Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
elatise vähendamine
 
eelkõige ema 14. oktoober 2015, kl 08.19
Asjalood siis sellised, et sain lapse isalt kõne, milles ta tahtis, et ma koostaksin talle mingisuguse lepingu, mille järgi tema saaks lapsele vähem elatist maksta. Praegu maksab ta igakuiselt lapsele kohtu poolt määratud 145 eurot, millest ta on kramplikult ka kinnipidanud ja öelnud, et tema ei kuluta rohkem midagi, kuna kohtunik ütles,et kui "mina" tahan, et ta lisaks ka vahel lapsele kooliasju või mõne riide ostaks, siis pean ma uuesti seda kõike kohtu kaudu tõestama, et mul tõepoolest kulub rohkem raha lapsele, mida tegelikult mõnel ajaperioodil kulubki.
Kuna ma alustasin ise hiljuti töö kõrvalt ka õpinguid ja viibin umbes 4-6 päeva kuus kodust eemal, siis on laps sel ajal oma isa juures ning nüüd ongi tekitanud talle probleemi see, et tema perel kulub nüüd söögi peale rohkem raha.
Aga fakt on see, et mina hüvitan kõik muud kulud ikkagi, mis lapsel tekivad.Ostan talle riided selga ja jalanõud jalga, mida tuleb nüüd taas teha, kuna väljas hakkab uuesti külmaks minema ja laps on eelmise aasta talveriietest väljakasvanud, samuti küsib laps taskuraha minu käest, mitte isa käest. Mina maksan tema trennid ja sinna kuluvad rahad, mille hulka lähevad siis ka võistlusriided,-tasud ja sõidukulud, samuti katan ma lapsel koolis tekkivad väljasõidud ja klassiürituste rahad. Lisaks veel tahab laps ka sõpradega kinos, poes ja mujal käia, nt nüüd soovib ta sõbranna ja tema vanematega koolivaheajal väikesele paaripäevasele väljasõidule minna ja mida mul ei ole põhjust talle keelata, sest nad on seda teinud juba nn "mähkmeeast" alates.
Ma ise saan kuus palka 500 euro kanti, millele nüüd siis lisandub lasteraha ja praegu ka alimendid.
Ma ei tea, kuidas teil, kuid mina ei arvesta söögiraha selle pealt, palju mul peres nägusid on ja ajan nina vingu, kui mul paar suud lisaks on mõnikord. Söömine on elementaarne asi ja tahame me või mitte, kuid me peame seda tegema ning oma last pole ma veel kunagi siiamaani nälga jätnud. Pigem on olnud vastupidi, et laps tuleb isa juurest ning esimese asjana autosse istudes küsib, kas meil kodus süüa on??!! Ta on 12-aastane peenike tüdruk, kuid ta liigub päeval tõepoolest väga palju ja kulutab enda energiat. Ma tean, et ta sööb pigem väikeste vahede tagant, sest näen ju kodus kogu aeg, kuidas külmkapi uks kinni-lahti käib ja õhtusöögi ajal suudab ta paraja portsu sooja sööki ka ära süüa, ilma et midagi järgi jätaks. Ja ma pole talle kunagi öelnud, et ära söö, kuna meil pole piisavalt raha,et seda osta. See oleks ikka väga nõme ja ebainimlik oma lapse suhtes.
Esimesed kolm, kui mitte rohkem aastaid peale lahkuminekut, lapse isa ei huvitanudki absoluutselt, kus kohast mina saan raha, et "meie" lapsele kõik vajalik tagatud oleks. Tema ainult nõudis last näha ning seda pole ma kunagi ka keelanud, sest tütarlapsel on hädasti ka isa vaja ja ma tean, et see tüdruk armastab oma isa tingimusteta ning kogu südamest. Ta on ju ometigi tema isa ja see on igati normaalne, et nad peavad teineteist ka nägema. Kuid kui laps kooli läks ning ma olin just ka oma töö kaotanud, ei pidanud mu kannatus enam vastu ning nõudsin alimendid kohtu kaudu sisse.
Nüüd on olnud rahulik aeg, kuni siis praeguseni ja ma tõepoolest pole inimene, kellel on jaksu kogu aeg kellegiga sõdida- ma eelistan oma energiat mujale kulutada. Aga praegu on mul tunne, et sõda tuleb, kui ma tahan endale kindlaks jääda ning öelda lapse isale, et ma ei vähenda elatist ning veel vähem soovin ma veel ka koostada sellekohast lepingut temaga. See on ju nõme?? Või mis Teie arvate?
Samas aga saan ma aru, et ka lapse isal on raske, sest tema on oma peres ainus, kes tööl käib. Perre sündis ka mõni aeg tagasi ka lisa ning see raskendas nende olukorda veelgi, kuid teistpidi võttes leian ma, et "meie" tütar ei peaks seeläbi siis vähemat väärima.
Jah, ta on nüüd rohkem aega neil, kui ta varasemalt on olnud, kuid kui asi oli teistpidi, siis mina ju ei helistanud, ega nõudnud elatise suurendamist, kuna laps on terve kuu minu juures ja söögi peale kulus seeläbi rohkem. Ma ei teinud seda ja selline mõte pole mulle kunagi ka pähe tulnud, sest ta on ju minu laps täpselt sama palju, kui isegi mitte rohkem. Mina olin ju see, kelle ihust ta tuli ja seega on minu kohus tema eest ka võidelda ja hoolitseda, et tema kulul ülekohut ei tehtaks.
Olen ma isekas või liiga "pime" ning ei suuda näha tekkinud probleemi mõtet??
Palun jagage omi mõtteid ja tarkuseteri, kuidas ma selle olukorra nüüd nii saan lahendada, et jälle mingit vihavaenu ei tekiks, mis " talutavad" suhted taas segi ei paiskaks.
 
vastan 14. oktoober 2015, kl 09.28
Miinimumelatis on praegu 195 eur. Praegu maksab mees juba alla miinimumi. Sina ise ei saa taotleda elatise vähendamist. Elatise vähendamist saab taotleda mees ise kui ta toob välja asjaolud miks ta ei saa elatist rohkem tasuda ja kui kohus need arvesse võtab siis elatist ka vähendatakse.
Ütle oma lapse isale, et ta peab selleks kohtu poole pöörduma kuna kohus elatise määras siis kohus seda ka muuta saab uue otsusega.
Samas võid ise esitada kohtusse hagi elatise suurendamiseks.
 
foorum 14. oktoober 2015, kl 09.54
No mina küsiks :,, kas ta armastab oma last ja kas tal häbitunnet on ? " Kas sul õpiajaks last kellegi teise juurde ei ole võimalik viia .
 
Ei noh 14. oktoober 2015, kl 11.57
Aga küsi tema käest kas ta ise saaks vähem kui 4,80 euriga päevas hakkama. Saaks söödud, riided selga jne.
 
niijah 14. oktoober 2015, kl 12.15
aga sa tee mehele ettepanek, et sa maksad talle ise 145 euri kuus ja katku mees siis kõik ülejäänud lapse kulud, mida praegu sina maksad. Siis ta peaks ju küll hästi õnnelik olema. Ei peagi enam elatist maksma, maksab ainult need kulud, mida praegu ilmselt tema arvates olemas ei olegi.
 
margus 14. oktoober 2015, kl 12.23
laps on teil kahepeale ja mõlemad peate võrdselt kulusid kandma-ära hakka jahuma,et sul läheb iga kuu mingi meeletu summa riietele-naerukoht,tegelt ka-panusta omalt poolt sama summa ja siis polegi asi nii hull-aga ei,kõik vaja ikka mehelt välja kaubelda,eksole?
 
hehee 14. oktoober 2015, kl 13.37
margus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> laps on teil kahepeale ja mõlemad peate võrdselt k
> ulusid kandma-ära hakka jahuma,et sul läheb iga ku
> u mingi meeletu summa riietele-naerukoht,tegelt ka
> -panusta omalt poolt sama summa ja siis polegi asi
> nii hull-aga ei,kõik vaja ikka mehelt välja kaube
> lda,eksole?

---------------------------------------------------
kas sa teemat ei lugenud margusekene?

naine ju maksabki kõik kinni, mehelt vaid see 145 eur mis jääb tublisti alla miinimumi.
ja antud juhul tahab mees kaubelda, et ei peaks seda 145 eurigi maksma!
 
to hehee 14. oktoober 2015, kl 16.33
lapse raha võiks üleüldse olla kulupõhine ja siis see pooleks jagada,mitte rõhuda nö:miinimumile",mille riik on kehtestanud-enamus raha niiehknaa emmele tasku ja siis vinguvad ka nagu sead aia vahel
 
hehee 14. oktoober 2015, kl 18.17
Tegelikult alati on kulud suuremad sellel vanemal, kellega laps koos elab.
Miinimumelatis ei ole nüüd küll nii suur, et sellest saaks naine rahumeeli lapsega ära elada ja veel ka ennast mukkida.
Muidugi saadakse hakkama, saadakse ka ilma mehepoolse elatisete, ise miinimumpalga peal ja mitme lapsega. Kuid sellisel juhul on alati lahkeid töökaaslasi, sugulasi või naabreid, kelle lastele väikeseks jäänud asju antakse.
Samuti sugulased ja tuttavad kingivad ikka raha ja eks KOV ka toetab kui häda väga suur.

Tean väga hästi mida tähendab üksinda lapsi kasvatada, igasugused lisatöö võimalused jms ja eu tulnud kordagi selle peale, et kusagiule mukkima minna, juuksed lõikasin endal ka ise ja suurem laps aitas.
Riideid asju, jalanõusid sain õnneks prügikastist, sest osad inimesed viskasid korralike asju ära.
 
võtad lapsele lapsehoidja 14. oktoober 2015, kl 23.58
võtad lapsele lapsehoidja, kui koolis oled, pool tasust nõuad mehelt sisse, selle mis läheb üle 194 euri, nii nagu miinimumiks praegu kehtestatud on.
kuna mees ei käinud sinuga uut titetegu kooskõlastamas, siis pole mõtet ka kaasa tunda.
kui liiga palju kaasatundma hakkad, tehakse su lapsest lapsehoidja uuele titete. ikkagi poolõde ju blaa-blaa-blaa.
tee asi ametlikult korda, pöördu kohtusse elatusraha suurendamiseks.
kui mehele ei sobi, pöördugu tema kohtusse.
 
mis? 16. oktoober 2015, kl 14.32
Mis loeb siia eksmehe uus laps?
Minu teada makstakse meie riigis emapalka, mis on sama summa, mida naine eelnevalt tööl käies sai, seega eksmehe olukord lapse sünni tõttu nüüd küll kuidagi halvemaks muutuda ei saanud. EI OLE MÕTET VASSIDA!
Nüüd kui rääkida rahast...
ole palun kena ja kirjuta üles, mille peale kulutad 12-a lapse tarvis arvestatud 290 eurot (145 maksab mees + sama palju pead lisama sa ise)!
Andke andeks, aga minul küll nii palju ei kulu ühele lapsele (kokku neid 2).
Riided ja jalatsid EI OLE igakuine püsikulu, sest lapsed ei kasva nii ruttu, et igal kuul uusi riideid vaja oleks. Enamus riideid tuleb kasvava lapsele puhul vahetada vaid 2 korda aastas.
Palun kirjuta siia üles, mille peale kulub 290 eurot kuus:
NB! Arvesta, et riideid ja jalatseid igakuiselt ei ole tarvis osta! Kui siiski ostad, siis priiskamist ei pea keegi kinni maksma - see ei ole põhjendatud kulu.
 
ära plõkis 16. oktoober 2015, kl 17.36
kui on seadusega ette nähtud, siis nii ongi, lisaks riietele läheb lapse kuluks ka osa korteri rendist, elekter, vesi, arvutiarved, telefonid, sõidukulud, trennid, huvialada, ekskursioonid jne jne.
Nüüdsest siis lapsehoidja ka, kui ema õppimas käib.
 
mis siis, mis siis! 16. oktoober 2015, kl 18.02
mis? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mis loeb siia eksmehe uus laps?
> Minu teada maks
> takse meie riigis emapalka, mis on sama summa, mid
> a naine eelnevalt tööl käies sai, seega eksmehe ol
> ukord lapse sünni tõttu nüüd küll kuidagi halvemak
> s muutuda ei saanud. EI OLE MÕTET VASSIDA!
> Nüüd
> kui rääkida rahast...
> ole palun kena ja kirj
> uta üles, mille peale kulutad 12-a lapse tarvis ar
> vestatud 290 eurot (145 maksab mees + sama palju p
> ead lisama sa ise)!
> Andke andeks, aga minul kül
> l nii palju ei kulu ühele lapsele (kokku neid 2).
>
> Riided ja jalatsid EI OLE igakuine püsikulu, s
> est lapsed ei kasva nii ruttu, et igal kuul uusi r
> iideid vaja oleks. Enamus riideid tuleb kasvava la
> psele puhul vahetada vaid 2 korda aastas.
> Palun
> kirjuta siia üles, mille peale kulub 290 eurot ku
> us:
> NB! Arvesta, et riideid ja jalatseid igakui
> selt ei ole tarvis osta! Kui siiski ostad, siis pr
> iiskamist ei pea keegi kinni maksma - see ei ole p
> õhjendatud kulu.

-------------------------------------------------
laps vajab ju ka muid asju. nagu näiteks jalgratas, isud, suusad, suusasaapad, rula, rulluisud, turvavarustus, uus mööbel kui titetoa oma väikeseks jäänud, ekskursioonid jms
 
viimasele 17. oktoober 2015, kl 12.42
Ja sa väidad, et neid asju tuleb igakuiselt osta(laps vajab ju ka muid asju. nagu näiteks jalgratas, isud, suusad, suusasaapad, rula, rulluisud, turvavarustus, uus mööbel kui titetoa oma väikeseks jäänud, ekskursioonid jms)?
-
Kui kohus on mehelt välja mõistnud 145 eurot, siis ta ei pea mitte sentigi rohkem maksma. Jah, nüüd on miinimum tõusnud, seega kui nüüd taas kohtusse minna, siis määrab kohus täna kehtiva miinimumi järgi.
-
Mees maksis siiani kohtu poolt määratud elatise kinni, lisaks sellele võttis lapse enda juurde ja toitis teda.
Kui ta juba maksab lapsele, siis arusaamatu, miks ta peab veel lisaks maksma?
-
Ma tean, et naised teevad nii: isa maksab kohtu poolt määratud elatise kenasti naisele, aga pooltel juhtudel on laps hoopis isa juures ja isa ostab ju lisaks elatisele ka söögi, joogid, maksab ma sellesama elektri jms mida laps isa juures kasutab. See aeg, mil laps on isa juures, emal ju kulu ei teki - laps ei saa kahes kohas korraga elektrit kasutada, ka sööki ja vett mitte!
-
Eesti kohtu praktikas on elatiseks 50% miinimumist. Samapalju tuleb lisada teisel vanemal.
Nüüd ongi küsimus, miks teine vanem ei lisa samapalju juurde, et seda raha lapsele kulutada?
-
Mööblit tuleb vahetada vaid 1 kord - beebitoa sisustusest nooruki toaks, seega 18 a jooksul vaid 2 korda. Arvestage nüüd siis ise, kui väike on see summa, kui iga kuu peale jagada.
-
Jalgratas tuleb osta mitme aasta peale üksainus jne
-
Jah, on võimalik kulutada ühele lapsele ka mitu tuhat eurot kuus, küsimus on aga selles, kas see on mõistlik ja kas elatist maksev vanem peab selle kinni maksma?
-
Kui hooldusõigus on ühine, siis samapalju kui otsustab ema, on ka isal õigus otsustada, mis summa lapsele kulutada.
Kas lapsele on tarvis osta iga aasta uus voodi, 500 eurole jalgratas ja uuem nutikas. Või on täiesti normaalne, et üks hea voodi kestab aastaid, sama ka jalgratas ning telefon.
-
Alati on hea priisata, kui ei pea ise kinni maksma, eksjuu!
?
Meil on sarnased "tarvitajad" valitsuses - viimse piisani ja enamasti pettes) kasutatakse ära kõik ettenähtud kuluhüvitised. Iseasi muidugi, kas neid endale ja tööga seonduvalt kasutatakse. Kuna pole oma raha, siis miks mitte lõputult kulutada...
-
Endiselt ootan siia teemaalgataja kulude nimekirja, kus kirjas 12-a lapseigakuised kulud.
 
mis? 17. oktoober 2015, kl 12.55
ära plõkis Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kui on seadusega ette nähtud, siis nii ongi, lisak
> s riietele läheb lapse kuluks ka osa korteri rendi
> st, elekter, vesi, arvutiarved, telefonid, sõiduku
> lud, trennid, huvialada, ekskursioonid jne jne.
>
> Nüüdsest siis lapsehoidja ka, kui ema õppimas käi
> b.

Isa ei pea maksma ema eralõbu! Ema otsustas minna õppima... ja isa peab lapsele rohkem elatist maksma, et seda emal võimaldada? Ema õppigu oma raha mitte eksmehe raha eest!
Veelkord rõhutan, et elatist maksev isik peab kinni maksma vaid need kulud, mis on lapsele vajalikud. Ema kool ja sellega seonduv kulu ei ole lapse kulu, seega isa ei pea maksma sentigi selle jaoks, et ema saaks ennast täiendada.
Kui ema tahab õppida, siis tuleb esmalt hinnata, kas tal on võimalik oma taskust lapsehoidja kinni maksta.
Kui ei ole, siis küsida lapse isalt, kas ta oleks nõus aitama. Kui isal pole raha eksnaise kooliga seonduvaid kulusid kinni maksta, siis järelikult ei saa naine kooli minna, või tuleb tal see raha mujalt võtta.


Ema huvi õppimise vastu ei ole lapse kulu, seega ei pea seda elatisena maksma.

Täitsa uskumatu, mida kõike eksmehelt soovitakse.

Naine soovib ju ka uue kaaslasega aega veeta väljaspool kodu... esitate eksmehele arve, kuna pidite selleks ajaks lapsehoidja kutsuma ja talle maksma?

See on ju ema enda asi, kas ta läheb kodust ära isiklikke asju ajama ja palkab selleks lapsehoidja või mitte!
 
mis mis 17. oktoober 2015, kl 13.43
to mis!

Lisaks elatisele saab mees kohtus paika panna/nõuda ka lapsega suhtlemise korda.
Miinimumelatise korral ongi eelduseks, et laps viibib isa elukohas ja veedab isaga aega 2 nädalavahetust igas kuus ja pooled koolivaheajad.

Antud juhul võiks isa ise arvestada, et elatise miinimum on tõusnud ja panustada oma lapse kasvatamisse rohkem.

Kui isa leiab, et talle tehakse liiga siis tuleb tal pöörduda kohtusse oma õigusi kaitsma ja taotleda kohtu kaudu elatise vähendamist. Elatise vähendamiseks ongi isal olemas täielik alus, kui laps veedab aega võrdselt nii isa kui ema juures.

Mis puutub õppimisse siis on ka minu laste isa seda kohtus hukka mõistnud. Kohus aga leidis, et ema õppimine on lapsele eeskujuks. Minule oli õppimine vahelduseks igapäevasest rutiinist, sest muid meelelehutusi lubada polnud võimalik. Lisaks oli õppimine minu puhul veel ka lisasissetulek, sest õppides headele tulemustele sain õppetoetust. Kuna töötasin graafiku alusel siis oli võimalik ka õppesessioonil viibimiseks vaba aeg organiseerida, tehes töötunnid ette. Seega suurenes minu õppimise ajal ka minu sissetulek ja mul oli võimalik rohkem panustada lastele. (Lapsed olid 12a 14a ja 16a) Lapsehoidjat ei kasutanud ja ka isa juurde lapsi ei saatnud kuna isa elas teses estimaa servas. Lapsed olid kodus ja said ise hakkama.
 
koreriüür ju ka lapsele 17. oktoober 2015, kl 17.50
osa korterüürist, veest, elektrist, küttekulust, arvutist telefonist läheb ju ka lapse kuluks.
 
misile 17. oktoober 2015, kl 18.49
no mees ju läks eneseteostust ostima uue moori jalgevahelt, miks naine ei võiks minna õppima?
 
tohoh 17. oktoober 2015, kl 19.16
kui naine on 4-6 päeva kodust eemal õppimise tõttu ja sellel ajal laps isaga siis tehke lihtne tasaarveldus päevadega ja laps lihtsalt oma kahte nädalavahetust kuus ei ole isa juures - siis ei jää isa ja ta uus pere nälga
 
mis? 17. oktoober 2015, kl 19.54
misile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> no mees ju läks eneseteostust ostima uue moori jal
> gevahelt, miks naine ei võiks minna õppima?


Naine võib õppima minna, kes keelab... aga õppimisega seonduvaid kulusid ei pea eksmees kinni maksma.
Mees võib ka ennast täiendada soovida, ja siis ehk nõuab selle võrra elatise vähendamist, et samamoodi lapsele eeskujuks olla?
Kui emal ja isal on ühine hooldusõigus, siis arvestatakse, et panus 50-50%.
Kohtunikud on erinevad ja ka kohtulahendid on erinevad - ei ole päris üksühele, et eksmees peab väiksest palgast eksnaine õppimisega kulud kinni maksma.
Kui mehel on vahendeid, siis ehk teebki kohus otsuse, nagu siin "mismis" kirjutas, aga kui mehel niigi väike palk ja siiani elatist maksnud, siis ema erakulud ei puutu enam eksmehe rahakotti.
 
mis? 17. oktoober 2015, kl 20.08
osa korterüürist, veest, elektrist, küttekulust, arvutist telefonist läheb ju ka lapse kuluks.
----------------------------------------------
Toon siis ühe lihtsa näite:
Laps elab kodus 3 nädalat kuus, ühe nädala isa juures.
Isal tuleb tasuda kuu kohta 145 eurot ehk ca 36 eurot nädala kohta. Ja maksabki. Emal tuleb lisada sama summa enda poolt, seega lapsel on nädalaks 72 eurot. Kui laps viibib nädala jagu isa juures ja kulutab "korteriüüri", vett, elektrit, kütet, arvutit ja sööki seal, siis kuhu kaovad 72 eurot elatist? Vastus: ema kulutab seda mujale - mitte lapsele! Sest samal ajal kulutab laps veelgi isa raha - ema sellel nädalal lapsele toitu jms ostma ei pea.

Mille järgi elukohaga seotud kulusid lastele arvestate?
 
mis mis mis! 17. oktoober 2015, kl 20.52
Kuule missi, mida sa jahud siin las mees esitab kohtusse hagi elatise vähendamiseks, põhjendab ära oma seisukoha ja las siis kohus otsustab.
Ainult, et kohus lähtub eelkõige seadustest, kohus kaitseb nõrgemat ja kindlasti arvestab praeguse miinimumelatisega.

Muide, ei pea vanemad võrdselt rahaliselt panustama, seega, sellega, et ema samasuure summa panustab ei tasu küll arvestada.

Ja Kas lisaks sellele nädalale, mis laps teil on, kas sis on laps vel aka kahel nädalavahetusel ja pooled koolivaheajad teil veel ka?
 
otu-totu 17. oktoober 2015, kl 21.01
mis? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> osa korterüürist, veest, elektrist, küttekulust, a
> rvutist telefonist läheb ju ka lapse kuluks.
> --
> --------------------------------------------
> To
> on siis ühe lihtsa näite:
> Laps elab kodus 3 näd
> alat kuus, ühe nädala isa juures.
> Isal tuleb ta
> suda kuu kohta 145 eurot ehk ca 36 eurot nädala ko
> hta. Ja maksabki. Emal tuleb lisada sama summa end
> a poolt, seega lapsel on nädalaks 72 eurot. Kui la
> ps viibib nädala jagu isa juures ja kulutab "korte
> riüüri", vett, elektrit, kütet, arvutit ja sööki s
> eal, siis kuhu kaovad 72 eurot elatist? Vastus: em
> a kulutab seda mujale - mitte lapsele! Sest samal
> ajal kulutab laps veelgi isa raha - ema sellel näd
> alal lapsele toitu jms ostma ei pea.
>
----------------------------------------------------
võta nüüd hoog maha!

145 eur kuus jagada 30 päevaga teeb ümmarguselt 5 eur päevas.
12 aastane on kasvav laps ja see 5 eur kulub juba ühe päeva toidurahaks äragi.
Ema poolt sisi on elamine ja eluasemekulud ja riided, reisid , taskuraha, lõbustused, elekter, telefon, arvuti, huviringid jms
 
mis? 17. oktoober 2015, kl 22.21
Laps sööb koolipäevadel tasuta lõunat (selle maksab kinni riik, mitte ema). Koolipäevi on ümmarguselt 20 päeva kuu aja jooksul. Kohe kindlasti ei kulu 5 eurot päevas söögile, kui ema teeb sööke kodus, mitte ei käi söögikohtades.
Olete ikka päris sassis, kui väidate, et lapse söögile kulub 145 eurot kuus! Ja kahele lapsele 290 ning kolmele seega 435? Palju veel kulub siis täiskasvanud inimesele (temale ei pakuta tasuta lõunat)?
Mida rohkem te siin kulutusi õigustate, seda selgemaks muutub üldpilt, et ühele lapsele väidetav summa tegelikult ei kulu.
 
?? 17. oktoober 2015, kl 22.52
söögikohtades ei jätku ju sellest 5 eurist rohkemaks kui üheks toidukorraks

kasvav laps teadagi sööb hommikusöögi, siis vahepeal veel mingi näksi enne koolilõunat ja koolist koju tulles ka midagi ja siis õhtusöök. puuviljad kindlasti.
mingi maiustus, pudelijook...
kui sul lapsi pole siis ei oska sa jah arvestada lapse vajadustega.
Ühele lapsele kulub loomulikult rohkem kui mitme lapse puhul igale lapsele eraldi arvestatuna
 
tibi 17. oktoober 2015, kl 23.02
tegelikult ei kulu jah lapsele midagi nii palju
ma saan ka elatist 195 eur kuus ag ama saan selle raha eest elatud ise ka koos lapsega, korra kuus käin juuksuris ja kaks korda kuus käin ka küüni tegemas.

mehed ei oska ju arvestada ja kui riik on määranud miinimumi siis miks mitte seda ka nõuda, keegi ei tee takistusi ja midagi ei pea ka tõestama miinimumi korral.
minul 8 aastasega näiteks on nädalas toiduraha kahepeale kokku 29 eur
 
kirjuta lahti ka 18. oktoober 2015, kl 01.43
tibi, sa kirjuta lahti ka, mismoodi see 29 euro eest söömine siis käib.
täiesti huvitavaid asju leiab delfikast.

aga siin eelplõkisjale: jah, oma perega on kindlasti odavam majandada, kuna mees uue pere moodustas, ja uued lapse ka sai, siis läheb asi keerulisemaks. Samas seadus on seadus.
 
NB! 18. oktoober 2015, kl 10.20
no miinimum elatise puhul ei pea nüüd küll midagi lahti kirjutama ega ka tõestama!
 
tuulepesa 18. oktoober 2015, kl 10.57
Mõned inimesed unustavad ära, et kui vanem maksab elatist, siis ta sisuliselt ostab end kohustustest vabaks. Ta on täiesti vaba hing, päevast päeva, kuust kuusse, aastast aastasse. Teine vanem saab juurde 200 eurot ja topeltkoorma.
 
lapsevanem 18. oktoober 2015, kl 11.08
Lisaks sellele arvavad need lapsevanemad, et kui nad loovad uue pere ja sinna sünnib uus laps, siis võivad na eelmise lapse "ära kustutada" nagu mingi kirjavea.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!