Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
üksikemad kui probllem ühiskonnale
 
epp 19. juuli 2013, kl 23.53
Mitte vallasema toetusest ei olegi jutt. Need vallasemad nõuavad igasugu lisatoetusi väites, et kasvatavad lapsi üksi ja et raha ei jätku. Seda nad jätavad muidugi ütlemata, et see oli nende endi valik. Kui paljusid siis ometi vägistati - ikka ise ajasid püksid maha.
 
meessoost epp 20. juuli 2013, kl 02.20
no selle eelmise jutu kirjutas siiski meessoost ebard.
 
üksikvanema lapse toetus, mida ta sab lisaks tavalisele lapsetoetusele 20. juuli 2013, kl 08.35
hmm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> üksik- ega vallasemadele ega -isadele ei maksta Ee
> sti riigis mitte mingit toetust. saage ometi aru s
> ellest. lapsetoetust makstakse kõigile lastele --
> nii üksikvanemate omadele kui ka abielus vanemate
> omadele täpselt ühepalju. vallasematoetust, milles
> t siin kohati juttu on eespool, ei ole olemas Eest
> is.



Peretoetuste liigid
Toetuse liik Toetuse suurus eurodes (kroonides)
Lapse sünnitoetus 320 (5000)
Lapsetoetus (makstakse lapse 16-aastaseks saamiseni või kui laps jätkab õpinguid, siis kuni 19-aastaseks saamiseni ning 19-aastaseks saamisel õppeaasta lõpuni)
· esimesele ja teisele lapsele 19,18 (300)
· alates kolmandast lapsest 57,54 (900)
Lapsehooldustasu (ei maksta, kui vanemale makstakse vanemahüvitist); (suurused lapse kohta)
· kuni 1-aastase lapse vanemale 44,78 (700)
· 1-3-aastase lapse vanemale 38,35 (600)
· 3-8-aastase lapse vanemale (makstakse, kui peres on lisaks kuni 3-aastaseid lapsi) 19,18 (300)
· 3-8-aastase lapse vanemale, kui peres on kolm või enam last (makstakse juhul, kui peres on vähemalt kolm üle 3-aastast lapsetoetust saavat last) 19,18 (300)
Üksikvanema lapse toetus (makstakse, kui lapse sünniaktis puudub kanne isa kohta või see on tehtud ema ütluste alusel või kui teine vanem on tunnistatud tagaotsitavaks) 19,18 (300)
Ajateenija lapse toetus 47,94 (750)
Eestkostetava või perekonnas hooldamisel oleva lapse toetus 191,80 (3000)
Elluastumistoetus (makstakse lastekodus kasvanud, perekonnas hooldamisel või eestkostel olnud noortele iseseisva elu alustamisel) 383,60 (6000)
7- ja enamalapselise pere vanema toetus (makstakse pere, kus kasvab 7 või enam lapsetoetusele õigust omavat last, ühele vanemale kord kuus) 168,74 (2640)
Lapsendamistoetus (ühekordne) 320 (5000)

http://www.sm.ee/tegevus/huevitised-ja-toetused/peretoetused/peretoetuste-liigid.html

https://www.riigiteataja.ee/akt/106122012016
 
tuulepesa 21. juuli 2013, kl 21.44
Mitte ükski laps pole süüdi selles, missuguses peres ta kasvab. Riik peab olema huvitatud, et lastel oleks kõht täis, et nad saaksid koolis õppida, et neil oleks võimalik kugeda raamatuid, käis kinos ja teatris, tegeleda hobiga.
Kui laps seda ei saa, kasvab temast harimatu ja rumal täiskasvanu.
Kas tahame endale lolle ja nõmedaid kodanikke või tarku ja harituid?
 
iokl 21. juuli 2013, kl 22.49
No ei kasva nende alalõpmata mehi jahtivate vallasemade peres tarku ega haritud lapsi! Ei aita ka see riigipoolne toetus. Vallasemade prioriteet on endale järjekordne mees eida - kasvõi ajutiseks.
 
üksikema 22. juuli 2013, kl 06.39
to iokl

ei ol eküll vallasema, kui dolen üksikema, lpased üksi kasvatanud.
laste isalt elatist ei laekunud, sest ta lihtsalt ei maksnud seda, ega aidanud ka muul moel - kigi täiesti toimiva ettevõtte juhina olid tal kõik võimalused olemas selleks, et lapsi veidigi aidata.

lapsed kasvasid toimetuleku piiril, ise tegin lihtsalt rohkem tööd nii töökohal kui ka kodus ja koduaias.tööd tegid ka lapsed
lapsi 6
kooli ajal olid mu lapsed need kes said häid tulemusi võistlustel, esinesid hästi aineolümpiaadidel jne tänaseks kõigil latel kõrgharidused...
minul nüüd töövõimetus 80%
laste isa aga endiselt oma piirkonna jõukaim inimene
 
üksikema 22. juuli 2013, kl 06.41
lisan veel, et mehi taga ajada, selleks ei jätkunud lihtsalt aega või õgemini, ei tulnudki selle peale üldse

ja kui laste isa oli koduga seoses hoolimatu ja loru siis no andke andeks mehed, miks paks naine tema asemele mingi uue mehe vaatama kohe
 
ico 22. juuli 2013, kl 16.21
Tuleb teha nii nagu n6uka ajal: kui tydruku paksuks pistsid tuli rajoonist asjamees, v6ttis m6lemad kaek6rvale ja viis perekonnaseisu aktide byroosse. Abielu vormistati ara ja sellest sa enam naljal ei paasenud. Siis hakkavad need tilli-villemid siin eestimaal m6tlema kuhu nad oma noksi topivad ja milleks seda kummi igal pool neile pakutakse ja kingitakse.
Ei ole yksikemade probleemi ja ei ole m66da kyla lapsi laiali unustavaid isaseid am66be.
 
icole 22. juuli 2013, kl 18.22
Tänapäeva potensiaalsed üksikemad ju abielumehi nillivadki, pole õigel ajal endale oma mneest sebinud, siis varastavad teuste naiste tagant. Mis sellistega nõuka ajal tehti?
 
ggg 22. juuli 2013, kl 19.58
kes on abielude purustajad ja kooselude lahku ajajad ,need on peamiselt naised
mehed elaksid koos aga naised on need kes lõhuvad perekondi ja nõuavad lahutusi
mitte mingeid alimente sellistele
 
vene ajal 22. juuli 2013, kl 20.22
vene ajal oli ka neid üksikemasid,aga vähem ja siis kasutati neid üksikemade lapsi teiste inimeste poolt nt aia rohimisel, puude ladumisel, saadeti vahel poodi jne - no anti neile selliseid väiksemaid töid mida endal tüütu teha oli või mida omad lapsed teha ei viitsinud.

olen ka üksikema laps, isa suri kui olin 3 aastane ja kuna mulle meeldis suuremaks saades käsitöö siis nt mulle toodi alalõpmata midagi kududa
ja eks nende tööde eest siis ka maksti natukene raha lastele
minule nt maksti suure inimese sokipaari kudumise eest 1 rubla - aasta oli siis 1970
sokipaari kudumiseks kulus pea 3 päeva ja selle rubla eest sai poest osta näiteks pool kilo vorsti või siis 5 pudelit limonaadi
 
vene ajal q 22. juuli 2013, kl 21.00
Vene ajal abielumehed ei teinud teistele naistele lapsi, sest kellel oli sohilaps, see ei saanud ei autoostu luba ega tuusikut sanatooriumisse.
 
vene ajal 23. juuli 2013, kl 10.16
vene ajal olid ka lahutatud naised häbiasi ja elatist ehk siis alimente ikka ka nii kergekäeliselt ei määratud naisele.

aga olid sa lapsega ja lahutatud, lesk lapsega või lihtsalt lapsega naine - ühtemoodi oli suhtumine ikka- kahtlustati ja kardeti ja ei peetud teiste vääriliseks, samuti nende lapsed, neisse suhtuti teisiti,..
 
:))) 23. juuli 2013, kl 11.47
Eesti on ainus riik maailmas kus inimkond ei arene edasi vaid mandub tagasi ahvideks.
 
naine 28. juuli 2013, kl 15.37
Vastus sulle ggg
Olen lahutatud 3 lapse ema.Minu elu läks ka laiali teise naise pärast,aga mina selda naisi ei süüdista.Meie perre sigines üks Anna nimeline naine,täitsa vaba ja vallaline.Minu arusaam asjadest on selline,et kui saa oled endale juba naise võttnud,siis ära hoora enam ringi.Kui saa ei saa korralik olla ja pead ringi hoorama, siis ära loogi endale peret. Miks peavad sinu pahe pärast teisedd kannatama,pean silmas lapsi ja naist.Pigem on selles mehed süüd,et naised üksi lapsi kasvatavad.Uskuge mind,16 aastat tagasi,kui mehele läksin ja lapsed süünitasin ei unistanud ma sellest kuidas ma neid üksinda kasvatan.
 
to naine 28. juuli 2013, kl 17.33
järelikult ei olnud sa sellele mehele õige ja ega siis mees ka ilma asjata teise naise juurde lähe - otsi ikka süüd esmalt iseendast!
 
naine 28. juuli 2013, kl 19.35
Loomulikult,et süüdi oleme mõlemad,aga meie suhe kestis üle 16 aasta,aga kui nende suhe avalikuks tuli kestis nende suha vaevalt neli kuud.Minu mehe ego kasvas lihtsalt liiga suureks,ja see sai talle saatuslikuks. Öeldakse, te suur tükk ajab suu lõhki.
 
erinevad asjad 30. juuli 2013, kl 18.31
Ärge ajage segi lahutatud abielunaist ja lapsega tüdrukut!
Üksikema all mõeldakse ikka enamasti seda viimast - vallaema, kes pole abielus kunagi olnudki.
 
jah 01. august 2013, kl 20.46
Lapsi on liiga palju ja naised on endiselt kõigis maailma hädades süüdi. Kurb. Aga sellise tölliga nagu teema algataja ei taha ükski normaalne naine peret luua. Annaks jumal, et selline ei paljuneks- kurjust on niigi palju.
 
vvvvvvvvvvv 01. august 2013, kl 21.11
halb hakkab seda teemat lugedes. kas te tõesti arvate, et vallasema/üksikema on nö alamast klassist? no ei ole. lihtsalt elu on läinud nagu on läinud. kõige utoopilisemad on need, kes arvavad, et naised on kõiges ise süüdi, et mehed pole asjaga üldse seotud. lapsi tehakse ikka kahekesi. ja lapsed on lapsed, pole vahet, kas üksikema laps, laps abielust, kooselust jne. nagu siin üks väga tabavalt ütles, siis eesti inimesed lähevad arengus tagasi, mitte edasi. väga loodan, et ükski naine ei satu sellise mehe otsa nagu seda on teemaalgataja.
 
Kat 10. august 2013, kl 17.33
Küll on palju tarku siin,,,,seni,kuni ise sellises olukorras ei ole,,,,Ärge unustage,et on olemas üksikisad ka,,,,Matsin oma lapse isa maha,kui poeg oli 3a,,,pärast seda olen hakanud võrdlema teisi mehi oma mehega,,ja,,no ei ole leidnud sellist,,,ja ei ole viitsinud ka enam otsida,,Poeg on praegu 18,,,Saame hästi hakkama,,,,Parem üksi,,kui näiteks mingi luuserist töötu,,joodiku..või endast healoleva arvamusega peksumasinaga,,,Ei ole kõik siin elus must-valge...
 
oi, oi, oi 12. august 2013, kl 21.44
Olen ka üksikema aga no sellist kibestunud meeste hala lugedes, hakkab lausa vastik. A/la ajas püksid maha....saab riigilt raha....mingi perverdikari on siia lahti pääsenud või???? ja muideks ma tean mitut meest, kes on üle 40 vanad, istuvad Flirtikus ja unistavad perekonnast...väga kurb. Kui mul oleks täna võimalik uuesti alustada ja valida, kas olla 40 aastaselt üksikema või üksik õnnetu hing, siis mis te arvate kumma variandi ma küll valiksin:) Ja lõpetuseks, minu lapsed ei ole õnnetud---küll on raske uskuda, eksole aga nii on:)
 
rp 03. oktoober 2013, kl 14.11
ma tean naisi,kes pole kunagi eriti meest soovinud oma ellu ja lapse teadlikult üksi saanud.
üksikemasid peetakse litsideks lastega,ka mulle on nii öeldud,ja seda mehe poolt kes nv jõi kuskil kesk-eestis ja naine ajas teda taga tlf teel ja nuttis ja mangus,vot õige mees eksole..:)ja nii üsna sageli.
 
irw 04. oktoober 2013, kl 07.51
Kas see on mingi hullumaja osakonna siseleht? Nii palju vaimselt vigastatud isendeid polegi korraga näinud kui siin.
 
arvaja 04. oktoober 2013, kl 11.10
normaalsed mehed siia naisteka foorumisse kohe kindlasti ei satu ;)
 
uued tulijad? 04. oktoober 2013, kl 12.59
Riik peaks vahet tegema normaalsete ja kombekate üksikemade ning ringitõmbavate juhuslikult sünnitavate naiste vahel. Kes on ikka mehe poolt maha jäetud ning sellel põhjusel lahutatud või leseks jäänud, peaks saama rohkem toetust. Lihtsalt sünnitajad peaksid saama palju vähem toetust. Et vältida feministide kiunumist, peaks olema ematoetus kõigil sama, aga kombekad naised saaksid mingi jokk ettekäändega lisatasu.

Riik ei anna ühiskonnale signaali, et normaalne pereelu on riigi alustala! Hoopis nuumatakse omasookontoreid ja reklaamitakse palju uusi tulijaid.
 
toetused valesti määratud 04. oktoober 2013, kl 19.44
kõik laste ja peretoetused peaksid laekuma mehe arvele ja ainult siis kui ta on abielus, naisele midagi ei laekuks, mees ise peab peret üleval ja annab naisele raha
 
just oli ju vingumine 05. oktoober 2013, kl 00.33
no kirjaneitsi alu ju halab igas teemas, kuidas mehed naisi ja lapsi ülal ei taha pidada ja kuidas naised ja lapsed alusugused paljaks röövivad.
jääb selgusetuks, miks röövimise korral politseisse ei pöörduta?
 
õli tulle 06. oktoober 2013, kl 15.01
Nagu oligi arvata, ükski naine ei taha last ise kinni maksta ja uus mees on kohustatud lademes plekkima teise mehe riista seest tulnud last.
 
kus see kirjas on? 06. oktoober 2013, kl 22.36
kus see kirjas on, et voodisoojendaja peab naise last kinni maksma? kui ei meeldi, paki oma kola ja hakka astuma.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!