Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Kuidas teist sai üksikvanem?
 
Vaike yllatus! 05. november 2014, kl 13.51
Minu mees tegi vasektoomia 15 aastat tagasi.
Koik testid naitasid 0% spermatosoide. NULL.
Sellel suvel tundsin ennast veidi imelikult.
Kuigi teadsin, et see on voimatu, tegin nadal peale paevade hilinemist testi. Rase.
Selle peale laks ta kliinikusse tagasi ja selgus, et ennae imet, viljakus on akitselt tagasi yle keskmise.
Nii palju siis kindlast variandist.
 
Kati 10. november 2014, kl 11.36
Elasime koos 4 aastat, abiellusime ja 2 aastat hiljem jäin rasedaks. Mees soovis koguaeg saada isaks.
Enne kui sain teada, et olen rase arvas mees, et läheb nyyd söbra juurde elama, kuna seal odavam ja mugavam.
Rääkisin rasedusest - vastati, et minu Otsus.
Rohkem ei ole huvi tundnud ja ei ole ka ise otsinud.
 
hollandi gigolo 12. november 2014, kl 12.31
Jessas kui palju siin üksikemasid on ja alati on mees süüdi. On need Eesti mehed ikka sead küll ja naised kui suhkrutükid:) Tundub et enamusel emastel kaob mingisuguses ürgses emotsionaalses kaoses mõistus ära mida nad armastuseks nimetavad ja nii nad üksi oma titevankreid lükkavadki. Minu meelest on naine see kes jääb rasedaks ja naine see kes peab arvestama võimalusega et mees laspi kasvatada ei taha ega aita. Seega on naisel alati juba puht looduse poolt pandud suurem vastutus selle üle keda enda selga lastakse ja kellega pere luuakse ning lapsi planeeritakse. Mehed on ju looduse poolt loodud viljastama mitte kasvatama.Loomulikult kui sul on kodus tähelepanu kadunud naise poolt, naine ka juurde võtnud peale sünntiust ja samalajal mõni teine naine oma tussuga eputab, kuhu poole see mehe pea keerama peaks. Emased ei jõua ära oodata millal saaks pere mängida ja tihtipeale tormatakse ühest p*rseläinud suhtest teise oma vigu analüüsimata. siis on jälle kõik mehed sead. Kõik mehed ei ole loodud isadeks ja pereinimesteks, enne kui kõiksugu jõmmid oma selga lasete veenduge mille ja kellega tegu on. See ilusa möla jutt ja armastus on bullshit. Kui mees tahab kodu ja pere näitab ta seda tegudega. Naised lihtsalt enam ei mõista valida. Sellepärast see geenipank nii p*tsis ongi inimkonnale t ikka tolkam saab seemet külvata. Vanasti oli ikka konkreetne alfa kes vaatas et pere kaitsud ja söök laual. Tänapäeval saab iga supinoku seemet laotada ja omasuguseid jobusid juurde toota.Põhimõtteliselt hoidke oma reied rohkem koomal ja valige paremini. Ma vean kihla et enamus naisi valis laheda jutuga napsi ja naljamehe keda siis loodeti ümber kasvatada. Sellist asja aga reaalsues ei juhtu.
 
karm, aga tõde 12. november 2014, kl 13.15
Just nii tegelikult ju ongi. Räägitagu võrdõigulikkusest mida iganes - vastutus laste saamise osas on ja jääb naisele. No tema on ju loodud sünnitama, seega on ka tema kohustus otsustada, kas jääb lapseootele või mitte ja kellega ta seda teha planeerib. Mees võib pärast lapsetegu tuulde tõmmata, aga rasedal naisel pole enam kuhugi pääsu.
Aga no või siis naisehakatis sellele mõtleb! Saaks aga teki alla! Pärast aega küll kiruda mehi, riiki, põhiseadust ja ma ei tea mida veel - need ju kõik sundisid teda teki alla ronima ja last saama.
 
üksi läks 13. november 2014, kl 04.32
no kui naine üski teki alla läheb, siis lapsi ei saa. see on kindel. kui seal mehest asjapulk ka oli, läheb asi mitmekesisemaks ja DNA testi võib ju iga kell lasta teha. nii et ei rooma see mees ka teab kui kaugele vastutusuest tänapäeval, omakohtust nagu ei räägikski.
 
ärge õigustage lodevust! 13. november 2014, kl 09.24
Ei tea, miks need üksikemad siis halavad, et raske last kasvatada ja isa ei aita......
Enne teki alla minekut (vahet pole, kas üksi või kaksi) tuleks ikka naisel natukenegi mõelda, millised tagajärjed sel tekialusel tegevusel võivad olla.
 
mehel ka ajud 13. november 2014, kl 17.09
isegi meestel olevat ajuhollust kõrvade vahel. kes keelab seda kasutamast, kui voodisseminek nagu ees ootab?
miks see mäng alati naiste vastu keeratakse? mees vastutab täpselt samapalju kui naine. samas imestama paneb, et mehed haigusi saada ei karda enam- vähem juhusuhetest. Papilloomviirust suusexist, HIV jne jne. palju toredaid üllatusi ju ootamas ka aastate pärast.
 
üksikema 13. november 2014, kl 19.05
mehel said tunded otsa, hakkas teiste naistega sahkerdama ja nii tulingi tulema
 
kes vastutab? 14. november 2014, kl 10.50
Kui naine soovib last, siis ronib voodisse ilma igasuguse kaitsevahendita. Kui ta seda ei soovi, siis kasutab kaitsevahendeid. Ja kui ei ole neis vahendites kindel, siis ei roni suvalisega voodisse. Kui naisel vähegi mõistust peas, siis ei usalda ta nii olulises asjas suvalist meest, oma abikaasaga on teine lugu.
Naine jääb rasedaks ja tema ka vastutab. Jahuge sest võrdsest vastutusest nii palju, kui tahate - nii on see alatai olnud ja nii see ka jääb.

Mis puutub sellesse, et mehel hallollust kõrvade vahel vähe ja vastutusvõimet pole ollagi, siis - kes teid sunnib sellisega voodisse ronima?
 
natuke nalja 19. november 2014, kl 15.52
mees soovis lapsi, saime 5 last
mees oli pidevalt tööl, kodust eemal lapsed kasvasid
kui oli väljas käimine või kodus külalised siis oli mees nagu musterisa, suutis teha head etendust ja demonstreerida end lastega koos. kõigile ja kõikjal rääkis kuidas tema ikka lapsi armastab ja mida lapsed teevad. seda mida lapsed teevad kuulis ikka kodus, aga rääkis nagu oleks ise koos nendega

Läksime lahku siis ütles aga et miks üldse oli lapsi vaja, et vaata ise kuidas hakkama saad.
Võõrastele rääkis nüüd, et polevatki tema lapsed..
 
nali tõesti! 20. november 2014, kl 12.06
Mees on pidevalt kodust eemal, isana käitub ainult külaliste ees, aga lapsi muudkui sünnib ja sünnib. Ju oli naine ka vist kodust eemal. Või oli kodust eemal naise mõistus?
 
kossakas 23. november 2014, kl 07.05
irff on aga naistel vabandused. Mees peab vastutama, aga kui mees on sama loll kui naine kes igasuguse lojuse kiima või armastuse` tuhinas ilma kaitsevahendita oma selga lubab siis keda me siin süüdistame? Las lollid lükkavad üksi oma vankreid. Naised tahavad hirmkiirelt suhtesse suvaliste meestega keda loodetakse ümber kasvatada.Vaata mina olin nüüd see muusa kes elumees Joosepit muutis.... Vanasti ikka naised valisid rohkem. Tänapäeval on neid üksikemasid kõik kohad täis. Osad käivad suisa karjakaupa oma vankridega linnas ringi. Hiljem on targemad ja üritatakse mingi ontlik kindel variant leida kes võõrad lapsed omaks võtaks ja ülesse aitaks kasvatada. Tihtipeale aga sügeleb nende hargivahe elumeeste järele edasi ja paljud ontlikud asendusisad saavad sarvi nii mis koliseb:) Mina neile üksikemadele küll kaasa ei tunne. Puhtalt omaenese lollusest tehtud probleemid. Püütakse jätta mulje nagu mees on alati süüdi kuid naine peaks ikkka rohkem valima ja mõtlema.
 
df 23. november 2014, kl 21.32
Kaks vastutustundetut ronivad voodisse - ei ole üks rohkem süüdi kui teine, kui soovimatult lapse saavad. Jahuvad küll võrdõiguslikkusest ja võrdsest vastutusest, ainult et lapse kandmise ja sünnitamise osas võrdõiguslikkust ei ole. Sellest peaks need tibid ometi aru saama.
 
leila 25. november 2014, kl 16.24
Kahjuks mees ei talunud mind ja viskas välja. Kõik see ühiselt loodud kodu ja minu töö ei lugenud midagi. Üks lastest oli nõus kaasa tulema ja eks siis pidingi üksi otsast alustama. Mees ei toeta ka kuidagi.
 
lahutamata 25. november 2014, kl 20.20
Mina jään ka üksikemaks... Mulle endale on see veel nii uskumatu, et tundub mingi halva unenäona. Abikaasa jätab mind koos aastase lapsega maha. Põhjuseks see, et ma nõuan tema arvates liiga palju seksi. Tegelikkus aga on, et voodielu käib meil harvem kui kord kuus ja kui probleemist rääkida püüdsin, lajatas lahutusega. Minul olla liiga suured vajadused, mida tema rahuldada ei suuda. Mitte ühtegi muud probleemi pole meie suhtes olnud. Täiesti uskumatu lihtsalt :(
Nii lihtsalt on... Olgu laps kasvõi planeeritud ja abielust sündinud, aga üksikema võib igast emast saada.
 
gh 26. november 2014, kl 09.49
Kui abielu on lahutatud, siis ei ole ju naine üksikema. Ta lapsel on seaduslik isa. Üksikemadest räägime siin foorumis ikka juhul, kui mees ei olegi naist ega last kunagi endale päriselt tahtnudki, abiellutud pole. Naine on lihtsalt omal vastutusel lapse teinud ja nüüd halab, et mees ei tunnista ega toeta neid.
 
dhhh 28. november 2014, kl 17.02
Üksikvanem on ikka last üksinda kasvatav vanem. Kui lapsel on teine vanem ka olemas, aga ei ela selle perekonnaga koos ja ei osale igapäevaselt lapse kasvatamisel, siis on last kasvatav vanem ikka üksikvanem. Eelmise kommenteerija definitsioon käib vallasemade kohta. Vallasema on ka üksikema, aga iga üksikema ei pruugi olla vallasema.
 
kolme lapse üksikema juba kuus aastat 27. detsember 2014, kl 23.49
Abielus üle kümne aasta, kolm ühist last. Mees leidis armukese, sest imik, koolieelik ja algklassilaps mõjusid pisut väsitavalt.

Üle kuue aasta üksi, kedagi oma ellu ei otsi. Isa maksab elatist küll, vabatahtlikult. Mina käin tööl ja kasvatan lapsi ning rohkemaks aega ei jagugi.

Saan hakkama, kui raskeks läheb, olen võtnud AD, siis saan jälle hakkama.

Igav ja ebahuvitav lugu.
 
respect! 28. detsember 2014, kl 00.20
Ilmselt on see tõesti ebahuvitav:) No mis naine see on, kes rahulikult oma lapsi kasvatab ja neid oma meestuttavate kojutoomisega ei traumeeri! Ja ei kaebagi, et ta on üksi (üksi last kasvatavad emmed ju kaebavad seda!) ja et oleks tarvis kellegi õlga, mille najal nutta. Aga sealt "ebahuvitavast" perest kasvavad terve psüühikaga lapsed. Minu lugupidamine!
 
,,,,, 07. jaanuar 2015, kl 01.59
Minu jaoks päris üllatav lugeda, et nii pikas teemas on seni esinenud vaid üks naine, kes valis üksi lapse saamise teadlikult ja tahtlikult.

Minu laps, keda üksi kasvatan, on väga planeeritud ja oodatud. Mina sellesse ettevõtmisse ühtki meest vastu tahtmist ega seljataga ei tõmmanud, vaid kasutasin viljatusravikliiniku abi. Kui hästi läheb, saab mu laps mõne aasta pärast endale ka õe või venna, koos seltsim kasvada. Majandusliku külje pärast erilist muret ei ole (rahas ei suple, aga nälga ega kuuse alla ka ei jää), peamine hirm on siiski see, et kui mu oma tervisega midagi juhtub. Muidugi tunnen muret ka sellepärast, kuidas laps tulevikus oma päritolu ja perekonnaga lepib, aga kuna ta on nii oodatud ja armastatud mitte ainult minu, vaid ka mu vanemate ja teiste lähedaste poolt, siis loodan, et kamba peale suudame talle isa puudumist vähemasti osaliselt kompenseerida.
 
titevabrikule 08. jaanuar 2015, kl 01.49
sellele eelmisele kirjutajale: miks sa meest kampa ei võtnud, kui titeteoks läks? üldse mitte õelalt küsitud.
 
katre 09. jaanuar 2015, kl 21.20
no minu mõnegi tuttava peres kasvab lapsuke kelle isa on abielumees. No siin küll need naised ise süüdi.
 
n27 18. jaanuar 2015, kl 21.38
Uskumatu on lugeda inimeste kitsarinnalisust. Ainult leitakse,et naised on lollid ja rumalad,et satuvad jobude otsa. Aga üllaülla... eesti krt ongi täis ainult jobudest memmepoegi 80% ulatuses,kes kohe oma mammade seljataha põgenevad,kui keegi mingi jamaga hakkama saab. Emme ju lahendab asjad. Ise on ´mul kogémus,kus lapse isa ema ainult õigustas,et noh kui mees ikka ei taha last kasvatada,siis ta ju ei pea. Las mees laseb ringi ja elab oma elu. Tal ei pea olema ju mingeid perekohustusi,kui ta ei soovi.
Ja sealt need vastutustundetud lapsed tulevadki. Inimesel endal on 2 tütart,kes kasvatavad üksi lapsi,1 tütar,kes tõmbab mööda maailma ringi huvitavaid ameteid pidades,1 poeg,kel nüüdseks 2 last ja elab naise kulul ja muu aja joob , 1 poeg,kes valimatult naisi magatab ja 1 ainuke esialgu normaalsena tundunud inimene (minu lapse isa ) siis otsustas pärast meie ühist soovi laps saada,teha ka abieluettepaneku,mis jäi küll täide viimata. Aga praeguseks käib ta heal juhul 1x aastas omast arust last vaatamas,kui ilmub umbjoobes või pohmakas meie maja juurde...Praegu sai ta oma uue naisega ka lapse. Küll aga ei saa ma sellest neiust aru,kuna ta ju oli täiesti teadlik,milline mees ta on ja kuidas oma lapse lihtsalt maha jättis.. lapsest kahju,kui teda peaks ka ees ootama tulevikus ilma isata kasvamine,tänu tema ema vastutustundetule otsusele saada laps rongaisaga.
 
Malle 05. veebruar 2015, kl 17.32
Minu lapse isa, saades teada, et lapseootel olen, tegi mulle ettepaneku abort teha. Kuna ma sellega nõusse ei jäänud ja otsustasin sünnitada, sai minust üksikema juba enne lapse sündi. Mees aga tõmbas leebet, mingit erilist huvi meie suhtes üles ei näita. On isaks oma uue naise eelmisest suhtest sündinud lapsele.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!