Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Keelenurk
KUI; NAGU- kuhu komad pannakse
 
väike myy 01. juuni 2008, kl 21.46
Täpitriin, ela ise ja lase teistel ka elada.
mina ei ole see, mida sa oma mõtetes oled minust kokku joonistanud. ja mina ei ole see Täpitriin (tegelikult küll cocci), keda sa enda sees salamisi vihkad ja mida sa endalegi tunnistada ei taha.

mina olen väike myy - isepäine, oma eesmärke alati teostav, harva kompromissidele minev, pika vihaga, aga kassi kannatusega, otsekohene ja murdumatu selgrooga, 100% ellujääja.

jah, mu elus ei ole praegu parimad ajad. aga see kõik muutub varsti, selle nimel elangi. minu lahendus ei ole mingil juhul sinu lahendus. ja minu väärtused ei ole paljuski sinu väärtused.

veelkord: ela ise ja lase teistel ka elada.
 
väike myy 01. juuni 2008, kl 21.51
ja Kortspõhi - mine targuta koolis oma õpilastega. vesipiibufännid koolifoorumis sa juba vihastasid välja:).

seda, kui õelad ja ebatolerantsed on eestlased, näeb kõige paremini delfi foorumist. sellepärast ma selle rahva tulevikku ei usugi.

muuseas, ka liivlased pidid ühe teooria kohaselt välja surema oma enda kurjuse pärast. et liivlaste rahvaluule ja rahvakombed on ääretult õelad ja pahatahtlikud. ilmselt see on mingi soome-ugri rahvaste geneetiline probleem - ennasthävitav õelus.
 
Täpitriin 01. juuni 2008, kl 21.51
See oligi lahkamine või? Nojah, sul tõesti täna hea tuju. Ma küll arvasin, et sa selle foorumi hoiad filoloogilisteks aruteludeks, aga olgu.
 
Täpitriin 01. juuni 2008, kl 21.55
Väike myy, mul on tunne, et sul on endal too Ch. Cooley peegel mina efekt. Sa räägid eestlase õelusest, kuid ise sa sellist suhtumist ligi meelitad oma kõike arvustava käitumisega.
 
proua Kortspõhi 01. juuni 2008, kl 21.58
Suvi jõuab kätte ja õpilased hakkavad puhkusele minema, va suvetöölised.
Mina siin küll õelust ei näe, elutervet sarkasmi aga küll.
 
proua Kortspõhi 01. juuni 2008, kl 22.05
Eestlastest. Kuna mu isapoolne vanaema on venelane, siis olen ma ilmselt pärinud mõlema rahva halvimad isikuomadused - eestlase õeluse ja venelase suurusehullustuse. Milline traagika, ehk peaksin endale kuuli pähe laskma?

Tegin väikest uurimustööd ja vist mõistan, millest algas see duell.
 
Täpitriin 01. juuni 2008, kl 22.09
Oh neid uudishimulikke PROUAsid :)
Proua, kui sa siit nurgast selle leidsid, siis on see juba ei tea mitmes volume.
 
proua Kortspõhi 01. juuni 2008, kl 22.12
Ei, minu alaline allikas on siiski halva kogemuse rubriik. ;)
 
Täpitriin 01. juuni 2008, kl 22.15
Ma ei jää ootama seda momenti, kui väike myy arvab, et lisaks irwile esinesin ma ka heihei ja prouana, aga prouale sobib üks teine tiitel paremini ;))
 
mrs Crumplebottom 01. juuni 2008, kl 22.21
Valge lumi katku kiskja küünistega jälgi ning nimi olgu tabav. ;)

Siiski kahtlen ma sügavalt austatud "väikese myy" filoloogilises hariduses. Või vähemalt ei olnud see eesti filoloogia. (Oih, sidesõna alustab lauset - milline halb stiil! Tunnen end tedretähnilise 7. klassi koolilapsena.)
 
selge pilt 01. juuni 2008, kl 23.07
100% ellujääja? need jah enamasti mingist grammatikast suuremat ei jaga... liiga palju tegemist, et tormata üle elavate ja surnute :)
 
heihei 02. juuni 2008, kl 01.21
hihii, täpitriin, kas sa ei esinenudki minuna või?
 
joobert 02. juuni 2008, kl 01.37
vaatamata Täpitriinu, irwi, väikese myy jvm karvakiskumisele igasugu reeglite üle, jääb filoloogilise hariduseta tädi joobert siiski endale kindlaks - eesti keeles kirjutades lähtuge eelkõige tervest mõistusest ja kõrvakuulmisest. soovitus kehtib muidugi ainult juhul, kui kirjutajal on omandatud elementaarsed (mõtlen põhi- ja gümnaasiumiastmes õpetatavaid) teadmised eesti keele grammatikast. kui sa ikka ei ütle "hoo aja töö", siis ära nii kirjuta ka. kirjuta hoopis "hooaja töö", ja unusta ära mõte sellest, kas tegu on "pesa-" või hoopis "part-" tüüpi sõnaga:D
 
xx 02. juuni 2008, kl 09.56
see "terve mõistus" on siiski ka parajalt kahtlane argument - mõistagi on ju absoluutselt alati just MINUL see! näiteks väike myy lähtub oma hurmavaid komareegleid luues kahtlemata just millestki seesugusest, mida võib kutsuda nii - või peaks kasutama väljendit "omaenese tarkusest" (viide "Säärasele mulgile" :))...
 
väike myy 02. juuni 2008, kl 10.24
tervest mõistusest:
"hooajatöö" on siiski üks sõna. sõltuvalt lause struktuurist võib kirjutada ka lahku: "Selle hooaja töö on eestlaste tolerantsuse tõstmine."

ellujäämisest:
see ei tähenda tingimata üle laipade minemist. mõnel on lihtsalt sisemine jõud nii suur.

hurmavaid komareegleid esitatakse siin huumorinurgakeses sageli, samuti ka hurmavaid kokku- ja lahkukirjutamisreegleid. miskipärast teevad intelliKentsed delfikad probleemi just väikse myy "hurmavatest komareeglitest." kõigi teiste puhul on eksimine inimlik ja mis need ilusad sõnad kõik olidki.

ussitage edasi. see näitab, kui õnnetud te ise kõik olete. õnnelik inimene ei sisise teise peale asja ees, teist taga.
 
xx 02. juuni 2008, kl 10.45
eksimine on muidugi inimlik; mina võtan sõna peamiselt siis, kui keegi tohutu resoluutses toonis midagi kuulutab, ilma et oleks ise viitsinud end algtaseme reeglitega kurssi viia ... :)
iial ei nori nende kallal, kes oma tekstis natuke vigu teevad (või tühikuid ei kasuta :))!
 
väike myy 02. juuni 2008, kl 11.18
xx, milles väljendus minu resoluutne toon antud teemas?
 
Täpitriin 02. juuni 2008, kl 11.46
Üha enam hakkab mulle tunduma, et väike myy osutab kõige tulisemalt sellele, mida ta enese juures kõige agaramalt vihkab. Kui sa nüüd teema algusele tagasi vaatad, siis ussitamisega ja resoluutsusega hiilgad sa kõige enam ise.
 
väike myy 02. juuni 2008, kl 12.20
Täpitriin, lõpeta oma demagoogia. Kui keegi suudaks siin Täpitriinu eileõhtuse IPaadressi ja irw-i IPaadressi antud teemas siia kirjutada oleks kõik täiesti selge.

mulle pole seda IPaadressite koopiat vajagi, ma tean isegi, et irw oli siin teemas Täpitriin.

rahune maha, tädi. kas ämm tegi nädalavahetusel liiga või? või elas mees oma paha tuju su otsas välja? pole see "korraliku eesti naise" pereelu meelakkumine, ma tean küll:). mina, näed sa, vaba naisena, selliste muredega maadlema ei pea:).
 
proua Kortspõhi 02. juuni 2008, kl 13.19
Keegi peale sinu, väike myy, ei ürita siinses teemas järjepidevalt eesti keele grammatikat vägistada. Sa jorised pidevalt, et "kui" on võrdluse puhul ja et selle ette koma ei panda, kuna stiil oleks halb, kui sellele öeldis järgneks. Grammatika ei tegele(!) stiiliga. Lause võib olla konarlik, kuid sellegipooles tuleb komad õigetesse kohtadesse panna. Sinu halva stiili näidete puhul rõhutan, et teinekord võib neil olla emotsionaalne kõrvalmaik, rõhutamaks kahe objekti erinevust.

Siin sulle üks näide "kui" kasutamisest, kuna väitsid, et selle ette koma ei peaks panema:"Ta oli selle klubi alaline esineja ning sel ajal, kui õnnetus juhtus, tantsis tema kankaani."

Väga lihtne, öeldisverib on olemas, järelikult koma. Teine koma tuleb seetõttu, et tegemist on põimlause 1. astme kõrvallausega.

to joobert: kuulmise järgi midagi kirjutada ei ole alati kõige õigem lahendus. Sellisel juhul tuleksid arvesse säärased põnevad sõnad nagu "müüija", "tegematta" jne.
 
ee post 02. juuni 2008, kl 13.27
Rohkem kui minul.
Temal on rohkem kui minul.
Temal on pirne rohekm kui minul.
Temal on pirne rohkem, kui minul on õunu.
Saan palju rohkem tomateid kui naabrinaine.
Mina olin puu otsas, kui pauk käis.
Ma ei saa aru, kui palju neid seal oli.
See tool on sama ilus kui laud.
Raamat oli sama huvitav nagu film.
Ma ei tahaks kõlada nagu hull.
Sa tegid samasuguse soengu, nagu minulgi on.
Võid joosta ja hüpata nagu väikesed lapsed.
See oli nagu õudus.
Ta istus kui vanamoor.
Isegi kui sa oleks käinud, poleks sa midagi näinud.
 
heatahtlik soovitaja 02. juuni 2008, kl 15.27
väike myy, sa võiks nii pulli mõttes natuke"Eesti keele käsiraamatut" lugeda! Kinnitan sulle - täiesti lahe lugemisvara!
 
väike myy (pahatahtlik) 02. juuni 2008, kl 16.25
oo, millest siis mulle selline suur au?:)
miks sa küll teised sellest Keniaalsest soovitusest ilma jätad? aiai, nüüd tuleb siis välja, et lisaks vähesele tolerantsusele on eestlased veel ka kitsipunnid:).

njaa, tume on see õeluskottide ja kitsipunnide tulevik:)
 
väike myy (veel pahatahtlikum) 02. juuni 2008, kl 16.32
ahjaa, kuna siin juba suur hulk emakeelefänne on koos ja kuna kommenteerija mrs Crumplebottom juba väljendas midagi luuletaolist (Valge lumi katku kiskja küünistega jälgi ning nimi olgu tabav. ;)) - icc, siis lisaksim minagi midagi tuntud klassiku luulevarasalvest:

must lagi on meie toal
ja meie ajal ka
(J.LiiV)

:)))))))))
 
...tahtlik 02. juuni 2008, kl 17.45
oo, väike myy, sina oled Tõeline Eestlane - kas Sulle endale ei ole seda selgusehetke veel koitnud?
 
väike myy 02. juuni 2008, kl 21.41
missuguse õigekirjareegli alla käib fraasi "Tõeline Eestlane" läbiva suurtähega kirjutamine?:)
seletage, palun, targad keeletädid!:)
 
ikka 03. juuni 2008, kl 00.55
erilist austust märkiv suurtäht :)
 
väike myy 03. juuni 2008, kl 08.53
paluks lingina viidet ka antud keelereeglile!:)
 
joobert 03. juuni 2008, kl 10.59
lugupeetud proua Kortspõhi, ilmselt pean edaspidises elus hakkama tõsisemalt arvestama kurva tõsiasjaga, et mõnedel meie hulgast on "@!#$ dikthsioon", muud sorti kõnehäired või omandamata põhiharidus. kui nüüd ennast pisut kõrvust tõsta, siis minul sinu pakutud põnevad sõnad küll kõne alla ei tule:) mina ütlen ikka jäärapäiselt "müüja", "tegemata töö ja nägemata vaev", lisaks sellele ei kuule minu suust iialgi sääraseid jõledusi nagu "enne kella viite", "kolme õluga", "kellegiga", "keelküün" jms. sestap luban grammatikareegleisse mittesüüvimist endale ka edaspidi:))
 
proua Kortspõhi 03. juuni 2008, kl 22.13
Mina pean aga sind, joobert, kurvastama, et siin ei ole midagi pistmist diktsiooniga. Eesti keel ei ole selline keel, mille puhul hääldus vastaks üks-üheselt kirjapanduga. Ilmselt ütled sina ka erilise rõhuga sõna algul "h"-tähte? Mis sellest, et eesti keele hääldusreeglite järgi seda peaaegu ei kuulegi ning tugev "h" viitab hoopis Ida-Virumaalt pärit kontingendile.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!