Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
LÕPP Ebaausale elatusrahale!
 
eelmisele 13. aprill 2015, kl 19.14
No aga nii ongi ju. Kõige suuremad sigijad on ikka need kõige saamatumad ja rumalamad. Tark naine ei sünnita väljaspoole abielu ühtki last. See on ikka teatud kontingent, kes laseb omale igal ettejuhtuval muril tite teha. Nad ei oskagi muud moodi, sest nende ema tegi omakorda nii ja neil polegi mingit arusaama normaalsest perest või täisväärtuslikust peremudelist. Nad on justkui loomad, kes oma madalaid instinkte rahuldavad. Sellised mehed ja naised tavaliselt üksteist leiavadki ja siis paljunevad. Lastest on vaid kahju. Aga ega need lapsed jätkavad samamoodi ja surnud ring see ongi. Midagi pole teha. Rahvas jääb järjest lollimaks, sest rumalad levitavad geene ja targad on liiga targad, et lasta oma elu ära rikkuda.
 
no problemo 13. aprill 2015, kl 19.17
No aga võtku mehed lapsed siis enda kasvatada! Las naised maksavad teile need üüratud 80 eurot alimente.

Kiirustage töölt otse lasteaeda ja viige laps huviringi. Minge šopake terve nädalavahetus lapsele uusi riideid ja kingi. Õppige lapsega iga päev terve õhtu. Unustage oma vaba aeg ja väljas litutamised sõpradega. Tehke 3x päevas lapsele sooja sööki, koristage, peske pesu. Võtke haigusleht ja põetage haiget last kodus ning kaotage palgas. Ärgake keset ööd lapse nutu peale ja minge teda lohutama kuni ta uinub.

Palun väga, säästate tervelt 80 eurot!
 
k 13. aprill 2015, kl 19.55
Kuulge kas te loete ka mida kirjutate. Mida peab mees ennem motlema, et kas naisega magada voi mitte. Osad naised ei kannatagi ara oodata, mil mees nendega magada tahab. Nad kardavad meest kaotada ja siis teevad koik, et mees nende kulge oleks seotud. Ja :) kirjutas siin, et spermarakke on ka tarvis. No ei tea. Kuidas selle kondoomiga siis ikka on , naiste puhul just nii, et kas sa ei usalda mind voi? ? ? Miks siis nii, kui mees tahab kondoomi kasutada.
Olgu kuidas on aga summa on suur. Summa on suur just nimelt seeparast, et naine seda sama summat ei panusta. Vastasel juhul ei jookseks ta mooda kohtuid ja ei ajaks oma laste isa taga. Raha on see mille jargi ta jookseb. Pole vaja siin seletada, et ringe on vaja, trenne on vaja, uusi riideid iga kuu jne jne jne. Laps on naljas ja paljas. Tulge moistusele. 400 euri kuus lapsele on ikka super hea kulu, kui kaks vanemat seda raha rahakotist lauale reaalselt tostavad. Reaalselt tostab seda ainult mees.Naine sahmib oima raha niisama ja ainult tanitab, et temal on raske ja temal kulub raha. Kui mina oma mehe laste sissetuleku kokku arvutan siis hoia ja keela, see naine elab ikka toesti hasti. Alates oma palk, lasterahad ja mehe elatis.
 
a mul pohlad 13. aprill 2015, kl 20.38
ei taha neid väntsakaid enda kaela peale. Tahan peale tööd koju tulla, riided nurka visata, õll lahti ja telku ette. hui ma viitsin lastele midagi vaaritada või nendega tegeleda. Eit sai lapsed enda kasvatada, jumal tänatud! Alguses sõdisin küll vastu ja kisasin igal pool, et tahab lapsed ära võtta jne, aga siis rahunesin maha ja sain aru, et tahtsin naisele lihtsalt ära panna. Sest tegelt mulle sobib väga hästi varjant, et minul on peale tööd vaba ja kõik nv-d ja saan sõpradega pubides ja klubides käia ja tšikke panna. Eidele viskan korra kuus 80 euri näkku ja olgu õnnelik, sest see on ikka väga suur ja hea summa! Minul on oma vabadus ja vaba aeg ja selle maksab mulle 80 euri kuus..karm ja ebaõiglane küll, aga üritan ikka selle raha ikka kuidagi ära maksta, muidu eit kriiskab ja tüütab liialt palju
 
no ja mis sina kiunud 13. aprill 2015, kl 20.40
no ja mis sina kiunud? ära siis korja lastega mehi.keegi käskis vä?

ja kui arvad, et laps saab emalt koduteenused, söögiteenused, õpetajteenused, koristus, põetusteenused jne tasuta. siis need tööd on kõik võimalik rahaks ümber arvestada..

ses mõttes mees paneb tilli püksi, lööb käed puhtaks vastu järgmise lahke anniga naise persssset ja läheb ennast teostama..

naisele on koorem kaelas kogu ülejäänud eluks.
 
üürid, rendid ka, k.. 13. aprill 2015, kl 20.42
sa k unustad vist ära, et lase rahast tema osa läheb ka üüriks, rendiks.. ma arvan, et see on ise juba 100 euri kuus lõdvalt, isegi kui kambakesi koos elavad.
 
k kirjutab, naine keda keegi ei tahtnud.. 13. aprill 2015, kl 20.45
Kui mina oma mehe laste sissetuleku kokku arvutan siis hoia ja keela, see naine elab ikka toesti hasti. Alates oma palk, lasterahad ja mehe elatis.
---
aga sul põlnud siis muid valikuid kui teiseringi mehed?
sind siis nagu ilma lasteta mees polegi tahnud vä? kahju muidugi, kui pole ei nägu ega tegu. peab mõne mehega leppima, keda isegi mehe laste ema ei taha.
 
k 14. aprill 2015, kl 08.43
Sellised ongi Eesti naised. Seeparast te jooksetegi iga mehe sabas ja loodate lapsi saada. Parast aga olete onnetud, et mees neid ei taha ja teid ei taha. Jooksete uue jargi ja ikka olete hadas. Mehelt jaab korter kus elada ja siin raagitakse rendis. Ah kui ornad olevused ja ei tule ju soogirahaga samuti valja.Suua vaja teha pliidi taga aga see ju votab aega. Ka ise olete arvanud, et tood voiks ka teha wa???? wa, wa mwahh. Sellistega ei peakski normaalne mees koos elama. Ja raha maksta naisele, kes on mugav ja ainult raagib, raagib, raagib aga teha ei viitsi. Minge nuud toole ja teenige, minge valismaale, kui Eestis toime ei tule. Mehed ka seal paremad:)
 
no kats, kus sinagi muidu saaksid 15. aprill 2015, kl 01.41
no kes sinusuguse muidu ära korjaks, kui poleks secondand mehi?
 
ei pea ju lapsega meest võtma 15. aprill 2015, kl 01.42
aga kats, miks sa sii lapsega mehe said?
ja kui sulle ei meeldi eöatusraha seadus, võid ju ära minna.
 
:O 15. aprill 2015, kl 11.43
pada sõimab katelt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sul on vägagi õigus, :O!
> Aga paraku ei kohta ne
> id mõtlemis- ja vastutamisvõimelisi just mitte eri
> ti. Saaks aga kähku voodisse ja püksid maha. Last
> pole plaanis teha, aga ei hooli ju kaitsevahendite
> st kumbki. Ei mina saa aru, mille peale nad loodav
> ad. Kui naine last ei taha, siis nõudku mehelt kon
> doomi kasutamist. Ja kui mees sellega nõus ei ole,
> siis - head tervist! Ka siis, kui mees last ei so
> ovi, kasutagu kondoomi, mitte ärgu kuulaku suures
> seksinäljas tibi juttu tablettidest ja spiraalist.
>
>
> Praegu aga hakatakse tagantjärele mõtlema
> ja teineteist süüdistama, et kumb rohkem vastutab
> ja kumb rohkem maksab. Kaks vastutusvõimetut tegi
> d lapse, keda siin süüdistada! Ainult omaenda loll
> ust!

Siin käib jutt, et mehed saavad a la soovimatuid lapsi...
No ei saa mees mitte ühtegi soovitatu last, kui ta selleks vahendeid kasutab. Vahenditest kirjutasin juba enne! Nii nagu naine peab ise ennast kaitsma, peab ka mees seda ISE tegema, mitte uskuma jääda, et küll kõik hästi läheb ja rasedust ei tule. Naine saab alati teha aborti, aga vaid mees suudab teha nii, et aborti polekski vaja teha, sest ilma sperma sisselaskmiseta seda rasedust ei tekkigi.

Mees otsustab! Kui rasedus juba tekkis, siis pole enam mõtet naist süüdistada.... naine võis ju päriselt tablette võtta, aga need ei kaitse 100%. Muidugi ei kaitse ka kondoom 100%, kuid kondoom + sisse mitte laskmine = kindel kaitse soovimatu raseduse eest!



to k (13. aprill 2015, kl 19.55)
"Kuulge kas te loete ka mida kirjutate. Mida peab mees ennem motlema, et kas naisega magada voi mitte. Osad naised ei kannatagi ara oodata, mil mees nendega magada tahab. Nad kardavad meest kaotada ja siis teevad koik, et mees nende kulge oleks seotud. Ja :) kirjutas siin, et spermarakke on ka tarvis. No ei tea. Kuidas selle kondoomiga siis ikka on , naiste puhul just nii, et kas sa ei usalda mind voi? ? ? Miks siis nii, kui mees tahab kondoomi kasutada."
-----
Mis puutub asjasse naise soov mehega magada? Seksida saab ka nii, et rasedust ei tule.
Kui aus olla, siis küsisin tuttavate naiste käest - mitte ükski minu tuttav ei ole nõus magama ilma kummita, sest kardetakse mitte vaid rasedust vaid ka suguhaigusi (mida liigub tänapäeval ohtralt).
Ise pole ka iial rääkinud mingisugusest "usaldusest", kuna ennast saad ju veel usaldada, aga usaldada teist inimesest (et tal pole halbu kavatsusi või mingit haigust) ei saa.
Kui mees lapsi ei taha - teeb kõik endast oleneva, et neid ei tuleks! Siin pole enam millestki rääkida!
Ja kui mees oli vastutustundetu, siis tal ei ole õigust kogu süüd naisele veeretada, aborti nõuda vms, sest juba eostatud lapse "hävitamine" ei ole naisele "käkitegu", vaid nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt kohati päris karm.
Kui naine otsustab sünnitada, tuleb lapse isal last toetada!
 
noniii 15. aprill 2015, kl 16.08
minu laste isa viimane elukaaslane nutab praegu , ettal on niii raske, ta on nüüd nii üksi sest mees suri

tahaks teda lohutada ja öelda, et hea et üksi oled, et pole lapsi, muidu olnuks veelgi raskem...
 
kõrvaltvaataja 15. aprill 2015, kl 17.40
Mina ei saa TÕESTI aru, kas üksikemal on mingi kohustus kohe iga kuu / iga nädal lapsele uusi riideid osta?! Mina ei ole üksikema, ja kuigi me elame raha poolest üsna lahedalt, ei osta mina küll oma lastele kogu aeg uusi riideid!? Talvesaabastega käivad lapsed vähemalt 3-4 aastat, samuti jopedega käivad 3-4 aastat. Isegi tossud on mõlemal lapsel juba 3-4 aastat vanad, kuigi trööpavad neid igal pool, käivad metsas jooksmas ja trennis. Ei ole mitut erinevat paari vaja.
Kui nüüd mingil põhjusel mees minu juurest minema kõnniks, siis mul oleks nagu äkki vaja lastele iga kuu hakata uusi tosse ja teksaseid ostma või?!
Andke andeks, no ei saa aru!
 
kõrvaltvaatajale 15. aprill 2015, kl 17.57
oot, kas sa ostad lastele siis mitu numbrit suuremad jalanõud ja riided?

mul 3 aastane ja need mis sügisel ostan on kohe kindlasti järgmiseks sügiseks väikesed, samuti 8 aastasele jäävad lihtsalt väikeseks
 
kõrvaltvaataja 15. aprill 2015, kl 22.58
Lp 17.57

Mina ka ei oska seda seletada, kuidas lastel nii vähe riideid ja jalatseid kulub, laste vanusevahe on 5 aastat (poiss on suurem, tüdruk noorem). Kui nad väiksed olid, oli iseenesestmõistetav, et tüdruk sai venna riided ja jalatsid omale, sest väike laps ei trööbanud neid kunagi lõpuni läbi. Pealegi kuna tänapäeval valitseb lasteriiete üleküllus, siis sugulased-tuttavad vägisi sokutavad oma laste väikseks jäänud riideid teistele edasi. Mul on kapid pungil riietest, mis sobivad 1-7-aastastele lastele, neid lihtsalt on nii palju. Eelkooliealise lapse riided on selline valdkond, mille peale praktiliselt üldse raha ei kulu.
Nüüd, kui tütar on juba suurem, nüüd ta muidugi enam venna teksaseid endale jalga ei aja, nüüd tahab ikka uued poest osta, aga joped-kergemad jakid ostab heameelega Humanast, kuigi oleme talle öelnud, et ei pea sente lugema, me võime ka poest uued asjad osta, kuid tütar ütleb, et pole mingit mõtet täitsa uusi asju osta. Kuna ta käib ka tantsutrennis, siis retuuse kulub küll palju, neid tuleb tõesti paar korda aastas osta.
 
no pange omad kallulatsioonid siis kirja 16. aprill 2015, kl 01.05
no lapse emmed, kes siin kiunuvad, et kuhu lapse emmed rahad panevad, võiks ju oma näidiskulu siia kirja panna, siis vaataks, kuidas see rahadega hakkamsaamine toimub.
 
:O 16. aprill 2015, kl 09.05
kõrvaltvaataja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mina ei saa TÕESTI aru, kas üksikemal on mingi koh
> ustus kohe iga kuu / iga nädal lapsele uusi riidei
> d osta?! Mina ei ole üksikema, ja kuigi me elame r
> aha poolest üsna lahedalt, ei osta mina küll oma l
> astele kogu aeg uusi riideid!? Talvesaabastega käi
> vad lapsed vähemalt 3-4 aastat, samuti jopedega kä
> ivad 3-4 aastat. Isegi tossud on mõlemal lapsel ju
> ba 3-4 aastat vanad, kuigi trööpavad neid igal poo
> l, käivad metsas jooksmas ja trennis. Ei ole mitut
> erinevat paari vaja.
> Kui nüüd mingil põhjusel
> mees minu juurest minema kõnniks, siis mul oleks n
> agu äkki vaja lastele iga kuu hakata uusi tosse ja
> teksaseid ostma või?!
> Andke andeks, no ei saa
> aru!


Ma pole küll üksikema, aga mul on 2 last (vanusevahe 4,5 a, poiss ja tüdruk). Esiklapse roosad riided ei sobinud eriti poisile, ja kuna vanusevahe ka suur, siis paraku polnud eriti võtta - tuli kõik riided poisi jaoks osta.
Minu lapsed sündisid pere (ja tuttavate ringis) esimestena, seega kahjuks meile keegi riideid tasuta ei andnud, samuti muid vajalikke esemeid (käru, voodi, pesu, vann, pott, mänguasjad jms). Sisuliselt tuli kõiki asju uuesti osta, sest peale tüdruku sündi enam ei arvanud, et taas sünnitan.
Loomulikult ei ostnud kõiki asju uuena poest, aga siiski.
Suur laps käib koolis, väiksem lasteaias. Jalatsid, joped, püksid kampsunid - neid tuleb praktiliselt iga aasta osta, sest lapsed kasvavad ruttu (2 suurust suuremaid jalatseid pole lapsel võimalik kanda ning jalgade tervise nimel tuleks kanda parajaid jalatseid).
Iga aasta kahele lapsele: 2 x k/s jalatsid, 2 x talvejalatsid, 2 x kummikud, 2 x vahetusjalatsid (kooli, lasteaeda), koolilapsele trenniriided + tossud, 2 x talvejope/ kombe, 2 x k/s jope/ kombe, vähemalt 4 paari pükse, lasteaeda vahetusjope/ kombe (talveks ja k/s), aluspüksid, sokid, sukkpüksid, särgid, kampsunid. Koolilapsele kooliasju jne, väiksemale lapsele tuleb ka osta arendavaid vahendeid, raamatuid jms.
Igakuiselt tuleb arvestada lasteaia kohatasu+toit ca 75 eurot, koolilapsel pikapäevasöök ca 15 eurot + taskuraha.
Mõlemad lapsed elavad kodus, seega eluruumi kulutused (vesi, küte, elekter jms) tuleks arvestada ka lastele. Nädala sees söövad lapsed kodus vähemalt 2 korda (hommiku- ja õhtusöök), puhkepäevadel ca 4 korda. Kui söök on kvaliteetne, siis maksab korralikult.
Lõbustuste peale hetkel mõelda ei julge, nt veekeskus, jalgratas, reis loodusesse, kooliekskursioonid, teater (lastel on aastas mitu korda teater nii koolis kui lasteaias) jms.
Muid pudi-padi tuleb ka osta, aga kõike ei jaksa hetkel siia kirjutada.
 
kõrvaltvaataja 16. aprill 2015, kl 10.22
Jajaa, olgu-olgu, ma ei taha siin mingit vaenu õhutada, polnud mõtteski.
Tõe huvides võin nii palju öelda, et minu lapsed kumbki lasteaias ei käinud, sest olin terve see aeg kodune, kui lapsed eelkooliealised olid. Lapsed mängisid oma aias ja kuna kahel pool naabritel olid ka just täpselt sama vanad lapsed, siis oli meil mõnikord oma õues nagu minilasteaed.
Riiete ostmise asemel oli minu fookus suunatud raamatutele, sest koduste lastena tuli mul endal neile lugemine-arvutamine selgeks teha.
 
ooo jaa! 16. aprill 2015, kl 11.04
kõrvaltvaataja
15. aprill 2015, kl 17.40
Mina ei saa TÕESTI aru, kas üksikemal on mingi kohustus kohe iga kuu / iga nädal lapsele uusi riideid osta?!

Sellest ei saa mitte keegi aru! mehed ka mitte.
Kui vaadata üksikemade rahalisi nõudmisi ja nende põhjendusi, siis ei saa ka mina aru, kuidas neil küll lapsele nii palju raha kulub. Ilmselge - kui ei olnud mõtlemist lapse tegemise ajal, siis pole ka majanduslikku mõtlemist. Andke aga raha - mina ostan ja ostan ja ostan ja panen oma lapse kõige kallimasse trenni ja muretsen kõige kallimad trenniriided ja viin lapse kõige kallimasse söögikohta sööma jne. Toidutegemisoskus puudub ilmselt ka, ega muidu toidule nii palju raha ei kukuks.
Perena elades ei saa enamus paare oma lapse peale nii suurt rahasummat kulutada, mida üksikemad laste isadelt nõuavad. Eks sellepärast nad maksmisel tõrguvadki.

:O kirjeldab oma kulutusi lastele. Aga need kulutused jagunevad ju kahe vanema vahel. Millegipärast arvavad üksikemad, et isa peaks kogu kulutuste summa kinni maksma ja veel natuke pealegi.
 
:O 16. aprill 2015, kl 13.25
ooo jaa! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> :O kirjeldab oma kulut
> usi lastele. Aga need kulutused jagunevad ju kahe
> vanema vahel. Millegipärast arvavad üksikemad, et
> isa peaks kogu kulutuste summa kinni maksma ja vee
> l natuke pealegi.


Ikka kahe peale, muidugi. Ainult, et ma ei lisanud siia transportimiseks vajalikke vahendeid (auto, bensiin, kindlustus, remont jne).
Mehed peaksid laste kasvatamisse panustama 50%, aga kas nad panustavad? Las rongaisa võtab lapsehoidja ajaks, kui laps on haige ja temaga vaja kodus istuda... las isa teeb pool kuud ise süüa, koristab laste tube, peseb/triigib/nõelub laste pesu, loeb neile raamatuid, kuulab ära nende mured, aitab õppida, lohutab jne.
Rongaisade panus ongi need närused 190 eur/kuu, kõik muu lapse kastavamiseks vajalik tuleb emalt.
Miinimumsumma elatiseks on vähim, mida üks lapse eostanud mees võiks teha!
Isver mille üle käib teema.... saan aru, et 300+ summad on juba luksus, aga miinimum on elementaarne ja hädavajalik.

Loomulikult ei pea laps üldse trennides käima, pikapäevarühmas sööma ega võtma osa teatrist ega ekskursioonidel (kuigi terve rühm osaleb), ei pea sõitma rattaga ega mängima arendavaid mänge...
kõike võib välja jätta või asendada millegi odavaga, aga kas rongaisa arvates laps polegi ära teeninud normaalset lapsepõlve?
 
Näidiskulu 16. aprill 2015, kl 14.47
2 last.
Numbrid arvutatuna laste kuludeks. Ehk kulud jagatakse kolmega ja korrutatakse kahega.
Eluase 257 (pangalaen, kommunaalmaksud)
Küte 33
Elekter 15
Kommunikatsioon (telefon, internet) 15
Söök 160
Lasteaed 150
Riided, jalanõud (kuude keskmine) 50
Vaba aja tegevused 20
Muud jooksvad kulud (teiste laste sünnipäevad, lasteaia jooksvad kulud jm.) 10

Kokku 710

Elatist peab maksma 390, seega ema panus peab olema ka 390, mina panustan aga 710. Kuidas elatisrahaga rikastutakse, ma küll ei tea. Üksikvanem panustab pidevalt rohkem raha. Oleks, et kuludes oleks midagi üüratud, niigi me väljas kunagi ei söö, teen kõik toidud ise, tilu-lilu poest ei osta ja tasulist lapsehoidjat pole kunagi kasutanud, tasulisi trenne ei ole. Lisaks keegi ei oska rahades mõõta seda igapäevast hoolt, mida üksivanem iga päev pakub lastele.
 
Näidiskulu 16. aprill 2015, kl 14.54
Lisan veel, et arvutustest jäid kogemata välja ravikulud, mis on 20. Arvutatud ei ole samuti transporti, kuna trammid-trollid ja bussid on Tallinnas tasuta, autot ei ole. Samuti ei ole arvestatud kuludesse korteri remonti/asjade ostu, sest kõik kulub ja vaja värskendada või osta uued asjad. Kui ma nüüd enda arvutust ise vaatan, siis oleks lausa õigustatud hagiga kohtusse pöörduda, et elatist suurendada, sest reaalsed kulud on tunduvalt suuremad.
 
Näidiskulu 16. aprill 2015, kl 15.03
Läksin vist kogemata rappa omadega. Aga ei karda tunnistada. Olen väsinud. Ühesõnaga laste kulud oleksid 730, aga kaks vanemat koos panustavad 780. Kui lisada juurde ka need asjad, mis meil praegu ei ole ja mis tavapäraselt lastel siiski on (trennid, transport, lapsehoidja jm.), siis tulebki välja see õnnetu 780 (390+390) ja jääb veel puudugi.
 
jah seda usun küll 16. aprill 2015, kl 19.21
jah, seda usun küll ja pole ksuil ju raviks, kodutöödeks, koristamiseks, õmblemiseks, aiamaal, poeskäikudeks, transpordile, õpetmaiesks, kodutöödeks kulunud AJAST.
ja mida säästa lastele tulevikuks?

tervisekindlustus, elukindlustus lapsele ja lapsevanemale? et kui pikk haigus võu surm koputab uskele?
ses mõttes jah, ükjsikvanem ikka üksi ja ise rikkaks ei saa. on määratud elama vaesuses.
see juba ülemaailmne statistika.

kui see laste toetusrahade maksja peaks palkama lapse kasvatamiseks- hooldamiseks koristaja, koduõetaja, koka, taksoteenus jne jne, tuleks siiski tunduvalt kallim kui 190 euri lapse kohta kuus.
 
liiale läksite, üksikemad! 17. aprill 2015, kl 12.03
Rongaisa panustab ainult oma närused 190 euri????
No tule appi, kas siis 380 euroga ei saa kuu aega last kasvatatud või? Teise 190 eurot paneb emme ju ka juurde.
Kas tõesti abielus olevad paarid kulutavad oma lapsele rohkem? No ei usu!
Kui räägitakse autost ja autokindlustusest jne, siis igal perel ei pea autot olema. Paljud lapsed kasvavad ilma autota peres. Ja igas kuus ei ole nüüd küll tarvis korterit remontida ega värskendada.
 
nonoh 17. aprill 2015, kl 13.06
kui vaja nt lapse tuba remontida, tapeeti vahetada, värvida siis palju selleks ikka kulub?
tapeedirull maksab nii 2 - 3 eur - ei pea ju mingit kalist ostma! ja kulub seda ehk kõige rohkem 6 rulli, no ütleme 7 - kokku 21 eur
edasi liim, no see on vist mingi 10 eur
ja värv kõige rohkem 20 eur

kokku kusagil 50-60 eur

ema pangu iga kuu 5 eur kõrvale ja saabki remondi tehtud

mööbli saab väga odavalt taaskasutusest või kusagilt kleegi annab ära vahel ka päris tasuta
 
tublile nonohile 17. aprill 2015, kl 13.38
Õige...ja isa laristagu kogu oma palk ainult endale.
 
Näidiskulu 17. aprill 2015, kl 13.47
Iga kuu korterit ei remondi, aga kui on vaja teha põhjalikum lastetoa remont, mis sialdab alguses seinte sirgeksajamist, kõik vajalikud pahtlid jm. remondiks vajalikku, ukse ost, põrandakate, tapeet, osta on vaja kirjutuslaud, kapid, lamp siis ei ole siin midagi pistmist 50 euroga. Tuleb arvestada 500-1000 eur, sõltuvalt asjade kallidusest. 50 eur-i eest ei saa isegi lampi mitte :D
 
:O 17. aprill 2015, kl 13.57
liiale läksite, üksikemad! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Rongaisa panustab ainult oma närused 190 euri????
>
> No tule appi, kas siis 380 euroga ei saa kuu ae
> ga last kasvatatud või? Teise 190 eurot paneb emme
> ju ka juurde.
> Kas tõesti abielus olevad paari
> d kulutavad oma lapsele rohkem? No ei usu!
> Kui
> räägitakse autost ja autokindlustusest jne, siis i
> gal perel ei pea autot olema. Paljud lapsed kasvav
> ad ilma autota peres. Ja igas kuus ei ole nüüd kül
> l tarvis korterit remontida ega värskendada.


Mina ei ole üksikema. :D
Isa panus ongi vaid 190 eurot, ema panus aga 190 eurot ja kõik muu, mis laste kasvatamiseks vajalik.
Isa annab 190 eurot ning on muudest kohustustest vaba, emal tuleb tegeleda lastega üksi.
Unustad ära, et ema-isa koos elades kulutavad mõlema palgad pere peale. Üksiema saab kulutada enda ja laste peale vaid enda palka + elatist. Üksikema ei ole kunagi vaba, sest laste isa pole kodus, s.t lapsi üksinda jätta ei saa. Et ka emal oleks veel muud elu, kui vaid kodu ja lapsed, tuleb tal palgata lapsehoidja (olgu siis sportimiseks või teatris käimiseks vms). Kuna igal perel pole autot, siis laste isa sõitku autoga, aga üksikema sõidutagu lapsi bussiga jne...
HÄSTI PANED!
Kes rääkis korteri remontimisest? Minu jutt käis auto hooldusest/remondist, tuleb aastas ikka korra teha + suve/talverehvid, õlivahetus jne, vanema auto puhul igaaastane ülevaatus.

Mehed, kes ei taha maksta 190 eur, võiksid 15 päeva lapsi kasvatada ja nende kulutusi 50% kinni maksta - ülejäänud päevadel teeb seda ema. Siis oleks selgelt näha, kui kallilt mehed oma aega ja vaevaga hindavad.
 
muuseas nii on 17. aprill 2015, kl 15.06
kui ikka ollakse üksi last kasvatavvanem sis tuleks endale selgeks teha, et su laps ei saa kõike mida sina tahad ja seejärel ka lapsele mõistus pähe panna, et tema ei saa seda mis tahab
üksikema peaks arvestama asjaoludega, et elu pole enam see mis oli mehega koos ja nüüd tuleb üksi tal hakkama saada
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!