Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Teeme selgeks, kes on siis üksikvanem, kes mitte!
 
Lapse ema, kes Eesti riigis ei ole üksikvanem. 22. jaanuar 2011, kl 16.29
Riiklike peretoetuste seaduse § 7 ütleb, et üksikvanem on vanem, kelle lapse sünniaktis puudub kanne isa kohta või see on tehtud ema ütluse alusel või kelle vanem on seadusega kehtestatud korras tunnistatud tagaotsitavaks“ ja kes on kas alla 16-aastased või alla 19-aastased ja käivad koolis. Seega ei ole üksikvanemad need, kelle juurest ema/isa pärast sündi ära läheb või sureb.
 
üksikvanem 22. jaanuar 2011, kl 16.38
Jah, pean ennast küll üksikvanemaks, kuid riigi silmis seda ei ole. Elatis on väljamõistetud- mida ei ole saanud 4 aastat ja tõenäoliselt ei saa ka. parem oleks lesk siis saaks vähemalt toitjakaotuspensioni. üksikvanema toetusest võin und näha.pean siiski hakkama saama.ja saangi.
 
imelik 22. jaanuar 2011, kl 19.26
Need ajad on ju möödas kui ema ütlusest piisas, et isa nime sünniakti saada?
Inimlikust seisukohast võetuna on üksikvanem see, kes üksi lapse eest hoolitseb. Elatise maksmine või mittemaksmine ei tee kedagi lapsevanemaks.
 
Ka mitteametlikult, vaid ainult reaalselt üksikvanem 22. jaanuar 2011, kl 20.04
Kui üks vanematest ära sureb, saab laps ju toitjakaotuspensioni. Vähemalt varem oli see nii ja summa oli oluliselt suurem, kui üksikvanema 300- toetus. Nii, et rongaisadel oleks targem.... - et taha nii halba asja välja öelda
 
rongaisa 23. jaanuar 2011, kl 10.38
Ei taha ka halba välja öelda kuid mul oleks ka parem kui...
 
ann 27. märts 2011, kl 14.44
ema ütlus tähendab seda, et ema ütleb isa eesnime. Isa perekonnanime kohale kirjutatakse ema perekonnanimi. Isa isikukoodi kohal on kriips.
Üksikvanem tähendab seda, et ka rahalist toestust, vähemalt ametlikult, lapse teiselt vanemalt ei ole.
 
mitteametlikult annile 27. märts 2011, kl 22.43
Oled lihtsameelne kui arvad et rahalise toetuse põhjal võib arvata et lapsel ka isa on. Kui see isa last ei taha, temaga ei tegele ja ta sündi kahetseb tunneb ema ennast ikkagi ükikvanemana. Kõrvalseisjate jaoks on see naine üksikema, keda siis avalikkus kas põlgab või haletseb.
 
eh 28. märts 2011, kl 01.14
Üksikvanem ongi see, kelle lapse sünnitunnistusel on on isa kohal kriips või ema perekonnanimi.
No ma ei tea, kui juba lapse registreerimise hetkel on selge, et isa on jalga lasnud, siis on selge ka see, et mingit elatist ta ealeski maksma ei hakka. Siis oleks küll targem juba kirjutada, et isa puudub. Meie seadused on nii ilusad isaste tarbeks, et sa võid jäädagi grillima ja kohut käima, maksad nagu segane ja kuigi ka otsus tuleb sulle positiivne, siis rahast võid ikkagi vaid und näha. On igasugu mooduseid, kuidas alimentidest kõrvale hoida ja ainult loll ei kasuta neid ära.
 
to eh 28. märts 2011, kl 15.12
sa siis pead neid tegelikult lollideks kes oma last toetavad?
 
eh to eh 29. märts 2011, kl 00.47
Ma ei saa aru, kas sa ei oska lugeda või on raskusi arusaamisega. Jutt käib üksi last kasvatavast emast ja tema kohtuteest, et rongaisalt alimente kätte saada. Minu näites maksab naine ennast segaseks, kes hagi esitab ja omale advogaadi palkab. Jutt siis käib neist meestest, kes ei maksa midagi. Kuidas minu tekstist saab üldsegi välja lugeda nii jaburat mõtet, nagu sina välja pakud? Sõna lolli taga ma pidasin silmas väga nahhaalseid ja nutikaid mehi, kes võtavad maksmisest kõrvalehiilimiseks ette midaiganes asju, nagu ennast töötuksvormistamist, ettevõtte juhatusest tagandamist, välismaale mustalt tööle asumist jne Et kui selliste trikkide jaoks jagub julgust ja leidlikkust, siis nii "lollid" nad ka ei ole, et oma ponnistusi ei oskaks viimse vindini juriidiliselt korrektseks vormistada. Paljud mehed palkavad ise omale advogaadi, raha on raba aga laste joaks ei tihka sentigi anda. Sa rebid kontekstist välja ühe sõna ja paned kohe oma mõtte juurde. Aga see ei ühti paraku sugugi minu omaga. Loodan, et said selgitusest aru ikka.
 
to eh 29. märts 2011, kl 08.51
eh to eh, loodan, loed oma õigustuse veel kord läbi ja mõtled..., kasutad ajusid.
sa sisuliselt just kiidad neid kes kõrvale hiilivad ja teisi sõimad lollideks.
sellest võib järeldada, et kui mees sinult lapse ära võtab, siis teed sa ka kõik selleks, et mitte maksta.
 
jah 30. märts 2011, kl 15.37
Üksikvanem küll, aga ega sa last üksinda ei teinud, ikka kahekesi.
 
n35 18. aprill 2011, kl 16.07
kui seda idiootset "üksikvanema" definitsiooni seaduses poleks, oleks 75 % eesti naistest üksikvanemad, mis nad ka reaalis on. aga statistiliselt hakkaks see muule maailmale silma, kesse ikka oma musta pesu teiste ees tahab pesta. reaalselt on enamik üle 30 naisi eestis üksikvanemad, kes kasvatavad enda sünnitatud last mehelt, kelle ees-ja perenimi teada kuid see on ka kõik. nimi ei asenda lapsele reaalset isa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!