Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
ko-opereeruks välismaale elama ja töölemineku osas.....
 
karumba 22. oktoober 2011, kl 13.05
Tere! Kas siin on mõni asjalik ja ettevõtlik yksikvanem , kes on mõteldnud välismaale kolimise peale ja tahaks selle koos teise yksikvanemaga teoks teha?Ehk siis Rootsi või Soome /Turusse/ tööd otsida ja elama minna. Sobiks ka Saksamaa. Miks just Rootsi või Soome ?Kuna rootsi keelt õpin ning maa ja kultuur huvitavad mind. Soome aga tundub lihtsalt kõige lähim ja kergem variant ning Turus elavad paar toredat tuttavat.
Mul on 1,5 a ne poeg.
Kellel on sarnaseid mõtteid tekkinud võiks neid jagada karumba@hot.ee
 
sama siin 23. oktoober 2011, kl 20.50
samad plaanid,räägiks sellest msnis,sipsik@live.com
 
Õhk puhtamaks 24. oktoober 2011, kl 13.25
Head teed ja kena oleks kui sinna ka jääksite.
Koolis pole niikuinii viitsinud käia, et kirjutamise oleks selgeks saanud.
 
siin sama mõtte 31. oktoober 2011, kl 11.24
Tere, mul on samad soovid eestist ära kolida, äkki msnis saaks lähemalt rääkida oolsen@yandex.ru
 
kle Õhk puhtamaks 17. november 2011, kl 19.05
õpi ise kirjutama. ja mida neil üksikvanematel siin riigis teha? vireleda ja lasta oma lastel vireleda?? soovin teile, lahkujad, kõike head!! kunagi tuleb ka minu korda. väsinud sellest riigist, vaevu tulöen ots-otsaga toime. tahaks ka kultuuri, reisimist, uusi riideid ja midagi head süüa! Edu teile!!
 
hallo 18. november 2011, kl 15.53
Kes teid sinna ootab? Ei saa omal maal hakkama, ei saaa võõrsil ammugi. Emakeelt ei õppinud ükski ära ja nüüd loodate, et võõrkeeltega saate hakkama? Aga jah, minge pealegi. Sealsed toetused toidavad ära, siin ei saa sedagi.
 
üksikema välismaal 25. november 2011, kl 03.04
olen juba pool aastat mõelnud, et oleks super kui mul oleks nö saatusekaaslane kellega maja jagada ja laste hoidmist korraldada. aga kummaline on, et enamik inimesi ei julge seda sammu teha, et tulla välismaale. hakkasin juba arvama, et polegi rohkem neid kes julgeb suuremaid pööreid elus teha. Ise olen oma valikuga rahul. ja lapsed kohanesid imeruttu ning õpisid keele aastaga ära. nüüd on teisega koolis võrdsed ja ei taha mõeldagi et peaksid eestis koolis käima ja vaesuses virelema.
seega julgustan kõiki valima endale sobivaima euroopa riigi ja minge. Lapsed ütlevad hiljem "aitäh"
 
ka üks 27. november 2011, kl 19.01
Sooviks samamoodi, meil simis111@hot.ee. Sihtriigiks oleks Soome.
 
kat 28. november 2011, kl 17.18
Oleks samuti kaaslasest huvitatud, kellega koos uues riigis jalad alla püüaks saada!
Sihtpunktina huvitaks mind aga kas Inglismaa, Iirimaa või Shotimaa.
Minuga tuleks kaasa ka kaks kooliskäivat last.

Ootan meilile Sinu kirja, kes Sa ka samu mõtteid mõlgutad ja plaane teed :)
 
ohoo 28. november 2011, kl 17.28
selle seltskonnaga annab juba päris maja rendida kuskil punaste latenate all.
 
to ohoo 28. november 2011, kl 18.08
mis sa kraaksud siin, kui see teema sind ei puuduta?
 
geenius 29. november 2011, kl 10.12
ohoo idee on hea. üksikemad tunneks punaste laternate all ennast koduselt ja võib vahetustega teha, et üks hoiab seni teiste lapsi.
 
.... 29. november 2011, kl 10.58
ohoo tuli uuesti geeniuse nime all - on ikka geenius küll...
arvad, et kui saad teisi solvata, siis muutub su enda päev paremaks? See ütleb su enda kohta tegelikult paljugi.
 
malle 12. detsember 2011, kl 00.03
Minul sama tee üle mere soome tööle.
Eestis istusin viimati 12 aastat ilma tööta ja nüüd, kui 6 a ja 8 kuud tööd oli, siis koondati. Kümme aastat ja natuke vist pealegi tuleb pinsini.töötada.
Aga maal tööd ei ole ja ei saa saamagi, sest koondatuid tuleb meiekanti varsti palju lisaks.
Läheks veebruaris siit minema, uurime, mis ja kuidas...
 
inglismaalt 12. detsember 2011, kl 11.52
Kat, kas leidsid juba kaaslase?
 
kat 14. detsember 2011, kl 15.08
Ei ole veel leidnud, oled huvitatud? :)
 
pole ka 14. detsember 2011, kl 20.42
ei keegi siit kirjutanud veel, soovisin Soome.
 
mõte 25. detsember 2011, kl 02.19
see on hea idee, koos seiklema siirduda. vähendab riske.
 
a..... 05. jaanuar 2012, kl 20.40
siin sama mõtte Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tere, mul on samad soovid eestist ära kolida, äkki
> msnis saaks lähemalt rääkida oolsen@yandex.ru


aga miks sa pole ikka veel tulnud
 
To a... 15. jaanuar 2012, kl 14.45
Huvitav kes küsib?
 
mina 16. jaanuar 2012, kl 18.51
sulle ammu koht olemas....pipardad ainuld palju
 
to mina 19. jaanuar 2012, kl 12.35
Äkki räägit täpsemalt siis mis koht on olemas millest mja isegi ei tea??? aga tahakas teada saada
 
tartuüksikema 23. jaanuar 2012, kl 14.16
Tahaks ka siit soome ära minna...oleksin nõus mida iganes tegema,mul on 3 aastane poeg ja teine laps tulemas juunis aga miinus ongi see et ei saaks seal kohe tööle minna sest kes see ikka rasedat tööle võtab ja pealegi ei oska soome keelt....muidu oleks kindel mineja..:( kui saaksin mingi sellise töö,kus aab rase töötada,mis pole füüsiliselt raske ja kus ma saaks esialgu kasvõi inglisekeelega hakkama siis läheks kohe...
 
a..... 25. jaanuar 2012, kl 14.05
www.mol.fi
www.oikotie.fi
jne....
lollimatele soovitaks otse nt www.sol.fi
 
a..... 25. jaanuar 2012, kl 14.47
a..... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> siin sama mõtte Kirjutas:
> ---------------------
> ----------------------------------
> > Tere, mul
> on samad soovid eestist ära kolida, äkki
> > msn
> is saaks lähemalt rääkida oolsen@yandex.ru
>
>
>
> aga miks sa pole ikka veel tulnud


helistasin sulle ükspäev,kuid sa ei võtnud vastu
 
to a... 26. jaanuar 2012, kl 12.42
sinu jutt on tühi jutt...
 
Ära siit 25. mai 2012, kl 13.47
Ma olen 19 aasatne tüdruk, oskan nii saksa keelt kui ka inglise keelt.
Lõpetan see aasat gümnaasiumi, niiet saaksin juba suvel ära minna eestist.

Parem aga oleks ära minna augustis või nii, siis saaks paar kuud eesti ilusat suve nautida, ma ei taha eesti jääda, sest palk on väike ja ülikooli minekut ma ei saa endale lubada ja ma väga väga tahan minna saksamaale.'
Kui on keegi, kes tahab veel siis riigist koos minuga ära minna, siis andke teada.
Ma tahan lihtsalt kellegiga koos minna, koos ikka julgem tunne võta võõras tee ette :-)
võin minna ka koos üksikemade ja teiste gümnaasiumi lõpetajatega, ausaltöeldes ükskõik kellega.

Kui keegi soovib tulla minuga Saksamaale, siis palun kirjutage Mareaafrik@gmail.com
 
Saksamaalt 01. august 2012, kl 01.25
Kas nendest äraminejaest on asja saanud? Naer tuli peale, neid siin lugedes, samas ka suur kurbus, isegi keskooli löpetajad tahavad ära, üksiemades, beebidega köhus rääkimata. Kas neiu , kes Saksamaale tulla tahtis on ka tolmu jalge alt pühkinud? Olen ise ka Saksamaal, saan ehk nöu anda :=). PS. olen naissoost, kui see rolli mängib.
 
naine34 07. august 2012, kl 14.51
sooviks viimaselt nõu, olen mõelnud nii saksamaa kui soome peale. Saksakeelt ei oska, isegi mitte sõnagi aga olen usin õppija. Kui lihtne, raske on hakkama saada, mõtlen tööd ja elukohta. Tööks ikka lihttöö, kusjuures olen siin teinud kontoritööd juba üle 10 a ja tahaks lihtslt midagi muud. Olen saksamaal käinud paar korda, väga ilus ja huvitav maa, toredatest inimestest ei hakka rääkimagi, olengi väsinud nendest mornidest inmestest kes siis peavad ots-otsaga välja tulema, ega isegi teab mis lillelist elu ela. Millest peaksin alustama? tean, et esimene on keel. Kuidas edasi?
 
Näiteks 07. august 2012, kl 22.04
Saksamaal on puudu lasteaia kasvatajatest,kes ei teeni palju, aga kindel töökoht, tulevase pensjoniga , avalikus sfääris, väljaöpe toimub ka nädalvahetustel, maksab kokku aasta 1000 euri ja saksa keel väge hea olema ei pea, kui kiirelt pihta hakkad, ja esialgu näiteks poes vaid riiulitäitja oled ( kus pole näiteks üldse saksa keelt vaja), siis vöid juba ruttu nii kaugele saada, et saad selle aastase väljaöppega ( pluss 1 aasta tasulist praktikat) pihta hakata, muidugi see amet köigile ei sobi, aga leian et see töö on naisterahvale vördemisi lihtne ja kindel.Liidumaadest Soovitan Baierimaad vöi Baden-Würtembergi, üljäänudes on tööpuudus suurem, Berliini vöib unustada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!