Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
LÕPP Ebaausale elatusrahale!
 
kulla laps, nii on loodus määranud 26. aprill 2015, kl 11.16
aga miks mehed ei võiks nagu valivad olla
26. aprill 2015, kl 00.54
oksele ajab see kaksikmoraal, et vot naine vaadaku hoolega silmad suured ja tutt tabalukuga, aga poisid las murravad süütukesi.

Ma arvan, et põhjus on selles, et mehed ju rasedaks ei jää ja ei sünnita ka. Või arvad vastupidist? Samuti ei kasvata need töllid lapsi, ei istu nende haigevoodite ääres ja ei pea vastama nende küsimustele (miks mul isa ei ole?). Seda kõike teeb naine ja selle tõttu tuleb jah temal rohkem ettepoole mõelda. Eriti selles osas, mis ju otseselt tema keha ja ta tulevikku puudutab. Mees heal juhul ainult kergendab rahakotti ja ei näegi, kui õnnetu laps oma vanemate vastutustundetuse tõttu on. Nii et mõni koht lukku panna oleks ikka asjalik soovitus küll, kui rasedust vältida ei osata, aga hirmus seksiisu peale käib. Seksiks kohe partnereid valimata ja raseduse vältimisele mõtelmata! Ja sellele, et rikutakse omaenda lapse tulevik oma ohjeldamatu meestehimuga ära, ei tule pähegi mõelda. Ehk aitaks vibraator hädast välja - vähemalt pole soovimatuid tagajärgi.
Ei tea, miks loodus sellise "kaksikmoraali" välja mõtles:)
 
vanainimese vibra 26. aprill 2015, kl 17.40
ma saan aru manitsevast kirjaviisist, et samaaegaselt vanamutt ennast vibraga rahuldabki, teksti tokismise

ei tea jah, miks vibra meeste hulgas populaarsust pole saavutanud?tagumikus töötaks ju küll ja üldse keegi ei jääks rasedaks, ei mehed, ei naised.
 
isa on igal alpsel 26. aprill 2015, kl 17.42
see väide on ju vale , et osadel lastel isa ei ole.
Igal lapsel on kohe kindlasti isa olemas. see ka ju osake loodusest nagu.

kirjutaja 11.16 sai siis lapsed poest või? ostis lapsed poest? või sai inkubaatorist? et isa polegi.. hmm. juhtub imesid.
 
26. aprill 2015, kl 11.16 26. aprill 2015, kl 20.48
No kui isa all mõistetakse seemndajat, siis on tõesti igal lapsel isa. Minu arust tähendab isaks olemine ikka midagi muud kui ainult sigitamist. Ja vaat seda muud vallaslapsel ei olegi. Vallasema võib ju lapsele öelda, et tema isa nimi oli (vist ikka) Toomas ja et ta elab kusagil kaugel ning ei taha ei lapsest ega tema emast midagi kuuldagi, aga see jutt lapsele ikka isa ei asenda.
 
no ja siis? 26. aprill 2015, kl 21.03
mis selle jutu mõte nagu oleks?
seemendajalt nõutakse välja lapsekasvatusraha.

selle isaga kui pühadusega ei maksa üle ka pingutada. kui lapse ümber on armastavad inimesed, erinevates vanustes ja erinevast soost, polegi seda isa nii väga vaja.

Füüsiliselt kohalolev isa võib hingeliseslt ikka väga kauge võõras inimene olla lapsele.kui ta nagunii ei viitsi ja vaid mune sügab. kodus.

pole küll eriti neid lapsi nutmas näinud, kel isa kuskil mujal aelemas, aga lapse ümber inimesi, kes teda armastavad olenemata pere "täiuslikkusest" irw.
 
mõte 27. aprill 2015, kl 09.14
Mõte on see, et laps ei vaja mitte ainult isa nime, vaid isa ennast. Mitte suvalist lähedast inimest, vaid isa - meest, kes jagab talle isaarmastust ja on lapse jaoks alati olemas. Seda ju ammu teadlased tõestanud, et terves peres kasvab ka vaimselt terve laps- Aga loomulikult - mida need teadlased ka teavad! Pooliku haridusega tibid on ikka suuremad asjatundjad. Kui nemad pole lapsi "nutmas näinud" seetõttu, et neil peres puudub isa, siis järelikult probleemi polegi. Sest NEMAD POLE NÄINUD! Ega neil pole aega seda ka oma laste puhul näha - käib ju järjekordse jorsi otsimiskampaania.

Jah, loomulikult võib isa olla lapsele kauge inimene, aga keda selles süüdistada - kes selle isa oma lapsele siis valis! Kui tibi teeb lapse jorsiga, kes kodus ainult mune sügab, siis on see tibi ka ise veidi ... noh ... Ja loomulikult näeb ta ainult kaht võimalust: kas kodus on kõlbmatu isa või ei ole isa üleüldse silmapiiril. Rohkem võimalusi tema mõttemaailma ei mahugi.

Aga seda, miks seemendajalt nõutakse välja elatisraha, ei maksa minult küsida. Tuleb küsida neilt, kes nõuavad.
 
ikka 27. aprill 2015, kl 10.43
seemendajalt tuleb samuti nõuda mis püha lehm see seemendaja siis on? kõigilt tuleks nõuda, et nad oma laste eest hoolitseksid. iga inimene peab oma lapsi kasvatama. mis uus imeasi see siis on.
 
rumal jutt 27. aprill 2015, kl 16.53
maksab see, kes tite tegi, see kes seemendas. ma ei saa aru, mis siisn siis keerulist on. suht lihtne tekst ju lugemiseks.


ei tea ühtegi isa, kes lapse jaoks alati olemas. minuarust käivad asjalikud mehed tööl ja teevad muudki..
ja veelkord rõhutan, laps nimetab kedagi isaks kokkuleppeliselt st seda võib tegevustes "asendada" nii mõnigi teine mees: vanaisa, onu, hea naise sõber jne.
 
jajah 27. aprill 2015, kl 20.10
Lapsega tüdrukud leiavad oma lõdvale püksikummile ikka ulmelisi põhjendusi ja vabandusi. Juba sinnani välja, et ega kellegi peres polegi õiget isa. No kui tema pole sellist kohanud, siis ju maailmas neid polegi..... Ja muidugi ei olegi lapsel isa vaja, kama kaks, keda laps isaks parasjagu nimetab. Eks järgmisel kuul ole jälle uus isa. Väikeses külakohas kogu küla isased juba sealt üle käinud. Ja nii edasi.
Laske aga samas vaimus edasi ja käige kohtus oma seemendajatelt raha nõudmas. Ja kui kohtust pääsete, siis kohe järgmist vallaslast tegema!
 
hirnu herneks 28. aprill 2015, kl 00.43
"Kokkuleppeline isa" - vot see on midagi uut! Et näiteks kui minu sõbranna lastel isa ei oleks, siis võiks minu laste isa sõbranna lastele "kokkuleppeline isa" olla. Et nagu lepingu alusel isa!? Okei, lepime kokku, aga ma hoiatan, see on kallis teenus, ma praegu hoobilt ei oskagi summat öelda, aga kindlasti ei saa see odav teenus olema, kui ma lepingu alusel luban oma laste isal kellelegi teisele isaks olla. Aga idee väärib arutamist, meie perele kuluks küll lisasissetulek ära, mees võiks paar korda kuus lepingu alusel võõras peres isaks käia küll. Teenus oleks igati aus, ta maksaks tulumaksu - miks mitte!?
 
jah ja saab keppi kah 28. aprill 2015, kl 02.55
no ja sinu laste isa saaks ju võõrast tutti ka lakkuda ajaviiteks.tasuta. su ininst vähemalt vaba selgi ajal.
 
probleemid 25. mai 2015, kl 17.20
Väga õige teemapüstitus.

Kahjuks on siin raske probleem, kuna ei prokuratuur eba kohtud pole olnud siiani võimelised tuvastama kaugelt nähtavaid kosseise, mille järgi on paljud naised teadlikult petnud teise mehe võõrast seemnest tehtud last kasvatama ning seega aastateks suuri kulutusi tegema. Selle eest on kuni 3 aastat reaalset vangistust ning kahjude kompenseerimine tsiviilhagi kaudu.

Üllatuseks pole siiani mitte ühtegi kohtupretedenti, järelikult on see sihilik ignoreerimine ning teadlik meeste olukorra halvendamine.

Väited, et mees võib naise käest nõuda lapsele isadustesti, ei ole normaalsed. Kui naine teab alati, et tema sünnitatud laps on oma ihu ja veri, ei tea mees kunagi. Kui julgeb isegi jututeemaks võtta, on see automaatselt süüdistus naisele truudusetuses. Naine solvub ja kui laps on siiski tõesti mehe tehtud, on probleem suur: naine on vihane ning peretüli võib kergesti lahutuseni viia.

Seetõttu ongi vaja riiklikku kohustuslikku isadustesti, et naised ei saaks meeste peale vihastada ega peredraamat tõstatada. Laps saaks olla oma isas kindel ning mees teaks, et tema aeg ja vaev kulub enda ihuviljale. Samuti ei saaks ümbruskonna vanamutid lõugu laksutada, et laps on mujal kokku litutatud.

Kaitske lapsi ja mehi!

Soovolinik on räpane tühi koht, kes ei hooli võrdõiguslikkusest absoluutselt, ta pole selles küsimuses sihilikult midagi ette võtnud.
 
no aga tee oma test siis 25. mai 2015, kl 18.48
aga tee siis oma testid, suguhaiguste ja laste kohta.
 
vastutav mees 09. juuli 2015, kl 03.08
sellised mehed,kes ei suuda vastutada oma lihase ,bioloogilise lapse eest,kes valetavad,et on vaesed ja meelega töötavad mustalt,sellistele ma paneks ise taha
 
delfiin 15. juuli 2015, kl 08.51
Ahh, olen seda elu kõrvalt näinud küll ja küll, tibinad juba 14 a kepivad endast kaks korda vanemate meestega, saavad selle eest 5-10 eurot või ostab isane uue mobla või teksapüksid ja jalad lähevad nagu iseenesest tibinal jälle laiali.Maakohad on selles mõttes väga eesrindlikud.Pärast hea vallast jälle järmise pärdiku jaoks raha küsima minna, et leiba lauale saada..haha. Varsti tulevad mustanahalised, hakkab pärdikute nahavärv ka ilusaks pruuniks muutuma ja iive tõuseb jälle voilaa.
Seni aga kuni isa makstud 200€ kuus kulub ainult enda ilusaks tegemisele ja igat värki pikenduste panemisele(ripsmed, küüned) ja laps istub ikka kriimus näoga sõbrannalt saadud tite vanades kaltsudes, mina jään meeste poolele ja neid kaitsma. Kumm ei maksa kui 2€ ja tibin saaks hädamaandumisel ka abordi teha, aga ta EI TAHA ju, raha allikas omast käest võtta.Nii et Eesti mehed-tõprad makske oma sohilaste eest, küll tibin teab, kuhu seda raha "paigutada"-enda tuunimisele.
 
Liba 23. juuli 2015, kl 21.57
libateema
 
k... 24. juuli 2015, kl 00.27
vastutav mees.
ara ole naine.:) jubedalt tahaks ikka koik oiguseid saada. Saage oigused mis on ooigused aga see Eesti riigi 195 mehele uhe lapse kohta on jube absurd Tln st valjapoole moistetud elatis. Absurd utlen ma. Eesti keskmine on kurat teab mis ja aaremaadel mees saabki ehk 600 kuni katte ja sellest elatist makstest ta voib ka ainult noorist unistaa.:) Tehke aga et Eesti saaks kiiresti tuhjaks nii lastest, kui ka nende isadest. :) Muljet avaldav riik. Ei suuda oma rahvast hoida. Suda laheb toesti pahaks.
 
k dele 24. juuli 2015, kl 01.45
no kui ees ei suuda oma last ja naist hoida, pole sel riigiga palju tegemist. miks riik peab mehe kohustused oma laste ees üle võtma.

ei mäleta et mees riigiga magas..ja riigiga lapse sai..
Eks see 195 euri on vähe jah ühe lapse kohta, absurdselt vähe, aga vaesed ajad ja vaesed mehed.. peab leppima.
 
k... 14. august 2015, kl 10.42
195 on muidugi vahe.mehed peavad sind ju uleval pidama, egas endal pole vaja midagi teha. Votad aga uue mehe nagu minu mehe eks ja elu lill. Laste isad kasvatavad ja toetavad rahaliselt, ema hargitab jalgu vooraste meestega , vaites et muidu ei saa elatud.:) Raha onju vaja , et keegi ikka pesupulbrit ja tampoone aitaks osta. Hea kuulda, et vahe.
 
kuri - mutile 15. august 2015, kl 02.23
aga mis sullest? see ju su mehe laps/ lapsed, mitte sinu oma.
kas sul siis häbi polegi, et mees ei suuda oma lapsi toetada. Et kuidagi piinliki ei hakka?
ja miks sa siis korjasid üles lapsega / lastega mehe. nüüd kisa taevani, mingi 195 euri pärast lapse kohta. tõesti peksid häbenema.

palju keegi kuskil hargitab, ei peaks ju mehe 195 eurist maksevõimet nagu puudutama ju.
 
lastega naine 15. august 2015, kl 06.18
k... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> vastutav mees.
> ara ole naine.:) jubedalt tahaks
> ikka koik oiguseid saada. Saage oigused mis on oo
> igused aga see Eesti riigi 195 mehele uhe lapse ko
> hta on jube absurd Tln st valjapoole moistetud ela
> tis. Absurd utlen ma. Eesti keskmine on kurat teab
> mis ja aaremaadel mees saabki ehk 600 kuni katte
> ja sellest elatist makstest ta voib ka ainult noor
> ist unistaa.:) Tehke aga et Eesti saaks kiiresti t
> uhjaks nii lastest, kui ka nende isadest. :) Mulje
> t avaldav riik. Ei suuda oma rahvast hoida. Suda l
> aheb toesti pahaks.
--------------------------------------------------------

ma sain ka 600 eur kätte ja ei ela sugugi ääremaal.
lapsi on 3, kõik ühe mehe lapsed, mees elatist ei maksa, kuigi peaks
kasvatan lapsed üksi ja minu sellest rahast jätkus küll meie kõigi, nelja elatamiseks ja lapsed said ka vajalikud asjad mis vaja
Kuidas siis mehel ei jagu, ei saa aru.
Tõsi jh, endale ei olnud küll võimalik midagi osta ega kusagil käia
 
kuri 17. august 2015, kl 10.33
Oot , oot..midagi on nagu kahesilma vahele jaanud. Miks peaks minul piinlik olema,et mu mees just nimelt mitte ei maksa vaid maksab. Maksab naisele kes on kull laste ema aga aastatega vahetab mehi nagu jouab. Silm ka ei pilgu, et nn kellegi taskus kaia. Kas ja miks mina pean habenema. Minu mees on just nimelt maksnud aastaid lastele raha. Keda usutakse, ikka naist, sest nemad ongi puhad lehmad, kellele on paljud asjad lubatud. Kas toesti arvad, et suudaksin elada mehega, kes ei joua olla perele keegi.??? Olengi nagu nous, et mees ainult eelmist peret toetab? Kust selline haige motlemine. Ma ise ikka saan ka veel hakkama ja meie pere raha on uhine, mitte kellegi kolmanda kaskida. Selge! Naised arge rongie uue mehega voodi ja siis kiruge, et teie elu on untsus, kuna mehed on sed. Arge siis sunnitage lapsi igale mehele, kui te pole kindlad, et tahate temaga koos olla,isegi kui mees jaab haigeks, tootuks voi pole tal mingi hetk sissetulekut. Kui neid asju endale selgeks ei tehta, siis pole motet mehega elada ja tahta niisama naljaviluks endale perekonda. Perekonda mis esimsel viltuvedamisel puruks lohutakse. Kas moni on ikka aru saanud mida ma tahan oelda. Voi jaabki 195 euri koige esimeseks mida siit valja lugeda.
 
eelmisle popkornile 17. august 2015, kl 18.22
aga mis sul sellest, et naine mehi vahetab/ ei vaheta?
sa said odava lastega mehe, kellele erilist nõudlust ei olnudki.
aga mida siis lugema peaks? seaduses ju selgelt kirjas sel aastal see 195 eurot. võid vabalt aidata mehel ka rohkem mehe laste toetuseks maksta.
 
kuri 19. august 2015, kl 09.33
Eelmisele popkornile.:)
Sain muidugi. :)Seadused ongi koige tapsemad ja seaduses kirjas , et ka pagulased tulevad ja mis sellest siis :) Jah voiks ju seaduse juba ara muuta ja kohe miinimumi 400 eurile lapsele kuus tosta. Egas siis emad pea ju oma 24/7 tunni too juures enam lastele nn raha maksma. :)Las isad maksavad ja emad siis vaatavad, kuhu ja milleks on lapsel raha tarvis.:)
 
mitte kuri 19. august 2015, kl 09.51
Kulla kuri,
jäta nüüd ükskord juba järele see juramine.
Tundub, et sa oled oma elus millestki väga olulisest ilma jäänud ja Sinus on palju tigedust ja kurjust. Kuid tea, et sinu kurjus võib tappa sinu, aga see kelle peale sa kuri oled, temale ei tee sinu viha midagi. Kui ta juhtub seda lugema siis ta vaid muigab, võid kindel olla.

See kui palju suhteid, tutvusi või kooselusid su mehe ex-il on ei puutu sinusse, ka mitte see kui palju lapsi mehe ex veel juurde saab. Sa oled lihtsalt kade ta peale! - AGA ära ole!

Loomulikult on laste isal kui lastest lahus elaval vanemal kohustus oma lapsi toetada. Normaalne mees seda ka teeb. Kuidas, see on juba mehe oma asi. Mees võib ju ka nt võtta uue naise kes hästi teenib ja kelle kõrval on mehel kergem elada ja samas saab normaalselt toetada ka oma lapsi.

Kui Sa nüüd hakkad rääkima, et isale lapsi ei näidatud jne siis halloo - mehel on endal jalad all, et lastega kohtuma minna. Lugedes siin sinu kirjutisi tundub, et ega Sa ikka nende laste peale hea pilguga ei vaata ja võimalik, et sinu suhtumine on ka põhjuseks, et miks lapsed isa juures ei käi ja ei viibi.
 
vaheta meeest! 19. august 2015, kl 19.38
kuri, kui sulle su mees oma lastega ei meeldi, võid vabalt ju üksi elada. ega see kesine kepp ju sulle meelrahu ka nüüd ei lisa.
 
kurjale ütleks 19. august 2015, kl 19.43
kurjale ütleks, et ega emade kodutööd tasuta pole. Mees, see laste isa, arvutagu kokku, kui palju koristaja, lapsehoidaja, koduõpetaja, haiguse ajal põetaja, söögitegija jne. töötund maksab.
lisaks ema tööl käimine.

mees saab ju vaid 195 euriga kuus hakkama ja ei mingit muret.

siis möliseks nagu vähem.
 
kuri 20. august 2015, kl 09.46
kade ei ole olen kuri..:) :) see nii vaike asi mille peale kade olla...ei mina kumneid mehi taha...:) ja palju lapsi...piisab sellest mis ja kes mul on...aga kena paeva tana..lahen oma kehva mehega nuud puhkama..
 
too kuri 20. august 2015, kl 10.08
no millestki sa ikka ilma oled ega sa muidu siin alailma ei plõksiks
sinus on mingi vimm ja kadedus

täpselt nagu mu laste isa uues naiseski
 
Mitte kurjale 20. august 2015, kl 13.56
Natuke siiski puutub (õigemini mõjutab) uude naisesse, kui ta mehe eksnaine oma mehi vahetab. Olen ise selle läbi teinud, kui mehe laps tuli meile ja nuttis, et emmel on jälle uus mees. Laps oli täiesti segaduses, ema saab ühega lapse ja siis paarikuise imiku kõrvalt jälle uus mees. Mehe laps kurtis oma elumuresid ainult mulle, mitte oma isale. Ju siis otsis emaarmastust, mis tal kodus puudu jäi. Kuid minule ja ka meie uuele lapsele ja seega kogu perele pani see lisakoormuse peale. Igakord tuli laps suure murekoormaga- emal on uus laps ja uus mees ja ega ta siis oma vanemat last ei märka.
Mingi aeg arutasime mehega, et las laps siis elab meie juures, aga lapse ema ei tahtnud seda.

Ma arvan, et mida õnnelikum on sinu eksabikaasa, seda lihtsam on. Kui näiteks eksmees kogu aeg kakleb uue naisega, kas ma siis tahaksin oma last sinna saata, ei taha ju. Kärgperekonnas on paraku nii, et iga pere elu mõjutab väga palju üleüldist olukorraga toimetulekut.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!