Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
laste elatisraha.
 
Laura 26. veebruar 2015, kl 11.43
Kui palju on siin vanemaid kes leiavad et ühe lapse kohta 195 eurot on suur summa? mida maksta lapsele.
mul on kaks poega ühe mehega ja nüüd leiab et see 390 liiga suur summa! kuna nüüd sai ise kolmanda poja ei soovi ta enam minu lapsi toetada.
kuigi enda sissetulek tal suur.
 
.... 26. veebruar 2015, kl 11.46
no mis ei soovi, pöördu kohtusse ja maksab niikui naksti
 
mina 26. veebruar 2015, kl 11.59
See raha on tegelikult normaalne, lapsed saavad kinos ja trennides käia, normaalselt toituda, ehk reisidagi. Liiga suur ta kohe kindlasti ei ole.
Aga jah, eks maksmise otsustab ikkagi kohus...mitte mees ega sina.
 
Laura 26. veebruar 2015, kl 12.07
Ma andsingi eelmise aasta lõpus.
aga nüüd oli kohust ja pean hakkama tõendama et see 390 e. kulub mul lastele, kuna laste isa väitis et poisid ei saa sealt midagi kõik läheb ema tarbeks!
kas on võimalus et määratakse sel juhul vähem kui ei suuda tõendada?
 
Jana 26. veebruar 2015, kl 13.05
Kas ikka maksab nagu naksti? Maksab niipalju kui kohus otsustab. Loomulikult tuleb naisel ära tõendada, et tema osa laste koolitamisel,toitmisel, katmisel on samuti 390 Euri. See teeb kahe lapse peale kokku 580 Euri! No ma ei tea...enamus peresid peab ikka vähesemaga hakkama saama. Miks peaks ainult mees täie rauaga maksma, seda enam, et tal nüüd 3 last, keda tuleb toita ja katta. Kui mehe palk mitutuhat euri ja ausalt deklareeritakse, siis muidugi pole 390 euri palju 2-le lapsele...aga eks kohus otsustab ja sõltub mehe sissetulekust. Ise lepin 130 Euriga lapse kohta. Kõigil on raske. Ka mehel võib olla... Parimat!
 
nöutu 26. veebruar 2015, kl 13.37
Minu lapsele on juba aastaid tagasi nöutud isalt välja alimendid,kuid siiani pole midagi saanud.Kas peaksin ise hakkama kohtutäiturit otsima,kuna vabatahtlikult ei tule midagi.
 
Autorile: 26. veebruar 2015, kl 14.31
Oled ikka küll üks ... Kõigepealt jätad mehe maha, lapsed isast ilma, ja siis hakkad mehelt välja pressima!? Ei ole ilus tegu, ei ole!
 
et? 26. veebruar 2015, kl 14.49
Jana Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas ikka maksab nagu naksti? Maksab niipalju kui k
> ohus otsustab. Loomulikult tuleb naisel ära tõenda
> da, et tema osa laste koolitamisel,toitmisel, katm
> isel on samuti 390 Euri. See teeb kahe lapse peale
> kokku 580 Euri! No ma ei tea...enamus peresid pea
> b ikka vähesemaga hakkama saama. Miks peaks ainult
> mees täie rauaga maksma, seda enam, et tal nüüd 3
> last, keda tuleb toita ja katta. Kui mehe palk mi
> tutuhat euri ja ausalt deklareeritakse, siis muidu
> gi pole 390 euri palju 2-le lapsele...aga eks kohu
> s otsustab ja sõltub mehe sissetulekust. Ise lepin
> 130 Euriga lapse kohta. Kõigil on raske. Ka mehel
> võib olla... Parimat!


Jana, sa kirjutad : "Loomulikult tuleb naisel ära tõendada, et tema osa laste koolitamisel,toitmisel, katmisel on samuti 390 Euri. See teeb kahe lapse peale kokku 580 Euri!" Mismoodi 580? Isa 390 ja ema 390 on kokku 580? Mina saan 780 :D
 
ma ka ei saa aru... 28. veebruar 2015, kl 00.37
Tundub, et naised arvavad, et ainult mees peaks last ülal pidama. Tema justnagu ei peakski sellesse panustama. Kui isalt nõuad 390, siis peaksid ise samuti lastele kulutama 390.
390 isalt ja 390 emalt - no peaks ikka jätkuma küll! Paljudel peredel laste peale sellist raha kulutada polegi!
 
elatise saaja 28. veebruar 2015, kl 07.32
teema algatajale

üks asi on lapse kulud, teine teema vajadused.

lapse kulud on just nii suured kui selleks on võimalused jah mul oli ka kunagi vaja esitada aruanne lapse kulude ja enda sissetulekute kohta, et mille arvel last ülal pean.

Kuludesse ei olnudki midagi panna, sest olin sel ajal töötu ja sain toimetulekutoetust.
Samas olid lapsed söönud, toit laual, kasvatasin ise kogu vajamineva aias ise ja käisin kanamunade, liha ja piima eest abiks tuttaval talunikul. Või ja kohupiima, hapukoore tegin juba ise.Isegi leiva, saia küpsetasin ise. Lapse riided olid mu vennalapse kasutatud riided ja jalanõud.

Mees muidugi säras rõõmust kui niivõrd pisikest kuluaruannet nägi ja arvaski, et oh, elatis tulebki tal nood ainult 50 eurot lapsele.

Kuid mul oli kaasas ka lapse vajaduste nimekiri.
laps vajas hädasti uut voodit, vajas jalgratast. suuski, uiske, tahtis rulluiske, mobiiltelefoni, uusi talverideid, jalanõusid, ka vajas lapse toas tapeet vahetamist, põrand ja aknad värvimist. Tõin välja ka lapse vajaduseks arvestatud kuu toiduratsiooni ja selle maksumse.

Kohtus läks päris põnevaks kui kohtunik küsis, et kas mees ka omalt poolt lapsele midagi on ostnud või näiteks aianud millegagi, tegelnud lapsega?

Igathes minu poolt algselt küsitud miinimumist sai veidi suurem summa hoopiski ja lisaks sain elaise ka asta tagasiulatuvalt
 
kuri 28. veebruar 2015, kl 12.29
Lopetage ara juba. Ajab karjuma. Kaisin talus abis. Tulge moistusele. Meie laste ema istus kodus ja nuttis. Ei kainud , ei teinud midagi vaid sunnitas kolmanda lapse. Oleks julgenud oelda, et mine vaata kellegi juurde toole. Appi. Kull on meil ikka kummaline maa. Mees maksis koik kinni , ka nutva naise kodus.
Eelmine . Tore, et said aasta tagasi. Tore , et on maakoht kus tood teha. Shokk see 195 euri. Lastele endale ei jaagi midagi.Muud polegi lapsed ja lapsed.
 
soomes ka siis mage elu ju 28. veebruar 2015, kl 17.13
soomes ka siis elu õige magedaks läinud vä, kuri?
 
huvitav 01. märts 2015, kl 09.26
Palju see mees sul siis teenib ka? Arvestades, et keskmised netopalgad sinna 700-800 kanti jäävad, siis sealt 390 maha võttes jääb su mehele mingi miinimumpalga lähedane summa elamiseks.
 
veel huvitavam 01. märts 2015, kl 09.57
elatise osas kokkuleppele ei saanud, mees leidis, et kuna ma olen ju ise oma palgaga põhimõtteliselt seni kogu pere majandanud siis tema ei peaks midagi maksma.
andsin ohtusse et küsida miiimumi. Lapsega tegelemine oli mehel nagunii vähene ka. Lahku minnes enam vaatamas ka ei käinud ja kui viisin last tema vanemate juurde siis ta ka kohale ei ilmunud.Tema vanemad loomulikult soovisid last näha ja lapsega tegeleda ka, niiet käisime üle nädalavahetuse külas.

Kohtusse esitas mees vastuväite kus kirjas tema enda vajadused ja kulud jaet miks peaks tema hakkama viletsamalt elam akui varem, ning et lapse elatustase ju ei lange, sest saab kõik sama mis varem. Mehel aga tulid juurde lisakulud, et vaj aelamine üürida
 
kõige huvitavam 01. märts 2015, kl 14.04
Mehe vanemad siis oma mökust poja asemel ei toeta rahaliselt? Et tore, kui üle nädala põnne näha tood, aga no mis meil muidu lastelaste elust-olust...?
 
veel huvitavam 02. märts 2015, kl 10.24
eelmisel

ei ole selle peale tulnudki, et mehe vanemad toatama peaksid. Vanavanemate juures käib laps ikka vaid külas. Võtame midagi nagu nt kas koogi või lilleõiekese kaasa ja lihtsalt oleme paar tundi külas.
 
siiski 02. märts 2015, kl 14.13
Kohus ei saa ju tagasiulatuvalt sinult midagi nõuda, mitte keegi ei ole kohustatud kviitungeid koguma. Kui ta seda nüüd sinult nõudis, siis ta peab ka mingi tähtaja nimetama, kuidas ta soovib neid pabereid näha.
 
mitte nii huvitav 02. märts 2015, kl 21.34
Ei peagi silmas, et vanavanematelt käsi ees midagi nõuda, aga mõtlen, et kui sa vanavanemana näiteks tead, et su poeg selline loru on et oma lapsi sendigagi ei toeta, siis oleks kuidagi loogiline ise vähemalt lapselapsi toetada. Peaks ju selge olema, kui raske üksinda majandada on.
 
Kuri 04. märts 2015, kl 01.24
Vanavanemad toetama voi. Loru poja lapsi. Ah haa. No toesti hea motlemine. Vahest tuleb tunne,et lapsi iial mitte saada.
 
to kuri 04. märts 2015, kl 10.45
jah just vanavanemad toetama kui pojalt ei ole olnud võimalik elatist saada sis maksavadki vanavanemad elatist. Selle kohta olemas nii seadus kui ka riigikohtu lahend, ajalehe esikaanelgi oli lugu
 
muidugi 04. märts 2015, kl 12.24
kui minu poeg oleks selline lorban, siis tema lastega suhtleksin ikkagi kui vähegi võimalik ning toetaksin neid igati. loom hoiab ka oma poegi, aga mõnda inimest tuleb kohtuga sundida. kas saab veel midagi haigemat olla.
 
eks ta ole 04. märts 2015, kl 14.29
Süüdi on lorust isa, kes oma lastest midagi kuulda ei taha! Peksa talle!
Süüdi on vanavanemad, kes poja loruks kasvatasid! Häbi neile ja maksma loru eest!

Aga tibi, kes loruga rahumeeli voodisse ronis ja vastutustundetult lapse enne sai, kui oli aega uurida, ega junsu omati loru pole ja kas ikka tasub... No ei! Tema on pühak ja tema aina nõuab!
 
eelmisele pühakule 04. märts 2015, kl 15.51
kesse pühak on, tarkur. rumal tibi vähemalt võtab hoolitseb oma laste eest nagu jaksab. ja töll peab samuti hoolitsema. lapsel on kaks vanemat, olgugi et lollid.
 
pühak 05. märts 2015, kl 14.41
Aga tark naine ei tee ometi lapsi tölliga!!! Ta ikka tutvub enne selle tölliga ja otsustab siis, et kas tasub.
Kuidas sihukese tölliga üldse voodisse satutakse - kas süda pahaks ei lähe? Või on ikka seksiisu nii suur, et ei mõelda mitte millelegi?
Ja paistab, et need rumalad tibid ei saa ka laste eest hoolitsemisega hakkama - aina ajavad tölli taga, et tollelt abi saada.
 
kahjuks 05. märts 2015, kl 19.58
Inimesed kahjuks vahest ka muutuvad. Ka väga tore mees võib mingi keskeakriisi või kurat teab mille kiuste ogaraks tölliks digimuutuda.
 
kas enam ei oska millegagi õigustada? 06. märts 2015, kl 09.23
No milline tibi see keskeakriisis oleva tölliga lapse saab?

Ei muutu need töllid midagi. Olid ogarad töllid ja nendeks nad jäävad. Lihtsalt tibil on nii suur kihu peal, et pole aega muud vaadatagi, kui et - saaks aga voodisse! Kui natukenegi silmad vööst kõrgemale tõstaks, siis saaks kohe aru, et - jumal hoidku! kellega ma siin õiendan! see ju puhta puudulik! Iga kõrvaltvaataja saab aru, aga tibi mitte.
 
elis 06. märts 2015, kl 13.18
Kui laps elab ema juures, siis muidugi peab isa rohkem rahaga panustama. Kui laps elaks võrdselt nii isa kui ema juures, siis alles saab rääkida võrdsest rahalisest panustamisest nagu mõned siin eespool on maininud. Nii et kui laps elab ema juures, siis on 195 eurot isa poolt täiesti normaalne summa.

Noja kui mees on töll, siis see ei päästa teda elatise maksmisest, nii et mis vahet siin on, kas ta on töll või mitte. Eriti veider on muidugi õiendada nende nn lollide naiste kallal, kes on tölliga lapse teinud, kuid kes päriselt vastutavadki oma tegude eest. No tegi naine vea ja sai vale mehega lapse, aga see naine ju vastutab ja hoolitseb oma laste eest, enamik neist sama viga ei korda ka, miks on siis vaja veel nende kallal õiendada. Rongaisad, kes küll tegid, aga üldse ei vastuta - nemad on ju 1000x rohkem sõimu ja õiendamist väärt.
Päris jube oleks elada koos kellegagi, kes muudkui tuletab meelde vanu asju, mille eest oled oma osa juba ammu "ära maksnud", vajadusel tuhat korda vabandanud jne jne, aga keegi ikka ei saa torkimata jätta, et ükskord oli nii ja oli see ja sina seda ja blablabla. See ei ole ju meeldiv inimene, kes nii jaurab, rääkimata sellest, et mingit kasu selline mölisemine ei too. Eriti hull on muidugi siis, kui inimene endale sellist juttu ajab, iseendast ju lahku minna ei saa.
 
elisele 06. märts 2015, kl 14.17
Eks need õiendajad on need, kelle praegune mees oma eksile maksma peaks.
 
elis 07. märts 2015, kl 14.23
Jah, nagu sinu mees näiteks.
 
viga? vanad asjad? 07. märts 2015, kl 14.58
Tegi vea - sai lapse! Kas laps on siis viga???? Või on laps see vana asi, mida ei maksa meelde tuletada?
Enam seda ei korda? No tule appi - kui paljudel vallasemadel on lapsed ainult ühe mehega? Kui üks töll plehku paneb, siis kähku uut jahtima. Ja nende kallal tuleb rohkem õiendada - ehk on siis maailmas vähem soovimatuid ja õnnetuid lapsi. Sest need lapsed peavad kõik järgnevad töllid oma kodus välja kannatama. Kus siin see oma tegude eest vastutamine on neil tibidel? Nende tegude eest vastutavad õnnetud lapsed.

Ühest asjast ei saa ma aru. Kas kõik need naised on vaimupimedad või mis! Näete ju, kuidas enne teid on töllidega lapsi tehtud ja siis pärast hädas oldud. Miks ometi ei õpita? Miks ikka esimese ettejuhtuvaga esimese tutvuskuu jooksul laps tehakse?

Seksuaalne lodevus on selle asja nimi. Ehk pehmelt öeldes lõtv püksikumm. Ja mitte mingit õigustust ei saagi siin olla.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!