Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
mida teha...
 
aksel 21. märts 2011, kl 21.59
eks elukaaslasega, laste emaga. pani laste ja minu juurest aasta tagasi "udu", põhjuseks teine suhe, suur armastus jne. nüüd käib lapsi vaatamas kui teab, et mind pole kodus (viibin üpris tihti komandeeringus), keelab lastel ja lastehoidjal mulle oma külastustest teatada, minu helistamistele, mailidele jne ei vasta, lastele elatisraha ka ei maksa, ei tahaks kohtusse pöörduda, kuid tuleb vist see tee ette võtta.
 
jaaah... 21. märts 2011, kl 22.19
varem panid isad "udu", aga võrdsuse saavutamise eesmärgil on nüüd asjad vastupidi...... ca 80% lahkuminekutest tänapäeval lääne-tsivilisatsioonis on naiste algatatud....
... aga võib olla nii, et ex jookseb mingi aeg ringi ja siis saab aru, et oli loll...... variante on igasuguseid,... aga niisugust tagasi võtta?......
 
aksel 21. märts 2011, kl 22.59
to jaaah...
ei usu et tagasi tuleb, kuigi eriti ära minna ka ei tahtnud, pidin talle natu "hoogu andma"(välja viskama tema kõnepruugis). lihtsalt ma ei soostund teda enam ülal pidama, tööl ta ei käinud, läks suure vihaga, sellest ka boikott minu vastu
 
aksel 21. märts 2011, kl 23.03
veel to jaaah...
tagsi võtta??? kui tekib selline variant, hetkel ei usu mõlemalt poolt sellisesse võimalusse, kuid never say never
 
Aia 22. märts 2011, kl 06.37
Kindlasti võta ette. Sa ei võitle enese huvide vaid laste huvide eest. Sina oled vaid täide viia.
Õigused oma last kaitsta kehtivad mõlematele. Naistele kes kasvatavad oma lapsi üksi kui ka meestele kes kasvatavad oma lapsi üksi.
 
autorile 22. märts 2011, kl 12.20
miks sa kahtled selles elatisraha välkanõudmises?
 
autorile (parandus) 22. märts 2011, kl 12.21
... väljanõudmises...
 
aksel 22. märts 2011, kl 17.52
krt seda teab miks ma ei ole kohtuteed veel ette võtnud, ei tahaks oma "musta pesu kohtusaksa ees pesta", olen lootnud et saame omavahel äkki kunagi kokkuleppele, ega mul seda elatisraha nii väga vaja olegi, teenin ise piisavalt
kohus reeglina sellistes teemades kaldub emasid eelistama, juhtub mõni feministist naiskohtunik veel asja otsustama, raiska siis oma aega ja raha
laste emast kahju ka natuke
 
kohtunik 22. märts 2011, kl 21.57
... on kindlasi naine ja seega 99% feminist,v]ib olla isegi marufeminist!
Kohtuasjad ei ole t]esti head ja kui v'hegi v]imalik,siis sellest peaks hoiduma,seda enam, et niigi segased suhted on siis lootusetult pe.s,
aga vastupidiselt naistele,ei maksa oma exi laste silmis madaldada,kyll elu ise neile selguse toob...
 
shamaan 26. märts 2011, kl 01.17
aksel, pesu on sul tõesti must, täiesti mõistetav, et väldid avalikkuse tähelepanu. mõtle oma lastele ja lõpeta nende ema, ja seeläbi ka laste terroriseerimine. palk, mida saad, ei tee sind paremaks lapsevanemaks ja ei asenda lastele nende ema. käitu väärika mehena ja kanna paremini hoolt oma laste eest seeläbi, et pead lugu ka nende emast. kõik.
 
Kasvataja 26. märts 2011, kl 11.34
No milleks siis seda elatist nõuda, kui vaja pole? Lihtsalt kiusu pärast ja juba ette teades, et emal seda maksta pole - kui juba enne tööl ei käinud ja endagi eest maksta ei suutnud, kust siis nüüd need ülejäägid tekkima peaksid?
Las ta siis suhtleb oma lastega, see et ta valib aja, mil sind kodus pole näitab ehk hoopis seda, et ta kardab sind, aga lastest ikkagi hoolib ja tahab nendega kontakti hoida. Ema sidet lastega ei tohiks küll katkestada.
Ja natuke poolik tõde oli su esimeses kirjas - väitsid, et naise lahkumise põhjuseks oli "uus armastus", aga pärast tunnistasid, et viskasid ta ise välja, sest ei viitsinud teda üleval pidada. Natuke imelik suhtumine, paljudes peredes ei käi naised tööl vaid hoolitsevad kodu ja laste eest, mees on aga rahul oma toitja rolliga.
Ise kasvatan üksi last ja alimente isalt ei nõua kahel põhjusel - esiteks seetõttu, et saan ise hakkama ja seetõttu, et isal nagunii maksta ei ole.
 
MMMmmm 26. märts 2011, kl 15.46
kui kaasa petab,siis ongi igati normaalne talle ust näidata!- olgu tegu naise või mehega; aga kiusu pärast ei tasu kohtusse minna,eriti kui saad igati ise hakkama..
..see lind saab elult omad vitsad niikuinii varem või hiljem!
 
naine 28. märts 2011, kl 01.25
Ja ikka tasub minna. Üks ema peab oma laste eest hoolitsema ja kui ta seda ei tee, siis peab vähemalt maksma.
"Kasvatajast" ei saa üldsegi aru. Ja otse loomulik, et isa kes üksinda mitut last kasvatab, et pea mitte üleval pidama mingit mamslit, kes juhtumisi talle need lapsed sünnitanud on aga ise mööda ilma teiste meestega ringi rallitab. Päris arulage mees oleks, kui sellist eite kodust välja ei viskaks. Üks asi kui naine on kodune ja keedab-koob-küpsetab, hoopis midagi muud, kui ta mööda mehi müttab, kodusse ja lastesse pole aega panustada. Kuidas üldse saab midagi sellist omavahel võrrelda?
 
Kasvataja 28. märts 2011, kl 11.56
Ja kust sina "naine" nii täpselt tead, kuidas seal peres elukorraldus oli ja mida see ema peres täpselt tegi või ei teinud? Nii kindlate väidete puhul nagu sinu kirjas on, peab küll olema ise kohapeal elanud. Lapse isagi pole ju öelnud, et ema ainult ringi lippas ja pere eest üldsegi ei hoolitsenud. Lapsi ei saanud ju ometigi üksi jätta kui isa tööl oli. Etteheiteks oli peale kõrvalsuhte see, et ema raha sisse ei toonud. Ja ühte kõrvalsuhet ei saa kohe mitmekordistada üldistustega " trallitab teiste meestega ringi". Lugesin hiljuti siit foorumist ühe väikelapsega naise kurtmist, et mees petab teda teise naisega. Lohutuseks saadeti talle kiri, milles öeldi, et 80% meestest on oma rasedat või väikelapsega naist petnud ja soovitati rahulikult võtta. Aga jah muidugi, ega siis meestel ja naistel pole kunagi võrdseid õigusi olnud...
 
aksel 28. märts 2011, kl 22.29
to shamaan
kui mees nõuab lastele nende emalt elatist, kas see on naise ja laste terroriseerimine? on ju laste emal ja isal võrdsed õigused ja kohustused. või on naised ses suhtes võrdsemad :D

to kasvataja
oled vähe valesti aru saanud, palusin laste emal oma kodust lahkuda, kui tuli avalikuks tema uus suhe("suur armastus" oli tema enese väljend), laste ema jäi koduseks, kui mulle pakuti tasuvat tööd, mis eeldas sagedasi komandeeringuid, selline oli meie mõlema otsus, et võtan töö vastu ning tema jääb koduseks, polnud ma talle ideaalne abikaasa, töö ning perele elatusvahendite teenimine võttis enamuse mu ajast, pole kunagi pretendeerinud aasta abikaasa tiitlile :D kodu ja laste eest ta hoolitses, kuigi viimasel ajal hakkas see allamäge kiskuma, põhjus selgus vähe hiljem
jah, ma keeldusin ülal pidamast teise mehe armukest(on see suur patt?)
kirjutasin, et mul pole seda raha - nii väga vaja -, jah ma tulen oma palgaga toime, kuid lisaraha pole praegusel ebakindlal ajal kellelegi liiast
laste emal on töökoht, võiks ju ikkagi lastele elatist maksta, investeeriksin pool tema poolt lastele makstavast elatisest laste tulevikku
võtan ikka kohtutee ette, asi otsustatud

Tänan kõiki kaasaelajaid :D
 
Kaasamõtleja 29. märts 2011, kl 16.14
Saan aru, et tahad teema lukku panna. Kuid mind hakkas huvitama, kas ema on siis rahul sellega, et lapsed elavad koos sinu, mitte temaga? Kelle otsus see oli? Võimalik, et kui mitte enne, siis kohtuni jõudmise ajaks võib ema hakata küll hoopis lapsi enda juurde tahtma, kasvõi sellepärast, et mitte elatist maksta ning kui teed "uue armastusega" lahku lähevad.
 
shamaan 29. märts 2011, kl 20.39
aksel, minuga ära kauple, ütlesin, nagu asi on. otsid siit kinnitust oma eneseõigustustele, sest sisimas tunned end süüdi ja su sisetunne on õige - oled omadega teel rappa. lapsed saavad kodu oma emaga, sinule tuleb kohtult elatiskohustus. umbes aastapärast.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!