Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Elatisest - ei tea, mida teha
 
ehku peale 03. märts 2016, kl 12.56
ekk Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No kui see "lastega üksi" on tõepoolest üksikema,
> siis ma ei imesta, et üksikemade üle irvitatakse j
> a neid halvustatakse. Nii tobedat kirjutist ei ole
> ammu lugenud. Kui need üksikemad sellised ongi, s
> iis.......

---

aga see üksik ema ju saabki hakkama lapse kasvatamisega nagu, ainult et igasuguseid lõbustusi ei võimalda ja kas on vajagi lapsele neid ekskursioone jms? lapse isa nagu ei panusta vist üldse sellel juhul siin.
 
hakkame aga jälle peale! 03. märts 2016, kl 13.20
Ei tea, kes selle isa lapsele määras, kes ei panusta lapse kasvatamisse? Riik või valitsus?
 
Laps võiks jääda isa juurde, 03. märts 2016, kl 14.40
siis saab ema teda rohkem toetada, kuna tal on suurem palk. Laps saab sel juhul rahalist toetust rohkem.
 
Jaa 04. märts 2016, kl 05.28
Üldjoontes isad ei taha last enda juurde.
 
lastega üksi 04. märts 2016, kl 10.08
Laps võiks jääda isa juurde, Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> siis saab ema teda rohkem toetada, kuna tal on suu
> rem palk. Laps saab sel juhul rahalist toetust roh
> kem.

----------------------------------

isale see variant ei sobi,kuna tal uus pere, samuti käib isa tööl, aga töötasu saab mustalt
 
Mis küss? 08. märts 2016, kl 05.06
yksikema Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Lapse isal on väike palk ja ta maksab ainult sümbo
> olsed 60 euri, mida on ilmselgelt vähe. Et mitte s
> uurt tüli üles kiskuda, siis pole asja kriitilisek
> s ajanud ja rohkem küsinud, kohtu poole ei ole sam
> uti pöördunud. Aga tean, et vabatahtlikult lapse i
> sa rohkem pole nõus maksma. Mul endal palk muidu e
> esti keskmine ja saan üldiselt hakkama. Inimlikult
> saan ju aru, et lapse isal pole elu "lilleline",
> kuid kas kõik peaks siis minu õlule jääma? Mingis
> mõttes tunnen ennast veidi naiivsena. Kõik emad nõ
> uavad oma lastele paremat elu - kas mina ei oska s
> iis oma lapse parema heaolu eest seista?
> Olen
> kommentaaride eest tänulik :)

"Kõik emad nõuavad oma lastele paremat elu - kas mina ei oska siis oma lapse parema heaolu eest seista?"

No mis su lapsel siis puudu on? Kui oled rahahädas, siis annaa kohtusse ja nõua aliente, kui ütled, et "vabatahlikult" pole nõus maksma!

Kui hakkama saad, siis on hea. Selge on see, et too mees teist huvitatud pole ja äbarik ka nagunii.
Mina näiteks saadaks selle mehe pikalt ja oleksin õnnelik, kui s_tast lahti saaks.

Su oma teha rohkem, mis tuge sa siit vajad - siin on kindlasti palju abitumaid.


Järgmine kord vaata, kellega lapse muretsed.
 
Robinson 26. märts 2016, kl 14.27
Kuidas hakkamasaamine edenb? Kui vajad oluliselt tugevamat abi siis kirjuta. Aitan Tartust või sulle natuke lähemalt.
 
abc 27. märts 2016, kl 10.03
Sa, yksikema, ei ole kordagi maininud oma vanust. kui laps sai tehtud 14-18a vanuses, siis pole ausalt öeldes kahju ka, sest iga VÄHEKENEGI INTELLIGENTSI omav naine teab, millised on sellises vanuses/natuke vanemad poisid ja millised on KÕIK mehed, kui ootamatult tuleb teade, et "kallis ma olen rasä ää!". Kui oled vanem, siis vabandust. Nõua sellelt raipelt kõik välja, mis seadus lubab + võta mõni meestuttav appi ja tee sellele äbarikule selgeks, et ta hakkab veel lisaks ka "taskuraha" lapsele maksma mitteametlikult.
 
ja lisaks 27. märts 2016, kl 10.13
Nõudke aga välja iga viimane kui sent. Las maksab mees vastu tahtmist! Lisaks sellele tekib maailma juurde jälle üks õnnetu laps, kes peab täiskasvanuna ülal pidama luuserist "isa", kelle ema on mõtlematult voodisse lasknud. Laps peab kannatama ja aina maksma, kui luuser seda vanas eas vajab. Olen ühe sellise juhtumi tunnistajaks - ema kraakles kohtuid pidi ja nõudis jorsilt elatise maksmist, sest "temal olevat raske last kasvatada" - huvitav, kelle valik see laps küll oli? Aga lapse tulevikule ei mõelnud ta muidugi üldse. Ja nüüd, kui see jorss end kaunis noorelt jalutuks jõi, maksab laps hoolduskulud. Ilmselt veel kaua maksab!
 
ka lisaks 27. märts 2016, kl 19.19
ja lisaks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nõudke aga välja iga viimane kui sent. Las maksab
> mees vastu tahtmist! Lisaks sellele tekib maailma
> juurde jälle üks õnnetu laps, kes peab täiskasvanu
> na ülal pidama luuserist "isa", kelle ema on mõtle
> matult voodisse lasknud. Laps peab kannatama ja ai
> na maksma, kui luuser seda vanas eas vajab. Olen ü
> he sellise juhtumi tunnistajaks - ema kraakles koh
> tuid pidi ja nõudis jorsilt elatise maksmist, sest
> "temal olevat raske last kasvatada" - huvitav, ke
> lle valik see laps küll oli? Aga lapse tulevikule
> ei mõelnud ta muidugi üldse. Ja nüüd, kui see jors
> s end kaunis noorelt jalutuks jõi, maksab laps hoo
> lduskulud. Ilmselt veel kaua maksab!

Minu ema ei nõudnud isalt kunagi elatist, olin 16 kui ema suri ja pärisin emalt korteri ja maad, ema oli pärinud need oma vanaemalt.
Nüüd paigutas isa mind elama enda isa juurde, kellel olid alko probleemid. Käisin koolis ja õhtuti koristamas, et raha saada elamiseks. Hiljem selgus, et mul oli õigus toitjakaotuspensionile, kuid isa võttis selel endale, samuti erastas ja võttis isa tagasi kõik vanaema maad, aga kombineeris need enda nimele , mitte minule, nagu olnuks õige.

Tänaseks olen iseseisev ja oman oma elamist, töökohta, olen abielus, isa, kes mind kunagi toetanud ei ole, aga on nüüd hooldekodus ja kuna pean tema kulusid tasuma sis pidin loobuma oma tesest lapsest, katkestama raseduse
 
ja lisaks 27. märts 2016, kl 19.28
Elatisraha on mõistlik välja nõuda küll. Aga kui jorss keeldub maksmast, siis vägisi iga hinna eest mina küll seda iial nõudma ei hakkaks. Just selle tõttu, et mitte lapse elu ära rikkuda.
Kommenteerija ka lisaks (27. märts 2016, kl 19.19) juhtumi korral ei olnud võimalik tõestada, et isa last ei toetanud. Kui aga elatis kohtu poolt mõistetud ja jorss seda ei maksa, siis ongi asi korras - iga hetk saab laps tõestada, et mingit toetust ta saanud ei ole.
Ilma kohtuta maksab mõistlik isa oma lapsele ikka, aga jorsside puhul ei aita ka kohtuotsus. Ja pole tarviski - ei ole tarvis, et laps sellise jorsi ülalpidamiskohustuse pärib.
 
R05 03. aprill 2016, kl 22.57
Ära ole nii naiivne. Nagu öeldakse: kust pole midagi võtta, sealt ei võta surm ka! Kui palk on isal väike siis võib kohus miinimum summas makstavat raha veel kärpida. Mis tingimused selleks isal peavad täidetud olema uurige ise välja. Tean, et paljudel naistel on elatis ainult võimalus ex mehelt välja pressida, last isa juurde ei lubata jne. Kuna olen selle tee kõik oma elukaaslase ex- naise poolt läbi sunnitud käima siis olen ikka päris kursis teemaga.
 
hoolduskodu hind 04. aprill 2016, kl 00.31
hoolduskodu hind ei muutu ju sellest , kas lapse isa ja uus naine panustavad mehe varasematesse lastesse või mitte.
ses mõttes tasub see raha välja nõuda igal juhul.
 
ja lisaks 04. aprill 2016, kl 08.49
Sa, viimane, ei saanud vist üldse asjast aru.
 
kas siis hind kujundatakse odavamaks? 04. aprill 2016, kl 17.55
kas hooldekodu hind kujundatakse siis odavamaks, kui lapse isa lapsele elatusrahasid ei maksa ja selleks ajaks täisakavanud laps vana isa hooldekodu arveid maksma peab?
 
Hede 05. aprill 2016, kl 12.15
R05 kommentaatorile: täiesti mõistetav on sinu pahameel, et peres raha vähe ja siis on paha eksnaine koos lapsega kõiges süüdi, et teil raha elamiseks napib. Aga ometi sa valisid lapsega mehe, kes pealegi töövõimetuspensionär (muidu ju miinimumelatist ei vähendata). Laps ei ela õhust ja raha on vaja lapse üleskasvatamiseks. Üldistamine on tavaliselt alati ülepaisutatud. Ehk tead 2-3 sellist ema, see aga ei näita seda, kuidas tuhanded üksikemad elavad.

Ei ole põhjendatud, et elatist ei küsita, et last tulevikus mitte koormata isa hooldekodu eest tasumisega. Aga laps peab ka kõik see 20 aastat millestki ju elama, kasvama, tahab riideid, süüa, trenni, õppida, väljas käia sõpradega ja seda ei tohi lapsele keelata ja isa on kohustatud oma osa rahas täitma.
 
Epp 05. aprill 2016, kl 12.28
Hede Kirjutas:
----------------------------------------------------
> Ei ole põhjendatud, et elatist ei küs
> ita, et last tulevikus mitte koormata isa hooldeko
> du eest tasumisega. Aga laps peab ka kõik see 20 a
> astat millestki ju elama, kasvama, tahab riideid,
> süüa, trenni, õppida, väljas käia sõpradega ja sed
> a ei tohi lapsele keelata ja isa on kohustatud oma
> osa rahas täitma.
--------------------------------------------------------
Et laps isa hooldekodu kuludest pääseks, selleks just ongi põhjus elatist küsida.


Mu ema oli ka uhkust täis ja kasvatas meid õega üksinda, sundis tööle ja rügas ise ja saime hakkama. Isa käis ja halas kui raske temal on, et uued lapsed väikesed jne.
kogu isa vara oli siis ka uue naise nimele kirjtanud ja uued lapsed olid kirjas vallaslastena, et siis saab natuke rohkem toetusi riigilt.
Ja siis kui isa haigestus oli ta meie kui ainsate oma täisealiste laste ülalpidada ja matta.
Matuste järel aga taotles uus proua oma lastele postuumselt isaduse tuvastamise ja riik hakkas neile maksma ka toitjakaotuspensioni
 
Raffael 05. aprill 2016, kl 13.13
Igast olukorrast on vähemalt 3 väljapääsu. Kohtusse minna pole vaja ja midagi oma lapse isalt ka nõuda pole ka vaja.Kui sind huvitavad võimalused siis kirjuta mulle. Mina pakun võimalused välja ja sina teed valiku. Arvestada võid sellega, et sa ise pead tahtma olukorrast välja tulla ja pead ka ise midagi selleks tegema.Mittemidagitegemisega ei jõua sa kusagile.Kirjuta, mida varem pihta hakkame,seda varem pääsed olukorrast mis sind vaevab.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!