Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Ükskud mehed, kui probleem ühiskonnale
 
Oi, oi, oi 12. august 2013, kl 21.52
Aitab laste mõnitamisest. Räägime parem teist, üle 40 aastased üksikud mehed. Miks Teil naist ei ole, miks Te abiellunud ei ole, miks Teil lapsi ei ole, miks Te joote ja pidutsete ikka veel iga nädalavahetus, miks Te ummistate enda imalate kirjadega suhtlusportaale, miks Te istute päevläbi facebookis, miks Te igavlete üksinda kodus teleka ees, mis Teil viga on...???? Eesti riik peab varsti Teie pansonaadi kulud kinni maksma, sest Teil ei ole järeltulijad.....appi, appi ja lõpetuseks, mida Te istute siin naisteka foorumites ja ilgute väikeste laste ja nende kõige kallima ja ainsa emme üle???
 
yx47m 12. august 2013, kl 22.03
hea huumor :D
 
möhh? gucci-envy-lacoste 12. august 2013, kl 22.16
tule ja ela siin, maal, kõpla ja niida muru, mitte ära tiiruta ümber läikivate torude
 
hash 12. august 2013, kl 22.20
Kes ütles, et pole lapsi. Lapsed on aga nad elavad oma emaga. Mina aga elan eraldi ja oma emaga. Miks...seda ma ei tea. Kuid olen MEES.
 
Oi, oi, oi 12. august 2013, kl 22.40
No vaadake ise siis, siin all on kohe reklaam Delfi Date, nii nii kes meil siin on siis: neljast pildist kolmel mehed, kõik neljakümne kanti...Tõhh, Mõhh ja Kõhh-Kõhh.....issand kui kurb. tõesti, kui mul oleks täna valida, kas olla neljakümneselt üksikema või üksinda üksik kõplav mees maalt, kes arvab et olen jube siga, et olen üksikema siis no halloooo. Või emaga elav mees, kelle lapsed kasvavad eraldi.......appikene mehed, mis Teil viga on???
 
yx47m 12. august 2013, kl 22.47
Oi, oi, oi
Palun defineeri oma probleem. "Meest" ei jätku või. Igal mehel oma "lugu" ja enamasti on loos ka üks (või mitu) "naist"
 
Ants 12. august 2013, kl 22.47
Appikene, naised, mis teil viga on, et mehed te juurest uttu tõmbavad?
 
To yx47m: 12. august 2013, kl 22.54
...tead võib olla Sa oled siin esimest korda ja Sa pole kursis varasemate teemadega aga loe siis neid ja ära imesta midagi. Igal naisel, kes lapsi üksi kasvatab on ka oma lugu ja vahel üsna karm, ütle palun, miks ma peaksin siis sellist ühiskondlikku hukkamõistu taluma nagu näiteks lodev püksikumm, riigi raha raiskaja, tuleks trahvid peale panna jne jne?
 
To Ants 12. august 2013, kl 22.56
Sa oled täiesti kindel, et mehed meie juurest ära jooksevad jah.... Tead ma soovin Sulle, osta veel üks paar adidas dosse ja run, run, run baby run...
 
yx47m 12. august 2013, kl 23.42
Q: "Appikene, naised, mis teil viga on, et mehed te juurest uttu tõmbavad?"
A: "Sa oled täiesti kindel, et mehed meie juurest ära jooksevad jah.... Tead ma soovin Sulle, osta veel üks paar adidas dosse ja run, run, run baby run..."

Väga sisukas :D

Tegelikult olen ma ilmas toimuvaga enamvähem kursis ning suurt ja ülimat rõõmu see teadmine mulle küll ei paku :(
Jah, ma suhtun "üksikemadesse" irooniliselt; kõigepealt ei osata lastele isa valida ja siis isa laste juures hoida. Siinjuures variante seinast seina. Kõige jaburam on "ema", kes abikaasa ja laste kõrvalt äkki avastab, et ilmas on nii palju vembosid mis kõik tuleb ka ära proovida. No peale sihukest trikki ei ole ka mingit usaldust "naistesse".
 
To yx 13. august 2013, kl 07.50
Vaata yx, tundub, et Sul vanust on juba piisavalt aga silmaring on siiskii üsna kitsaks jäänud. Kui sinul on kogemus vaid selliste naistega, siis ära eelda, et see ongi ainus põhjus miks lapsed ainult ühele vanemale kasvatada jäävad. Kas sa oled äkki kuulnud maailmas ka midagi sellist nagu haigused, avariid, hukkumised....? Ei ole õrna aimugi eksole aga kujutad ette ka see on elu. Jube, lihtsalt ahastama panev, millised egoistid meie kõrval elavad, vanad mehed aga mõistus on nagu kitsel.
 
yx47m 13. august 2013, kl 08.08
Nii ilus on maailm mustvalgena, ilma halltoonideta. Eksju, To yx?
Nüüd arutle veidi, miks mu eelmises tekstis on "üksikemad", või pidanuks ma viitama eraldi ka sinu poolt esile toodutele, kõigis erinevates nüanssides.
Hangi omale veidi mõistust.
 
jaa 13. august 2013, kl 09.14
Teemaalgataja on eriliselt kibestunud üksikema? Mis viga, kas mõni üksildane naabrimees on silmapiiril kes vaatab pigem õhtuti telekat kui sulle meest tuleb mängima?
 
to Ants 13. august 2013, kl 10.55
kas sa siis ise ei mäleta, kuidas sa rääkisid, et tahad palju lapsi, et siis on lastel hea koos mängida ja üksteisttoetada ja et siis on kunagi taadil ja eidel, ehk meil tore näha kui nad oma lastega külla tulevad
arvasid, et ma võiksin kodule pühenduda, lapsi kasvatada, käsitöö ja aiandusega tegeleda, kodus majandada
arvestasin sinu soovidega, olin kodune ema, kuid aegajalt oli ka võimalusi käsitööga päris tublilt lisaraha teenida.
Lapsed olid hooldatud, toit laual, elamine kasitud jne
Sina kulla Ants ainult läksid ja tulid, sest sa käisid tööl. Sul oli tähtis töö ja vahel vajasid lõõgastumist.
Kui märkasin kusagil kuulutust, et mingi vabaõhuüritus suvel siis pakkusin, et võiks ka lastega minna, et normaalsel ajal, aga sa arvasid alati, et lastega paha käia ja eks me siis käi, kui meil lapsed suuremad, et muidu tülinaks.
Eks ma siis ootasin seda aega kui kord lapsed kasvavad ja saame koos välja minna
SIna Antsukene muidugi vajasid vaheldust ja lõõgastamist, käisid siis kontsertidel ja firma pidudel, et noh sul nagu kohustus, käisid ka teatris, kuigi kunagi väitsid, et teater sind ei huvita.
Kuulsin ka su usgulaselt, et hoopis mind ei huvitavat kodust väljas käimine, ei teater, kontserdid, peod...
noh, inimesed ikka räägivad
siis aga selgus, et sul oli kaaslane, kellega koos sa käisid seal üritustel ja kellega koos tegid tööd öötundidel.
Sii stuli see proua ja küsis, e tmiks ma ei anna sinu asju sulle, et sa pead käima ise siin neid ükshaaval vahetamas.
Pakkisin su asjad ja tõstsin varjualusesse, et juhul kui sa tuled j meid lasteg kodus pole siis saad sealt nad ise kätte.
keegi su sugulastest käis meil j apeagi sõimas sinu ema mind telefonis, et miks ma sind välja olen visanud, et riided ja asjad varjuall, et võiksin ise minema minna lastega parem.
Käisin lastega teatris, kontsertidel, suvel vabaõhu ja lasteüritustel. Meil oli tore, ei olnud priobleeme, lapsed käitusid viisakalt.
ja jälle olin ma paha, et käisin lastega üksinda, et teen sinule häbi, et kas käin uut meest otsimas..
sügis oli käes ja meil ei olnud ainsatki lõhutud puuhalgu kuuris. Palusin oma tuttavalt abi ja ta tuli ja aitas, lõhkus talveks kütepuud ja lapsed aitasid neid riita laduda.
Sa käisid ka ükskord ja sõitsid sinna pude juurde, kus teine inimene tööd tegi, vaatasid vist üle, et kes on ja mida teeb
Siis läksid sa uue naisega riidu ja tahtsi dkoju tagasi tulla, kuid lapsed arvasid, et neile meeldis ilma sinuta rohkem, et siis saim erohkem koos väljas käia lastega ja poodides käia ja asju osta, sest nüüd oli kogu raha: lasterahad ja seemid aise juurde teenisin, minu käes, varem läks see kõik sinu rahakotti, sest ainult sina käisid kodust väljas, käisid poes ja linnas jne..
ja ma ei tahtnud sind tagasi, tegin lihtsalt, et ei märkagi sind kui sa tulid ja tegelesin muude asjadega nimme.
Sa leidsid uue proua, endast vanema, üksiku lese ja mu hing oli rahul sest tajusin, et selle naise uhkus ei luba tal kuidagi elad aüle seda, et sa tem a juurest kusagil emujale läheksid - ja ette rutates võin öelda, et mul oli õigus
Lahkusin meie ühisest elukohast,kolisime ära. jätsin kõik sulle, mööbli, majakese, küttepuud talveks
Nüüd on meie lapsed suured, täiskasvanud, koolid lõpetatud, neil on oma elud ja oma töökohad, juba nad loomas omi peresidki. Käivad tutvustamas väljavalituid. Ise tegelen oma hobidega, sest nüüd on mul selleks aega, käin ka tööl...
Lastele sa armas Antsukene elatist maksta ei tahtnud, tegelikult, eg ama algul küüsinud ka, arvasin, et ehk sa käid is enendeg akokku saamas ja annad neile ise taskuraha, tood midagi, et kuna tegeled põllumajanusega siis poleks olnud midagi kui oleksid nt toonud oma firma saadusi.
Kuid sul ei olenud aega 17 aasta jooksul kordagi lastega kohtuda, sull ei olenud meeles nend esünnipäevad, jõulud, koolide lõpetamised - isegi kaarti või meili sa ei raatsinud saata või ei olnud selleks aega.
Elatist sa loomulikult ei maksnud ja nüüd ka elatise võlad otsast aeguvad.
Sinu elu on sinu elu, sulle meeldib tähelepanu, aga kahjuks ei oska sa ise teistele tähelepanu jagada.
Sa oled saanud tunnustusi valla, maakonna ja mitmeid tunnustusi ka vabariiklikul tasemel. Võimalik, et need kellega lävid ja kohtud, kes sind tunnustamiseks esitanud on , et nemad üldse ei teagi, et sul lapsed on..
või siis kuidas???

Aga edu Sulle armas Ants!
 
oi, oi, oi 13. august 2013, kl 13.46
ja igatahes ikka, ikka kibestunud jne. Aga vaadake mehed, üksikuid naisi ja nende lapsi olete kiired hukkamõistma ja alavääristama, aga kui Teie pihta kriitikat tulleb, siis nagu ei oskagi kohe seisukohta võtta, jah...
 
teemaalgatajale 13. august 2013, kl 20.44
Väga halvad naised, kui nendega ei kannata kokku elama hakata. Veel halvemad, kui peab lahutama.

Targad mehed, kes ei ole lasknud peotibidel ja rõdul suitsetavatel naistel kotti pähe tõmmata!
 
yx47m 13. august 2013, kl 22.12
Kiikame korraks teema algusesse - süüdlased on 40+ mehed, kes ei ole suhtes ja võtavad kriitiliselt hinnata hindamatuid 40+ naisterahvaid. See on sigadus! Tõeline mees, kes tahab ikka mees olla, peab võitlema eelpoolnimetatud naisolevuste soosingu nimel, et anda oma panus teadmata päritolu laste üleskasvatamisse. Selline võiks siis olla kokkuvõttes sõnumi sisu.
Konstruktiivset kriitikat pole siin ollagi.
 
To yx 13. august 2013, kl 23.46
Kuule konstuktiivne mees, äkki valgustaksid eeldust, kuidas saab olla laps teadmata päritolu...Kas Sinu partnerid on teiselt planeedilt..? Aga tee siin siis väike uurimustöö ja selgita välja, mis põhjusel inimesed on üksi lapsi kasvatama jäänud. Muuseas on tehtud uurimus kodutute seas ja enim domineerivad üksikuna tänavatel mehed! Huvitav küll miks...? nüüd scrolli teema uuesti algusesse loe läbi ja mõtle uuesti, enne kui hakkad emade ja väikeste laste kallal õelutsema.
 
yx47m 14. august 2013, kl 07.58
Sa, To yx, paned täiega segast. Natuke kahjugi sinusugusest. Mille alusel Sa eeldad, et minul on mitmeid partnereid ja loendamatu hulk lapsi mööda ilma . Sinu relvaks on ründav pealiskaudsus. Minule on Sinu võimalike laste isad täiesti tundmatud, seega ka laste päritolu. Paljudel juhtudel võib ka "ema" vaid oletada, kelle eostatud lapse ta ilmale on toonud. Mis siin keerulist on? Et mis põhjustel tekivad üksikvanemad?
Oh, ma tõesti ei hakka siin lahkama kõiki võimalikke ja võimatuid stsenaariume, aga alustame algusest - elukaaslase ja laste isa/ema valikust. Kui peamiseks valikukriteeriumiks on suguelundite füüsiline sobivus, pole nagu muud oodatagi. Kui uudsus tuhmub ning jäävad vaid kohustused, hõlmad võõvahele ja minekut, uusi põnevaid suhteid otsima. Vahet pole, mehed või naised, aga üldjuhul jäävad lapsed ema juurde. Pühendumine, kohuse- ja vastutustunne on "nõrkade" ja luuserite privileeg :D Tuleb tuttav ette?

"... siis ära eelda, et see ongi ainus põhjus miks lapsed ainult ühele vanemale kasvatada jäävad. Kas sa oled äkki kuulnud maailmas ka midagi sellist nagu haigused, avariid, hukkumised....? "

See võib Sulle uudis olla, aga eesti keeles nimetatakse selviisil üksikuks jäänuid LESKEDEKS. Kas meil käib sõda või mõllab mingi epideemia, mis mehi murrab, et sellises hulgas üksikuid, lapsi kasvatavaid naisi on? Ma arvan, et põhjused peituvad siiski milleski muus.

Ja kodutute meeste puhul on variandiks, et kodu jäi "perekonnale" ja töötu, sotsiaalselt mitte kõige aktiivsem meesolevus lahkus mööda allakäiguteed.
Muideks, nende hulgas pidi olema arvestatav hulk hea haridusega spetsialiste, paraku küll endiseid.
 
Just, just 14. august 2013, kl 08.40
Mõtetu on vaielda naisena, peast pedega.
 
ikkaikka 14. august 2013, kl 17.04
MõtTetu. Kirjutada ei oska aga naisi sõimab.Kellele selliseid haledaid totusid vaja on.Rusikas kogu aeg valmis, et naist lüüa ja mõnitada. Naist pole, ronivad internetti naisi mõnitama, saast aga mitte mehed.
 
feministist düsgraafik? 14. august 2013, kl 18.51
Õpi tühikuid kasutama, mörd. Identiteedikriisis libu, mitte naine!
 
to yx47m 15. august 2013, kl 10.30
Aplodeerin, toetan ja jagan kolmveerandit su mõttemaailmast.
 
polegi mees 15. august 2013, kl 13.59
no need mehed, kes delfi foorumis kraaklevad on ju tillipikendused...
 
Kat 16. august 2013, kl 21.23
Halloo!Lõpetage no ära..nagu lasteaed....Ise olen 37a,,,ÜKSIKVANEM,,naisterahvas,,,Ja ütleks,et kui 40a mees on üskik,,,ja elab EMAGA,,siis tal kindlasti niipea naise lootust ei ole...Ja paljud mehed on,,minu mõistes parmud,,,maal näiteks,,,kes poe ees turvamehi mängivad..eks kõik ole selliseid näinud,.Nemad on küll probleem,,ei oska hoida naist ega ka töökohta,,Aga samas,,paljud on kindlasti nagu mina,et liiga kaua iseseisvalt hakkama saanud,,üksi,,ja ei tahagi kedagi..Vastutan ainult oma järelpõlve eest,,ja kõik,,ei mingeid musti sokke,,ei mingeid õlletamisi teleka ees,,,jne,,,Nii et,,tegelikult-vaba valik,,,Ja kuna mehi pidi vähem ka olema,,siis ma kusagilt leti alt defitsiiti ka otsima ei viitsi hakata...Nii et,,olgem tolerantsed,,ja elagem nii,kuidas endale parem,,elame ju ainult üks kord,,
 
yx47m 16. august 2013, kl 21.43
Minu lugupidamine, Kat. Ja täiesti siiralt.
 
helmi 17. august 2013, kl 00.11
Kuna üksikemad üleüldiselt vastutavad oma tegude eest - kasvatavad oma lapsed ise üles - siis ma küll ei näe põhjust, miks peaks neid niimoodi materdama nagu siin foorumis tihti tehakse. Halbu vanemaid on nii üksikute kui ka paaride hulgas, aga see on juba detailsem teema. Kui üldistada, siis üksikema on siiski üksikEMA ja ta vastutab (vähemalt ametlikult) oma lapse eest, pole oma last hüljanud ja kasvatab teda nii kuidas oskab, seega üldiselt/üldistades ei saa üksikema hukka mõista. Loomulikult kui detailidesse laskuda, siis võib üksikemade hulgast igasuguseid leida, aga siin räägitakse üldiselt negatiivselt ja mõni siis möönab, et on ka erandeid vms, mis pole minu arust adekvaatne lähenemine. Adekvaatsem oleks läheneda vastupidiselt - üldiselt on üksikemad, üksikud mehed vms tavalised inimesed, aga loomulikult leidub nende hulgas igasuguseid.

Samas, targutades, seda suurt negatiivsust saab väga lihtsalt mõtlemise arengutasemega ära seletada: mõtlemise arengus on 3 eristatavat taset (tava-, teadus- ning süsteemsetes mõistetes mõtlemine) ja siin räägitakse tihti kõige madalamal tasemel ehk oma kogemuse najal üldistades (tavamõisteline mõtlemine). A la "mina tean", "ma tunnen selliseid", "ma olen näinud" jne, mis tegelikult pole mitte nagu lasteaed, vaid ongi lasteaia lapse mõtlemise arengutase ("on ka erandeid" või "variante on palju, aga..." mainimine ei väljenda kõrgemat mõtlemise taset). Mis seal ikka, lihtsam on "selliseid" sallida, kuigi aeg-ajalt kurvaks teeb see tõesti, kui keegi jälle oma "ma olen elu näinud" jutuga pihta hakkab. Ma oma nooruse naiivsuses arvasin, et vanusega tuleb elutarkus ("va erandid" - irw), aga noh, ilmselgelt oli see tavamõisteline "lasteaia" mõtlemine.
Kahjuks mõnikord ikka veel tuleb seetõttu lämmatavalt loll kurbus minu sisse mu elust pulbitsevat südant sööma ja silmasära niiskusega läikima lööma...või midagi sellist.
 
ülbetele feministidele 17. august 2013, kl 12.44
Kat Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Halloo!Lõpetage no ära..nagu lasteaed....Ise olen
> 37a,,,ÜKSIKVANEM,,naisterahvas,,,Ja ütleks,et kui
> 40a mees on üskik,,,ja elab EMAGA,,siis tal kindla
> sti niipea naise lootust ei ole...Ja paljud mehed
> on,,minu mõistes parmud,,,maal näiteks,,,kes poe e
> es turvamehi mängivad..eks kõik ole selliseid näin
> ud,.Nemad on küll probleem,,ei oska hoida naist eg
> a ka töökohta,,Aga samas,,paljud on kindlasti nagu
> mina,et liiga kaua iseseisvalt hakkama saanud,,ük
> si,,ja ei tahagi kedagi..Vastutan ainult oma järel
> põlve eest,,ja kõik,,ei mingeid musti sokke,,ei mi
> ngeid õlletamisi teleka ees,,,jne,,,Nii et,,tegeli
> kult-vaba valik,,,Ja kuna mehi pidi vähem ka olema
> ,,siis ma kusagilt leti alt defitsiiti ka otsima e
> i viitsi hakata...Nii et,,olgem tolerantsed,,ja el
> agem nii,kuidas endale parem,,elame ju ainult üks
> kord,,

Feminist on rääkinud?

Käesolev elu ei ole ainus elu, lõpetage ringitõmbamine!
 
Teema autor 17. august 2013, kl 12.48
Kallistan Sind Elmi, Sa oled Inimene!
 
To ülbetele Feministidele 17. august 2013, kl 12.50
Lõpeta ülbitsemine, ka Sinu elu ei ole ainus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!