Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Mahajäetud naistele
 
üksikema 08. september 2014, kl 13.12
Kuidas olete saanud tagasi eneseväärtuse, eneseusu? Mees käitub minuga väga külmalt, üleolevalt ja kohati ebaviisakalt- selle asemel, et seda kõike ignoreerida, võtan ma seda kõike südamesse. Tahaksin nii väga, et eksmees suhtleks minuga soojalt ja sõbralikult ja viisakalt... Ei, tagasi ma teda ei taha, aga tunnen, et minu enesetunne ja eneseväärtus sõltub otseselt tema suhtumisest minusse. Mis on vale, ma tean.
Aga kuidas seda muuta?
 
Nora 08. september 2014, kl 13.44
Muuta saab vast nii, et teed endale selgeks, miks sul selline arvamus on. Seleta meile, miks või kuidas mehe suhtumine sinu enesetunnet mõjutab? Ega keegi teine ei saa sind ümber veenda, aga arutelu käigus võid ehk ise endast jagu saada :)
 
ju ei planeerinud 08. september 2014, kl 15.49
aga lapse said nagu mehe nõusolekuta vä?
 
ppp 08. september 2014, kl 15.50
Ju Sa siis ise arvad ka sisimas, et pole midagi väärt. Ja ju siis eksmees oli Sulle autoriteet, kelle arvamust hindad.
Eks ta tegelikult nii ole ka, et ega mahajäetud inimene ei olegi just kõige väärtuslikum - muidu teda ju maha ei jäetaks (julm, aga aus)! Ma ise olen ka selles olukorras olnud ja nii endale otse ütlesingi. Mispeale hakkasin endaga tegelema, et enda väärtust (peamiselt enda silmis) suurendada. Sellega koos paranes ka enesehinnang ja elu muutus ilusaks.
 
pole tõsi 08. september 2014, kl 16.28
no maha jäetakse just siis, kui mees ei küüni naise tasemeni. ja et enda enesetunnet parandada, halvustab ja alandab ja ignoreerib seda exnaist. Mees ju suhtes läbikukkuja, sellpärast siis enda enesetunnet parndab teist alandades..
mees sai aru, et sellele naisele tal polegi midagi anda...
 
to üksikema 08. september 2014, kl 17.06
Vaimne vägivallatseja naudib ohvri solvamist, alandamist, ignoreerimist jne Mingit austust ega normaalset suhtlemist ei tule selliselt inimeselt iialgi. Sama rumal on vägivallatseja muutumist oodata nagu joodiku karsklaseks hakkamist, saage aru, et see on ebareaalne. Sinu kohus on mehega suhtlemine viia miinimumi, et laps ei õpiks selliselt värdjalt, kuidas sinuga käituda, mõistad? Kui laps hakkab sind sama moodi kohtlema nagu eksmees siis saad aru, millest ma räägin, selline asi tuleb ära hoida igal juhul. Kui lapse isa sind ei austa siis viid tema kontaktid lapsega miinimumini ja ei lömita sellise inimese eest vaid korraldad ise enda ja lapse elu, kui vaja siis saad seda selgitada ka lastekaitse ametnikule, kui mees sinna kaebab, et lapsega kohtuda ei saa.
Kui vaja siis otsi abi spetsialistidelt, et vaimne tasakaal ja normaalne enesehinnag tagasi saada.
 
Teemaalgataja 08. september 2014, kl 22.26
viimasele- vot sellele olen ka ise mõelnud! Just seda kardangi, et pojad isa suhtumise ja käitumise üle võivad võtta, kui isa suhtumine ei parane :(
 
piripiiga 09. september 2014, kl 09.05
ma ei suuda mõista, mismoodi võtavad käitumise üle? sul on ju endal oma lastega omavaheline suhe ja kui teie vahel on austus, siis ei hakka lapsed sinuga halvasti käituma. muuseas, kõik, mida sa kardad, sinuga tõenäoliselt ka juhtub. seega ära karda ja mõtle asjade peale, mis kõik võivad juhtuda.

eksmehega käitu ise väga viisakalt ja sõbralikult. küll ta sinuga samamoodi käituma hakkab. kui ei hakka, siis lepi sellega, sest teist inimest muuta pole võimalik. muutuda saab ainult ise.
 
üks 09. september 2014, kl 11.12
selle kaudu, et leiad taas iseenda ega defineeri ennast läbi endise mehe. sa oled emotsionaalselt liiga seotud temaga. enda leidmine ja teadvustamine peale suhte lõppemist võtab aega. esialgu aitab ka see kui sa päevas kasvõi mõni aeg ei tegeleks endisest mehest ja tema suhtumisest mõtlemisega. planeeri parem detailselt õhtut. nii jääb sul halbadeks mõteteks vähem aega.
 
tuulepesa 10. september 2014, kl 10.45
Kirjuta talle kiri ja ütle seal, et sulle ei meeldi kui ta sinuga ebaviisakalt suhtleb. Ütle, et edaspidi suhtled temaga ainut siis, kui see kokkusaamine jääb viisakuse piiridesse.
Kui siis kokku saate ja ta ikka on ebaviisakas, siis ütle, et me ju leppisime kokku. Kui on seda jätkuvalt...tõuse püsti ja lihtsalt astu sõnagi lausumata minema. Ära kommenteeri, õienda....mitte üht sõna, lihtsalt astu rahulikult minema. Edaspidi samamoodi...nõustu kokku saama ainult sel tingimusel, kui ta lubab olla normaalne. Kui ei luba, ei suhtlegi.
Kuigi tegeikult ei saanudki ma aru, miks te ûldse koos aega veetma peate, kui eksid olete.
 
:) 14. september 2014, kl 23.07
"Mees käitub minuga väga külmalt, üleolevalt ja kohati ebaviisakalt"

Mees käitub nii enesekaitseks. Pea meeles, et mitte ainult mahajäetu ei pea harjuma ja kohanema uue olukorraga, vaid ka mahajätja. See lihtsalt Sulle teadmiseks.

"Tahaksin nii väga, et eksmees suhtleks minuga soojalt ja sõbralikult ja viisakalt..."

Viisakus ja sõbralikkus tulevad ajaga, kui tulevad. Soojus? Missugust soojust Sa mõtled? Olete ju lahku läinud ja teie kahe vahel ei ole enam abikaasade soojust. See on paratamatu.

"...tunnen, et minu enesetunne ja eneseväärtus sõltub otseselt tema suhtumisest minusse."

Sinu eneseväärikus sõltub otseselt Sinu enda käitumisest ja Sinu suhtumisest endasse!

"Aga kuidas seda muuta?"
Oma suhtumisi ja mõtlemist tuleb muuta.
Laste isaga suheldes suhtle temaga viisakalt, väärikalt. Su endine abikaasa on Su laste isa ja selleks ta jääb, kuid Su abikaasa ta enam ei ole. Püüa endale see selgeks mõelda ja käitu vastavalt. Talle ära pane ootusi endaga seotult.
Seda juttu, et head naist maha ei jäeta, ära endasse lase. Seda soola on nii kerge värske haava peale raputada ja see teeb haiget, tean. Aga elu on paraku väga palju kordi tõestanud, et jäetakse maha nii häid kui halbu.
 
aida 16. september 2014, kl 16.29
Häid naisi ei jäeta maha - kena lohutus tõesti. Mahajätmine on ikkagi mahajätja enda otsus ega olene mahajäetust õieti kuidagi (ok, jätame siit välja vägivallajuhtumid). Pole see heaks naiseks olemine mingi garantii.
 
headest naistest 16. september 2014, kl 16.37
eks ikka jäetakse maha ka häid naisi. mehest võib kujuneda kooselu jooksul lontrus, kes ei suuda enda ega pere eest vastutada, leiab tee armukese rüppe nutma kui halb ja paha tema naine/laste ema on. naine samal ajal üksi vastutab kodu ja laste heaolu eest. mees leiab, et talle vastutus ei sobi, läheb armukese juurde ja jätab hea naise üksi. hea naine on üksi ja lastega, kellel on raske leida väärilist kaaslast kõrvale, sest head mehed ei soovi siduda ennast teise mehe lastega. surnud ring. nii ongi eesti täis häid lastega naisi ja ärapõgenenud elatis-kaelas mehi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!