Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Pole lapse isas kindel
 
marja 01. detsember 2014, kl 18.07
Selline mure, et "sebisin" ühel ajal kahte meest. Jäin rasedaks ja ei saa 100% kindel olla, kumb isa. Pigem nii 99%. Viimased päevad algasid 8.09. Mehega A olin vahekorras 15.09 ja 26.09. Kasutasime kondoomi (nähtavalt katki ei läinud).
Mehega B olin vahekorras 20.09 (ei kasutanud kondoomi). Eeldatav ovulatsioonipäev oli 22.09 ja selle ka ämmaemand alguses raseduse alguseks kirjutas. Tsükkel on mul enamasti 28 päeva, vahel harva kõigub paar päeva siia-sinna, aga viimased 3 kuud enne oli 28 päeva.
Ultraheli näitas, nagu oleksin rasedaks jäänud 24.09. Saan aru, et nii väikese lapse puhul on 2 päeva eksimust millimeetri küsimus ja seda kuupäeva täie tõena ei saa võtta. Sperma püsib küll viljastumisvõimelisena päevi, aga 4 päeva on juba suht maksimum. Kõik eeldused ütlevad, et mees B on mu lapse isa ja ma seda väga ka loodan, aga kuna ma ei saa selles 100% kindel olla siis see närib mind.
Juhul kui A on isa, siis talle ma seda naguinii ei ütleks (ja vaevalt ta ise seda ka tunnistaks kuna kasutasime ju kondoomi, isa materjal ta pole ja olla ei taha).
Ma saan aru, et see on nii väike võimalus, et mees A on isa, aga ma ei tea mida edasi teha. Kellelegi peaks ma seda ju rääkima, et ta on tulevane isa. Ma ei tahaks panna meest ka kahtluse alla, et võimalik, et ta pole.
 
Annemai 01. detsember 2014, kl 18.24
DNA test annab adekvaatse vastuse ja selle põhjal suradki alimendid peale.
 
haa haa 01. detsember 2014, kl 18.32
L on L ja küll see lapse is aka teada saab, et samal ajal ka teisel ennast rautada lasid. võid oma alimendid unustada kus krt.
 
.... 01. detsember 2014, kl 18.33
Lõdva püksikummiga litse igal pool :(
 
Cäthlyn 01. detsember 2014, kl 18.34
Ah, ära hakka jamama DNA-testiga....

Võta neist meestest lihtsalt see, kes on kõige rikkaim mees ja ütle, et laps on tema oma. Peaaegu kõik mehed jäävadki seda uskuma ja ei küsi mingit DNA-testi. Irw, kui lollid mehed ikka on. :)
 
tunnen kaasa 01. detsember 2014, kl 18.34
raske juhus.
ise ilmselt ei traumeeriks end raseduse ajal ning võtaksin vastu ptsuse, et isa on see B. küll aga teeksin beebi sündides testi, siis vaataks edasi, mis saab.

kui ikka kondoom oli, siis poleks nagu väga ju ka põhjust kahelda, kuigi võimalus on jah.

muidugi ei kaaluks ma ise sünnitamist, aga see on minu probleem, sina ilmselt ju kaalud. mina isiklikult ei sünnitaks kunagi last, kui pole kindel suhe, kus petmissoov puudb nig mõlemad on pühendunud rasestumisele ja kindlalt soovi avaldanud last saada üheskoos. näiteks abielu näol. mingi ingel pole ma olnud, kuid lapse sain siiski just sel moel, et enne abiellusin, seejärel planeerisime aj seejärel rasestusin. muud variandid tunduvad mulle odavad.
 
Mari-Liis 01. detsember 2014, kl 18.40
Nõustun Cäthlyniga. Võta lihtsalt rikkam mees.

Mehed on lollid ja ei küsi kunagi DNA-testi.
 
marja 01. detsember 2014, kl 18.49
Rahas pole küsimus, endal piisavalt. Ja nendest kahest on rikkam A kellega ma enam üldse tegemist teha ei taha nii et...

Hea meelega teeksin DNA testi nii, et mees ei teaks seda. Paraku pole Eestis see võimalik.

Eks pean siis ütlema mehel B, et tema on isa ja kui tahab võime kinnituseks DNA testi peale sündi teha. Minu loogika ütleb, et 99% ta ka on isa. Tahaks lihtsalt kindlust.
 
galita 01. detsember 2014, kl 18.57
Mees A võimalus olla bioloogiline isa on ainult 1% ja nii väikese võimaluse pärast ei ole küll mõtet muretseda. Mulle tundub, et sa ei ole veel päris kindel, kas üldse tahad last. Kui naine ikka väga tahab last, siis on naine oma raseduse üle õnnelik ning ei muretse kumb armukestest on bioloogiline isa-juhul kui ühel armukestest ei ole mingit geneetilist haigust, mis võib ohustada tulevase lapse elu või tervist.
 
n28 01. detsember 2014, kl 18.58
Hea loogika sul ikka!

Piisab vaid ÜHEST seemnerakust, et toimuks viljastamine. 50% / 50% on siin tõenäosus hetkel.

See pole nii, et kui ühe mehega oled 1 kord ja teisega 100 korda, siis on raudselt teise mehe laps. Tule taevas appi! Viljastamine toimub ainult 1 kord ja kõik see mida hiljem teed ei oma enam mingit tähtsust.
 
marja 01. detsember 2014, kl 19.08
n28, esiteks kondoomi efektiivsus on 98%. See teeks siis 2% mehe A kasuks. Minu eeldatav ovulatsioon oli üldse sellel ajal, et kui isegi kondoomis oleks olnud mikromõrad, ei saaks olla mees A lapse isa. Kuna ovulatsioonikalender pole alati 100% täpne, siis sealt ma jätsin ka selle 1% võimaluse sisse, et mees A võib olla lapse isa.

Lapse jätan alles. Ma tahan seda last, aga ei taha et A oleks ta isa. Aborti ei suutnud lihtsalt teha, kuna ta on ikkagi MINU laps.
 
n28 01. detsember 2014, kl 19.22
Mina läheksin koos mehega ja teeksin DNA-testi ära.

Oled sa tõesti nõus terve oma elu teadmatuses elama???

Usu mind, kui laps kasvab suureks ja kui ta üldsegi oma isa moodi välja ei näe, siis võib isa kasvõi minna ja DNA-testi ise ära teha Eesti või välismaa kaudu. Ja kui ta siis teada saab, et oled talle valetanud, siis ma ei tahaks sinu nahas küll olla...

Minu tutvusringkonnast oli üks selline juhtum ja kahjuks lõppes see sellega, et isa tappis terve pere ja seejärel iseennast. Väga kurb et see niimoodi lõppes. :(

Nad olid koos nii õnnelikud ja poleks uskunudki, et see mees niimoodi ühel hetkel peast hulluks läheb. :(
 
n40 01. detsember 2014, kl 20.29
Aga kui vanad need mehed on, kas vanuse kaudu poleks mõttekas valida? võta näiteks endast noorem, mitte vanem.
 
Mees 02. detsember 2014, kl 13.52
Minu Jõulusoov: soovin, et ei peaks kunagi niimoodi isaks saama.
 
Hmh, kah mees. 02. detsember 2014, kl 16.32
Isa on B. Teine variant on võimalik, aga väga vähe tõenäoline. Pea suu kinni ja võta risk.

Ning õpi. Sest see jama on sinu süü.
 
jajah 02. detsember 2014, kl 18.19
lits muidugi. ja siis määrib end mehele kaela. kurat kui teaks neid mehi siis ääkiksin neile
 
lasmapakun 05. detsember 2014, kl 14.38
las ma pakun: mees A on seksikas pahamees, rikas ja ilus, aga sebib avalikult mitme naisega ja teema autor ei ole neist see nn tähtsaim. vb on isegi abikaasa olemas, lisaks muudele vidinatele. kusjuures - suht kindel, et kondoomi kasutatakse mehe A soovil, sest pleikarmehed on elust õppinud, et muidu tuleb haigus või 18a kohustust.

mees B on kodustatud mehike, vb Soomes tööl vms, seetõttu saab vähem seksi kui A. variant ka, et mees B on mees, kes aitab üle argipäevast ja on küljesoojendus, kuniks mees A välja ilmub taas.
 
n28 05. detsember 2014, kl 23.34
to: lasmapakun

Mnjah, täpsemalt polekski saanud kirjeldada. Sedasi see elu kahjuks/õnneks tegelikkuses ongi.

Teemaalgataja võiks vähem ringi hoorata. Kui sa DNA-testi ei tee, ning vale-isa saab ühel hetkel aru, et see pole tema laps, siis ei tahaks ka mina olla sinu nahas. Terve sugavõsa saab teada, et magad mehe selja taga mingi teise mehega.
 
ehh 07. detsember 2014, kl 18.35
Pole ju vahet kumb isa on, sa ei tohiks seda last saada. Ilmselt pole pysisuhet ega stabiilsust perekonnaeluks. Miks sellisel last vaja???
 
vahet pole 08. detsember 2014, kl 15.55
Raseduse katkestamise aeg on möödas või kohe saamas ja pole mõtet enam arutleda, kas ta sünnitab või ei. Kas hr B ka seda last täiel määral soovib? Mis juhtuks siis kui sa täitsa kõik ära räägid nii nagu asi oli? Mida hr B asjast arvaks? Kahtlus jääks sind eluksajaks närima. Alati jääb võimalus, et A on lapse isa kuigi vähetõenäoline.

Suhteliselt kummaline saada teadlikult laps olukorras kui käiakse üle aisa löömas ja pereelu kõigub nagu paberlaevuke merel.
 
Mõtiskleja 08. detsember 2014, kl 19.42
Isegi meie lugupeetud esileedi Evelin käib avalikult üle aisa löömas.

Eesti naiste puhul ei ole siin midagi kummalist või ebatavalist. Kui DNA-test kohustuslikuks muuta, siis oleks 95% abielusid lahutatud.
 
Malle 09. detsember 2014, kl 00.28
marja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Rahas pole küsimus, endal piisavalt. Ja nendest ka
> hest on rikkam A kellega ma enam üldse tegemist te
> ha ei taha nii et...
>
> Hea meelega teeksin D
> NA testi nii, et mees ei teaks seda. Paraku pole E
> estis see võimalik.
>
> Eks pean siis ütlema me
> hel B, et tema on isa ja kui tahab võime kinnituse
> ks DNA testi peale sündi teha. Minu loogika ütleb,
> et 99% ta ka on isa. Tahaks lihtsalt kindlust.
Ehhe mul oli hoopis selline lugu et ootasin last ja sammuti ei teadnud kes kumb lapse isa on . Ma Olin täietsi kindel et too kes mulle rohkem meeldib on lapse isa aga... kui too testi tegi siis tuli välja et ei olunud, ehhe nojah mis siis ikka pragu on laps juba 3 aastane ja saame ilusti hakkame. Aga mina sammuti arvan et lihtsam on kui sa kummaltki ei palu teha dna testi sel juhul, juhul kui sa ei taha et kumbki teda ei saaks et sa mólemat petnud oled. Aga eks sa siiski otsusta ise .Kuna oled ainult kahe mehega suhtes tol ajal olnud siis kombki nendest Peab isa olema . Jóudu ja jaksu!!
 
Triin 10. detsember 2014, kl 18.50
Hea, et sind veel kolmas ei rautanud. On elu.
 
marju 12. detsember 2014, kl 01.14
Oi mul tuli meelde, et olin vist vahepeal Jussiga ka veel.
 
marja 13. detsember 2014, kl 22.52
Ja kui nüüd tegelikult järele mõtlema hakata, siis käisin sõbrantsidega pubis, jõin seal ennast lampi, ning Teet pani mind ka üks kord.

Aga täiesti kindlalt ei saa tema laps see küll olla.
 
marja 18. detsember 2014, kl 16.42
Täna tuli meelde, et 4 korda olin ka Siimuga. Kondoomi ta ei kasutanud, aga tema laps see küll kindlalt olla ei saa. Selles olen kindel, sest lihtsalt tean seda.
 
Mis siin mõelda on? 18. detsember 2014, kl 17.45
Kui isakandidaadid teineteist ei tunne, ütle mõlemile, et on isad!
Las maksavad ja toetavad sind, sest peavad ju parasjagu jumid olema, kui sinusugusega läbi käivad.

Järgmine laps pane ka kehtima nii, et ühel ajal palju mehi üle käib ja edasi sama stsenaarium ...
.
 
mikromõrad :-))))))))) 21. detsember 2014, kl 04.17
marja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Minu eeldatav ovulatsioon
> oli üldse sellel ajal, et kui isegi kondoomis ole
> ks olnud mikromõrad, ei saaks olla mees A lapse is
> a. Kuna ovulatsioonikalender pole alati 100% täpne
> , siis sealt ma jätsin ka selle 1% võimaluse sisse
> , et mees A võib olla lapse isa.
>
Kui vana sa oled? Miks sa siis selliseid kõvaks läinud kantosse kasutad, millesse mõrad sisse võivad tulla?
 
Juku 01. jaanuar 2015, kl 23.52
Mina kepin las teised maksavad.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!