Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Palun aidake mõista
 
new age 01. märts 2012, kl 21.52
vallasema olla on uhke ja hää, kellegi sohilaps olla veel parem! võtame mehi kui seemendajaid, kui hästi läheb ja nimi teada, saab alimendid selga väänata. Riigilt toetust tuttavatelt kaastunnet ja elu veereb nagu hernes!
 
jj 03. märts 2012, kl 23.36
New age - just naelapea pihta! Olen uhke selle üle,et sain vallaslapse. Tühja siin teiste (sealhulgas isatu lapse) peale mõelda! Ma olen kaasaegne naine ja sigin siis, kui tahan ja teen seda just selle isasega,kes ette juhtub.
Ei tea, miks küll enamus käitumishälvetega lastest on vallaslapsed?
 
to jj 04. märts 2012, kl 10.34
"...Ei tea, miks küll enamus käitumishälvetega lastest on vallaslapsed?"

ole kena ja pane selle statistika kohta link ka, ma ise ei leidnud.
 
viimasele 15. märts 2012, kl 23.29
kahjuks just nii ongi. nt ühes käitumishäiretega laste koolis on umbes 70% lastest kasvanud ilma isata ja ilmselt on see üheks oluliseks teguriks, miks nad sinna kooli sattunud.
 
Ei usu 21. märts 2012, kl 09.57
Tahaks teada,milline kool?
 
mis linki veel tarvis! 21. märts 2012, kl 11.10
to jj
04. märts 2012, kl 10.34
"...Ei tea, miks küll enamus käitumishälvetega lastest on vallaslapsed?"

ole kena ja pane selle statistika kohta link ka, ma ise ei leidnud.

Pöördu esimese lastega tegeleva spetsialisti (õpetaja, kasvataja, noorsootöötaja) poole ja ta kinnitab sulle seda tõsiasja. Ei ole siin mingit statistikat ega linki tarvis. Igapäevane elu ise ongi see statistika.
 
arvamus 22. märts 2012, kl 00.35
Ma ei tea, miks elu on selline või miks naine pealtnäha liialt kiiresti valib mehe, kellest mõne kuu pärast ta arvamus muutub. Ma arvan aga, et meil pole õigust kedagi hukka mõista ja igaüks saab sellise elu, mis on talle vajalik, koos oma õnne ja õnnetusega.Ülesandeks on õppida vigadest ja kuigi kõrvaltvaatajaile võib see olla häiriv, pole siin siiski miskit parata. Me keegi pole veatud. Ja ma pole kibestunud ega samasse ämbrisse astunud ega kaitse kedagi, lihtsalt võtan elu sellisena. Liiga tihti suuname enne näpu kellegi poole, kui mõtleme...
 
... 23. märts 2012, kl 21.01
...või teame tegelikke tagamaid ja põhjuseid, miks tehakse elus üks või teine valik...
 
hunt 23. märts 2012, kl 21.44
Sest mehed on surelikud, kuigi nad seda ei tunnista. Ja nii peabki naine ise oma lapsega hakkama saama.
 
kõrge moraaliga üksik ema 24. märts 2012, kl 13.41
aga sa ju OLEDKI halb ja õel. kas tahtsid end puhtamaks siin pesta. mõistmatus näitabki sinu tegelikku olemust.
polegi tähtis miks sa ei mõista- tähtsam on arenemisvõime - ehk tahe õppida mõistma ja sallima.
 
vastus 24. märts 2012, kl 13.55
Neid naisi pole oma kodus õigesti kasvatatud, nii ei oska nad ka terve inimese moodi mõelda ja nii lasevadki meestel enda kehaga teha , mida mees tahab, kaitsevahendeid ei kasuta ja siis sünnivadki soovimatud lapsed.mehel pole aga vaja seda igavesti salkus ja lötakat imetavad naist iga päev näha ja nii ta lähebki oma teed. Naistel pole kodust ema kasvatust, seepärast ongi neid nii palju-üksikemasid.
 
to vastus 24. märts 2012, kl 17.59
mille poolest sina teistest inimestest parem oled?

mis annab sulle õiguse pimesi lahmida ja õelaid sõnu kasutada?

mida oled sina elus saavutanud?

kelleks oled sina oma lapsed kasvatanud?

kes olid sinu vanemad?

selline õelutsemine näitab ainult kodust kasvatust...
 
to to vastus 25. märts 2012, kl 07.11
aga vastus räägib väga õiget juttu siiski!

kui ema on tütart kasvatanud ainult keeldudeja käskudega, mõmituste ja alavääristamisega siis ei oskagi see tütar kunagu tulevikus endlale midagi head ja ilusat soovidagi vaid ta ongi olemas siiskui mehel On VAJA ja peabki seda kohuseks

Tean ise ühte sellist naist, ema ja ka tema saatus oli lasteg aüksi jääda . kusjuuresoma 5 last on ta täuesti üksinda jäädes kasvatanud väga normaalseteks ja tublideks inimesteks.

kuna suhtlesin selle perega sis ei jäänu dka märkamata, et peale mehe lahkumist seal peres muutus väga palju selle naise ja lastega. nende suhtumine, olek,, naine käis ringi ja laulis,tööd ja tegemisedlausa lendasid ta käes. elamine oli puhas ja korras, alati pakkus midagi maitsvat. lapsed mängisid ja nende silmad särasid... varem oli kõik teisiti ja ka sel ajal kui laste isa ja mees nt käis seal kuuris omi asju revideerimas olid lapsed toas vagusi kui hiirepojad
 
viimasele 25. märts 2012, kl 09.47
Vot sinu loo põhjal võib öelda, et alati ei ole mõistlik naisel punnitada kooselu nimel ennast mahasurudes, vaid nii naisele kui lastele on täisväärtuslikum jätkata elu ilma meheta. See, et kõigile ei sobi kooselu, ei tähenda veel, et nad ei sobiks emaks ja ei oleks võimelised väga toredaid ja korralike lapsi kasvatama.
 
aahhhhh 17. mai 2012, kl 13.28
Küsimus on ilusti püstitatud! Üksikemad üritavad seletada,miks ja kuidas ja siis tekstist arusaamata lahmitakse.... Olen ka üksikema ja jube paha on seda lugeda... Arvasin et see nurk on tehtud mitte sellepärast , et kelleski paha tunnet tekitada, kuid eksisin. Kõige kurvem on lugeda kui halval toonil põlatakse ka lapsi. Tekib küsimus, et kas ka minu last niimoodi halvustatakse ilma minu juuresolekul või viltu vaadatakse??? Minule pole keegi midagi julgenud veel näkku öelda!!! Hakka või täisväärtuslikke peresid ignoreerima sest väiklus on just seal kõige suurem!
 
jahhh 17. mai 2012, kl 19.52
Ignoreeri ja peida pea liivaalla. Suhtle ainult omasugustega ja ela enda ehitatud roosas mullis. Kui vallalised sõbrannad nõu tulevad küsima kas sinu jälgedes käia, kiida takka ja laula oma laulukest et vallasema olla on uhke ja hää. Saagu teid aina rohkem! Ehk tuleb siis aeg kui ühiskond teie isata kasvatele lastele ja poolikutele peredele viltu ei vaata. Täna veel on terve heteropere aeg ja üldine arvamus et lapsed võiks sündida abielus ja pikaajalisest suhtest.
 
viimasele 17. mai 2012, kl 20.55
Ka pikaajaline kooselu,millest on laps sündinud ja aastaid peres kasvanud, võib koost laguneda. Tulemus on ikka 1- üks vanem lapsega.
 
Maali 18. mai 2012, kl 04.47
Kas keegi seletaks mulle lahti, mis toimub selle naise peas, kes olles abielumehe armuke, jätab rasestumisvastased vahendid kasutamata? See on see põhjus, miks mina üksikemadesse halvasti suhtun. Miks see naine tahab teha lisaks mehe lastele õnnetuks ka oma isikliku lapse? Mis ometi toimbu?
 
to:viimasele 18. mai 2012, kl 08.21
Oleks aeg aru saada et on olemas lahutatud naised, kelle mehed on minema jooksnud. Ja naised lastega kes pole olnud abielus, kooselus ega pikaajalises suhtes. Viimastest siin kirjutataksegi.
 
aahhhhh to jahhh 18. mai 2012, kl 09.28
Ei no eraldatusse ma ei poe põlgus ja vihkamine ei tee haiget kui sa just ise seda ei tunne, aga loodan et kui me sinuga ka silmast silma kohtume räägid mulle sama juttu, oleks lausa tore sinuga seda teemat silmast silma arutada. Räägid mulle siis sama juttu :)
Kõige toredam selle juures ongi see, et üksikemade vaenulikust kogebki just läbi meedia! Väljaspool on kõik inimesed toredad ja lahked, ja veel mina panen pea liiva alla... hmh.
Kuid kui sul üksikemade vaenulikus suur ja mõistmatus ka siis tõesti võiks kasvõi üks inimene mulle seda näkku ka öelda.
 
ahhile 18. mai 2012, kl 10.14
Kas hommikused rohud võtmata? Ümbritsevad on lahked toredad ja sina märatsed. Muidu ollakse lahked mis teie õnnetutega teha, ega lapsi tagasi panna ei saa. Keegi asjasse puutumatu ei viitsi võõra lapse ja mingi üksikema pärast konflikti minna. Teiste pähe sa õnneks ei näe ja meediat süüdistada on kõige lihtsam.
 
ah 18. mai 2012, kl 12.27
Ei ole olnud plaaniski märatseda ja süüdistanud pole ma midagi ega kedagi. Kas sa mu juttu lugesid või ajab närvi tõsiasi et olen üksikema. Mul on muuseas hästi tore ja lahke tüdruk... keda pole vaja tagasi toppida nagu sa räägid. Me pole õnnetukesed nagu sa arvad vaid sama elujõulised nagu nn "tavalised inimesed".
 
???? 19. mai 2012, kl 19.24
a milles üldse probleem, ma ei saa aru??? Ema lapsega kolis sisse ja ära ei taha minna või, blokeerib su korteri ust ja nõuab käru???
ei kolinud? ei seisa ukse ees? kuidas nad sind segavad siis?
ega segagi, need su oma süümekad mis sind piinavad. take it easy, keegi pole su käru ega tite riideid nõudnud, need lihtsalt rändavadki ühelt lapselt teisele, ka täiesti kahe vanemaga perede vahet.
aga mingil moel on see isegi tore, et selline hingepiin sul ikkagi olemas on....tähendab oled veel täiesti hea inimene:D
 
tige 20. mai 2012, kl 08.38
Üksikemasd, misasja te siin kogu aeg ahhetate, tagumik arvuti ekraani tagant välja ja lastega tegelema, loodusesse , piknikule, aeda ja jalutama. Muidugi on vaja neid abikoole, kui emad 24/7 jahivad mööda internetti meest, kes neid mülkast välja aitaks, sel ajal kasvavad lapsed viltu, kes ei tea muud, kuidas ise uusi lapsi vorpida. Minge ometi välja, tegelege lastega, näidake neile, kuidas oleks õige ja mis siin elus on oluline ja kohe!
 
No käisin 21. mai 2012, kl 12.33
jalutamas,mõni ütleb,kus selle aja võtad,norm inimene teeb miskit asjalikku.
Elage ikka oma tahtmist mööda,ärge teisi vahtige.
 
kihvatas 23. mai 2012, kl 14.22
Kui üksikemad on inimkonna häbiplekk ja alumine ühiskonnakiht siis veel hullemad on abielunaised, kes teavad et nende mees last ei taha ja ikka teevad!
 
to Maali 23. mai 2012, kl 18.39
Minu arvamus ühtib täpselt sinu omaga. Ma ei suuda ka aru saada, mis toimub nende naiste peas, kes abielumeeste armukestena endile tite teha lasevad. Pagan võtaks, kui juba armukese seisuses oled, siis õpi kasutama rasestumisvastaseid vahendeid. Kui mees on vaba, on see kahe vaba inimese otsus, muidugi kui on, sest leidub ka naisi kes oma egoga kahekesi olles otsustavad nii (abielu)mehe kui iseenda eest ja mees on viimane kes asjast kuuleb. Öeldakse, et mehed mõtlevad ainult teatud organiga, aga millega need naised mõtlevad?
Ja hiljem tavaliselt selgub, et planeeritud projektilast üksi kasvatada polegi nii lihtne kui esialgu tundus, mõni üksiküritaja ei saa sünnitamisegagi ilma meheta hakkama, mis veel lapse kasvatamisest rääkida.
 
xyxy 25. mai 2012, kl 20.49
Maali 18. mai 2012, kl 04.47
Kas keegi seletaks mulle lahti, mis toimub selle naise peas, kes olles abielumehe armuke, jätab rasestumisvastased vahendid kasutamata?


Millises peas? Peas on ainult soeng. Ainus funktsineeriv organ asub allpool vööd, aga mõelda see ei suuda. Selle tõttu ei mõelda ei endale, tulevikule ega ammugi mitte vaestele lastele - sugutung nõuab oma ja see juhib kogu elu.
Kui see teisiti oleks, siis ka üksikemaks naljalt ei saadaks. Mõistus segaks vahele.
 
sestet 25. mai 2012, kl 21.03
olen Nii Hani !
 
Hmm... 25. mai 2012, kl 22.12
Üks räägib aiaaugust, teine aiapostist ja kolmas paneb kõik ühte patta .... uskumatu lugeda küll ...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!