Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Üksikvanema toetus 2015 aastal
 
Roberta 03. jaanuar 2015, kl 18.04
Palju õnne kallis üksikvanem! Lastetoetus tõusis, kuid see õnnetu üksikvanematoetus jääb oma kurva 19,18 juurde! Oi kuidas meie riik toetab lapsi! Vaesus pidi olema üksikvanemaga pere näoga..jumala eest ei ole ju vaja seda toetust tõsta, äkki saavad veel rikkaks.
 
SM 03. jaanuar 2015, kl 18.21
Kas Teile koolis öeldi, et oma elu tuleb üles ehitada ainult toetuste saamiseks? On Teil esimene kuulmine täna, et tuleb ka tööl käia? Millises linnas elab selline vanem, keda riik peab üleval pidama?
 
sama meelt 03. jaanuar 2015, kl 18.55
Nii see rahvas eestist põgeneb! Mujale, kus valutsus muretseb ka inimese pärast.
 
elis 03. jaanuar 2015, kl 19.02
Natuke on ju tore, et saab seda lastetoetust, aga ise eelistaksin rohkem sellist süsteemi, kus töötav lapsevanem saab maksusoodustust. Milleks maksta suur summa sotsmaksu, et see siis mööda ametnikke ja süsteemi rännates jõuab minu juurde tagasi oluliselt väiksema summana? Parem lihtsalt jätta lapsevanematele kohe rohkem raha kätte ja igasuguseid toetusi maksta siis, kui lapsevanem jääb töötuks. Sellised väiksed lastetoetused lähevad riigile väga palju maksma, milleks raha raisata, kui võib töötavatele lapsevanematele läbi maksusoodustuse kohe rohkem kätte jätta.

Kunagi ammu töötasin mõnda aega Hispaanias, sain palka u 1300 eurot ja kuna mul on (Eestis sündinud) laps, siis läks palgast maha 2% maksudeks, poleks last, oleks maha läinud 7%. Muidugi Hispaania majandus pole kõige parem praegusel ajal, siis mingit mõtlemisainet võiks see ju anda, et on küll riigid püsti palju väiksemate maksudega. Eesti on oma kõrgete maksudega Euroopas esirinnas. Arusaadav, et väike riik ongi kallis, aga seetõttu olekski vaja raha igast otsast optimaalselt kokku hoida, ka läbi selle, et vanematele ei maksta kuluka süsteemirägastikuga toetust, vaid jäetaksegi kohe palga kaudu rohkem raha kätte. Siis võib-olla oleks ka mõningatel eluheidiukutel rohkem motivatsiooni tööd teha ja mitte kurk kuivamas lastetoetust oodata.
 
propeller 03. jaanuar 2015, kl 19.48
SM Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas Teile koolis öeldi, et oma elu tuleb üles ehit
> ada ainult toetuste saamiseks? On Teil esimene kuu
> lmine täna, et tuleb ka tööl käia? Millises linnas
> elab selline vanem, keda riik peab üleval pidama?


Sinul lapsi ei ole? Või ei tea, et väikese lapse kõrvalt ei ole võimalik tööl olla, lasteaedade kohtadega on nagu on, kooli minnes kulud suured jne. jne. ... 19 € on irvitamine!
 
erk 03. jaanuar 2015, kl 20.37
Riik ikkagi toetab 19 euroga. Üks ametnik põhjendas seda sellega, et lapse sünnitunnistusel on küll isa koht tühi, aga palju neid üksikemasid ikka on. elavad ikkagi kellegagi koos. Ilma isata lapse sünnitamine on lapse ema- naise enda teadlik valik. Riik ei saa isa eest olla.
 
SM 03. jaanuar 2015, kl 20.42
Ega Teie last üksinda ei teinud? Minul on omad lapsed suureks kasvatatud ja pole ühtegi senti elatusraha saanud. Mõni ongi selline, et ainult anna ja aita? Lapsed teed endale, mitte riigile ega naabrile? Tuleb õppida ka vähesega elama. Taga endale enne kindlus ja siis Te lapsi? Vanasti ei olnud midagi saada aga nüüd on kõik vahendid saada!
Võta endale tugiisik kõrvale, see pole mingi häbiasi!
 
hm 03. jaanuar 2015, kl 21.00
igal lapsel on isa ja alates 01.01.2015 on elatise min. määr 195 eurot.
 
Roberta 03. jaanuar 2015, kl 21.03
KUi su lapsed on juba suured, siis oled sa neid kasvatanud teises majanduslikus olukorras kui praegu, kas siis kui sina oma lapsi kasvatasid maksid sa elektri eest nii palju kui praegu, või maksid sa üüri nii palju? olid huviringid või kooliekskursioonid nii kallid?või laste riided? Kas mina olen selles süüdi, et mu lapse isa suri enne tema sündi ja me ei olnud abielus? Üle viskab see poliitreklaam kuidas meil lastest hoolitakse, aga tegelikus muud räägib.Äkki polegi vaja seda summat, vaid kindlustunnet, et kui häda käes, saad sa loota oma riigi ja selle toetuse peale, millega saad vähemalt söögi lapsele.
 
SM 03. jaanuar 2015, kl 21.34
Ega teised ei tea sinu asju. Kui lapse isa on surnud siis riik maksab sinule hüvitist? Teised saavad ja sina ei saa? Naaber oli rase, ootas kaksikuid - kui mees surma sai? Kasvatab üksinda lapsi ja saab hakkama. Võib tuua veel teistele eeskujuks!
Riiki küll hetkel süüdistada ei saa ning hetkel on ka piisav lapsetoetus 1.01.2015!
 
ikka riik süüdi! 04. jaanuar 2015, kl 02.04
Ei, Roberta, selles sa küll süüdi ei ole, et su lapse isa suri. Aga see, et sa sünnitasid lapse abielus olemata, oli ju sinu enda teadlik valik. Lesena oleks su lapsele kindlustatud toitjakaotuspension.
Ja lapsi tehes ei maksa ikka riigile loota. Riik maksab toetusi. Aitöh, et maksab. Varem ei makstud mitte midagi. Ja need ongi TOETUSED - ei saa ju eeldada, et riik peaks kogu lapse kasvatamise kinni maksma. Ega toetuse eest ei peagi saama kogu lapse toiduraha, koolitarbeid, riideid ja muud. Vanemad peavad ikka panustama suurema osa - see ju nende laps. Riik lihtsalt aitab natuke. Ja tõesti - lapsel on kaks vanemat, kes teda toidavad-katavad. Riik ei saa isa eest olla. Ning isa valib lapsele ikka ema - ka siin pole kedagi süüdistada, kui isa ei ole lapsest huvitatud. Riik ei pea võtma vastutust ema mõtlematute otsuste tagajärgede eest.
 
hm 04. jaanuar 2015, kl 15.41
isadust saab tuvastada ka peale mehe surma.
 
Sm-le 04. jaanuar 2015, kl 18.09
need kaksikud, kel isa surma sai enne nende sündi, kuid sündisid abielust, saavad kindlasti toitjakaotuspensioni.
muidu saab ju isaduse tuvastada, ja lastele saab ikkagi toitjakaotuspensioni välja nõutada.
 
appi 04. jaanuar 2015, kl 21.15
kulla inimesed, üksikvanematoetust ei ole olemas eesti riigis! senine 19 eurot oli lapsetoetus, mida said kõik lapsed, olenemata sellest, kas neil oli üks või kaks vanemat. edaspidi saavad kõik lapsed suuremat toetust. miks te mõtlete välja selliseid asju, mis on ikka totaalne jama?
 
huvitav teada 04. jaanuar 2015, kl 22.57
Kuhu see üksikvanema toetus siis nii päevapealt kadus? Veel detsembris oli täiesti olemas....... Ametlikult on selle nimi vist küll "üksikvanema lapse toetus".
 
just, üksikvanema lapse toetus 05. jaanuar 2015, kl 21.29
Üksikvanema lapse toetus on igakuine toetus, mida makstakse juhul, kui:
- lapse sünniaktis või rahvastikuregistrisse kantud andmetes puudub kanne isa kohta või see on tehtud ema ütluse alusel;
- vanem on tunnistatud tagaotsitavaks.
Toetuse suurus on kahekordne lapsetoetuse määr (19,18 eurot).
 
merinee5 08. jaanuar 2015, kl 20.41
Natuke ehk lohutab.
Üksikvanema lapse toetuse, ajateenija või asendusteenistuja lapse toetuse ja eestkostel või perekonnas hooldamisel oleva lapse toetuse suuruse arvutamise aluseks jääb esialgu lapsetoetuse määr. Sotsiaalministeerium on valmistanud ette ning saatnud kooskõlastusele perehüvitiste seaduse eelnõu (jõustumine kavas 1.01. 2016), millega on kavas viia kõik peretoetused numbriliseks. Seega kehtestatakse tulevikus on kõik peretoetused konkreetse suurusena.
 
üksikemana 12. jaanuar 2015, kl 16.32
riik on rahvas... st riik saab eksisteerida vaid siis, kui tal on rahvas... kui ei ole rahvast ei ole ka riiki....kes aga hoolitseb rahva järelkasvu eest???, paraku on loodus paika pannud, et üksnes naised on sünnitajaks ja seega arvestades meie perekondlike suhete lagunemiste arvu saab järeldada, et lapse ülalpidajaks on ikkagi naised...seega on see küll vale koht, kust riik raha kokku hoiab.
kui naisel ei ole turvaline last selles riigis kasvatada või peab palgast elama teise palgapäevani selleks et laps saaks riidesse, pere söönuks, huviringidesse jne (mis paraku on meie tänapäeva eestis täiesti nii, näiteks: mis on kassapidaja palk???), siis mina leian küll, et riik peab leidma lahenduse mitte vaid üksikemade vaid pigem naiste toetamiseks, kes kasvatavad lapsi, vahet ei ole kas sa oled abielus või mitte. Riik peab toetama naist, kes hoolitseb järgmiste sugupõlvede eest. Keegi ei keela kellegile tööle minna ja raha teenida, kuid tõdemus on see, et see kes läheb tööle ei saa pühenduda lapse kasvatamisele ja laps kasvab internetis arvuti taga istudes... kas sellist rahvast on meile/riigile vaja??? miks ei võiks ka last kasvatab vanem saada võimalust minna lapsega suusamäele (mäepilt ca:55.-eur, + mäevarustus lisaks). KUI paljud lapsevanemad kes last kasvatavad saavad seda endale lubada??? kui palk 650.-, edasi tagasi sõidud, majutus, söömine, lisaks selle on vaja maksta ka kodu, elektri jms kommunaalmaksete eest jne jne. kas naine tahab siia riiki sünnitada last, kui tal ei ole võimalik talle pakkuda täisväärtuslikku elu. EI ja veel kord EI. Kui ma oleks teadnud, et ma olen vaid sünnitusmasin ei oleks ma last siia ilma sünnitanud! Nüüd üksikemana mõistan ma ka teisi üksikemasid, kes peavad hakkama saama, last kasvatama ja ma olen igati selle poolt, et last kasvatavat vanemat peab riik toetama. Paraku on tõsiasi ka see, et meie riigis saab naine vähem palka kui mees. Suhted lagunevad pärast lapse sündi, kuna puudub vastutus ja oskus teineteisega probleemile lahendust otsida-lihtsam on ju minema kõndida, uus elukaaslane leida, uued lapsed teha....aga see ring ei lõpe, varsti on sellel mehel kaks, kolm jne naist kellega lapsed ja vaesed sünnitusmasinad NB! just sünnitusmasinad peavad lapse kasvatamisega üksi hakkama saama, sest mehed lahku minnes leiavad ka kohtupraktikas, et nemad pole seda last kunagi tahtnud ja naised on nad neile pähe määrinud...seega toetan ma igati naiste õigusi, kes peavad üksi hakkama saama ja eriti neid kelle isad elatist ei maksa. selleks võiks luua kogukonna kes naisi kaitseks ning teha artikli, kuidas on last kasvatava vanema tegelik õiguslik olukord ja tegelik olukord praeguses riigis ning kuidas lapsed selle kõige all tegelikult kannatavad, kuna vanematel ei ole aega nendega tegeleda, kuna peavad ära elamiseks iga minut tööd tegema sest tõsiasi on see, et üksikvanemad on sunnitud jätma lapsed kellegi hooleks ka ööseks, kuna töögraafik näeb seda ette.
 
neeh 12. jaanuar 2015, kl 20.23
Aga ega lapsed ei peakski kasvama üksikemadega - ikka peres. Ja vastutusvõimeliste vanematega peres, kes ei vaheta kaaslasi sagedamini kui aluspesu. Sealt ka need sünnitusmasinad -see sünnitusmasinaks olemine on vastutustundetu käitumise tulemus. Nii et haliseda pole siin midagi.
 
teele 15. jaanuar 2015, kl 19.53
"Kas mina olen selles süüdi, et mu lapse isa suri enne tema sündi ja me ei olnud abielus?"

kelle süü see on et sa abielus polnud? enda ikka, kelle siis?
 
n27 18. jaanuar 2015, kl 19.44
Minu lapse isa oli missioonil,kui laps sündis ja saabus Eesti 1 kuu peale lapse sündi. Selleks ajaks pidi lapsele nime ära panema ja 2010 aastal võetud seaduse järgi ei saanud isa nime kirja enam panna oma ütluste järgi,kui pole abielus.. Hiljem jälle muudeti see ümber. Nii siis jäigi mu laps nn ilma isa nimeta sünnitunnistusel. Küll aga ei olnud isal aega ka hiljem,et laps enda nimele kirjutada ja seda praeguseni,kus laps üle 4 aastane.Ma ei viitsi ka inimesel järgi joosta sellega. Ilmselgelt ma võtaks kätte ja läheks kohtusse selle tõttu,kui ka selleks on vaja mingit finantsi ja see jama kestab liigagi kaua.. Ilmselgelt miljoneid ma seal ei võida.. ja isa nagunii oma lapsega rohkem aega veetma ei hakka,kuna just alles sündis tal uue naisega laps.
Kuna aga on mul oma lapsele kvaliteetsema elu pakkumise nimel soov kolida paariks aastaks Inglismaale,siis on mul üksikvanemana kergem seda teha,kui et lapse isa mulle siis kaikaid kodaratesse hakkaks loopima. Kui selle 4 aasta jooksul pole tal lapse vastu huvi olnud, siis ei tea,mis peale kohtu janti sama hakkab.. Pärast hakkab lihtsalt jonni pärast keelama välismaale minekut ja mida iganes veel ( a la otsustab lõpuks omast arusti isaks hakata)
Kui aga lapse isalt ilmselgelt rahasid nagunii ei saa,siis on suht nõme neid kerjama ka hakata juba. Saan pigem ise hakkama. On küll raske,aga tuleb ju hakkama saada nagunii..
Samuti selle üksikvanematoetuse suhtes, olin ise samuti pettunud,et see nii väikseks osutus,kuna millegi pärast oli nagu meeles,et üksikvanema toetus on summalt võrdne peretoetusega,nagu oli see seda varem. Nüüd aga selgus,et see siiski jäi ikka samaks.
Ei arva,et peaks nüüd toetustest elama,kuid võiks ka teised mõista,et üksi last kasvataval vanemal (eriti emal )on üsna keeruline leida endale tööd,kus ta saaks nii palju palka,et maksta ära korteri üürid,kommunaalid,hoolitseda kogu toidu ja lapsele vajalike asjade eest. Kahe tööl käiva inimesega perel on tunduvalt lihtsam saada vajalik raha iga kuu kokku..
Toon näite.
Üksikemal on palk 450€kätte. lisaks tuleb siis 45€ peretoetus,19,18€ üksikvanematoetus. Kokku 514,18€

Korteri üür on 270€ (isegi hästi saadud ) pluss kommunaalid talvisel ajal koos puukütte ja elektriga umbes 120€ .
Lasteaiatasu oli nüüd vist 45€ , lisaks lasteaia söök umbes 20x 1,80€= 36€ .
Kasvaval lapsel on ka vaja aegajalt uusi riideid. Küll aga ei ole ka laste riided just kõige odavamad.
Kasvaval lapsel on vaja ka lisaks lasteaiapäevadele korralikult süüa ning ka õhtul lasteaiast tulles on loogiline,et laps tahab süüa. Isegi kui teha, nagu normaalne oleks,iga õhtu ise kodus algusest lõpuni söök valmis,kulub söögile üsnagi korralikult.
Ja loomulikult on ju ka emal aegajalt vaja uusi riideid,mis võivad isegi kaltsukast pärineda,kui on ainult korralikud.

ühesõnaga

514,18€ - 270€ - 120€ - 45€ - 36€ = 43,18€

43,18€ on siis summa,mis jääb iga kuu lapse ja ema riiete ja söögi peale ning loomulikult ootamatute väljaminekute peale.
 
Elo 02. veebruar 2015, kl 14.09
Selleks et saada toitjakaotuspensioni ei pea olema lapse isaga abielus. Piisab ühisest DNA'st!!!
 
ikka ise! 02. veebruar 2015, kl 15.45
Ja mis takistas sind, n27, enne abiellumast ja alles siis lapse peale mõtlema hakkamast? Kui isal polnud aega abielluda, siis ehk oleksid pidanud ise aru saama, et selle mehega ei maksa lapsi teha. Aga kui ülepeakaela laps tehakse, siis ei maksa imestada, et elu kehv.
Seega - pole mõtet süüdistada ei seadusi ega riiki! Omaenda mõtlematus ja vastutustundetus on sinu olukorra põhjustanud. Ja oma tegude eest tulebki vastutada. Sinul endal, mitte riigil!
 
Maria 07. veebruar 2015, kl 00.49
Kuule ikka ise...
sa oled raudselt vanem inimene....selle abielu teema suhtes..
Laadno,see selleks.Ma siin lugsein kõik kommentaarid läbi .Śeadus seaduseks,aga..
Endal juhtus selline asi : Töötasin väga heal töökohal,Maksin makse 400 pluss eurot.Juhtus nii ei jäin tervise pärast töökohast ilma.No läksin siis ka küsima mingitki abi.Ka üksikema.Mulle põhimõtteliselt näidati ust...See tegi ikka väga haiget.Sain muidugi kuidagimoodi hakkama.Aga eesti riigi vastu kadus usaldus lihtsalt täiesti ära.Anda raha kuskile teistele riikidele,selleasemel et omi aidata on ikka häbiväärne.Siia mill,sinna kaks,kaugemalegi veel 10.Meil pappi küll...Aga eestil on täitsa ükskõik kuidas sa elad,kõigetähtsam on teistele riikidele näidata et oleme ikka kõvad TEGIJAD küll
.Toita vargaid ja värdjaid vangis on ka täitsa okei ju....ja eks kellegile ole seal riigikogus mõnda uut mersut bömmi või A8-t vaja...siis vel raisad nutavad et miks noored tittesi teha ei taha...EI AITÄHH...
 
ikka ise! 07. veebruar 2015, kl 01.14
Maria
07. veebruar 2015, kl 00.49
Kuule ikka ise...
sa oled raudselt vanem inimene....selle abielu teema suhtes..

Nojah - teemasalgataja oli selles suhtes siis igati kaasaegne. Abielu oluliseks ei pidanud. Ja kuhu ta oma kaasaegse suhtumisega jõudis?
Ehk oleks mõistlikum siis see "raudselt vanema inimese"suhtumine üle võtta? Jäävad vallaslapsed sündimata ja vallasemadel pole tarvis toetusi nurumas käia ega kedagi süüdistada omaenda rumaluse pärast! Juhuslikega lapsi tehes ei küsita küll riigilt, kas ikka tasub.Aga pärast on muidugi riik süüdi!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!