Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Isa hindab alimente makstes 100.- laps
 
kas ülekohtune 20. aprill 2014, kl 23.41
Meil eksmehega 2 last, lapsed noores puberteedieas.Mees ei olen nõus kahe lapse pealt üle 200.-kuus maksma( miinus kooselatud aja jooksu minu nimel võetud laen 60.- kuus makseks). Elame eramajas, teine korrus avatud toaga on laste oma (maja väike ja vana).Olgem ausad, talve kütmine seljataga, suvi tulemas ja lastel omad soovid. Me ei kuluta liigset raha söögile, lapsed huviringides ei käi...Kas oleme lastega isekad,et nõume rohkem?
 
noh 21. aprill 2014, kl 00.33
esita avaldus kohtusse ja nõua miinimumi
 
küsin 21. aprill 2014, kl 01.19
kui palju ise panustad?
 
mida 21. aprill 2014, kl 01.26
omad soovid? no eks meil kõigil ole omad soovid, lapsed aga saavad elada nii, nagu on vanemate võimalused. seega küsin sama, kui palju pappi ise saad panna, rohkem kui 200? miks ma kahtlen
 
õigem oleks 21. aprill 2014, kl 06.36
samas ette on nähtud lapsele 160 euri. anna asi kohtusse.
 
sama meelt 21. aprill 2014, kl 06.40
tänapäeva eesti nokia on eksidega seksida ja siis alimente nõuda
 
teema algataja 21. aprill 2014, kl 10.48
Ise teenin 600.- kuus. Uskuge või mitte aga endale ei ole ammu juba midagi lubada saanud.
 
ooo 21. aprill 2014, kl 14.21
isegi palju pakub ex-mees. minu laste isa pakus ühele lapsele kuus 60 euri. ei lähe 100 ega 60 kui ise nõus pole. anna asi kohtusse ja saad 160 kuus üks laps.
 
kuri 22. aprill 2014, kl 23.44
minu mees maksis kahele 320 euri. hirmus raske oli mul endal...nimelt ka lapsed juhtumisi aga lubasin, et meest ingi raha parast ei jata. kolisime uldse ara ja tanaseks on lapsed oma raha saanud aga jant kaib siiani abisatmise ule. kusi kui saad oma 170 euri on miinimu, siis kas oled onnelikum ja saad paremini hakkama voi hakkate lopuks vimma kiskuma.....ja kas sellel on motet....
 
to kuri 24. aprill 2014, kl 09.50
ei saa aru:"jant kaib siiani abisatmise ule" - mis abistamisest või kabistamisest jutt?

kui maksab elatist, heal juhul isegi kohtub lastega - mida siis veel jantida?
 
Eesti lollus 26. aprill 2014, kl 17.33
Kui isa sissetulek on nii nagu ta Eestis on, siis pole ka mingil kohtu-otsusel sealt rohkem võtta!!
 
jumala eest! 26. aprill 2014, kl 18.32
Need pooliku haridusega tibid, kes kogemata lapse saanud, on ilmselt arvamusel, et said lapse miljonäriga. Sellepärast ajavadki oma "kindlat rahasummat" elatise puhul taga. Ikka isa ei maksa nii palju, kui tarvis oleks! Tavaliselt pole neil endil mingitki sissetulekut või on miinimumpalk, nii et nemad lapse kasvatamisse ei panustagi raha või panustavad minimaalselt, aga isalt nõuavad tõepoolest miljoneid.
 
tasuta jumala eest 26. aprill 2014, kl 18.44
no lapse täiselaiseks kasvatamine võttis miljoni EEk-i, ilma erilise hariduse andmiseta. Kui sul on valem, kuidas ilmarahata last täisealiseks kasvatada, anna aga teada...
 
jumala eest! 26. aprill 2014, kl 19.20
Ei, mul toimib hoopis teistsugune (häda ennetav) valem: õppida selgeks amet; leida töö ja elukoht; mehega kõigepealt tutvuda, mõni aasta kurameerida ja kui on selge, et sobib pereisaks, abielluda; alles siis saada lapsi; mitte treida lapsi suvaliste tundmatute jorssidega, kes ilmselgelt lastest huvitatud ei ole. Ja usu - see valem töötab pagana hästi! Ei ole tekkinud olukorda, et lapsed tuleks ilma rahata üles kasvatada. Ja ei ole olnud tarvis ka kohtuid mööda joosta, et isale lapse olemasolu meelde tuletada.
Muide - selle valemi järgi elavad naised ei teagi, kuidas elatist võiks nõuda. Neil lihtsalt pole seda tarvis olnud.
 
to jumala eest 26. aprill 2014, kl 23.24
tead mine oma kitsa silmaringiga metsa :)
kas on olemas ainult kaks äärmust korralik pereisa ja-ema ja suvaline jorss ja lits...
nii ka ikka ei ole, vahel võid veenduda ja elada pikki aastaid koos ja lõpuks ikka laguneb pere, selles ei ole midagi häbiväärset. ema ja isa jagavad kohustusi. Kui keegi neist ei soovi seda teha, siis ongi abi vaja juristidelt, sest võitlus käib laste heaolu nimel, et vahel saaks ka puuvilju lapsele lubada. vahel korralikust pereisast saab vihane isane, kes vihkab oma endist naist ja maksab talle kätte, talle lihtsalt ei jõua kohale, et tegeleikult kannatavad lapsed...
 
jumala eest ja jumala tagant 26. aprill 2014, kl 23.42
kus su mees siis ringi litutab, sel ajal, kui sa enda eeskujulikku pereelu siin kiidad?
Mehed ütlevad, et see ongi armastus oma naise ja laste vastu, kui südamerahus kõrvalt saab võtta...
 
teema algataja 27. aprill 2014, kl 14.06
Kirjutasin siin foorumis esmskordselt. Pean tunnistama, et mul südamest piinlik siinseid kommentaare lugeda. Mina elasin oma laste isaga 11 aastat koos. Ringi litutamist meil ei olnud, liiga palju austasime teineteist selle jaoks. Mina olin see kes tahtis lahku minna ja see otsus tuli päevapealt. Tuli lihtsalt endale tunnistada, et mulle ei meeldi enam see inimene enda kõrval. Me olime mõlemad selle 11 aasta jooksul muutunud. Aga laste kasvatamises on siiski mõlemal vanemal ühesugused kohustused.
 
Gerda 03. mai 2014, kl 20.50
Tere lugejad!

Lugejatel kõikidel väga erinev taust ja arusaamad. Kes on kogenud, ja kellel siiani kõik hästi. Sellega võibki nii minna, et kui Sa oled nii kindel kõiges selles, mida oled austanud ja armastanud ning millest oled lugu pidanud..on 24.tunni jooksul kõik ühtäkki muutunud. Oled kui külma vee tünni pistetud, Sinu pead on tükk aega vee all hoitud aga ikka Sa ei saa veel aru...kuidas see juhtus (miks)? Sellest ei tahtnudki rääkida..sattusin kätte võtma ühte linnalehte ja sealt vaatasid vastu 2011.a rahvaloenduse andmed. Meil Eestis on vaba-abielu paare ja üksikvanemaid peaaegu võrdselt pluss mingi osa siis veel abielupaare. Mõtlikuks tegi hoopis see, et midagi on totaalselt meie pereväärtustega Eestis kreenis. Ise kuulusin ka selle loenduse ajal veel paaride kategooriasse ja nüüd olen üksikvanem. Ja mis kohtutesse puutub siis seal on võit sellel, kes rohkem suudab tõestada, et tal lihtsalt pole võimalik maksta..meil oli arutelu 50 euro ümber elatusrahaks. Kusjuures ma ise maksin advokaadile abistamise eest. Tõde lihtsalt ei olegi (see on kusagil vahepeal). Ja otse loomulikult ma ei tahagi kellegi kulul elada, ma teen koguaeg tööd. Nüüd olen töötanud järjest 18.a ka väikeste lastega ja pidevalt. Tahan lihtsalt öelda, et hoidku jumal selle eest, et me selliseid mehi juurde ei kasvata, kes ei taha vastutada.
 
jumala eest! 04. mai 2014, kl 19.10
Ja jälle leiab kinnitust seisukoht, et kui inimene saab aru, et tema seisukohad on vildakad ja neid kuidagi enam kaitsat ei ole mõtet, siis hakatakse sõimlema.
Eks see (olematut) vaimset taset näita!
 
kuri 06. mai 2014, kl 17.48
Jant kaib siiani laste abistamise umber, kuna nuud uks neidst opib ulikoolis ja teine tehnikumis . Laste ema nouab, et isa on kohustatud surmani lapsi toetama. Tema moiste jargi on lapsed surmani. See on nuud oige kull aga hetkel ema ise jatab ennast laste toetamisest valja, kuna tal pole voimalik lapsi rahaliselt toetada aga asi on nii hasti pooratud , et isa jaab suudi, kuna ei toeta ulikoolis oppivat last. Kas siis 18 eluaastaga loppeb vanemaks olemine? Kas vanemaks olemine loppeb ka emal raha puudusel? Sellised hetked ajavad lihtsalt ihukarvad pusti ja panevad sugavalt vaatama enda umber, et mis te teete oma laste ja meestega? Jatake maha need mehed, kel piisavalt pole raha voi kes juhtuvad haigeks jaama, voi juhtuvad tootuks jaama. Siis minge noudke elatis ja tundke roomu, kuidas teie laste isa plindris on. Minu enda kogemused sellise elu juures pea 16st aastat.
 
eelmisele 07. mai 2014, kl 05.49
ära räägi rumalusi!

kui laps ülikoolis siis ei pea ju enam toetama ja abistamine on vabatahtlik.
 
kuri 13. mai 2014, kl 12.11
Just nimelt. Ei peagi aga kui seda ei tehta siis ollakse silmitis olemisega, et isa on siga. Kuidas seda nii rakse moista on. Isa maksku edasi, kuna kohustused ei loppe kui laps lopetab gumnaasiumi, kes siis pekas ulikoolis olevat noort aitama, kui emal raha pole. Loomulikult isa. Teate kui hirmus see on , arvad, et lopeb sealt maalt ja jaavad mingid suhted aga ei jaa ja ei jaagi midagi. Jaab tunne, et oled ikka ja igaevsti halb.
 
to kuri 13. mai 2014, kl 13.46
loll isa siis ju,
aidaku lapsel töökoht otsida ja saagu siis laps ise hakkama.
vilets laps ka, mis või kes tast tuleb kui ise hakkama ei saa
ja kui kooli lõpetab siis pole tal ka töökogemust ja tööle ka ei võeta - kas sisi jälle peab toetama või

ma ise üksi lapsed kasvatanud, pol eisa neid toetanud, tänaseks 4 last oma elu peal käisid is ekooli kõrvalt tööl. Noorimal praegu akadeemiline võetud teenib au pairina endale kooliraha.

aga sellele lapsele võid küll rahumeeli öelda, et ta on vilets ja saamatu.
ja rah aasemel ma annaks talle kapsa, kartuli ja kaalika ja laseks need tal ka ise kasvatada
 
oot.. 28. mai 2014, kl 13.35
Tekkis küsimus siin, kuna kelleelgi siin kohus määras 50 eurot lapsele?! Et kas see tõesti võimalik?
Ja siis- kuidas saab tõestada seda, et pole maksta- kas siis isa teenis mitteametlikult? Olen aru saanud, et kohus nõuab välja siiski palgaandmed ju..
 
jumal 29. mai 2014, kl 16.46
vaata sina teemaalgatajast tavaline madalapalgaline rämpsnaine. või sinul tuuli lihtsalt teadmine, et ma tahan kellegi teise m-i tunda ja nii jätsid päevapealt lapsed isata. mehe koduta ja lasteta. ma ei saa aru miksta üldse maksab sellisele 3-4 sordi elajaloomale. kas sa lastelt küsisid. tahavad nad lihtsalt emmmmekese tujude pärast elada ilma isata. mis eeskuju sa neile andsid. tee värd enesele ja inimkonnale heategu. ainuke mida sinutaoline suudab ja see oleks suitsiid.
 
Kas? 30. mai 2014, kl 12.55
..sa, kes end siin jumalaks nimetasid, oled ikka mõistuse juures?? Vist mitte. Uskumatu jura..
 
sigalahe 01. juuni 2014, kl 18.55
oot.. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tekkis küsimus siin, kuna kelleelgi siin kohus mää
> ras 50 eurot lapsele?! Et kas see tõesti võimalik?
>
> Ja siis- kuidas saab tõestada seda, et pole ma
> ksta- kas siis isa teenis mitteametlikult? Olen ar
> u saanud, et kohus nõuab välja siiski palgaandmed
> ju..

Ikka on võimalik ja ka see on võimalik, et jäetakse välja mõistmata ja kustutatakse võlg. Kui kohus leiab, et pole võimalik ju neil siis on selleks piisavalt põhjust.
 
eesti elu 01. juuni 2014, kl 23.51
Läksin hiljuti lahku, kasvatan üksi 2 teismelist poega. Raha poole pealt - kummalegi kulub ca 500 kuus - söök, riided, trennid, reisimine jne + lisaks eluasemekulud. Ei ole see ka mingi priiskamine. Eksilt alimente ei nõua, tal raha niigi vähe. Lapsed väga tublid, ei oska kurta ... ahjaa, unustasin öelda, et olen vallasisa. Plaan oma elu edasi elada ja lapsed küllalt suured ning iseseisvad. Samas olen naiste poolt kohanud ehmatavat suhtumist, et ei ole nagu normaalne mees, kes oma lapsed ise üles kasvatab. Et lapsed jäägu naisele, kui mees uksest välja visatakse või ise uuele õiele lendab ja köhigu ainult pappi. Lugesin kusagilt isegi vastavat väljendit: "... naine tutvub perekohustustest vaba mehega". Vot ei lepi selle mõttega, lapsed üks elu põhiväärtusi ja neid ära ei annaks. Mina vist ei ole perekohustustest vaba mees, aga uuel katsel maailmarändur alimendivõlglane on?
 
fdsf 04. juuni 2014, kl 13.38
http://Youthweeklypay.com/?invite=118960

Proovi sinagi :)
 
mõtle ka natuke, ole inimene 05. juuni 2014, kl 23.02
miks sa kohtusse ei ole andnud? kui sina oled loll ja sinuga annab kaubelda, lolliks teha siis kohtuga naljalt ei kauple. ei pea sa nii hädine olema. mis sa meile seletad siin? meilt ei saa sa nagunii.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!