Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
üksikemadele ja tulevastele üksikemadele...
 
eriline mõrd 13. juuli 2015, kl 13.50
mis põhjusel abordiga nõus pole? Sa ei saa nii egoistlik olla, et ainult endale mõtled. Sa rikud sellega oma lapse ja lapse isa elu ära. Mis elu sel lapsel on kui ta juba rakutombuna määratud olema ilma isast, isa eeskujust, isaga kalal käimisest ja mis peamine - TERVEST ja armastavast perekonnast? Mida sa oma lapsele õpetad või mis eeskuju annad? Et tuleb olla egoist ja teiste õigustel ja tunnetel trampida?
 
kvaliteet vs kvantiteet 13. juuli 2015, kl 13.55
mis inimesed need ometi on, kes vastutustundetult oma kepisõpradega lapsi saavad? lapsel on vaja korralikku perekonda, mitte ema trööpaja sente. normaalne inimene saab lapse perekonda, kus teineteist armastatakse, hoitakse ja austatakse. vastikud egoistlikud mutid, kes võtavad lapselt juba eos ära võimaluse elada perekonnana. mul on sinu lapsest väga kahju, loodetavasti ta otsustab siia ilma mitte tulla
 
eelmisele 13. juuli 2015, kl 18.18
ega see naine üksi last saa. ses mõttes, kui mees ei viitsi midagi ette võtta, et rasedust välja ei kujuneks naisel, oleks kõik ju korras. Mugavus, lasikus ja lohakus on alti kalliks maksma läinud.

Aborst kahjustab naise tervist nii või naa, füüsilielt ja emotsionaalselt, vaimselt ka.. ses mõttes sundida teadlikult naist oma tervist rikkuma mehe lohakuse hinnaga, ka nagu palju tahetud.
mansion ghost 13. juuli 2015, kl 20.11
Meeletu kihu suvalistega sugu teha.
Aga noh, eeldatavasti täiskasvanud inimesed teavad mida teevad. Tagajärjed jäävad ühele poolele, kellelt eeldaks mõistust ja vastutustunnet.
 
gõustile 14. juuli 2015, kl 00.10
na sa ise osutusid ka ju oma naisele juhuslikuks seemndajaks.. ju ta ka nüüd tagasi mõeldes, mõne asjalikuma oleks valinud. naiste viga on see, et kujutavad ette, et tohlkast võiks nagu ajapikku asja saada. aga vaadates ka su enda elu, oled sama tohlakas nagu noorenagi.
mansion ghost 14. juuli 2015, kl 00.24
Kust võid sa teada mida ta täna arvab? Mina ka ei tea. Kuipalju "tohlakaid" peale minu proovimas käinud on pole enam minu mure. "Paremat" pole talgi püüda õnnestunud.
 
küss mansionile 14. juuli 2015, kl 07.47
arvesse võttes teema algatust tekkis küss, kumbasse sa kuulud, üksikema või tulevane üksikema?
mansion ghost 14. juuli 2015, kl 08.03
Ma arvan, et mees, kes soovis olla oma laste ja ainsa naisega aegade lõpuni. Nojah, läks nagu läks, kellegi kiim sai mõistusest jagu. Pole ta ainus omasuguste reas.
 
võrdluseks 14. juuli 2015, kl 14.40
Hallloo, mis sa arvad, et sünnitus on naise kehale mingi lihtne ja suvaline asi? See on seotud alati suurte riskidega, laps ja ema võivad jääda sandiks või isegi elu kaotada! Abordiga vast ema sandiks ei jää ja ära ei sure abordil. Ja hingelisi traumasid ning ebameeldivaid kogemusi on naised sünnitustelt kuhjaga saanud. Rasedus ja sünnitus kurnavad naise keha kohutaval kombel, neerud on ületöötamise äärel, hambad lagunevad, rasedustoksikoos jne jne. See pole kaugeltki kergem variant kui abort. Abort käib kähku ja tüsistusi tänapäeval pole. Rasedus kurnab su keha aga 9 kuud pluss sünnitamine.
 
võib olla ei rahuldanud naist 14. juuli 2015, kl 17.41
no gõust siin toodud näites oma naist ei suutnud rahuldada. sexikuse erinevust heidab ta naisele ette. inimesed ongi erinevad.
kas naine oleks pidanud ennast siis alla suruma püsiva õnnetuse nimel, st abielusse jääma?
mansion ghost 14. juuli 2015, kl 20.19
"inimesed ongi erinevad.
kas naine oleks pidanud ennast siis alla suruma püsiva õnnetuse nimel, st abielusse jääma?"

Vaadake nüüd naised-üksikemad-mahajäetud, asendame eelnevas sõna naine sõnaga mees.
Kas mees peab jääma püsivasse õnnetusse ja end alla suruma, sest keegi otsustas temast "isa" teha?
 
ei ole käsku ju 15. juuli 2015, kl 03.43
ei ole ju käsku suhtesse jääda lapse emaga. vabalt võib laste elatusrahad maksta, pool aega st 50% lapsekasvatuses osaleda ja ülejäänud on mehel puhta vaba oma aeg mujal eneseteostust käia otsimas.
 
Thea 27. juuli 2015, kl 09.29
Ega see kondoom nüüd nii kindel asi ei ole, et kui kumm peal, siis kohe tagatud, et last ei saa. Juhtub ikka. Seega "proovimise ajal" peaks naine ikka ka mingit kindlamat vahendit (tablette) lisaks kasutama.
 
seda, et 27. juuli 2015, kl 11.53
Need pooletoobised ärgu parem "proovigu" iga suvalise mehega. Kui sugutung väga suur, siis on ju olemas vibraator. Ei pera iga meestuttava ees pükse maha ajama ja hiljem undama, et jäädi rasedaks ja mees ei taha asjast kuuldagi.
Jääb hiljem palju sekeldusi ära.
 
sama meestele 28. juuli 2015, kl 01.32
et 27. juuli 2015, kl 11.53

Need pooletoobised ärgu parem "proovigu" iga suvalise naisega. Kui sugutung väga suur, siis on ju olemas kaks kätt. Ei pea iga naistuttava ees pükse maha ajama ja hiljem undama, et keegi jäi rasedaks ja naine ei taha asjast kuuldagi.
Jääb hiljem palju sekeldusi ära.
 
seda muidugi 28. juuli 2015, kl 17.31
No kui mees kardab rasedaks jääda ja last üksi üles kasvatada, siis muidugi.....
Ettevaatlik peab eelkõige ikka olema see, keda asi lähemalt puudutab. Võrdõiguslikkus on muidugi moodne asi, aga ikkagi .... kes rasedaks jääb sel võrdõiguslikkuse ajal? Kes last kasvatama hakkab keset suurt võrdõiguslikkust? Vaat see peabki püksid jalas hoidma!
 
seadus 28. juuli 2015, kl 18.12
Kes last kasvatama hakkab keset suurt võrdõiguslikkust? Vaat see peabki püksid jalas hoidma!
---------
seaduse kohaselt kasvatavad ju mõlemad vanemad 50 % lapse võib vabalt ka mehele kasvatada anda. 50% kasvatab ju mees nagunii, nii ajaliselt kui rahaliselt.
mis seal siis keerulist on.

ja muidugi, kui mees lapsi ei taha, peab püksid jalas hoidma.
 
seadus? 28. juuli 2015, kl 19.52
No ei tea, mis vallasemade hala siis siin foorumis käib, kui seadus nii kange? Kas lõdva püksikummiga tibid ei viitsi last isegi 50% ulatuses üles kasvatada? Juhuisad ju kasvatavad ja rahastavad ülejäänud poole:)
 
vastutustundlik mees 23. august 2015, kl 20.51
Miks juhusuhtes naist kohe litsiks ja lõdva püksikummiga tibinaks peetakse. Alati on ju asjal kaks poolt. Olen küll veendumusel, et kui mees ikka naisele lapse teeb (olgu kasvõi juhusuhe) peab vastutama s.t vähemalt elatist maksma. Egas lapse tegemine naise soolo seda ka siis, kui naine keeldub aborti tegemast. Mehel peab ikka endal ka ajud peas olemas olema, kui oma tilli kuhugi toppima hakkab.
 
hüva nõu 28. august 2015, kl 22.30
Pole tähtis, kumb seksides rohkem ''süüdi'' oli.
Naine, kas sul bioloogiline kell tiksub või pole lootust mõne mehega abielluda ja päris perekonna luua?
Sellise, kus laps mõlema poolt väga oodatud oleks?
Selle sündimata lapse isa ei taha teda, kui laps saaks valida, kas temaa tahaks siia ilma sündida?
Kõik ei peagi lapsi saama kuid lapsel on õigus nii ema kui isaarmastusele.
 
---- 02. september 2015, kl 12.35
Kallid naised, miks te neate omaenese verd? Tööõnnetus, mis teie ego tõttu, on sunnitud inimesena ilma sündima, ilma mõlema vanema poolse õnnistuse ja soovita - on ju neetud koos oma järglastega. Miks te seda teete? Kas ainuski teist tahaks ise olla soovimatu laps? Ja need kes on, kas teie endi elu on tõesti nii kadedust vääriv, et seda oma lapsele soovida? Ja lapselapsele? JNE.? Jätkusuutlikus? Arvate te tõesti, et kirjutades elutee ette "sündinud ema egost" saab kedagi päriselt õnnelikuks teha? Eluga toime tulemine ei ole veel õnn, see on sündimise läbi saadud kohustuse täitmine. Kui uue inimese loomine ei ole olnud teie mõlemi sooviks ja eesmärgiks, siis mõelge: kas te ise tahaks saada looduks? Olla tema? Soovimatu, poolik armastus? ???
Mehed jäävad lasteks, seepärast nemad ise lapsi ei saagi.õnneks.
 
asi muutub jamaks 03. september 2015, kl 03.40
asi muutub jamaks kui vanad naised hakkavad vanu lapsmehi välja vabandama. Teatavasti algab täiskavanuiga ametlikult 18 aastselt, siis peaks nagu selge olema, kuhu ja milla tilli toppida.

eelkirjutajale: kas su mees tegi nagu kellelegi tite ja nüüd kisa lahti?

muidu ei peaks ju sinu mure olema, kes kellega lapse sai või ei saanud.
 
---- 03. september 2015, kl 16.27
vastan sulle kallis - "asi muutub jamaks".
Minu mees " "tegi" tite" mulle. Armastusest ja abielust sündinud koostöös, kaua oodatud kingitus elult. Ainult armastusest peaksidki lapsed sündima, sest lapsed on armastuse viljad. Lohakusest sündinu ei tahaks keegi olla. Võiks ju öelda, et teatud mõttes mu mees pettiski mind, jättes meid lapsega poolel teel juriidilisse täiskaskasvanuikka kahekesi. Aga temal oli vähemalt akseteeritav vabandus. Surm oli ta uus pruut.
Tegelikult ei saa keegi kellelegi titte teha, kui just ei vägista. Ma ei pea end vanaks, pole veel poolt sajanditki, aga näen enda ümber nii paljude soovimatute laste sündi kellest tegelikult keegi ei hooli. Nii palju sünnitatakse vaid selleks, et ei peaks tegelema ise enda ülalpidamisega. Näib nagu üks osa naistest pikendaks lihtsalt oma lapsepõlve, kolides isa leivalt mehe leivale. Ja kui suvaline mees, tehtuna isaks, ei tahagi naist ülal pidada...on tagavara variandiks riiklikud toetused, elatis rahad ja ühiskondlik toetus koos heakskiitva poolehoiuga.
Lihtne, mehed ju sead ja naised ei puutu asjasse, neile tehakse.
Küsiks vaid kus nad ise sellel ajal on, kui neile tehakse?
Juriidiliselt võib ju lugeda 18 aastase täiskasvanuks, aga need nii nimetatud täiskasvanud käivad alles gümnaasiumis olles enamasti 100% ülalpeetavad. Ja nii sünnivadki pikendatud lapsepõlvega vastutusvõimetud mehed-naised.
 
gümnaasium 04. september 2015, kl 02.58
mõlemad käöivad ju gümnaasiumis 18 aastselt. ei saa aru, miks tüdrukud nagu rohkem süüdi loetakse, kui sexini asi läheb.
sexima peaks hakkama, kui on vastutsuvõime olemas st rahalised vahendid lapse üleskasvatamiseks ja vaimne ning hingeline küpsus ka.
no uued tuuled toovad ka eestimaale rahvaste ja traditsioonide mitmkesisuse: st haridust väga vähe naistele anda ja ruttu tittesid tootma.
 
seitse 04. september 2015, kl 14.19
to -----
Teemaalgataja ei ole ju öelnud, et laps soovimatu tema jaoks on. Kust seda välja loed. Ise tahaks öelda seda, et kui ema jaoks on laps soovitud ja muud võimalused kõik lubavad, siis sünnita. Pooled Eesti naised kasvatavad üksi lapsi on nad siis sündinud abielu kestel, kooselust või juhusuhtest. Ise leian samuti, et vastutama peavad ühtmoodi mõlemad vanemad. Ka mehel enne eostamist on valikud olemas. Uskumatu on lihtsalt lugeda tõesti, et naisi peasüüdlasteks peetakse. Egas lapse saamine ühepoolne soolo pole, sellist lolli juttu pole mõtet ajada. Teemaalgatajale edu tulevikus lapse kasvatamisel
 
---- 04. september 2015, kl 16.57
tulevase lapse isa soovitas abordi kaalumist - see tähendab, et laps on selle mehe jaoks soovimatu ebameeliv tüsistus.
Hea, et on nõus rahagi andma. Seda läheb ikka vaja.
Ja kui siis ühe päeval, mõne aasta pärast, lasteaiast tulles küsib laps emalt:"kes minu isa on?"
vastab ema:"ah oli üks tore sekspartner kes lapsi ei tahtnud." On ju, elu on nii lahe?
Tundub, et keskaekriisi lähenedes on naised viimasel ajal hakanud sünnitama, vastukaaluks meeste linnulembusele. Siin tundub vist seos olevat. Aga edu sulle su eneseteostusel.
 
mujal ilmas 05. september 2015, kl 01.47
mujal ilmas esitab lapse ema nõudmise mehele, või meestele DNA tegemiseks ja kes osutub isaks, hakkab last ja naist rahaliselt toetama igakuuliselt, ilma mingi vastumölisemisvõimaluseta.
lihtne ju. et ka mehed peavad vastutama, kui kellegi jalge vahele ronivad.
 
rp 14. oktoober 2015, kl 14.14
usun,et lapse isa rahalisele toetusele sa kindel olla ei saa,alguses ehk annabki aga hiljem mitte.pealegi tema ju last ei soovinud...
kui see on sinu esimene laps ja ise töökas oled,sünnita laps,sest abort võib su edasisi lapsesaamisvõimalusi kahandada.
 
starter 13. aprill 2016, kl 16.03
mida te targutate siin kõik? Mis vahet seal on, kes tegi, kuhu pistis jne? Nüüd on titt valmis treitud, vaja edasi mõelda.

Minu onu ütles alati: 1 naine võib nii palju lapsi sünnitada, kui ta üles jõuab kasvatada. Olles ise lapsevanem, poiss juba 12 saamas, võin öelda, et see peab paika.
Sa, teemaalgataja, mõtle nüüd järgi järgmistel teemadel:
kas ja kuidas pakud sa oma lapsele riided, toidu, oma kodu (et ei peaks iga aasta ühest uberikust teise kolima). Mis on su rahalised väljavaated tulevikuks (töö), mis saab siis, kui ta haigeks jääb, kes valvab, kas siis tuleb väikese palga tõttu nälg? (ja nad jäävad haigeks). Kas sa suudad teda harida: lasteaias, koolis, ülikoolis, kõige sinna juurdekuuluvaga? Kas sa mõistad, et laps ei ole ainult alla aastane pamp, et teed mässuvahetuse ja valmis? Järgmised 25 a oled vastutav 24/7.
Kui kõik need asjad oled peas läbi mõelnud, saa see laps ja jäta oma sexisõber kõrvale.
Kui mõtlesid, et ahh, see ju tuleb kunagi tulevikus, eks siis vaatan, kuidas saan siis ma soovitaks last mitte saada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!