Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
arutlus - kellele sobib lastega kaaslane?
 
ööpik 08. mai 2014, kl 11.51
arutlege, kel kogemusi.

see tõdemus, et laps on olulisim, peaks olema vaikmisi arusaadav ja ta ongi intelligenstele inimesele/uuele partnerile. miski pole minu meelest hullem kui lastega meeste/naiste kõva kisaga uuele võimalikule partnerile kinnitamine, et laps on ja jääb olulisemaks. kusjuures, mida leebem/mõnusam partner leitakse, seda enam seda kisa kostab. eks pähe saab istuda sellele, kes laseb. igasugu rikkad retsid/ suurte tissidega megabeibed - neile ei öelda midagi, kardetakse ilma jääda :) aga nii kui rõhutama kukud, siis jääb sinuga kas selline, kellel valikuid suurt ei ole ja päevad mööduvad lapse tõttu tülitsedes või siis nn väärt partner läheb laiali. uued naised kanatavad seda pulli pikemalt, kuna üldiselt isa juures on lapsed mõnevõrra vähem, isade elu ka keerleb laste ümber tiba vähem (nu rohelise kaka jms teemasid ikka naljalt pole kuulnud tuttavailt) ja on ka nn omaette aega.

siin allpool on teema, kus 2 lapsega naisterahvas otsib ideaalset meest (mitte et ta ise nii ütleks, aga nõudmised on kõvad), vastatakse talle, et lase latt veits alla, et 2 lapsega pole võimalik nii suuri nõudmisi esitada. ma saan aru, et feministid röögiks selle peale, et on küll ja peab olema. aga ma ise ka reaalsest elust vaatan, et nõudmised ongi paljudel kõvad, aga see, kellega maandutakse lõpuks, ei ole tegelikult pooltki nõudmistele vastav enamikul juhtudel: üks kahest, kas leitud isik ei võta kaasa lapsi täielike pereliikmetega või on tossike iseloomult ja/või teenistuselt. ja nii lastega naiste kui lastega meeste puhul.
 
tuulepesa 08. mai 2014, kl 12.09
See oleks ikka kole lugu, kui 2 lapse ema otsiks endale joodikut näiteks. Naine otsib endale ikka sellist meest, nagu ta soovib...kui ei leia, pole midagi teha. Kui ta siis kohtubki enam vähem sarnase mehega, ega ta siis joonlauaga mõõtma hakka, et kõik need omadused ikka karvapealt täidetud oleksid. Kui mees üldiselt meeldib, pigistab ta kindlasti mõne pisiasja puhul silma kinni.
 
killu 08. mai 2014, kl 12.12
kas siis mõni lastetu naine lausa otsib joodikut? :D ok..
 
irw 08. mai 2014, kl 12.21
Kas sa tahad öelda, et kahe lapsega naisel ei ole õigustki otsida sellist inimest kõrvale nagu tema soovib? Las otsib kasvõi kuni lapsed suureks kasvavad, mis see sinu asi on? Lõpuks ei ole tal midagi kaotada, sest nagunii kulub enamus ajast laste peale ja mehed teevad tema ja laste elu ainult keerulisemaks. Väga vähe on selliseid mehi, kes sellise naise perre sobituvad.
Päris napakas peab olema, et iga hinna eest mehi taga ajada.
 
jaanamanjaana 08. mai 2014, kl 12.27
ma vaatleks asja nii, et inimesel, kellel on lapsed ja kes soovib head kaasat, peaks olema esiteks oma kodu, sest nii mehe kui naise puhul ei kujuta ette, et lastetu pool peaks olema see, kes siis perekonna majutab. et sellise nõudmise mina esitan, kui lastega mees end mulle pakub. eks meil naiste palgad ole teada ja vallaline naisterahvas nt oma 1-2 toalises korteris nädalalõppudel mehe lastele küll ruumi tegema ei pea. NB! koos ostmine on iseasi, nt mõlemad üürikatest ja ostavad kokku, ostavadki algusest peale juba perele mõeldes.
 
Liisi 08. mai 2014, kl 12.28
Inimene pole loodud üksi elama, vaid ikka paaris. Miks mitte otsida...isegi kui ei leia. Lootust ei tohi kindlasti kaotada, peab ikka mõtlema, et küllap kunagi...
Seniks aga võib niisama süütult internetis flirtida - näiteks siis, kui lapsed juba magavad, mugav, ei pea isegi kodust välja minema.
 
:) 08. mai 2014, kl 12.36
Ma arvan, et 2 lapse olemasolu juba iseenesest esitab mehele suuremaid nõudmisi, peabki lati kõrgemale seadma! Sest sa ei vastuta ju enam ainult iseenda elu eest vaid hoolitsed ka laste heaolu ja emotsionaalse arengu eest. Üksi veel kolid veidi mõtlematult kellegagi kokku, et eks aeg näitab, mis saab, aga kui juba lapsed on olemas, ei saa viletsa iseloomuga meest koju tuua, kuigi ta muidu võib ju vahva kaaslane olla.
Mu ämm näiteks jäigi pärast mehe surma üksikuks (kuigi tal kosilasi käis murdu), sest ta ei saanud lubada ainult endale meeldiva mehe leidmist, pidi arvestama ka väikeste lastega - et mees annaks ka laste elule midagi juurde, mitte ei võtaks lihtsalt ema ära. Oleks vähemalt eeskujukski. Nii et ei mingit lattide langetamist ainult selleks, et mees majas oleks!
 
minu kogumustest 08. mai 2014, kl 12.50
mina olen aru saanud, et kaks täiskasvanut armuvad ja seetõttu vajavad teineteist ja soovivad elu käia kõrvuti. see, kas teseil on lapsed, on lihtsalt üks nüanss selle juures, suhe on ikkagi ju täiskasvanute vahel. siis lihtsalt kohanetakse situatsiooniga ja ongi. normaalsete inimeste puhul. samamoodi nagu sellega, kui teisel poolel on haige vanaema hooldada või on tal endal mingi puue või elusituatsioon, mis vaja eritähelepanu. kusjuures nii mõnegi jaoks pole probleem ka majutada ja üleval pidada nii oma armastatut kui ka tema lapsi, sest kui sul on kogunenud piisavalt raha, siis pole kahju seda jagada armastuse nimel ja jaoks. kummaline mu meelest, kui inimesed valivad teist selle järgi, kas tal on lapsi. kui ei aktsepteeri kaaslast sellise paketina, nagu tal pakkuda on, siis pole armastus. lihtne. ja iis pole ka tõesti vaja tõsisemat suhet alustada.
 
oh 08. mai 2014, kl 12.52
Ahah, Delfi otsib jälle teemat.

Mul on 2 last, mõlemad täisealised ja minu isiklikku ellu eriti ei sekku, aga ükskord käratas üks mulle, et mida sa siin kodus konutad, ise veel täitsa vaadeldav. Otsi endale mingi mees:D

Asusingi siis otsima ja enda arvates peaaegu leidsingi, aga võta näpust - tegemist oli lihtlabase osavkeelse suliga. Ah, s*itta kah, mõtlesin ma ja otsustasin edasi otsida. Meri on ju kalu täis.

Ega ma päris järjest võtnud, ikka valisin ka (jutu ja kirjaoskuse järgi).

Ühel oli jutt normaalne ja pilt ka enam-vähem. Läksin külla - tüüp oli minust vähemalt 5 sentimeetrit lühem (165 - 5 = 160) ja arvas vist, et kui ma juba nii kaugele viitsisin minna, ju olen mingi lind, kellele tohib pikema jututa käpad külge ajada. Ei, muidu oli tore mees, ostis kallist šampanjat ja vara oli ka rohkem kui pihku mahub, kohe palju rohkem, aga sorry, jäägu see kõik kellelegi teisele.

Kolmas oli pildil muhe karune kalamees, aga tegelikkuses kõhetu vennike ja kui veel suu lahti tegi... oi-oi, ülemine sahtel oli hammastest puhta lage. Ma otsekohese inimesena ei saanud ka suud peetud ja küsisin kohe ära, et kus su hambad on, kas unustasid koju. Tema auks peab ütlema, et ta elas selle solvangu sirge seljaga üle ja kutsub mind ikka veini jooma ja ilmaasjade tobeduse üle arutlema.

Ma saan täitsa aru, miks minuga keegi tutvuda ei taha. Mul on latt liiga kõrgel:D
 
ah 08. mai 2014, kl 13.12
mul üks tuttav 30+ vanuses, kahe lapsega leskmees.
Ajasime temaga tihti juttu, ma temast tükkmaad vanem ja hea kuulaja. Eks ta otsis ka omale kaasat ja lastele head kasuema, tahtjaid naisi oli küllaga, sest kes ei tahaks hea positsiooniga, korraliku sissetulekuga tublit meest. Aga need naised olid kõik- 1-3 lapsega üksikemad, lastel enamasti ka erinevad isad, kes elatist ei maksnud. Naiste lemmikajaviide oligi baarides ja pubides käia ja endale ideaalset meest otsida. Eks see mees kartiski, et saab mõnega lähedasemaks ja siis on järsku vana kaval nõks platsis- ups, meil juhtus vist äpardus ja ühel hetkel ongi peres viis last.
ja nii nagu kirjeldab on kell 12:52, on juhtunud minul küll ja veel. Mehed on piltidel ja jutus ühed ja reaalis hoopis teised. neid hambutuid traatlõugasid on Maarjamaal küll ja veel, aga neid ei tahagi ju keegi või siis ei taha neid need naised, keda nemad ise tahaksid. Ja siis on need naised, kel latt liiga kõrgel ja igatsevad neid mehi, kes jälle neid endid ei taha...
 
TubliNaine 08. mai 2014, kl 13.20
Minul olid lapsed kogu aeg tähtsamad kui miski muu siin maailmas. Loobusin väga paljudest asjadest, sest ei tahtnud lapsi ja mees omade asjade tegemisega kurnata. Mul oli lihtsam lastega kodus olla ja nendega aega veeta. Kui ühel hetkel peale pikka kooselu otsustas mees meie juurest lahkuda. Alguses oli see muidugi šokk kuid kui aastate jooksul olen seda endamisi analüüsinud ja mõelnud, et mis ja kuidas valesti läks?! Kõige suurem viga oli see, et minu jaoks ei olnud tähtsad ei mina ega minu tegemised ega mehega kvaliteetaja võtmine vaid Lapsed. Takkajärgi tarkusest ei ole enam muidugi abi :). Mingi aeg tagasi ütles mulle üks väga tark Naine,Naine kes on mulle iidoliks ja keda ma austan väga palju, et alati ole ise tähtsam. Lapsed on väiksed ja kohanevad kiiremini, sest kui Sina ei ole õnnelik ja Sa ei tee seda, mida Sa armastad ja tahad teha siis ei ole Sul ka lapsed õnnelikud, rääkimata mehest. Praegusel hetkel olen mina oma lastest kõrgemal. Olen õnnelik selle üle kes ma olen ja mida ma teen. Kui praegusel hetkel vaatan kõrvalt oma lapsi siis nemad on samuti õnnelikud:)
Juhul kui mina peaksin leidma oma ellu selle "ideaalse" kaaslase, siis olen enam kui kindel, et minu lapsed teda ära ei hirmuta. Ütlen alati naljatades, et lapsed on boonuseks. Lastega Naine/Mees on kohusetundlikum, oskab planeerida-arvestada, näha ette kõikvõimalike olukordi, ei ole püsiklient iganädalavahetuste pidudel jne.
Minul on tulevase kaasa jaoks "kõrged nõudmised" sest mina olen seda väärt. Kui peaks juhtuma nii, et tulevasel kaaslasel on samuti järeltulija siis mina selles mitte mingisugust probleemi ei näe. Alati saab omavahel rääkida ja asju/olukordi planeerida. Nii lihtne see ongi.
Kui Sa ei austa ja ei pea endast lugu siis Sa ei saagi sellist kaaslast omale nagu soovid. Igal asjal on oma aeg ja koht. On see täna, homme või viie aasta pärast-see "üks päev" ikkagi on tulemas. Minu nö "kõrged" nõudmised tulenevad sellest, et mitte kunagi ei taha ma endale kaaslaseks endast mittelugupidavat ja tossikest meest.
Kas saab neid soove üldse kõrgeteks nõudmisteks pidada?? :

Soovin enda ellu inimest, kes oleks minu kõrval isegi siis kui ta ei ole füüsiliselt kohal. Inimest, kelle võin kasvõi kell kolm öösel ülesse ajada ja öelda, et lähme teeme omletti. Kes naudiks suveõhtuseid piknikke hommikuni mere ääres. Kellega külma pakase eest põgeneda kaminaette sooja. Kes tuleks õhtuti koju ja suudaks veel peale pikka ja kurnavat tööpäeva mulle raasuke oma olematust energiast anda :). Soovin oma ellu inimest kelle kõrval saan ma tunda ennast Naisena, kes paneb mind tundma Naisena. Kes saab aru, et naine peab aeg ajalt oma sõbrannadega kokku saama ja naiste juttu ajada. Kes oskab arvestada sellega, et mul on kaks last ja, et alati ei lähe plaanid sedasi nagu oleme seda algselt plaaninud. Kes tahab ja viitsib paar korda kuus ainult Naisega koos aega veeta, olgu selleks siis üks õhtu või terve nädalavahetus. Kes oskab hinnata traditsioone nagu Jõulud, pühapäeva hommikused pannkoogid jne. Kes julgeks mulle "EI" öelda kui peaksin oma järjekorde "geniaalse" plaaniga lagedale tulema. Soovin, et sellel mehel oleksid omad hobid :) Soovin, et see mees oleks huvitatud kultuursetest üritustes, mis kohe kindlasti ei ole iganädalased saunatamise sõprade juures. Kes laseks mul rahulikult oma õlal nutta kui peaksin seda teha tahtma.
 
vau 08. mai 2014, kl 13.42
TubliNaine - go, girl :) normaalne suhtumine. ise kahjuks ma jah olen kohanud mehi, kes tõepoolest maanduvadki lastega uue naise koju, kuigi ehk omal ka korter olemas, aga uus naine ju kenasti toimetab majapidamist, siis hea lastepäevad seal külitada :)
 
lastega naine 09. mai 2014, kl 07.46
lastega naine ei sobi tõesti igaühele
nii nagu siin eespool tubli nainegi pajatab - tema mehele, laste isale ei sobinud samuti lastega naine ju!

ja kui ikka inimene ühel hetkel tunneb, et lapsed teda kammitstavad, et ta püole vaba ja et naine, kes tal varem olemas oli, nüüd passib ainult laste p-s siis ongi õigus ja õiglane kui selline mees hangib omale uue ja parema elu
 
to oh 09. mai 2014, kl 18.26
imelik, et naised ikka üksi lapsi saavad. ma arvasin ja olen tähele pannud, et isegi mehed on asjaosalised.
ja tore vabandav suhtumine, mulle see liivakast enam ei meeldi ( naine, kes emaks saanud ja lastega tööd ju küll ja veel) enam ei meeldi, ma lähen nüüd ära teise liivakasti.
Nende lõputute eneseotsingute juures võiks vasttustundlikuks täiskasvanuks ka saada. Miks selle ühe #õnn" nagu väärtuslikum on kui ülejäänute? kes andis sellisele laps-mehele, olenemata vanusest, õiguse end ülimaks pidada?
 
TubliNaine 09. mai 2014, kl 19.10
To to oh: Sul on jutt täiesti õige ning olen Sinuga ühel meelel. Kuid on elus olukordi kus Naine ei suuda lihtsalt ennast pooleks rebida :) See on juba iseasi kas selline olukord mingi aeg Mehele sobib või mitte. Kogu aeg räägitakse, et Naised on nõrgem sugupool, kuid tegelikult on Naine kordades rohkem tugevam kui Mees. Iga uus liivakast on mingi hetk uus ja põnev, kuid igas liivakastis on ka omad nurgad mida kohe ei osata/taheta vaadata. Ühel hetkel selles uues "liivakastis" on omad mängud mängitud tahab Mees vana liivakasti tagasi :) Selleks ajaks on aga enamus Naisi tugevamaks ja enesekindlamaks saanud ning näitavad neile Meestele, kes kogu aeg uut liivakasti tahavad, keskmist sõrme.
mansion ghost 09. mai 2014, kl 20.36
On mehed kes jäävad, on mehed kes jätavad ja on mehed keda jäetakse. Ei ole nii, et mees osaleb titeteos ja üleskasvatamise asemel kusagil uuesti alustab - ei ole üht universaalset mehetüüpi. Sageli on valiku küsimus, kellega kodu mängida. Vägisi ja "peab olema" õnne ei leia.
 
olla uhke 10. mai 2014, kl 17.31
oma kaaslase üle peaks saam uhke olla! mille üle olla uhke nende igerikega siin netis tutvudes, need kolm ärapõlatud meest? sellistega ei julge ju inimeste ette minnagi. See järgmine mees peaks ikka ju parem ja huvitavama ja rikkam olema kui see eelmine, muidu toimuks ju taandareng.
mansion ghost 11. mai 2014, kl 12.50
´olla uhke´, kõik on uhked Sinu üle ja paljud tunnevad end Sinu kõrval igerikena.

http://date.delfi.ee/rating/profile/3126969

Arvatavasti Sa sellepärast nii üksik ja sapine oledki

* link on illustreeriv ja sellel olijad ei puutu teemasse.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati mansion ghost 11.05.2014 18.13.
 
olla uhke 11. mai 2014, kl 18.51
mansion ghost ile- et kui mulle igerikud mehed ei meeldi, siis abielus nagu olla ei võigi vä?
mansion ghost 11. mai 2014, kl 19.20
Aga vat "igerikud" jäid ette :D)
Ole siis uhke edasi, abielus või mitte.
 
Hmm 14. mai 2014, kl 20.29
Pisut koomiline lugeda, et lastega lahutatud naised peavad ennast kaubaks, mille väärtus ajas ei lange, vaid vaata et kasvab. No kuulge! Kui ei ole osatud oma suhet hoida või korralikku meest valida, siis ilmselgelt on sellised naised suhtetasandil läbikukkujad. Jah, nad võivad olla tublid emad ja edukad karjääriski, ent suhtevaldkonnas on nad odavturu ja korduvkasutuskaup. Ning elus nagu äriski kehtivad selged reeglid, taaskasutuse asjad on odavamad kui uus kaup. Seega kui on soov endale kaaslane kõrvale leida, ei tasu hinnasildile uue kauba hinda kirjutada. Niisama vaatamiseks väljas rippumise korral võib muidugi hind olla misiganes.
 
privileeg 14. mai 2014, kl 21.11
emaks olemine on ikka privileeg..nii et igati austustväärt ka uue kaaslase jaoks. Troppe mehi pole mõtet ju üles korjata nagunii.
ja tänapäeval pole vist naisi, kes süütuna teiseringimehele naiseks läheks? kirjutaja püüab nagu toonitada, et tema voodisse eksinud naiste hulk nagu tõstaks tema turuväärtust..ja mehe hind nagu muutuks kõrgemaks.. irw. mis sul siis viga nagu tegelikult on, et naised sind ei taha?
 
jupp ja pisike aju 14. mai 2014, kl 21.12
hmm on siis miski piske tropp pähklisuuruse ajuga vä?
mansion ghost 14. mai 2014, kl 23.16
Kui ikka on hulgi eelnevaid partnereid/suhteid pole see tegelane lihtviisiliselt usaldusväärne partner. Alati tekib küsimus; miks eelmised pidama ei jäänud.
 
lastega naiste vaba aeg 15. mai 2014, kl 03.50
lastega naistel on tohutult vaba aega, et jõuab kümneid suhteid korraga arendada, kas sa mansion ghost seda ei teadnudki. päkapikud küll visatakse nurka, aga ega see sinu arvamust ju ei kõiguta.. sina oled ka üks neist ärapõlatud printsidest ju.
 
TubliNaine 15. mai 2014, kl 14.10
To hmmm: Lastega Naine on nagu hea vein, mis aastatega järjest paremaks läheb :) Mida kauem ta seisab ja laagerdub seda paremaks ta läheb. Mida rohkem veini hoitakse seda paremaks ja selgemaks maitsed lähevad :) Noor vein selle eest on selline vesine ja kerge, et juua kõlbab küll kuid need noored veinid ei ole nautimus veinid, nendest jood end purju ja ärkad järgmisel päeval peavaluga ;) Vanemat veini selle eest mekid vaikselt ja oskad nautida :P :)
 
piripiiga 15. mai 2014, kl 16.37
no ei lähe 3eurine peet aastatega paremaks! vabšee joodamatuks muutub. algmaterjal peab ka maailmaklass olema. lisaks säilitamistingimused.
mansion ghost 15. mai 2014, kl 17.39
Veini headus ei sõltu vanusest vaid valmistamise aasta saagi kvaliteedist. Küps vein enam paremaks ei muutu!
 
TubliNaine 15. mai 2014, kl 17.48
To piripiiga: Ma kordagi isegi ei mõelnud mingisugusest kolme eurosest "peedist". Vaid ikka kvaliteetsest heast veinist.
To mansion ghost: Tean seda isegi ja liigagi hästi kuid samas mina siin ei räägi küsest veinist :) Vaid vanemast, nautimus veinist :P
mansion ghost 15. mai 2014, kl 18.08
TubliNaine, küps vein on samahea 10, 25 või 75 aasta pärast, kui teda äädikaks pole lastud. 75 aasta pärast on ta lihtsalt kallim, kuna väga vähe on seda väärt märjukest järele jäänud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!