Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Mõistuse häält
 
Mari 19. august 2016, kl 18.19
Palun tuua mind maa peale tagasi ja et lõppeks see enesehaletsus. Olen mehega olnud koos 10 aastat, kooselust 5 aastane poeg, plaanisime teist last ja peale raseduse selgumist armus mees ära teise naise, kellega tahab nüüd koos edasi olla. Kuidas sellised asjad üldse juhtuda saavad ja kuidas siit edasi minna. Enesehaletsus on üüüüratu.
 
rahu 19. august 2016, kl 21.31
Mina tunnen ka sulle kaasa ja see on täiesti loomulik, et sa ahastust tunned. Kui annaks kuidagi seda suhet parandada nii, et mees kahetseks oma valikut ja sina jälle andestaksid ja ei viskaks seda kunagi talle nina peale, siis oleks selline ideaalne lahendus sellele loole. Küll sooviks teile, et te üksteist jälle leiaks ja andestaksite teineteisele ja elaksite koos veel mitukümmend aastat. On sinust kahju ja lapsest ja ka veel sündimata lapsest. Mõnes mõttes on see katoliiklik abielu tarkus - kindlus naisele ja lastele. Muidugi on ka erandeid, aga sada korda kergem on lahku minna kui surmani koos elada.
Lohuta ennast millega oskad, aeg parandab haavad. Võib-olla aitab palve. Näiteks roosipärga palvetada kui see väga vastumeelne ei ole. Võib-olla tekib ka Maarjaga mingi selline sügavam side, sest ka tema oli väga räbalas seisus, sest ta oli rase enne oma mehega kokkusaamist ja see oli sel ajal väga kohutav olukord tolleaegses ühiskonnas - võidi isegi kividega surnuks visata. Me võib-olla võtame seda jõululugu nagu muinasjuttu, aga läbi roosipärja palvete võib see tegelik reaalsus palju paremini kohale jõuda. See on ka hea selles mõttes, et sa saad palve kaudu valada kogu oma ahastuse välja ja ka keskenduda kellegi teise olukorrale nt Maarja ja Jeesuse omale. See võib anda suuremat tröösti kui me oskame aimata. Oluline on alandlik ja heatahtlik meelsus. Suhtlemine Jumalaga (palve) annab siiski lohutust, et sa pole siin maailmas oma murega üksi.
 
.. 19. august 2016, kl 23.43
..annab Jumal lapse, annab ka peavarju ja söögi..
..kellelegi ei anta rohkem, kui ta kanda suudab..
 
Mari 29. august 2016, kl 10.58
Abi vajan ikka, sest siia maani ei ole veel kuulnud mõistuse häält.
 
niisama 11. september 2016, kl 09.10
Kuna sina oled lapseootel siis jagage nii ära, et mees hoolitseb 5 a poja eest ja sina vastsündinu eest. Miks pead sina üksi kahe lapse eest hoolitsema ja pealegi poisslast peabki isa kasvatama. Küllap mehe tunded jahtuvad kiiresti kui lapse korvalt armumiseks aega üle ei jää.
 
Mari 27. september 2016, kl 11.04
Mehe uuel naisel on ka eelmistest suhetest 2 last ja mehel on sellest laste hulgast juba katus vähe viltu ja ootab ka mõistuse häält.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!