Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
tundub nagu seebikas
 
beebiootel 19. juuni 2012, kl 15.53
Tere!
Elasime mehega koos pea 6 aastat, me polnud abielus ja lapsi meil ka polnud.
Mingil ajal 3a tagasi pidime abielluma, kuid siis juhtus mehe peres õnnetus ja otsustasime, et leina aeg ei ole õige aeg abiellumiseks.

Nüüd on mees veebruarist alates või ehk isegi juba veidi varema olnud kuidagi teistsugune. Varem ta rääkis ikka et soovib väga meie ühist last.
Kuid lapsesaamisega oli mul probleeme ja lihtsalt ei õnnestunud see meil.

Nüüd, aprilli viimasel päeval aga teatas mees, et tal on teine ja et asjad juba niikaugel, et nad abielluvad jaanipäeval ja et ootavad juba ka last.

Ei hakka oma tundeid siin lahkama. Kuid kuna teist inimest ei saa kinni hoida siis lasin tal minna. Läksime lahku nö sõbralikult.

Kuid nüüd on asjaolud muutunud. Mai algul jäid mul päevad ära, muidu on alati olnud täpselt. Arvasin siis, et ju see oli sellest üleelamisest, et me lahku läksime.
Kuid kuna ka juuni alguseks midagi ei olnud muutunud ja test oli 2 triipu siis läksin arsti juurde. Arst kes mind oli kõik need aastad ravinud määras analüüsid ja ültraheli.
Nüüd on siis kindel vastus käes, et ootan last ja ma olen otsustanud sünnitada.

Kuid jääb kripeldama, et kas peaksin ka mehele ütlema, rääkima või sõnumi saatma, et ootan last temalt.
- saan aru, et sellega paneksin ta praegu väga ebamugavasse olukorda. Tema tulevane abikaasa ootab last, neil on jaanilaupäeva eelsel päeval pulmad.
- samuti võiks see tunduda minust kuidagi nagu alatu, et just nüüd rasedaks jäin..

Või oleks õigem elada oma elu, minna edasi selle toreda teadmisega, et varsti saan lapse ja kui peaksime kunagi kohtuma siis no ma veel ei tea, kas oleks õigem öelda, et juhusuhtest, et mul on keegi või et tema on isa.

Õnneks elab mees nüüd teises linnas ja me ei puutu enam kokku, kui siis ehk juhuslikult.

Armastan väga lapsi ja mind ei heiduta üksikemaks saamine ja olemine.
 
kkk 19. juuni 2012, kl 16.04
minu soovitud on et ära ütle seda mehele.. sest mis sellest muutuks? ta ei tuleks ju tagasi.. leia endale parem kaaslane ja olge armas perekond:)
 
ikka 19. juuni 2012, kl 16.16
ütle.laps pole süüdi et isa ennem teise naise juurde lesta lasi.kui on kange mees las hoolitseb sinu lapse eest ka.sina olid ju ikka ennem sel mehel ja mitte ka väga lühikest aega.
 
sille42 19. juuni 2012, kl 16.16
minu soovitus on mehele öelda. Teie võite ju lahus olla, aga laps vajab isa ja ema ehk siis mõlemat. Sina pole süüdi . Miks ta magab kahe inimesega korraga???? Kui on vähegi tõeline mees, siis on lapsele isaks ja ma ei mõtle siinkohal ainult materjaalset panust. Mis aga tema uut kaaslast puudutab, siis tema ju sinu pärast tegusi tegemata ei jätnud!!!! Pealegi on mehel ikkagi õigus teada ma arvan. Muidugi tead sa täpsemalt selle loo üksikasju ja seega tead ka mida tegema pead ja kuidas. Jõudu :)
 
ütleks küll 19. juuni 2012, kl 16.20
ütleks mehele küll, tema oma süü, et kahe naisega korrga magas..ja lahendagu nüüd see elusituatsioon ise ära.
 
ma arvan 19. juuni 2012, kl 16.25
ütleks vast mehele küll, aga kunagi hiljem, ei kiirustaks sellega praegu, kõik evõib ju juhtuda.
Pealegi mehel pulmad lausa ukse ees ja ta ei saaks end vabalttunda, tunneks kohusetunnet - ega mees ju ka süüdi ole, et sa rasedaks jäid. Teie kooselu ajal ju olid teil probleemid laste saamisega ja mees ju tõesti ei osanud karta ega arvetsada nagu vast sa isegi.

Ära riku mehe elu ära kui sa teda ikka veel armastad
 
Tead! 19. juuni 2012, kl 17.11
Kuula jah neid tissidega usse siin, eksole? Teadagi, et nemad muudkui õõnestavad mehi, aga isiklikult soovitan siiski öelda, et oled rase. Sa ei saa olla tegelikult nii isekas, et ütlemata jätad. Muudab või ei muuda midagi - see pole enam Sinu asi.

Olen kah naine.
 
Sille 42 19. juuni 2012, kl 17.18
Tead! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuula jah neid tissidega usse siin, eksole? Teadag
> i, et nemad muudkui õõnestavad mehi, aga isiklikul
> t soovitan siiski öelda, et oled rase. Sa ei saa o
> lla tegelikult nii isekas, et ütlemata jätad. Muud
> ab või ei muuda midagi - see pole enam Sinu asi.
>
>
> Olen kah naine.

Naine kes pritsib õelust. Tõmba vähe tuure maha.
 
reaal 19. juuni 2012, kl 17.45
kindlasti pead ütlema, mehel on õigus teada, aga jah pead valima aja nii et see ei tekitaks teises peres dragöödiat.

arvan, peaksid ootama ja ütlema jah siis kui sinu laps juba sündinud on siis ei ole see teisele naisele ni traumeeriv.
Muidugi juhul kui just jah mees sulle enne kusagil risti vastu ei juhtu kui sa suure kõhuga oleda.

Ja kui mees ise küsib siis võid ju lihtsalt ignoreerida ja minema kõndima, ei pea ju vastama.

Mees ju praegu peaaegu, et abielus, ei oleks õige teda õnnetuks teha praegu
 
...... 19. juuni 2012, kl 19.12
reaal Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kindlasti pead ütlema, mehel on õigus teada, aga j
> ah pead valima aja nii et see ei tekitaks teises p
> eres dragöödiat.
>
> arvan, peaksid ootama ja ü
> tlema jah siis kui sinu laps juba sündinud on siis
> ei ole see teisele naisele ni traumeeriv.
> Mui
> dugi juhul kui just jah mees sulle enne kusagil ri
> sti vastu ei juhtu kui sa suure kõhuga oleda.
>
>
> Ja kui mees ise küsib siis võid ju lihtsalt i
> gnoreerida ja minema kõndima, ei pea ju vastama.
>
>
> Mees ju praegu peaaegu, et abielus, ei olek
> s õige teda õnnetuks teha praegu


ei tore soovitus küll. Miks peaks teemaalgataja oma last vähemtähtsaks pidama kui toda naist? Ja kes teab äkki mees tegi sääred kuna tahtis isaks saada. Seega las mees ikka ise otsustab kas ta ültse tahab tollega enam abielluda. Abielu on ikkagi midagi enamat kui paberi määrimine ja kui juba alguses on saladused jne. Siis pole see kellegile hea, isegi mitte sellele teisele naisele.
 
tähtsuse järjekord 19. juuni 2012, kl 22.42
kindlasti ütleks, miks see sinu laps vähem tähtis on kui teise naise oma. Ja kui see teine naine tahab meest koos lapsega, tõesti tema valik..
Pulmad ei puutu ju asjasse.
 
kuigi ei küsitud 19. juuni 2012, kl 23.57
Tee abort. Ei lõhu teiste noort perekonda, ei kasvata jälle ühte isata last ja annad endale võimaluse uue suhte ja peres sündiva lapse saamiseks.
Sellest et lapsed meeldivad on vähe kasu, neile tuleb õnnelikuks eluks ka perekond luua.
Aga küsimusele vastan- ära ütle mehele.
 
vaidleks 20. juuni 2012, kl 00.21
mees lasi jalga rõenäolikult selle pärast, et lapsi ei olnud ja arvati, et ei tule ka. Teine naine kasutas selle "puuduse" ära ja lasi kohe endale tite teha.
Miks see teine naine ei võik aborti teha?
Kuus aastat on pikk aeg, et see niisama minema visata.
 
beebiootel 20. juuni 2012, kl 08.38
aborti teha?
kui olen 6 aastat ravinud ja vaeva näinud ja nüüüd siis see laps kes niiväga oodatud tappa - ei iialgi.
Ka rasedus on tänaseks juba 12-13 nädalat.

Teise naise rasedus on juba niikaugel, et paistab tublisti välja ja pulmadki juba sellel reedel.

Kui mehele öelda siis mis tundega ta seal tseremoonial on.
Muide, ka mina olen pulma kutsutud, et olla nagu tõestus, et mei evahel enammidagi pole, et vaid sübrad. Uus naine kutsus..
Ma ei lähe
 
noja 20. juuni 2012, kl 09.14
Elu nagu seep jah. Mis sa nüüd niiväga mehe pärast muretsed, eks ütle siis peale pulmi kui tseremooniat rikkuda ei taha. Elu tahad sa neil küll ära rikkuda.
 
B. 20. juuni 2012, kl 09.43
Mis mõttes elu rikkuda?
Mehel on õigus teada, et tal on veel üks laps tulemas.
Ka tema peab vastutust kandma selle uue elu eest, mille ta sigitas.

Teemaalgataja poolt õige otsus negatiivsus asjast välja jätta ja selle baasil on võimalus, et lapsel saab isa olema - ta elab küll mujal ja uue perega, aga kui lapse emaga on suhted ok, saavad need nii olla ka lapse suhtes.
 
isa 20. juuni 2012, kl 10.26
ütle kindlasti aga alles peale pulmi ja võimalikke mesinädalaid, võimalusel siis kui see sul ka juba välja paistab. See on lihtsalt õiglane, aus ja otsekohene käitumine. Te olite koos, jäite lapseootele ja saate nüüd ühise lapse. See, et te enam koos ei ole, ei saa teha olematuks olnut ja selle ajal toimunut.
Elu teeb vahel imelikke käike aga ise ei tohiks vingerdama hakata, seebikad ju saavad ka kesta sedavõrd kaua ainult selle pärast, et sealsed kangelased valetavad või jätavad teineteisele pidevalt midagi olulist ütlemata.
Niimoodi võtad sa maha ka ohu, et mees hakkab sind kunagi süüdistama, et miks-miks-miks sa ei rääkinud! Kasvõi ettekäändeks, et oma mittetegemisi või valikuid õigustada.
 
möku 20. juuni 2012, kl 10.53
Naine, sa oled mai algusest saadik rase ja pole veel juuni lõpuks lapse isale seda teatanud. Pole vahet, mida arvab see teine naine ja pole vahet, mis tundega mees altari ette astub. Pead rääkima, kohe täna. Kõigil osapooltel on õigus teada, enne kui oma elu tähtsaid otsuseid tehakse.
Aga muidu tubli, et oled otsustanud lapse saada ning temast ka ilma isa igapäevase olemasoluta tubli inimese kasvatada.
 
beebioootel 20. juuni 2012, kl 11.39
teate see mehele teatamine varem, praegu või üldse enne lapse sündi tundub mulle endale kuidagi selline nagu kättemaks või kiusu ajamine. Et näe mina olen nüüd ka rase.
Ma ei usu, et mees selle meie lapse peale kuidagi rõõmuga vaataks kui tal juba on olemas isaks saamise lootus ja ootus ja titeootamise röömud koos uue, peadse abikaasaga. Ka sünnib mehe peagi sõlmitavas abielus seaduslik laps varem kui meie laps.

Olen lugenud nüüd kõiki soovitusi arvan siis, et pigem tuleb jätta see teada andmine juhuse hooleks. või teatada siis kui laps on sündinud
 
kaagutan 20. juuni 2012, kl 13.53
Mees ei teadnud et luuavarrest võib pauk tulla, naine oli ju aastaid asjatlut rasestuda püüdnud. Teemaalgatajal on otsus tehtud ja uskuge et ta teatab sellest mehele kõige ebasobivamal hetkel. Siit foorumist ootab ainult takkakiitmist.
 
mia123 20. juuni 2012, kl 14.09
mu meelest autor on ikka väga mõstlik. ise ma ei ütleks. elan mehega, kellel on teise naisega laps ja oma lapsele ma sellist elu ei tahaks nagu too laps elab: jõlgub kord isa, kord ema juures, psüühika katki ja haige, emal-isal mitu kaaslast olnud vahepeal ning kuna laps probleemne, siis otsesõnu lapse tõttu on kaaslastest laiali mindud.

ma ausalt ei tahaks, et mu laps niimoodi kohvri otsas elab. pealgei poleks mul õigust vahele öelda, kellega mu eks elab, st ta võib vabalt elada inimesega, kellele laps jalgu jääb, ma ei saaks midagi teha. karta on, et tollele mehe uuele naisele küll jääks too laps jalgu. ma pigem leiaks uue mehe, kellega teeme nö oma pere. kui on üks isa, kasvõi kasuisa, on see parem kui kärg, pärg-, põimpere.
 
to kaagutan 20. juuni 2012, kl 14.49
milline moment on sobiv? ja milline kõige ebasobivam?
Mehel on alanud uus elu uue naisega kellest siis ka ta abikaasa saab.
Järelikult teema autor ei olnud siiski see õige.

Soovitan, et ei räägiks mehele midagi, vähemalt niipea.
Uuel naisel ju pole vaja seda praegu teada, see võib rikkuda tema elu ja ka suhted ja samuti saab tema laps traumeeritud.
Las nad abielluvad ja las nende laps sünnib ja las nad naudivad pereõnne.

Teemaalgataja ju nagunii selle mehega enam koos ei ole ja koos elama ei hakka, ei abiellu niiet vahet pole millal mees teada saab. Parem siiski hiljem kui laps juba mõneaastane.

Kui praegu või lähiajal, enne mehe oma lapse sündi teada annaks sis uskuge mees ei suudaks keskenduda ka oma lapse emale, nende ühise lapse ootusele, sünnitusele ja beebirõõmudele kui teab, et teine naine ka temalt lapse saab.

Leian, et ei ole õiglane ühe juhuse tõttu rikkuda 3 inimese elu. Teemaalgataja saab oma lapsega kindlasti ka ise hakkama.
 
voodijuhus 20. juuni 2012, kl 18.00
no mees ju selle juhuse põhjustas, miks nüüd siis peaks vaikima? ma ütleks küll enne, kui see teiste abielu ära rikub. Kui teisele naisele on see vastuvõetav, siis abielluvad ju nagunii.
 
TO EELMINE 20. juuni 2012, kl 18.06
vaata kalendrisse. kui abiellumine jaanireedel siis ju sinna vaid 2 päeva aega.

ei pe aju tormama ja teiste õnne ja elu ära rikkuma.

Laps võib ju vanal naisel sündida ja ei peagi teadma, et mees selle lapse isa, kui arvab või aimab siis ok
 
Eda 20. juuni 2012, kl 18.30
Issand Jumal, inimesed, olete te ikka normaalsed? Millest te räägite? Naine on maha jäetud, mees petis teda ja tee räägite, et ära Jumala eest teiste õnne rikku:D imelik ei ole? Pigem on teemaalgataja elu rikutud!
 
Kahju 20. juuni 2012, kl 20.10
Mehele ütlemise kohta ei oska ma seisukohta võtta, aga sa saada tollele tulevasele naisele enne pulmi sõnum. Kui ma jutust õigesti aru olen saanud, et tal on ka sellest mehest laps sündimas ja seda enne sinu last, siis on sinu oma hiljem eostatud ehk siis on ka seda tulevast pruuti juba enne abielu petetud. Kui selline topeltpetmine ja igas suunas laste tegemine käib, siis pole selle mehe koht mujal kui piltlikult öeldes prügimäel... midagi normaalset ta ju endast kujutada ei saa. Ja kas see teine naine tahaks ikka abielluda tüübiga, kes paneb vaid loetud kuud enne pulmi kõrvalt ja "seemendab" nii kuidas torust tuleb?
 
on veel võimalusi 21. juuni 2012, kl 01.28
on võimalus, et mehe pruudi laps polegi selle mehe tehtud. Võib. olla pruut võttis ka laiemalt ette nii igaks juhuks.
Teemaalgataja teab, et tema tulevase lapse isa on just see mees, aga mehe pruudi lapse kohta pole ju selgust.
Nii et igal juhul ütleks enne pulmi veel.
Kui pruut tahab ringiaelevat meest abikaasaks, on tema ju teadlikult seda teinud.
 
beebiootel 21. juuni 2012, kl 08.05
No, detsembri lõpus olin haiglas ravil naisteosakonnas ja uuringutel. Mehel oli sel ajal asutuse jõulu või aastalõpu pidu ja seal olid nad siis kohtunud. Mehe uus naine on ühe tema naissoost töökaaslase sõbranna.
Veebruaris oli naine siis taas mehe üles otsinud ja teatanud, et ootab beebit. Olid siis otsustanud, et kuna midagi tõsist ei olnud ja et siis nagu soovimatu rasedus mõlemale, et naine teeb aborti.
Mees ei julenud algul mulle rääkida ja arvas, et pole vajagi.
Mehe sõnul olid nad kohtunud siiski aegajalt edasi ja aprillis oli siis otsustatud, et laps ikagi sünnib.

Kuna meil lapsi polnud mehega ja polnud teada, kas üldse olema saab siis eks jah mees oli loomulikult vaimustuses ka, et tema laps. Laps pidavat sündima millalgi septembris.
 
ohjah 21. juuni 2012, kl 19.35
Te mõlemad oleks pidanud aborti tegema, oleks kaks soovimatut last olemata. Üks enne tegemahakkamist soovimatu ja teine tagantjärgi soovimatu.
Vastutustundetud vanemad selles seebis kõik kolm.
 
Ema 21. juuni 2012, kl 20.48
Olen üksikema olnud lapse sünnist saadik ning näinud paljusid plusse ja miinuseid selle juures. Plussiks on kindlasti see, et saad tervenisti lapsele pühenduda ja ei pea muretsema ringitümbava mehe pärast. Samuti ei teki kasvatusküsimusetes erimeelsusi ning kodune elu on üldjuhul turvaline ja tülidevaba.
Aga miinuseks on lapse igatsus isa järele, soov teada saada kes ta on, miks ta lapse juures pole jne. Kuidas neile küsimustele vastata? kuidas lohutada last, kes isadeäevapidudel lasteaias ei tea kellele kaarti joonistada?
Just neil põhjustel olin sunnitud oma lapse isa meie ellu tagasi kutsuma kuigi ta tegi meile oma ebastabiilse käitumisega rohkem halba kui head.
Ühesõnaga minu soovitus on: kui on vähegi normaalne mees muidu, siis lapse pärast peab ta sinu elus mingil määral ka edaspidi eksisteerima. Lähedase sideme tekkimiseks tulevase lapsega peaks ta ka lapseootusajast mingil määral osa saama (kasvõi lihtsalt teadma) ning peale sündi kindlasti ka last nägema. Lapse heaolu pärast on oluline, et päris isa teda ikkagi ka armastaks, kuid meestel ei teki isatunded automaatselt vaid lapsega koosoldud ajaga.
Igal juhul ilusat lapseootusaega sulle ja rahulikku meelt.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!