem kunstmuinasjutud ja ulmelised. Nüüd, ma mõtlen. Lapsena ahmisin neid kõiki. Keska eas läks "Saaresinine" peale, nii kaunis, aga natu kurb.
 
Cat 01. detsember 2003, kl 15.21
Taalrite puhastamise lugu, õnnetuskana ja rott, kes end parandada püüdis, Vilks ja nähtamatuks-tegevad mütsid - need on Hans Fallada "Lood lastele". Kuulub vaieldamatult lapsepõlveklassika hulka!
"Psst! tegi rebane, kui kuulis karu kaebust...", "Putt-putt, ma olen õnnetuskana..." ja "Siin puhkab kimmel Kartmatu, ta elu oli rõõmutu, Hans Ihnus lumme mattis ta, ta oli töökas aus ja truu." on siiani ühed lemmiktsitaadis. :)
Magda Szabo Saaresinine oli ka täitsa armas. Nüüd, täsikasvanuna see üliantropomorfism natukene häirib.
Imeflööt oli ka mõnus, Capeki 9 muinasjuttu...
See tedretäppide lugu oli ühe tshehhi kogumikus ja minu meelest läksid nad tüdruku juurest ära. Kogumiku pealkirjaks on "Seitsmepäine haldjas", aga autori nimes oli igasugus 'szc'-kombinatsioone, nii et pole meeles paraku, võin kodus järgi uurida kui vaja või huvi... Seal oli veel lugusid Vassikatist, Mikamakast, Dõmdõdõmmist.
 
bridgette 01. detsember 2003, kl 15.52
mida arvate? kas P. Coelho "Alkeemik" käib ka muinasjuttude alla?
 
kass 01. detsember 2003, kl 16.28
"Torupill, haldjad ja hiiglased"
"9 muinasjuttu"
Oscar Wilde´i muinasjutud
siis kratsisin kukalt ja mõtlesin, et kas kääbikulood on ka muinasjutud... ehk on ehk siis "Kääbik" etc
Gibrani raamatud-olen lugenud kahjuks vaid ühte imepaksu imeilusat ja soome keeles ja nimi on meelest läinud
Muumitroll
 
eneL 01. detsember 2003, kl 17.04
Jah, Coelho "Alkeemik" on ka muinasjutt. Kusjuures vist isegi stiilipuhas :-). Teiste Coelho raamatute kohta ei oska öelda
Aimee Beekmani "Tondinahad" on hea.
Siiani armastan muinasjuttudest "Momot" ja "Viimast Ükssarvikut"
Siis olid head iiri ja šoti rahvalood "Torupill, haldjad ja hiiglased".
Nüüd viimasel ajal ilmunud Eoin Colfer "Artemis Fowl" on lahe.

Muidugi kõik see Merlini Raamatukogu "Meremaa Võlur" ja "Nägu udus" ja "Tüdruk Atlantisest"
 
eneL 01. detsember 2003, kl 17.06
kass, sorry, et kordasin :-)
"Mary Poppins", "Miljon helesinist kassi"
Hesse muinasjutud "Lõputa lugu"
 
h.v. 01. detsember 2003, kl 18.20
"Pan Kleksi Akadeemia"? Kõik Eesti rahva ennemuistsed jutud on ka erakordselt tegijad - nii Kreutzwaldi kui Kunderi kui Jakobsoni jt töötluses. "Imelik peegel", "Külaliste leib" ja mis nad kõik on. Nämma.
 
niente 01. detsember 2003, kl 19.12
hästi armas raamat, kui see nüüd muinasjuturaamat peaks olema, on kornei tshukovski "imepuu", kus kuulsaimad tegelased bibigon ja doktor aivalus, ja kõnelused tiigriga. üldse lahedad on need väljamõeldud isikud nagu cipollinos ja viplala-raamatus. väike prints on muidugi ka ilus muinasjutt, mis meenutab oscar wilde'i omi natuke...
 
kiisuke auh 01. detsember 2003, kl 19.14
viimane ükssarvik, kelle oma see on ja kust seda leida võiks? kas ta on kuskil kogumikus või eraldi raamatuna?
 
Riisikas 01. detsember 2003, kl 19.30
"Seitsmepäise haldja" autor on Ervin Lazar. Soovitan samuti!
 
eneL 01. detsember 2003, kl 20.35
kiisuke auh,
Peter S Beagle "Viimane ükssarvik" 1993. Kupar.
Viimati nägin seda möödunud sajandi lõpus müügil. Mis solvas sügavalt minu maitset oli see, et see raamat oli allahinnatud 20 krooni peale. Vist oli liiga suur partii vms. Minu meelest üks ilusamaid muinasjutte
 
eneL 01. detsember 2003, kl 20.47
Avastasin kodus inventuuri tehes masendusega, et "Üheksa muinasjuttu" on kusagile kadunud. Samuti on läinud "Kolm sõpra Prostokvašinost".
Muinasjuttudest tuleb meenutada veel "Väikest nõida" ja "Härra Huud".
Saja "Hei, pugege peitu!" oli hea
 
mh? 01. detsember 2003, kl 21.12
Viimast ykssarvikut nägin ma viimati nädal tagasi rahva raamatus-neid oli seal päris mitu antikvariaadi poole, kuigi olid uued raamatud ja maksid alla 10 krooni.

Meyrinkil on peale Volbriöö siiski ka Golem.
K-Pax oli väga mõnus film.
Ja
 
eneL 01. detsember 2003, kl 21.23
Mina olen K-Paxi ainult raamatuna lugenud.

Räägiks siis utoopiatest.
Wellsi "Inimjumalad", More "Utoopia", Ristikivi "Imede saar"
ja antiutoopiad
Huxley "Hea uus ilm", Orwell "1984", Spinrad "Terasunelm", Vetemaa "Tulnuk"
 
mh? 01. detsember 2003, kl 21.26
Ja Uspenskil on veel karusloomade internaatkool ja Robert Vaidlo ja Vanake Hottabõtsh ja... :)
 
reet 02. detsember 2003, kl 09.21
minu lemmikmuinasjutt oli "must ja valge karoliine"
 
kiisuke auh 02. detsember 2003, kl 09.44
oh, tänud teile, lähen kohe täna ja tuulan rahvaraamatu läbi, ehk leian üles ükssarviku =) polegi enam tükk aega head muinasjuttu lugenud...
 
ruby 02. detsember 2003, kl 14.23
Oscar Wilde'i Selfish Giant meeldib juba jupp aega.
 
rebanesiin 03. detsember 2003, kl 14.47
Wilde'i isekas hiiglane ajab mu iga kord nutma...
Aga teismea lemmikuks olid minul Karlis Skalbe muinasjutud. Mõnusalt sünged... ahh, timuka tütar...
 
babi 03. detsember 2003, kl 15.08
Mina mäletan ,et kunagi võtsin ei tea mitu korda raamatukogust muinasjutu kogumiku (aasia poolt pärit) ,kui õieti mäletan oli pealkiri Võlu-urn. Õudselt omapärased, ja raamatu järgi võis oletada, et paljudele meeldis. Tahtsin nüüd ka laenutada, et oma tüdrukule lugeda anda, ja kuskil mitte mõhkugi. Võibolla keegi oskab aidata, kus kandist otsida. Soovitan teistele ka - mäletan et isale meeldisid ka need muinasjutud.
 
dell 03. detsember 2003, kl 18.56
Lapsepõlves jättis sügava mulje Timm Thaler ja müüdud naer. Mõne aasta eest mängis seda ka Ugala teater.
Ja veel meeldisid Robert Vaidlo Kukeleegua lood.(Kes segab Tsirkumandria igavat rahu?)
 
John Stocktoni fänn 04. detsember 2003, kl 22.12
Lugesin Timm Thalerit esimest korda vist 10 aastaselt. Imelik, miks selline suht hea point'ga raamatust kirjandusõpikutes midagi ei mainita :-(
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!