Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Minu mure
 
pojaema 21. mai 2011, kl 18.39
Mul oli kunagi elukaaslane,keda armastan siiamaani:ta rääkis juba algusest peale et tahab lapsi,peret ja elu minuga.Uskusin tema ilusaid s6nu ja lubadusi.Olime 4 kuud koos kui ta läx vanglasse.Ootasin teda vanglast 4 kuud koju,olin truu,käisin teda iga kuu vaatamas,toetasin nii kuidas sain ja oskasin.Sis kui ta vanglast tagasi tuli,muutus nagu kõik üleöö.Tema suhtumine minusse,oli külm ja kauge,ta ei olnud enam justkui see inimene.Ikkagi ma lootsin temale ja sisimas soovisin ja tahtsin uskuda et: k6ik on varsti jälle nii nagu vanasti.lõpuks jäin rasedaks.See lõi mu hetkeks rivist välja ja ma ei teadnud mida teha.Abordiga aga mees nõus polnud.Lubas et armastab meid ja on meil olemas...Nii aga ei läinud.Ta hakkas yha enam käima väljas,öösiti kodunt ära olema,k6nedele ega smsidele ei vastatud.Isegi minu raseduse ajal tõukkas ja nügis ta mind,korduvalt purjuspäi.Ta on mulle väga palju hingevalu põhjustanud.Siis aga kuu enne poja syndi,teatas ta mulle et:tal on teine suhe,See lõi mu rivist väga välja,Nyyd olen tema suhtest juba teadlik umbes kuu aega,laps on syndimas kohe,teda aga pole kodus,ehk ainult nädalas yhe öö veedab kodus.
Ei tea enam mida teha v6i kuidas olla..see asi on mind juba sisimas nii valusalt söönud ja palju hingevalu tekitanud.Ehk peaxin üritama temast ruttu lahti laskma ja pyydma teda unustada.Ja keskenduma eeskätt sellele et laps kasvax toredaks ja viisakaka...
 
heh 21. mai 2011, kl 18.52
Mõttetu mees! Kudias saad üldse mõelda, mida teha.

iga inimene kujundab oma elu ise. Kui tahad olla petva mehe jalamatt, siis ole! Kui tahad elada normaalset elu ja garanteerida hea elu oma lapsele, saada see mees pikalt. ilmas on paremaid! Nõua välja alimendid ja ela oma elu nii nagu tahaksid, et su tütar elaks.
 
R. 21. mai 2011, kl 18.57
Vea tegid juba siis, kui tema oli vanglas ja sina teda ootasid. Aga eks elu õpetab.
Nüüd pole aeg kahetseda vaid elus uus lehekülg pöörata. Sul on laps, kelle nimel elada.
 
sohvi2 21. mai 2011, kl 20.50
Sa teed teene nii endale kui lapsele, kui kolid mehest kiiresti lahku. Said hakkama siis, kui mees oli vanglas, saad hakkama ka nüüd. Usu.
Ütle mehele rahulikult, et võttis vabaduse endale mees, võtad selle ka Sina ja Sa teda koju enam ei oota ning tema naine ei ole.
Laps on teil ühine, seda muidugi, kuid see ei ole küll põhjus, et mehe ülbust kannatada. Enesest lugupidamine on ka palju väärt.
 
jookse 23. mai 2011, kl 01.00
ja sa võid ka lapse sündides lapsele nime panna ilma meheta, st lapse isa nimi läheb kirja sinu ütluse järgi ja laps on siis vallaslaps, riik ka veidikene toetab sellisel juhul. Ei usu et sellest mehest ka lapsele isa oleks ja eiole siiis ka vaja elatise pärast maid jagada, vaevalt et selline mees teid toetakskui ta seda tänaseni teinud pole
 
pojaema 23. mai 2011, kl 13.04
To jookse.
Lapseisa manipileerib lapse kaudu minu,et kui ma peaxin juhulikult kellegi teisega kokku kolima,sis tema v6tab vanemlikud 6igused ära.See on nagu haige,sest arvan et vaevalt talle seda antakse.Lapse isa ei maksa ka oma tytrele alimente.

To sohivi2:
olen arusaanud et see inimene ei muutu kunagi.Olen nukker et temaga yldse kunagi kokku sain ja elama hakkasin.Igakord kui ta midagi lubanud,sis ei suuda ta oma lubadusi täita.Temale ammu juba enam 100% ei looda.ta on igasugu usu minupoolt kaotanud.Laps on nagunii see kes minuga kasvab,isa väidab et kyl armastab last jane...aga ega seda eriti näga ei ole.Ei saa enne ka kolida kuhugi,pole nagu v6imalust,mul on aaasta veel koolis käia,ja nyyd laps ka syndimas,sellep elan tema korteris,tema maksab arved,nagunii teda eriti ju kodus pole.ei oska nagu kusagilt abi ka otsida.Kui saaks kusailt korraliku ja odava korteri,emapalk ju kaa suht väike...
 
LadyRed 26. mai 2011, kl 11.40
Kle kinni istunud pätt ei võta nüüd küll üheltki emalt mingeid õiguseid ära. Eriti veel mitte Eesti Vabariigis, kus kohtusüsteem on väga emadekeskne. Selleks, et vanemalt õigused ära võtta, peab ikka väga väga tõsine põhjus olema. Ja üks imik, kes on hooldatud, riietatud ja toidetud oma ema poolt, on kindlasti kõige paremini kaitstud ka oma ema poolt. Mida see mees selle imikuga siis peale hakkaks paremini, kui sina? Viiks oma uue voodisoojendaja hooldada? Vaevalt toogi teda tahab... Manipuleerida vangid oskavad, sest sellega vanglas ainult tegeletaksegi, see on nö nende töö valetada, susserdada ja kõigile prahti silma ajada, et oma pahategusid paremini kinni mätsida. Selline vaimne terror on taolisele kontingendile väga omane. Seega, ära kuula teda!

Alustame nüüd sellest, et millist isa sa lapsele tahad. Ise ütlesid, et lapsest peaks kasvama tore ja viisakas. Ma ütlen, et seda ei juhtu, kui talle on eeskujuks kurjategija. Väga vähe usutav, et see kinniistumine talle esimeseks ja viimaseks jääb. Inimesi ei panda vangi ilma põhjuseta. Kas su vanemad ei saa kuidagi toetada sind veel aastakese kuni koolis käid? Ehk saad nende juurde kolida lapsega. Või on sul ehk vanemat õde/venda/onu/tädi/vanaema, kelle poole pöörduda? Ära jää üksi selle asjaga. Mõistlik on katkestada igasugused suhted sellise mehega ja mitte teda kanda isana isegi sünnitunnistusele või jahmerdada mingi elatisrahaga. See välistab kunagi aastaid hiljem selle, et mees saaks sinu lapselt välja nõuda hooldusrahasid, kui tal mingid probleemid peaksid tekkima. Eelduselt, et selline elupõletaja üldse mingi kõrge vanuseni elada võiks.
 
B. 26. mai 2011, kl 15.39
Ma ka ei tunnistaks sellist meest oma lapse isaks.
Kuidas sa hiljem lapsele selgitad, et tema issi on endine vang....nõuab veel lapselt enda ülalpidamist tulevikus jne.
Hakka mõtlema ainult endale ja lapsele. Mees pole seda ju kordagi teinud - sinu või lapsega arvestanud.
 
Kelle 27. mai 2011, kl 20.56
loll ja pime naine....hoia sellisest eemale ja isegi elatusraha pole mõtet sul nõuda....niikuinii sa seda ei näe.....Lapsel ka tulevikus häbi...päti laps...
Ole vähemalt nii mõistlik, et sa jalamatiks ei muutu ja laps ei peaks kannatama ja häbi tundma ka ema pärast....
Veel ei ole hilja viga parandada...oled noor ja leiad omale kindlasti korraliku mehe...ja lapsele isa....
 
Kelle 27. mai 2011, kl 21.00
Küsi sotsiaalkorterit omavalitusest....ehk jõuad selle eest maksta
 
Sama siin 28. juuli 2011, kl 21.07
Kallis teemaalgataja!Tean umbes-täpselt väga hästi mida sa tunned-Minu lugu algas nii et olime mehega juba 1aasta koos elanud,kui otsustasime,et võiksime ühise lapse saada!Ja nii läkski 9kuud ja kolmekesi.Mees lubas maad ja ilmad kokku,nagu nt,et laps ei saa millestki puudust tundma ja kui hea elu saab meie pisikesele olema!Noh mina loll ja naiivne uskusin-ja nüüd on siis käes-Mina ütleks et mehe sõpradele ei ole millestki puudus-kuna mees teeb sõpradele välja jooke ja värke...Kodus teda praktiliselt ei näegi ja kui näeb siis ....hakkab lambist lõugama-vahest isegi asju pilduma....On öelnud ka et tal on meist(perekonnast) pohhui:(
Minul sama variant -elan mehe korteris-tahaksin väga-väga temast lahku minna,siit korterist minema minna,aga kahjuks pole kuskile minna:(
Mina samuti pojaema:)
 
teemaalgataja 08. august 2011, kl 11.56
to sama siin.
ka mina kuulsin neid lubadusi pidevalt,l6puks olin mina see paha kes,meest ei uskunud,sest igakord kui lubas v6i lubab sis need ainult lubadusteks jäävadki.sellin asi väsitab,eriti kui sind siis m6rrax tembeldatakse,et mix mind ei toeta ja mix sa minus koguaeg kahtled jne...
Meie vahel mehega asi läx ikka nii hullux,kui hakkasin rääkima et tahan ainuhooldus6igust endale,sis ähvardas et:v6tab mult lapse käest ja k6nnib kohe uksest välja ja ma ei näe oma last enam iial,et läheb lapsega välismaale,ähvardas mind maha lyya,t6ukles ja nygis,endal pisike imik syles...olukord aga l6ppesm sellega et saadeti politsei,tema lasi kodunt jalga ja mina jäin yxi koju,pakkisin oma asjad kokku ja tulin ära oma pere juurde...sis ta siin suure suuga lubas et tuleb vaatam meid jne..Nyyd on sellest 2 kuud möödas pole ta käinud vaatamas oma last ega helista ka...Mina aga ei hakka ka talle last peale suruma,see on ju näga et talle ei lähe oma laps kord...Mina tundsin seda koguaeg et olen talle teisel kohal,ta j6i s6pradega,päevi-öid,ega tulnud koju,ei tundnud huvi kuidas meil on,kas minuga on k6ik korras v6i midagi...Nagu öeldakse:suuga teeb suure linna,käega ei kärbse pesagi...
nyyd olen sellest aru saanud et selle mehepeale lootmine on m6tetu..
Kas sul m6nda sugulast pole,s6brasid,kelle juurde minna v6i yyri oma korter kui v6imalik,äkki saab keegi sind rahaliselt toetada..?
kelle nimi lapsel on ja kas hooldus6igus on pooleks,mida mees sellest arvax,kui kolixid lapsega välismaale elama?
ma vihkan selliseid mehi,sellised mehed on memmepojad,see on kodune kasvatus,sellised mehed ei j6ua kaugele.
see mees ei vääri sind ja sinu poega....
 
kjj 22. august 2011, kl 01.56
Vang ja pätt! Terve riik on täis mehi, kes mingit jama teind, lihtsalt paljud ei jõua kongi. Purjakil roolis või kellegi hoovilt metalli sisse vehkind. Ennast süüdistada ei ole vaja, et oi mis pätiga ma asju olen teinud ja ajanud. Seda nagunii muuta ei saa, mis siis ikka. Aga tulevikku saab muuta. Ja noored emad on meeste silmis kuum kaup - noored, ilusad ja ei lituta ringi. Laps ei ole ühelegi mehele takistuseks kui ta huvitatud on. Et mehed ei taha lasteta naisi, on ajast ja arust kõlakas :) Edu mõnusa kodu saamisel ja jaksu kullatükiga askeldamisel!
 
noortele emmedele kes lapsi üksi kasvatavad 22. august 2011, kl 15.41
noored emmed,kes te lapi üksi kasvatate ja laste isad lastest ei hooli ja lastega ei tegele ega ka toeta materiaalselt siis kindlasti kohtu kaudu elatise nõue peale ja pakkuge ise ka koheselt välja lapsega suhtlemise kord,kindlasti etteteatamisel ja samuti hoolduse need punktid paika kus teie üksi saate otsustada lapse elukoha ja last puudutavate probleemide üle.
- kui mees pole seni maksnud siis ei maksa ta ka edaspidi , aga kohtuotsus täituri juurde ja las see võlakene tiksub edasi, vähemalt on teil ühel päeval kui peaks vaja olema lapse kaitseks tõendid et isa teda toetanud ja kasvatanud pole

mina olin loll ja neid asju ei ajanud ja kui nüüd lapsed on täisealised siis nõudid papakene neilt endale elatist, aga kus need lapsed võtavad kui üks on ise beebiga kodus ja teda peab ülal tema abikaasa ja teine just sai 18 ja veel gümnaasium pooleli.
Saime sisi mehega kokkuleppele, et ta jätab lapsed sellest välja ja ma ise tasun tale igakuiselt 150 eur pangakontole ja talvekartulid ja mahlad hoidised teatud arv teatud suuruses purke ja samuti teatud koguse liha jahapukapsast ka muretesen temale..
 
viimastele kommijatele 22. august 2011, kl 20.25
Kus te sellised õnnetud naised elate, milliste meestega suhtlete, kas te vähemalt mehe nime saite teada enne kui nendega lapsetegemiseks läks?
See viimane tark kes vallasemadele lahkelt nõuandeid jagab. Mõtle naine, mida sa kirjutad. Kõige targem soovitus juhusuhtest või vangilt, paarialt lapse saanule oleks- ära anna teadagi, kes on lapse ise. Milleks isadust tuvastada, laps kellegi nimele kirjutada? Hakata elatist nõudma kui on teada, et nagunii ei maksa aga laps hakkab isa vanaduspõlves toetama.
Kas tõesti on see loodetud sent emale sellise suure väärtusega, et ta ei hooli, millist hinda maksab selle eest hiljem tema laps.
Naised kes te siin üksteise võidu oma lapse isasid kirute- kus TEIE silmad olid ja miks te need lapsed ilmale tõite???
 
teematajale 23. august 2011, kl 07.30
kao sealt majast niipea kui võimalik kos oma sündimata lapsega. sest kui jääd sinna ka selleks ajaks kui laps juba sündinud siis on ju mehel kohe raha vaja ja sinu sünnitoetus on ju päris ilus sumakene
laps soovitan jätta vallaslapseks ja ei saa see mees midagi sinult õigusi ära võtta
 
oooeeh 30. august 2011, kl 11.30
Sellised naised on ikka rumalad küll...
 
hämming 30. august 2011, kl 14.26
Miks naised seovad ennast pättidega? Mingi masohhismi kalduvus või eneseohverduse vajadus? Vang = pätt, kes on vahele jäänud. Ei ole vaja kuulata juttu sõpradest, kes ta "tanki" panid, ju ikka ise aitas kaasa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!