Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Elatisraha
 
Birru 03. detsember 2014, kl 18.20
Tere,
Mul selline küsimus,et kui naine ja mees ilusti rahulikult lahutasid ning tegid kokkuleppe, et kuna naine töötab ja öösiti ja vahetustega töö peal, siis otsest elatist ta mehelt nõudma ei hakka vaid lepib sellega kui mees võtab vajalikel päevadel lapsed enda juurde. Ning nüüd on olukord selline, et mees vaatab pooled päevad kuus lapsi, tegeleb nendega,käib nendega igalpool. Viib arstile ja lasteaeda kui vaja ning omakorda kulutab lastele samuti raha, ostes riideid, süüa jne. Ja vahel on laste ema ka mehe vanemate juurde kokkuleppeliselt lapsed jätnud, seega ema ei tegele lastega isegi mitte pooltest kuu päevadest. Ning ähvardab meest elatise väljanõudmisega kui too ei saa mingitel põhjustel töölt ära et nt haigeid lapsi koju vaatama jääda jne. Siis mismoodi peaks käituma või mida tuleks ette võtta? Või on ka sellistele isadele mõni seadus, kes tahab oma lastega tegeleda neid aidata, kuid mitte vaid rahaga. Või ongi nii et tuleb emalt hakata lapsi ära võtma mida isa teha ei soovi. Mis tuleks teha?
 
kle 03. detsember 2014, kl 18.58
Loe küsimusi-vastuseid sellisest kohast nagu vastused.ee , sealt võid vabalt leida vastused oma küsimustele ja kui ei leia siis saab seal anonüümselt küsida ja profid vastavad. Edu!
 
hmm 03. detsember 2014, kl 19.41
Hooldusõiguse nõudmine, kuid kardan, et meie seadused ei soosi isasid, kui pole piisavat põhjust last emalt ära võtta.
 
Paragraffi mies 03. detsember 2014, kl 19.58
Sul on õigus , teil pole reaalselt mitte midagi teha.
Asi näeb välja nii ,et lapse ema võib saada lapse,küsida kui pakju tahes raha ( miinimum 170), nõuda sinu käest teeneid.Lapse eest hoolitsemist. Kinke lapsele pidupäevade puhul ( muidu oled ju halb isa)
Lapsi ka ära võtta ei saa. Ema on ju hoolitsev ja hoolitseb selle eest ,et lapsel oleks olemas kogu aeg hoidja samal ajal kui ta neile lisa elatist teenib. Kui ta juhuslikult narkomaan ei ole siis olete orjad lapse täisealiseks saamiseni.
Elagu Eesti seadused !
 
mhhh 03. detsember 2014, kl 20.38
jälle mingi teise ringi naine siin mehe eelmist naist ja laste ema mustamas. Kusjuures selliste naiste arvates on eelmised naised alati täielikud nõiad, kes lastest üldse ei hooli ja tegelevad ainult mehelt raha välja pressimisega. Niipea, kui selgub, et lastele tuleb elatist maksta, nii läheb kohe pasaprits tööle.
 
polli 05. detsember 2014, kl 10.38
suva pole, on uus naine või mitte, ikka võib küsida, mida teha. sest et vähemalt näiliselt kehtib seadus mõlemale poolele. mees lähebki tipa-tapa alguses nõu küsima lasteakaitsesse või sotsosakonda. edasi toimetab nii nagu juhendati. aga teine teema - kui küsimuse all on see, et miks laps nii palju isaga ja hoopis see probleemiks, siis no.. uus naine võib minema minna, isa last kuhugi pista eest ei saa kui ema ei ole korralik ja laps hooldust vajab. paar aastat põed (kui sedagi), aga siis on uus elu, uus mees ja omad lapsed.
 
no aga.. 05. detsember 2014, kl 14.34
mees võiks ju siis elatist maksta laste emale ja laste ema võtab lastele hoidja kui ise on tööl või lapsed haiged
 
topeltmoraal 05. detsember 2014, kl 22.12
Teemataja tekstist: Ning ähvardab meest elatise väljanõudmisega kui too ei saa mingitel põhjustel töölt ära et nt haigeid lapsi koju vaatama jääda jne.
-----------
eks isa saab samamoodi haiguslehel olla haige lapsega nagu lapse emagi. miks isa siis ei saa haiget last hooldatud?
------------------------------
Vastuse tekstist: siis no.. uus naine võib minema minna, isa last kuhugi pista eest ei saa kui ema ei ole korralik ja laps hooldust vajab. paar aastat põed (kui sedagi), aga siis on uus elu, uus mees ja omad lapsed.
ja kuidas laste emad nagu peaks siis uue kaaslase leidma? või polegi nagu õigust enam isiklikule elule?
mida emad peavad tegema, kui laste isa ühel hetkel enam korralik pole?
----------------------------
ajab oksele see topeltmoraal, et emad peavad end meeste arvates kohustuslikult surnuks rabelema, kui exmees ja laste isa käib aga uusi eluõisi lõikamas..
 
susja 05. detsember 2014, kl 23.11
ee.. uut naist peab huvitama, kuidas sa mehe leiad? või mida tahtsid öelda? siin ju anti mõista, et kui uue mure on selles, et laps liiga palju isaga, st ka temaga, siis uus on vaba alustamaks nn oma vaba elu. isa ei ole vaba.
 
ei saa aru, milles probleem on 07. detsember 2014, kl 10.44
...Ning nüüd on olukord selline, et mees vaatab pooled päevad kuus lapsi, tegeleb nendega,käib nendega igalpool. Viib arstile ja lasteaeda kui vaja....

No aga isa kohuseks ongi ju panustada lapse kasvatamisse samapalju kui ema. Jah, mõlemad peavadki võrdselt hoolitsema, võrdselt tegelema, võrdselt raha andma. Ta ju mõlema laps.

...Või on ka sellistele isadele mõni seadus, kes tahab oma lastega tegeleda neid aidata, kuid mitte vaid rahaga...

Mis seadust sa selleks vajad? Kui sa annad lastele raha ja ka tegeled praegu nendega, siis ongi ju kõik korras. Sa ju saad oma lastega tegelda - millist seadust veel tarvis on? Või tahad öelda, et ema sind selles takistab?
Mitte ei saa aru, mida sa õieti tahad!
 
liiga palju isaga? 07. detsember 2014, kl 18.11
mida selline lause nagu tähendab? millal on lapse meelest liiga palju koos oldud isaga? ja millal uue juhusliku moori meelest? tundub, et uus moor vingub, kuna keppimismterjal tegeleb oma lastega? irw.
 
liierts 07. detsember 2014, kl 21.16
Jah, uus on moor, keda tatt peab huvitama. Ema sealjuures ei peagi huvitama, emal vàljapressimisega töö tehtud. Ma naeraks laginal kui kiuslik uus moor ka lapse saaks, siis oleks kaks v9rdset lapseema mehel kaelas. Palju ónne mutile Nr 3.
 
eelmisele ja muidu ka 08. detsember 2014, kl 00.26
aga see pidigi ju see meeste eneseotsing ja vabaduseiha ja eneseteostus ja mis iganes olema.
 
kuri 20. jaanuar 2015, kl 15.45
Mis seal nuud siis nii arusaamatut oli? Mees vaatab rohkem laste jargi , kui laste ema. Laste ema ei vota isegi haiguslehte ja tahab , et isa seda teeks.:) :) Isa massab lastega, vaatab nende jargi jne. Rohkem kuust kui laste ema. Nuud aga tuleb ema lagedale, et tahab veel ka elatist. Kui ma oleksin selle mehe uus naine( need kes siin kilkavad , et matrejal tegeleb oma lastega) siis ma kindlasti suudaks teha nii, et mees maksaks sendi pealt oma eelneva materjali kinni ja ema maksu selle eest oma hooldajatele, soogi, laste huvirngide ja eluks muu vajaliku elatisega kinni. Ule minu laiba siis lapsed oleksid meie kodus ja minu elukaaslasega. Lpased ja raha , siin pole midagi valida. Tahad raha saad.
 
teine tera 22. jaanuar 2015, kl 11.39
kui palju kulutab mees lastele? kas vähemalt 195 eur kuus ühele lapsele? Kui jah siis peaks naine ära tõestama laste kulud, et suuremat elatist küsida.

Lapsevanemad peavadki mõlemad panustama lastesse. Kui see ema on tööl öösel või väga sageli, teeb ehk isegi ületunde siis seda selleks et lapsi elatada ja siinkohal ongi isa amet lapsi hoida. Kas lapsed peaksidki siis üksinda kodus olema sel ajal kui ema tööl, ka öösel? Ei tohikski olla!
Emal pole ju võimalust ise lastega olla kui vaja elatist teenida.

Loomulikult on emal õigus nõuda elatist ja emal on ka õigus öisest ööst loobuda. Öine töö aga teadagi on veidi kõrgemalt tasustatud.

Muidugi uuele naisele ei meeldi kui mee söösel lastega on ja tem apeab üksinda olema
 
laps on mõlema oma! 22. jaanuar 2015, kl 14.59
Miks siis isa ei võiks lastega olla sel ajal, kui ema tööl?
Ja loomulikult peavad mõlemad ka last ülal pidama. Kuigi isa hooliteb laste eest ema tööloleku ajal, ei vabasta see teda lapsele elatise maksmisest.
See, kas selline olukord uuele naisele meeldib, ei huvita kedagi. Kui võtsid endale lastega mehe, siis lepi sellega, et mees on isa ja tegelebki oma lastega. Kui ei meeldi - kõnni minema!
 
just 22. jaanuar 2015, kl 15.08
kui isa maksaks elatist siis poleks ju emal vaja nii palju rabada ja saaks ise olla haigete laste juures. Kui ema võtaks haige lapsega hoolduslehe siis ju jääks raha millest praegu elatakse ka palju väiksemaks
 
ja üleüldse! 23. jaanuar 2015, kl 12.03
Lapse isa ja ema on need, kes otsustavad, kes kui palju lapsega tegeleb ja kes kui palju maksab.
Ma ei saa aru, mida kõrvalistel inimestel asja selles sorida! Kas puudub oma elu, et võõrastes eludes urgitsetakse?
Isa ja ema ei pea kellelegi kolmandale aru andma, miks ta nii palju oma lapsega tegeleb. Kui just seadusesilm ei tunne huvi...
 
aga ise võttis ju lastega mehe 23. jaanuar 2015, kl 22.38
no see kuri moor ju ise võttis lastega mehe, nüüd siis iriniseb.. põlnd muid valikuid vä? isegi soomes mitte?
 
üx on kindel 24. jaanuar 2015, kl 17.32
mina ei taha kunagi omale meest, kes oma lastega närutab. iialgi.
 
kuri 24. jaanuar 2015, kl 23.45
;) Minul on koik hasti. Ma raakisin kuidas on voimalik raha juurde kusida tuhja kohapealt. Oskused kullakesed, pange aga pead toole.:)
Sina ara taha endale meest kel on lapsed. Palju neid mehi on kel lapsi pole voi siis naisi.:) Enamus pered ei pusi ju koos. Pohjust otsige endist. Kes ei viitsi mehel suua teha , kes tahab , et mees lastega jandiks ja ise saaks magada. Jne, jne.
 
to kuri 25. jaanuar 2015, kl 01.47
ära kadetse, mis või kus on see tühi koht?
tahaks kohe tõsiselt teada?
 
supermarketi müüja 25. jaanuar 2015, kl 01.56
sa kuri oled muidu soomes mingi müüjamutt- kassapidaja vä?
 
kuri 25. jaanuar 2015, kl 18.18
Ma ei kadetse. See , et asjadest raagin ei tahenda, et kade olen. Ma vahemalt julgen oelda. Ei nae pohjust solvata ega solvunud olla. Ule uhe kirjutajatest solvub, votab asju isklikult nagu enda pihta kaivalt. Ma raagin lihtsalt mida naen.Pole ju Eestis peresi. Ule uhe on pered lohki. Miks?
Va va.Mis on sellega pistmist kes mina olen ja kellena ootan vaaa:) :)
 
to kuri 25. jaanuar 2015, kl 19.05
aga sul ju ei anna hiung rahu, alati kui mingi elatise teema tuleb oled kohe varmalt krigisemas siin ja ju su hing ei anna asu et sul mees pidi lastele elatist maksma

ja tõesti onnii, e tka lapse riided vajavad pesemist niiet pesuvahendi raha näe läheb ka elatise alla, isegi koristamist vajab lapse tuba niiet mopi ja ämbri ostuks saab ka elatist nõuda
ole pealegi kade
 
oleks minister, siis ei kobiseks 25. jaanuar 2015, kl 19.40
no kui kuri oleks minister, siis kuri ehk ei kobiseks ja oleks veel saanud süütu mehe, aga nüüd ole soomes supermarketi kassapidaja... elu ju täiesti ebaõiglane, on ju?
 
kuri 26. jaanuar 2015, kl 11.51
Minu elul pole hada midagi.;) Vaadake kuidas te ussitate ise.Ma sekkun just seeparast, et mopi ja ambri peaks ikka joudma normaalne naine ise osta, mitte mehelt selleks raha kusima.
Vahemalt ma ise kull jouan. Seega on ju koik ikkagi nae lihtne. Ebaoiglane on see, kuidas mehi lihtsalt maha tommatakse ja siis tahetakse, et nad koige koige oleksid.
 
to kuri 26. jaanuar 2015, kl 12.07
mopi ja ämbri, puhasusvahendid, nõudepesuvahendid, pesuvahendid, pesupulbrid, dushigeelid, sampoonid, seebid, hambaharjad, voodipesu, padi, tekk, lapse voodi, lapse kirjutuslaud, kapp, lapse toa remont jne- jne.. vot neid kõiki kulub lapsele ja kuna laps on ikka 2 inimese projekt et siis miks peab naine üksinda need kulud katma?
kas selleks et sinusugune uus naine saaks siis elada mehega vabalt oma elu? et mehel poleks vaja vanade laste jaoks pingutada vaid peaks panustama uude suhtesse ja selle suhtega kaasa tulnud lastesse
 
mõtlen kohe 26. jaanuar 2015, kl 12.49
et huvitav mille jaoks siis kurja arvates elatist üldse küsida tohib või teisisõu, milleks elatist tohib kasutada?


Mis puutub moppi ja ämbrisse siis iseenda pärast kasutaksin seda vaid korra nädalas. Lapse tõttu aga käin iga päev põrandad üle.
ülla ülla, kummal juhul kulub mopp kiiremin?
 
mõtle,mõtle! 26. jaanuar 2015, kl 13.06
Mõtle kohe seda ka, et see, mis kulub lapse peale, tuleb pooleks jagada.Ja pool sellest tuleb sinul panustada. Nii et ei olemidagi, et enda pärast kord nädalas ja ülejäänu eest makaku lapse isa.
Millegipärast eeldavad tibid, et lapse isa peaks kogu lapse ülalpidamise kinni maksma.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!