Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Kuidas öelda lapsele
 
Meelika 11. mai 2017, kl 10.58
Tere, kasvatan üksi oma tütart. Lapse isa lapsest ei hooli, pole kordagi vaatamas last käinud. Varsti hakkab laps jõudma vanusesse, mil hakkab uurima kindlasti oma isa kohta, et miks tal isa ei ole jne. Mida Teie üksikvanemad olete oma lastele rääkinud, et miks tal (lapsel) siis isa ei ole ja temast ei hooli. Ei taha lapsele ise haiget teha, samuti ei taha tema isa kohta lapsele midagi halba öelda, ega isa siunata jne. Soovikski teada, kuidas oleks kõige mõistlikum ja valutum lapsele seletada, et on ka peresid, kus lapsed kasvavadki ühe vanemaga.
 
Naine 10. juuni 2017, kl 10.01
Räägi nii nagu asi oli (ma loodan). Et kohtusite, oli armastus, kõik oli ilus ja tore, sündis beebi. Ema isa väga armastavad oma beebit. Aga tekkis tüli ja nad omavahel ei saanud enam läbi. Et kodus oleks hea rahulik ja rõõmus olla, otsustati, et emme issi enam ei sobi kokku ning hakkavad eraldi elama. Et aeg ja muud tegemised tulid vahele, ei saadudki enam kokku... Isegi kui isa kohapeal ei ole, on ju lapsel ja emal ka koos väga tore ja hea olla jne. Peaasi, et räägiksid lapsega, ei mustaks tema isa, samuti ei tasu ka üleliia kiita- las ta ise tulevikus otsustab, mida see tema jaoks tähendab.
 
Tõtt ikka 13. juuni 2017, kl 01.27
Naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Räägi nii nagu asi oli (ma loodan). Et kohtusite,
> oli armastus, kõik oli ilus ja tore, sündis beebi.
> Ema isa väga armastavad oma beebit. Aga tekkis tü
> li ja nad omavahel ei saanud enam läbi. Jne .......

Kui isaga mingis tegemises pole, isa alimente ei maksa ja lapsest huvitatud pole, milleks siis peab mingit "armastasid beebit" juttu rääkima ja mingi tüli välja mõtlema, kui isa lihtsaöt uttu tõmbas. See on ju valetamine.

Lhtsalt öelda, et isa elab kaugel ja tal on teine pere.
Hiljem võib öelda, et isa ise ei taha kontakti pidada.
Kui laps juba täiskasvanud on, võib ju selle mehe üles otsida ja näost-näkku ise oma küsimused esitada.

Tänapäeval on isata lapsi palju, arvatavasti koolis teised seda uurima ei hakka.
 
neiu 49 23. juuni 2017, kl 19.51
Tänapäevane lihtne ja lisaks üsna usutav vale ongi see, et lapsel ei olegi muud isa kui sõõrits.
Ütled:"! Igatsesin sind nii väga, et olin sunnitud pöörduma tänapäeva meditsiini poolt pakutavate võimaluste poole, sest sobivat isa kandidaati ei leidnud."
Lapsel on sellise teadmisega lihtsam leppida ja kasvada kui isa poolt soovimatuna olemas olla.
 
... 27. juuni 2017, kl 21.38
Ise hakkas gayks.
 
49.naine ! HOIATAB ISA 29. juuni 2017, kl 07.37
neiu 49 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tänapäevane lihtne ja lisaks üsna usutav vale ongi
> see, et lapsel ei olegi muud isa kui sõõrits.
>
> Ütled:"! Igatsesin sind nii väga, et olin sunnitu
> d pöörduma tänapäeva meditsiini poolt pakutavate v
> õimaluste poole, sest sobivat isa kandidaati ei le
> idnud."
> Lapsel on sellise teadmisega lihtsam le
> ppida ja kasvada kui isa poolt soovimatuna olemas
> olla.
NII LAPSELE NÄKKU VALETADA ? MIKS SEE VALE JA JÄLLE UUS VALE NAISTEL TAGAVARAKS ?
VALETAMINE VÄIKSES EESTIS --POLE MÕISTLIK TEGEVUS !
TEIE ÜHISE LAPSE ISA ! ! ! ----VÕIB KA 20--- 30 AASTA MÖÖDUDES
LAPSEGA ÜKSKORD JÄLLE KOHTUDA
MIS SÕÕRITSA JUTUST SIIS SAAB?
 
ikka ausalt 29. juuni 2017, kl 09.00
Kõige ausam oleks tõesti nii öeldagi, nagu oli. Näiteks seda, et isa tahtis üksi elada, peret ta ei soovinud. Väikesele lapsele väga halba ei ole mõtet rääkida ega kiruda, aga ka mitte ilustada. Mingit ilusat muinasjuttu rääkida ega uttu tõmmanud isast kangelast teha ei ole hea mõte. Siis võib kunagi teismeliseeas tekkida mõte, et ju siis viga oli emas, et nii hea ja tore isa temaga elada ei tahtnud
 
igal juhul 29. juuni 2017, kl 11.05
Igal juhul ole valmis küsimuseks: kuidas sina, hea emmeke, siis mulle sellise isa valisid, kes meid ei tahtnudki? Kas paremaid ei olnud või paremad sind ei tahtnud? Ja suuremaks saades: kas sa üldse ei vaadanud, keda valisid?
Tavaline vallasemade jutt sellest, et iga inimene võib eksida, on julm. Lapse tegemine ei ole väike eksimus, mida igaüks hõlpsalt endale lubada võib- Teemaalgataja kirjutab, et isa ei hooli lapsest. Aga ema? Kas tema hoolis, kui juhumehega lapse sai?
 
eelmisele juhumehe pidamisest 30. juuni 2017, kl 19.19
eks kõik alga suhet parimate lootustega. vaevalt seegi naine üheöösuhet otsima läks.
mõnikord on seesama laps ka ainus võimalus naisele üldse lapsi saada..
nii et ilma tegelikkust teadmata ei tasuks oma viha võõrale kalela kallata.
 
tegelikkus 01. juuli 2017, kl 21.29
Tegelikkus on see, et naine tegi lapse mehega, keda ta ei tundnudki. Vaevalt et keegi hakkakas last tegema mehega, kes ei ole huvitatud ei temast ega lapsest, ammugi mitte ühisest tulevikust. Nii et ei tea, mida see naine otsima läks....
Suhe alaku pealgi parimate lootustega, aga ega siis sellest suhtest pea kohe lapsi saama. Niipaljukest mõistust ja vastutustunnet lapse ees peaks ikka olema. Igal lapsel on õigus isa armastusele. Aga isa valib talle teadagi ikka ema.
 
pole garantiid 02. juuli 2017, kl 03.55
ei ole siiski palju garantiid, et näiteks 10 aastaga abikaasast kõrini ei saa, ka abielust väsitakse ja armastaus otsa saab. ja armastusvõime pole millegagi väga mõõdetav..
 
ja mis siis! 02. juuli 2017, kl 11.27
Pärast 10-aastast abielu ei teki probleemi, et mida lapsele isast rääkida.
 
sa eelmine 02. juuli 2017, kl 17.05
sa eelmine oled hirmus hädas oma kohustusliku väga igava ja mageda abieluga. ega sa sest muidu jätkuvalt ei räägiks. ikka kohusetundest hoitud suhe ju. , muidu sind teiste laste saamise teemad ju ei huvitaks. kas sul hirm, et seegi junnmees sul jalga laseb vä?
 
10 aasta pärast räägid lapsele 02. juuli 2017, kl 17.06
et isa jättis su maha, kuna leidis kobedamad kintsud...kui su emmel.
 
ma, see eelmine 02. juuli 2017, kl 18.21
sa eelmine
02. juuli 2017, kl 17.05
sa eelmine oled hirmus hädas oma kohustusliku väga igava ja mageda abieluga. ega sa sest muidu jätkuvalt ei räägiks. ikka kohusetundest hoitud suhe ju. , muidu sind teiste laste saamise teemad ju ei huvitaks. kas sul hirm, et seegi junnmees sul jalga laseb vä?

Kõige selle peale ma ei tulekski. Aga ma ei ela ka sellist elu, nagu sina. Ega mitte ükski normaalne naine selliste mõtete peale ei tulekski. Ma saan aru, et sul ei ole meestega vedanud, aga .... eks tuleks peeglisse vaadata. Sellise mõtteviisi ja kõnepruugiga ju normaalset meest ei saagi. Eks siis tulebki ilmselt hirmu tunda, et need vähesedki jalga ei laseks. Ma ei ole kunagi nii osanud mõeldagi, et abielu võib olla igav või kohustuslik. Kust sa sellised mõtted võtad, lapsuke?
 
sul on otsevaatega arvuti vä, sa eelmine? 03. juuli 2017, kl 00.31
täiesti naljakaid järeldusi teevad naised, kes läbi häda naiseks on võetud.. usjkustkui see oleks naiseks olemise ainus õnn ja rõõm ja siis pärdikuid sigitada..

see mammi 18.21 kohe teab, kes kuidas keegi oma elu elab. irw

ma sügava saladuskatte alla ütlen, et olen 70 ja vanaema juba ammu..ja ka abielus.. aga mitte ülikooli esimeselt kursuselt, kes hädapärast on ära võetud..
 
sõgav saladuskate 03. juuli 2017, kl 11.08
Sügava saladuskatte all öeldes oled sa vaimuhaige või vaimupuudega.
Mitte ükski täiearuline täiskasvanu selliselt ei väljendu.
 
pole muretki 03. juuli 2017, kl 19.17
ega see väljendusvii ja sinu tagantjärgi tarkus nagu seda noort ema ei aita enam: last emaksse tagasi ei topi ja kui mees rohkem ei jaksanud vaimse või füüsilise puude tõttu, tulebki nii lapsele öelda: su isa ei jaksanud rohkem sind armastada..


mis ütleja sa elolmine moor oled, mulle siis nagu ema st 90 ne aastnae juba vähemalt, et nii või naa väljendatakse.. irw. sa vaat et su poja liiga vara seemndama ei kukuks.pärast jälle tüdrukud süüdui, kes su poja voodisse on ennastunustanult vedanud.. irw.
 
soovitus 03. juuli 2017, kl 23.14
Mine nüüd magama, kulla laps.
Hommikuks on ehk parem tuju.
 
miks sa mulle emmeks hakkad? 03. juuli 2017, kl 23.35
miks sa emmeks hakkad võõrale 70 aastasele inimesele? naljaks 90 ne vanur oled ju sel viisil..
 
poja seemendusprotsees 03. juuli 2017, kl 23.36
kas su poeg on nagu seemndaja juba vä, et nii mures oled? 23.14
 
selge pilt! 04. juuli 2017, kl 21.14
Koolivaheaeg!
Ei tea, kas feisbukk ei tööta või mis?
 
emakasse tagasi 05. juuli 2017, kl 00.16
kas facebooki kaudu saab eelmise arvates nagu üksikema oma lase emakasse tagasi pressida?
 
lapsele 05. juuli 2017, kl 10.38
Mine uuri seda feissbukist!
 
seda see 21.14 ju soovitas 05. juuli 2017, kl 16.41
et facebooki kaudu nagu laps emaksse tagasi pressida. tõesti kas see aitas nagu teda omal ajal vä?
 
kas aitab või mitte.... 05. juuli 2017, kl 17.17
... aga ehk saavad need pooletoobised siin siis rahu, kui FB-s möllavad
 
miks nad möllavad FB s 06. juuli 2017, kl 02.49
kas seal antakse nagu poistele õpetust, kuidas soovimatut rasedust tüdrukutele vältida?
 
teadja 07. juuli 2017, kl 20.21
Õigel hetkel tuleb välja tõmmata, ei mingit suurt teadust.
 
laps emakast välja tõmmata? 20.21 08. juuli 2017, kl 19.44
jah, eks see niimoodi ju käibki. 9 kuu möödudes.
 
tts 17. juuli 2017, kl 00.34
igal juhul Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Igal juhul ole valmis küsimuseks: kuidas sina, hea
> emmeke, siis mulle sellise isa valisid, kes meid
> ei tahtnudki? Kas paremaid ei olnud või paremad si
> nd ei tahtnud? Ja suuremaks saades: kas sa üldse e
> i vaadanud, keda valisid?
> Tavaline vallasemade
> jutt sellest, et iga inimene võib eksida, on julm
> . Lapse tegemine ei ole väike eksimus, mida igaüks
> hõlpsalt endale lubada võib- Teemaalgataja kirjut
> ab, et isa ei hooli lapsest. Aga ema? Kas tema hoo
> lis, kui juhumehega lapse sai?

Väga loll küsimus lapse poolt siis. Oleks ema teise mehe valinud, poleks see konkreetne laps ju kunagi sündinudki. Tema on olemas ainult seepärast, et ema just selle mehe valis. Oleks valinud teise mehe, oleks sündinud teine laps. Või mõtleb mõni tõesti, et vahet pole, kes meheks valida, ikka sünnib üks ja sama laps? Nii et sisuliselt tahab selliselt küsiv laps teada, miks ta üldse maailmas olemas on, miks küll ometi sündimata ei jäänud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!