Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
alimendid
 
mina 02. september 2014, kl 22.35
Tere mõtlesin et kirjutan äkki saan nõu ,kuidas peaks käituma ja mida tegema et panna alimendid peale ?Kuhu pöörduda ? Aeg on läinud edasi ja laps juba saab 9a ma olen koguaeg viivitanud ja lootnud et lapseisa ikka annab midagi sest vahest nii oli .laps saab 9 ja ema nimepeal, isa võtab last ikka omaks, käib harva .Isa nime sünnitunnistusel pole .Kui võtsin ennast kokku ja üritasin lapse isaga sellest rääkida ta ei taha midagi sellest kuulda ja rahast rääkimata et iga kuu paneks lapse arvele .
 
no 02. september 2014, kl 22.54
no siis pead alustama kõigepealt hoopis isaduse tuvastamisest.
 
mina 02. september 2014, kl 23.13
isegi kui isa tunnistaks last omaks ? ja kes maksaks seda ?
 
MK 02. september 2014, kl 23.35
Kui lapse isa ei ole nõus vabatahtlikult lapse isadust omaks võtma, peaksite isaduse tuvastamiseks pöörduma kohtu poole. Selleks peaksite kohtule esitama vastava hagiavalduse (küsige oma elukohajärgsest kohtust, mõni sekretär ikka aitab vormistada). Kui lapse isa ei võta ka kohtumenetluses lapse isadust omaks, teeb kohus põlvnemise tuvastamiseks dna-testi. Menetluskulud tasub kaotaja, ehk siis antud juhul lapse isa (kui ta on isa ka DNA testi järgi).
 
tiia 03. september 2014, kl 00.27
Kui kohus määrab edasi elatise lapsele (alimendid), siis kohtuotsus jõustub kohtuotsuse avaldamise päevast. Tagasiulatuvalt ei saa elatist (alimente) nõuda. Kui on rahalisi raskusi, siis kohaliku omavalitsuse sots. osakond toetab ja aitab kohtuse pöörduda isaduse tuvastamiseks. Ka rahaliselt toetusena. Hiljem siis kaotaja maksab kinni.
 
tiia 03. september 2014, kl 00.29
KOV aitab vist siis, kui saate toimetuleku toetust omavalitsuse käest.
 
Keegi 03. september 2014, kl 15.16
Mina jätaks asja nii nagu on, sest kui oled seni hakkama saanud, siis saad ju ka edaspidi. Samuti võib lapse ise leida ka pärast isaduse tuvastamist ja elatise määramist võimaluse mitte raha maksta. Samas oled sa loonud selle käiguga oma lapsele edaspidiseks kohustuse oma isa üleval pidada kui ta mingil põhjusel enam endaga hakkama ei saa.
 
keegi kurb 03. september 2014, kl 15.24
minu ema ka ei taotlenud isalt elatist ja isa ei tasunud ka, siis kui olin 17, saime kohtukutse, isa nõudis isaduse tuvastamist. Valetas oma hagis, et ta ei teadnud, et laps, st mina tema oma olen. Põhjenduseks tõi, et soovib oma last toetada.
Kohus võttis hagi menetlusse ja isa nõudis veel ka emalt neid kulusid, et teda nn teadmatuses hoiti.
Keegi ei hoidnud teadmatuses, lihtsalt ta ise ei tunnistanud mind.
Isa soovis vabatahtlikult ka mind toetada. Olin läinud kooli 6 aastaselt ja seega gümnaasiumi viimases klassis.
Paar kuud toetaski siis aga sai see aeg ümber lõpetasin kooli ja läksin ametit õppima, sain ka hea töökoha
ja nüüd siis tasunisa hooldekodu kulusid, isal on sklerosis multipleks ja isadust tuvastades ta juba teadis seda ja selleks oligi vaja seda tuvastamist ja paar kuud elatist tasuda
 
osmamm 03. september 2014, kl 15.39
keegi kurb: ja eksnaine toob oma lapsed sulle hoida ka peale mehest lahkuminekut, onja? oled ju sama tüüp, kes neidki jutte treib
 
keegi kurb 04. september 2014, kl 09.55
isa exnaine on mu ema ja tal ei ole enam selles vanuses lapsi keda hoidma peaks, küll aga hoian ma rõõmuga oma poolõe lapsi - olen ju nende tädi

Kas isal muid lapsi on, vat seda ma ei teagi
 
ole siis aga rõõmus edasi 05. september 2014, kl 00.16
ole aga siis rõõmus edasi ja teised veel rõõmsamad, et tasuta lapsehoidjaks hakkasid.
noorel inimesel siis muuda nagu teha polegi?
 
keegi kurb 05. september 2014, kl 14.08
eelmisele

kui mu ema abiellus uuesti ja ma sain endale kasuisa ja hiljem ka noorema õe kellega koos kasvasime siis ma ikka ju vahel hoian oma õelapsi mõnikord, tema isa ju oli minule isaks ja meil ühine ema.
- see pole üldse probleemiks

probleemiks oli see, et lihane isa nõudis välja dna testi, laskis selle emal kinni maksta ja maksis mulle elatist ise vabasttahtest 2 kuud, pm, maksis tagasi mulle sama raha, mis ema isale kohtukulude katteks tasus.
isal oli siis juba teada, et tal sklerosis multipleks ja nüüd ta hooldekodus ja minu tasuda tema kulud seal
 
vaidlusta kohtus 05. september 2014, kl 19.17
vaidlusta isa tahtmine ülalpidamiseks kohtus. näita ära, et ta pole sind ülal pidanud rohkem kui see mõni kuu.Uuri, kas pärisisal rohkem lapsi ka on, siis olete kõik kohustatud maksma seda hooldamiskulu.
kui sul väike palk, siis kõike sinult ära võtta ei saagi.
 
tark mees taskus 05. september 2014, kl 20.33
kirjutati: isa exnaine on mu ema..
kas sa siis abielust sündinud laps polegi? et isa nagu kahtlustas, kas on isa või pole isa? abielust sündinud laps on automaatselt mehe laps. mis isadust seal veel vaja tuvastada on?
midagi on rääkimata.
 
keegi kurb 07. september 2014, kl 08.44
sündisin jah enne abielu, neil olid avaldused sees ja peale mu sündi nad abiellusid kuu aega hiljem
 
kes on sünnitunnistusel? 07. september 2014, kl 19.30
ja kelle nimi on sinu sünnitunnistusel isana märgitud?
ja kaua see abielu üldse kestis?
 
keegi kurb 08. september 2014, kl 07.25
uuel sünnitunnistusel ikka isa kirjas niinagu dna test näitas, vaem olin vallaslaps
ema isa lahutasid ametlikult peale 5a kestnud abielu, kooselu oli sellest ikka vähem, vahel isa oli ära siis jälle kodus,
 
lastetu mees 08. september 2014, kl 16.32
kui mees oleks jätnud isaduse tuvastamata, oleks ta ju ikkagi hooldekodusse saanud ja kohalik OV oleks selle kinni maksnud..
miks ta selle sulle kraesse keeras?
 
keegi kurb 09. september 2014, kl 05.32
kohalik ov vast poleks tema nõudmisel käinud korra või kaks kuus teda vaatamas ja talle soovitud külakosti viinud
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!