Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Lihtsalt enam ei tule toime!
 
to ilmselt 22. november 2012, kl 15.08
Ja sina oled ilmselt üks neist ronkadest, kes lõbustab end teiste peedistamisega.
 
segased 22. november 2012, kl 15.55
alimente saab panna ainult lapse vanemale, mitte vanavanematele.
 
kana 22. november 2012, kl 20.25
kesse sulle nii lolli juttu ajas? vanavanematele elatusraha? a postuumselt vaarvaarvanematele ei taha panna :D

"Mis on aliment ehk elatis?

Mõlemad lapsevanemad on Perekonnaseaduse järgi kohustatud pidama ülal oma alaealist last või last, kes täisealiseks saades õpib keskkoolis/kutseõppeasutuses kuni 21-aastaseks saamiseni. Kui lapse vanemad elavad lahus on mõlemad vanemad kohustatud maksma lapse pooled ülalpidamiskulutused."

Et siis vanavanemad on su lapse vanemad? no tehakse ikka otusid küll.

Elatist tuleb maksta lapsevanemal, kelle juures laps ei ela.
 
no võhikud 22. november 2012, kl 21.29
Sisuliselt on PkS §-i 106 alusel võimalik alaealise lapse ülalpidamiskohustuse üleminek asenduskohustusena lapse vanavanematele. Tõepoolest on ka Riigikohus teinud sellekohase otsuse lahendis nr 3-2-1-75-11.
 
Kaasamõtleja 23. november 2012, kl 12.13
vanavanemate kohtusse andmisel mõtle enne hoolega, kas oled ikka võimeline ka oma ema-isa kohtusse andma, sest vanavanemad vastutavad nö. võrdsetel alustel ning kindlasti ka kohtus see teemaks tuleb! Kui nõuad mehevanematelt, siis ära unusta ka oma vanematelt nõuda.
 
kana 23. november 2012, kl 13.28
vaata, mina selle kohtusse antud vanavanemana taotleksin lapselapse hooldusõigust sel juhul. ja advokaadi pealt juba kokku ei hoiaks, nii et vaata oma soovidega ette.
 
anna 21. jaanuar 2013, kl 18.00
vii see laps isa juurde ja las nüüd kasvatab ise edasi.Pool ja pool ning olukord lahendatud.Mina vähemalt toimiks nii.
 
nipi 21. jaanuar 2013, kl 21.29
oh jah teema on kyll keeruline kuid milleks kurta ja halada.
Ka minul on nii läinud et kasvatan oma 8 aastast poega üksi lapse isa ei tunne huvi.
Kuid ma ei kurda , pole ma lapse isale alimente peale pannud ega pane ka.
Loomulikult on ka meie pisikesel perel raskeid hetki kuid selle raske korvab kõik laps, kui ta ikka tuleb põimib käed ümber kaela ja lausub emme armastan sind siis tekib veelsuurem võitlushimu ja soov hakkama saada ja võimaldada lapsele hea elu ja eldalegi nipet näpet.
elame ka üüri korteris mis, laps käib koolis ja mina tööl palk on igaljuhul alla keskmise aga siiski oleme rõõmsad saame hakkama :D
seda positiivsust sooviks kõigile.
hala ja kurtmine ei tee kellegi elu paremaks pigem sind ennast negatiivseks ja see kandub kõik lapsele. elage olge ja nautige.
noor üksikema (26)
 
tubli 23. jaanuar 2013, kl 10.49
just selliseid emasid ongi vaja nagu nipi.Igaühele pole antud seda ematunnet nii palju!
 
nipile 22. veebruar 2013, kl 11.12
Tore on, et üksi hakkama saad. Iseenesest võiks ju lapsele rohkem lubada, kui mees ka panustaks, aga see on sinu otsus.

Probleem tekib hiljem, kui rongaisa võib hakata lapselt ülalpidamist nõudma. Kuna ema pole omal ajal nõudmisi esitanud, siis eeldab riik, et isa on lapse kasvatamisel emaga võrdselt panustanud. Seega tulevikus võib last oodata oma isa ülalpidamiskohustus. Võib-olla ise ise ei nõuagi, aga näiteks haigla- või hooldekodu arved laekuvad laspele.
 
nii on 22. veebruar 2013, kl 15.14
j akord siis saab sinu laps sind tänama selle eets, et peab oma isale elatisttasuma, sest ei ole ju mingit tõestusmaterjalei, et lapse isa ei olnud he aja hooliv ja oma last ei toetanud- normaalsed vanemad ju ikka toetavad..

ja see kohustus oma isa elatada ja hooldada saab su lapsel olema just seetõttu, et ise jätsid elatise nõudmata. la skohus mõistab välja, kui ei maks atont temaga, aga võlg läheb täituri juurde kirja ja on kunagi k amidagui ette näidata tõestuseks
 
Kas toesti 23. veebruar 2013, kl 12.20
Eesti kohtususteem voimaldab taiskasvanud inimese kohustused ule kanda tema vanadele vanematele?! Ja kuidas Te selle raha vastu votaksite pensionaridelt niiviisi kohtu kaudu? Saan veel aru, kui vanavanemad vabast tahtest aitavad - nii nagu voimalused on, aga niisugusel teel .... Ei saa aru, kas olite lapse isaga abielus voi mitte? Kui te ei ole olnudki abielus, siis unustage 200 % kogu see lugu ja elage oma lapsega ja lapsele, tehke mis vahegi voimalik ning pidage vastu! Poega ei ole vaja tana ahistada rahamuredega- ta saab niigi koigest hasti aru ja muretseb sudames palju enam, kui Te arvate. Lapsed lihtsalt ei raagi koigest. Leidke elukaaslane, suda tuleb kovaks teha ja moelda realistlikult, kull ajapikku koik laabub.
 
Tõesti 23. veebruar 2013, kl 12.33
riigikohus nõudis vanavanematelt elatise välja:

http://www.postimees.ee/641888/riigikohus-noudis-vanavanematelt-lapselapsele-alimendid-valja/

jah, kui vanavanematel - siis lapse isa- kes ise elatist ei tasu - vanematel on vara, maad jms ja nad ehk käivad töölgi siis on see täiesti võimalik

ja miks seda mitte teha kui lapsele ju vaja ja isa ei tunne huvi - eks siis tema lapsevanemad täitku ise poja kohust
 
Kas tõestile 23. veebruar 2013, kl 12.44
Tänapäeva eesti üksikema väänaks surnutelt ka raha välja, miks ta muidu lapse tegi.
 
eelmisele 23. veebruar 2013, kl 14.21
olen naine ja mul on lapsendatud laps, st lapsendasin oma abikaasa lapse, see oli abikaasa soov kui abiellusime

meiul sündis ka meie ühine laps kuid
mõned aastad hiljem mehel muud huvid ja suhted ja kumbki laps ei tähendanud enam midagi

ja ma lomulikult ajantaga õigust, laste õigust!
mehe ilusate sõnade ja lubaduste ja sõnades parimate tahtmiste uskumine viis selleni, et nüüd kannatab ka minu oma laps seepärast, et võtsin omaks võõra lapse - niiet võitlengi nüüd mõlema lapse nimel ja kui mees ei toeta siis tehku seda vanavanemad neil maid ja metsi küll!
 
to-kas tõesti m39 23. veebruar 2013, kl 15.18
selliseid kõvasi mehi ennegi nähtud, jutt on hea aga tegusi, järelikult oled argpüks
 
kitty 15. märts 2013, kl 08.12
Seaduses on öeldud,et kui isa ei maksa elatist siis pöördutakse tema vanemate poole-see on reaalne.Kuid mina pöörduksin pigem pensioniametisse ja vaataks mida annab teha ka kohtutäituriga-kui mees pole pikka aega maksnud elatist siis saate riigilt ehk rohkem abi paluda ning hooldusõiguse küsimus kohtusse anda(kohalik omavalitsus jm ametid ei aita enne kui teil on hooldusõiguse küsimuses vähemasti avaldus kohtus!).Samas hooldusõigust ei pruugita sellel põhjusel ka ära võtta,et isa ei ole rahaliselt toetanud/isal on õigus igal juhul oma last näha ning temaga suhelda,kui ei ole ohutu siis saate valida sotstöötaja juuresoleku jne.Paluge kohtult riigi juriidilist abi ning vaadatakse teie sissetulekud üle ja saate ka vajaliku abi!See võtab küll aega aga vastuseta asju jätta oleks nagu mõtetu.
Julgege abi paluda igast ametkonnast millest sisse astute-ilma häbi tundmata:)

Kui finantsiliselt kitsas siis nüüdsel ajal on kasutatud riietes juba päris häid asju nii täiskasvanutele kui ka lastele jne-kõik ei pea uued olema.
 
nõuanne 15. märts 2013, kl 13.54
Kle aga kusagilt su tekstist ei loe mina küll välja,kui suur on sinu palk,sest 10 aastase lapse kõrvalt saab ema edukalt töötada ja isegi aastakest kolm-neli lausa mitmel kohal, et ennast ühe lapsega ära elatada. Nii, et millisest summast sina siis nüüd ära ei ela, kui lubad küsida. Mida sa need 10 viimast aastat tegid? Mees ammu läinud kus tuhk, mida sa enam otsida ja ootad,selle ajaga oleks saanud juba ennast nii uhkelt üles lüüa nagu mishka ja elamine tibens- tobens korda. Aga need, kes annavad nõu, et otsi mõni mees ja säti ennast talle kaela, küll ta üleval peab...On kehv mõte ja vastik ka. Parem otsi omale tööd või isegi mitu töökohta, üks laps suureks kasvatada on nohu, näe, mõnel on 7 ja ka ei vingu.
 
kitty 15. märts 2013, kl 22.19
Võiks jah mitu töökohta olla jne kuid mõni vanem arvestab ka lapsega koosveedetud aega-laps vajab vanemat kes oleks tema jaoks olemas ka ikka:)
Ei tasu mõrda mängida siin kedagi maha laites-iga üks meist teeb omad valikud-mõned üksikvanemad otsustavad asju ajada veits hiljem-parem hilja kui mitte kunagi:)

Hädas naised-uurige seadusi ja asuge tööle-käed rüppes istudes ei saa midagi paremaks muuta.Tehke oma elu lihtsamaks ning nautige elu koos oma lastega!Vahel ehk see tähendab töötamist tõesti mitmel rindel aga vaja on plaani ning selle elluviimist:)

Jõudu ja jaksu ning ärge pange tähele negatiivseid kommenteerijaid kes väga kibestunud on:)
Tähendab-kõik ei ole neile nii hästi õnnestunud kui nemad seda soovinud on või mida iganes:)
Päikest ja kevadet kõigile:)
 
kittyle 15. märts 2013, kl 22.48
Need pole kibestunud kommneteerijad, vaid tegusad.asjalikud inimesed , kes oskavad ise oma elu elada ega vahi käsi pikal , millal neile midagi antakse...Seepärast neile ei meeldigi töövõimelised inimesed, eks mängivad hä'dalisi,selle asemel et tööd teha. Vanasti kutusti neid tööpõlguriteks, kes ei läinud tööle ja neid ka karistati selle eest.
 
kitty 16. märts 2013, kl 07.33
Pakun,et ükski üksikvanem ei saa endale lubada nii väga olla töötu:)Vastavalt haridusastmele jne ka sissetulek.
Paraku on ka neid kes mitte midagi ei tee kuid neil ei ole tõenäoliselt ka netti mille vahendusel vaielda-ma leian,et kõik ei ole sellised nagu teie olete kirjeldanud(kindlasti on selliseid kes ei viitsi tööd teha,on madalama intelligentsi astmega,on loomult teistele lootvad,joovad,tarbivad ebaseaduslikke aineid jne).
Kuid kuni teil pole isiklikku kokkupuudet ei ole teil õigust ka materdada,olgugi sõnavabadus:)!
 
kittyle 16. märts 2013, kl 14.24
Sa ei vastanud , millise haridustasemega ise oled ja millisest kuupalgast sa välja ei tule?
 
kitty 16. märts 2013, kl 15.34
Mina ei ole see kes ei tule omadega toime-andsin julgustust üksikvanematele kes on raskustes:)
Olen küll üksikvanem kuid mitte raskustes:)
 
naine 02. mai 2013, kl 13.03
See pole küll sinu asi palju mina teenin, pigem on asi selles, et lapse ülalpidamiskohustus on mõlemal vanemal.
 
hm 06. mai 2013, kl 17.22
kohus on määranud elatise välja vanavanematelt - ja ka väga õigesti tegi. lapse isa kirjutas kogu oma vara vanemate nimele (ka selle korteri kus naine lapsega elas) ja oligi puhas poiss. pärast sattus vangi ka - surm ei võta sealt ka midagi. Õigesti tehti - mängisid pojaga kokku, et poeg ei peaks lihasele lapsele elatist maksma, nüüd maksku ise.
 
Mor 13. mai 2013, kl 18.49
Tere postituse autor. Rasked ajad? Saada e.mail..saan millegagi kindlasti aidata. ( nt rahaliselt)
 
naine33 16. mai 2013, kl 13.05
Tere Mor!
Tänapäeval ei paku keegi abi lihtsalt niisama ilma, et vastutasu ei saa. Vabandust, kuid olen siiski üsna skeptiline..............
 
ei ole kuulnudki 20. mai 2013, kl 19.40
et ka mehe vanematelt saab elatist nõuda-mis aastal see seadus välja tuli?
 
Notariga 21. mai 2013, kl 20.28
see on sees seles uues perekonnaseaduses
 
mina pakkusin abi niisama 22. mai 2013, kl 06.48
aga ei tahetud. j6ulude ajal keegi siin kurtis, et lapsed pole ammu kommi saanud. noh tegin siis ettepaneku, et tellin e-poest kaks kotti syya sh.lastele maiustusi. ei oldud huvitatud.
olen ise ka hädas olnud ning mind pole aidatud. ei aidatud sellepärast, et mina lapsena ei osanud abi kysida ning ema samuti mitte.
seega emad-isad, täiskasvanud, kellel suud peas- kysige abi ning teile antakse seda, ka tasuta. päris tasuta.

see e-poest nö. anonyymselt tellimine on muidu hea idee, seda v6iks kuidagi avalikkuse ette tuua, e-pood peaks ise ka enda huvidas kasv6i mingi kontseptsiooni välja m6tlema, oma lehele yles panema mingi listi, kuhu abivajajad saaksid kvalifitseeruda. ning nende kirju siis loeksid ostjad, kes m6ne toreda päeva puhul yhe koti ka kellelegi teisel ostaksid!
point on sellest, et riigis on palju ebayhtlaselt jaotatud raha ning m6ni hea palga teenija (mina) aitaks meelsasti ka kedagi teist ning saaks sellest oma sydamesse hulgaliselt soojust. tasakaal on oluline.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!