Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Elatisrahadelt tulumaks...e.lapsemaks
 
Kummaline 24. mai 2009, kl 01.39
Minu meelest on nii, nii kummaline, et kui ametlikult makstakse elatisraha, siis tuleb sellelt maksa tulumaksu. Ma ei saa aru, mis mõttes on elatisraha minu tulu kui lapse isa täidab lihtsalt oma kohustusi järeltulija ees. Äärmusesse minnes peaks kooselavast paarist ka siis üks vanem maksma riigile tulumaksu, et nad hoolitsevad oma võsukese eest, et a,la issi annab emmele lapse lasteaia söögiraha ja emme läheb internetti ning maksab sellet kohe tulumaksu ära, sest see on tulu juu. Kummaline on siis see, et üksikvanemad täidavad elatisraha saades riigikassat...
ja muidugi hea üldse kui midagi laekub, sest praktiliselt mingeid üksikvanemaid kaitsvaid meetmeid pole...
Põhimõtteliselt maksavad siis üksikemad(emaststi)lapsemaksu;)
 
J 27. mai 2009, kl 11.21
Vaata tegelikult on see 0 ring. Kõigepealt mees teenib, saab palka maksab ÄRA tulumaksu aga, kuna temale see tulu ei lähe ametlikult, vaid makstakse laste EMALE, mitte lastele. siis on see LASTE EMA tulu ja maksab selle pealt tulumaksu nii nagu oleks see tema tulu ja mees saab selle maksuametilt tagasi, kuna see pole tema tulu. lASTEGA EI OLE SIIN TEGELIKULT MIDAGI PISTMIST. Sama hästi võiks olla nii, et mees maksab ära tulumaksu ja sina saad 21 % vähem elatist. Ja TEGELIKULT saab riik mehe malgast veel ka sotsiaalmaksu selle summa pealt. Inimestel võib ju olla illusioon sellest et NEMAD seda ju ei maksa.... aga konk selles, et ega firmaomanik ei lähe ju teie eest seda teenima ikka arvestatkse sellega, et töötaja selle VÄLJA teeniks. Seega täidab elatisraha maksjapool lisaks sotsiaalmaksu osaga riigikassat. See on ju samuti väljateenitud raha. Sellekoha peal võib ainult öelda teretulemast kapitalismi.


Aga enamasti on jama selles, et pole seda rahakest kunagi piisavalt. Tahaks, et mees ikka sind ka ju üleval peaks, nii nagu enne see oli. Minu, kui elatisraha maksjana ei saa jälle aru sellest MIKS PEAN MINA MAKSMA KORTERIOMANIKU SOOJA EEST. Ehk siis kuna ei OLE VAHET mitu inimest elab korteris, olgu see 34 või 134 ruutmeetrit. Küsite teie naised, kes OMATE seda korterit laste jaoks elamispinna kütmiseks raha, nii nagu TARBIKSID seda teie lapsed. KODU PEAB SOE OLEMA ... AGA SELLE EEST VASTUTAB OMANIK. Minu jaoks on laste vajadused/kulu see mis on lastega konkreetselt seotud.

Võiks tegelikult lõputult rääkida ebaõiglusest palgasaajate suhtes, kes maksavad koos aktsiisidega igapäevaste asjadega üle 80 % makse riigile. võta ja löö kokku, kui palju sa maksad tegelikult riigile. PALK 21 % tulumaks 33 sotsiaalmaks töötuskindlustus jne jne nii nüüd on meil NETO PALK see mis laekub sinu pangakontole aga sellega asi ei piirdu. Lähed poodu kuhu iganes kulutad kuuga ära kogu palga. MAKSAD PALGAST VEEL 18% riigile käibemaksu näol ja nüüd pane veel juurde aktsiisimaksud tubakas alkohol kütus jne jne palju tuleb.

uuri natuke ja ära süüdista enam mehi vaid süsteemi
 
njah 05. juuni 2009, kl 22.04
raudselt eelmine oli mees , kes maksab raha...tundub et liigagi palju.... tema meelest vähemalt:S
 
rahu 08. juuni 2009, kl 14.01
kes siin mehi on süüdistanud?
Samas oli J-ti loos iva sees, kuigi pärast läks veidi rappa.

Perele ju teenitakse ka raha, millelt on maksud eelnevalt maha arvestatud?
Kuna see pole tõesti maksja tulu enam, peab ta saama sellelt tulumaksu tagasi ja kuna saajale on see tulu, siis maksab ka sellelt tulumaksu, nii nagu oma palgaltki, mille eest lapsi üleval peab.
Midagi loogikavastast siin küll ei ole.

Asi ongi selles, et riid toob tüli majja. Tuleb osata kompromisse teha ja kokkuleppeid saavutada riiki vahele segamata ja probleeme polegi ju. Siin on kasvatuslik moment riigipoolselt ka - valik on teie, kas suudate oma perekonnaelu ja lastekasvatamist tülideta jagada või mitte. Võtke siis seda tulumaksu selle eest, et olete riiki vahendajana kasutanud, et kokkuleppele jõuda:D

Ja paluks mind sarjata, olen ka tulumaksu maksnud elatiselt, nii et silm punnis peas, ega ju kohe, kui raha saad, ei raatsi tulumaksuosa sellest kõrvale panna või kasvõi kohe ära maksta. L Aastaga tuleb ikka üsna karm summa kokku, mis tuleks siis mõne kuu jooksul väljakäia. Ma olin veel eriline loll, sest lasteisa omaltpoolt elatise maksmist ei deklareerinud ja poleks midagi lahti olnud, kui ka mina siis selle elatise deklareerimata oleks jätnud. Seda varianti saab kasuta vaid siis, kui isa ise elatise ülekannab, kui teeb seda töökoht, siis seal hoolitseb juba raamatupidaja, et isa makstud elatis õigesse kohta läheks ja maksuametisse ka kirja.
 
üksikema 19. juuni 2009, kl 20.32
Mina olen ka ja maksan praegugi tulumaksu elatiselt.See on ikkagi ebaõiglaselt tehtud.kahekordne tulumaks riigikaukasse,nagu oleks see minu tulu.Ütlen ausalt,et ükski vanem ei peneks elatist papakestele peale,kui need ostaksid lastele ise riideid ja jalanõusid ja aitaksid kooliasju osta,aga selleni meeshingede aju ei küündi.Ma ei taha küll,selle rahaga end ülal pidada,see on mõeldud ju lapsele.Aga muutume ju nii küüniliseks ja kadedaks,kui tegu on rahaga.Kas te üldse küünikud aru saate,,mis tähendab lapsele riiete ja jalanõude ostmine.Tavareeglite järgi lapsed kasvavad ja riided järgi ei veni ja jalanõud kuluvad,kui nad kapis ei seisa.nii,et rääkida,et elatis läheb ainult lapse emale see on vale.Aga alatus on see küll,et elatiselt tulumaks esimesest kroonist võetakse.
 
kata 22. juuni 2009, kl 16.42
Miks te ,naised, elatisraha oma panga arvele lasete kanda?tehke lapsele oma konto, sest see on lapse raha!Alaealise lapse pangakontot võite te aga kasutada.Ma küll ei tea,kui mitu miljonit te elatist saate,aga kui asi piirdub tulumaksuvaba miinimumiga,siis ei pea laps küll mingit tulumaksu maksma
 
*** 23. juuni 2009, kl 00.34
Tehke endale kõigepealt paar asja selgeks. Esiteks, elatist ei maksustata topelt. Elatis on tulu ja maksu maksab tulu saaja. Samamoodi oleks ju siis, kui isa elaks perega koos - tema palgalt peetaks tulumaks kinni ja perele (sh ka lapsele) jääks selle võrra vähem raha. Need asjad, et tegemist on brutosummaga, tuleb endale selgeks teha enne elatisraha nõudmist. Nõudke siis tulumaksu võrra rohkem, mitte ärge pärast kurtke. Ja viimane soovitus on ka totter, sest see ei muuda midagi, kelle kontole raha kantakse. Elatist ei määrata ju lapsele, vaid vanemale, kes last kasvatab.
 
ema 30. juuni 2009, kl 00.55
Võiks oleneda siis tulu suurusest, mina saan 500 EEK ja pean sellet veel tulumaksu maksma, nii tobe, tahtsin kohtus, et ei määrataks, kui isa nii väeti ja vilets, nagu alimendid määrati , kohe töötu ja töövõimetu ja minu palk ju suurem. Veelkord tobedus, kui minu palk poleks nii nagu ta on, olen alaiselt rabanud , et last toita katta, isegi mitme koha peal. Töövõimetuse taha ei saa ka siis pugeda, kui seda tõesti olen, õnneks harva ja siiani jakasan rabada. Ei süüdista kõiki mehi, tean vastupidist, et mees rabab ja naine sebib ringi. Mis teha, kohus ei aita siin, kui inimlikkus puudub ja ei mõelda, et laps on ju üksainus korda laps ja ema -isa peaksid hoolitsema , toitma , katma. On igasuguseid olukordi, vägisi ei saa maksma panna, kui ikka on plaanis laveerida ja oskuslikult teostatakse!
 
lihtne ja loogiline 03. juuli 2009, kl 15.25
enne olid mees ja naine koos oma lapsega üks pere.
mees ja naine käisid tööl, teenisid raha, maksid kumbki oma palgalt tulumaksu ja kasvatsid last.


nüüd on naine koos lapsega omaette pere.
Naine käib tööl, saab palka, maksab tulumaksu, saab elatist ja maksab sellelt tulumaksu. kasvatab last.


mees käib tööl ja saab palka, maksab tulmaksu sellelt ja maksab ka elatist. makstud elatiselt saab tulumaksu tagasi.
 
raamatupidaja 21. juuli 2009, kl 10.23
Tehke endile selgeks, et topeltmaksustamist (st. et ema ja isa môlemad maksavad elatiselt makse) ei tohi olla. Kui isa maksab vabatahtlikult, siis muidugi maksab ta selle pealt makse:tulu-ja töötuskindlustusmakset ja siis tuleb emale see raha maksuvabalt kätte. Kui aga tööandja isa palgast elatisraha maha arvab kohtutäituri kasuks, kes selle siis emale edasi kannab, maksab kôik maksud tulu saaja, st ema. Ja sotsmaks ei ole eraisiku, vaid firma kulu.
Siit moraal: kui te ei taha riiki nuumata, jôudke omavahel kokkuleppele. See kehtib ka igasuguste kohtu kaudu vara jagamiste jms kohta.
 
kah elatise saaja 28. juuli 2009, kl 22.51
Iga aasta saab ju elatise pealt makstava tulumaksu tagasi.
Siin keegi väitis, et elatise maksja saab ka midagi tagasi, mida siis ex tagasi saab, kogu raha, mis ta aasta lõikes lapse emale maksnud on.
 
yx ex 02. august 2009, kl 12.03
Ei saa aru isade loogikast, et nemad ei pea oma exi korterit ülal pidama, et väidetavalt vahet pole, kas laps on v ei ole, kommunaalkulusid ka. kütet see ei kasvata. No ikka on vahe küll, kui mul laps oleks, poleks mul mingit probleemi elada 1toalises korteris, kui on laps, siis lapsele oleks vaja ikka oma tuba, st ruuenevad automaatselt küttekulud, kuna need lähevad ju m2-te pealt. Samuti vaja lapse riideid pesta, ja neid kusjuures oluliselt sagedamini kui enda omi, seega kasvavad elektri ja veekulud, samuti tuleb last ka pesta ja vannitada, jälle veekulude kasv, ka lapse toas põleb lamp, ka laps tahab telekat vaadata ja tulevikus arvutit kasutada, seega elktrikulude kasv. Mehed võiksid ikka natuke loogiliselt ka mõelda.
Kui kunagi sai öeldud mehele, davai, võta laps endale ja ma maxan ise elatist, siis millegipärast kohe ehmuti ja hakati tagasi ajama, sest reaalselt kulub lapsele rohkem kui 2 x 2 175.-
Tahaks näha, mis laulu mehed laulavad, kui on sunnitud kasvõi pool aastat lapse enda juurde võtma ja teda riietama, toitma jne., siis nad näexid, mis reaalsed kulud on ja laulaxid hoopis teist laulu.
Olen pool aastat pidanud rahaarvestust ning sellest tuli välja, et minul kulub lapsele kuus ca 4 500.-, hetkel nõuan kohtukaudu elatist. Kui välja mõistetakse miinimu s.o. 2 175.-, siis sellest tulumaks maha ja järgi jaab ca 1 700.- st., et minu rahakotist läheb lapsele ca 2800.- ja sellisel juhul pole kulud enam võrdsed. Tahaksin kätte saada 2000.-, selleks pidin hagisse esitama nõutavaks summaks 2600.-, eks näis, kas saan selle v ei saa...
 
aka 14. august 2009, kl 13.10
nii suhtlesin just ametlikult alimente maksva mehega
temalt võetakse palgast maha 2500.- ülejäänud palgast läheb tulumaks maha ,naise arvele jõuab 1975,-.riik panebki vahepeal oma tasku täis ,keegi ei saa tagasi ega anna ära .
kuulge meie palk ka on ju prutos näiteks 10 000.- ja kätte saame tunduvalt vähem ja ei lähe ju kuhugi karjuma et miks riik ....
 
segaduses 31. august 2009, kl 20.38
Kui ma saan läbi kohtutäituri ametlikult mehe töö kaudu elatisraha, kas siis ma pean ka veel sellelt summalt iga kuu käibemaksu maksma. Arvasin, et kohtutäitur võtab sellelt summalt juba maksud maha ja siis kannab mulle raha üle. Või olen ma midagi totaalselt valesti aru saanud?
UHH, nüüd ma olen siis riigi ees võlglane, kuna pole elatisrahalt makse maksnud.
 
ye 31. august 2009, kl 21.00
mitte käibemaks vaid ikka tulumaks. Kui mehe tööandja kannab ise sulle mehelt välja mõistatud lapse elatusraha, siis maksab tema juba tulumaksu ära, kui aga mees maksab ise v kohtutäituri kaudu, siis pead koos tuludeklaratsiooniga deklareerima ka saadud elatise ja siis korraga maksma tulumaksu. Kuna sageli saab tulumaksu tagasi (koolituskuludelt vms), siis võib juhtuda ka nii, et ei peagi midagi juurde maksma....
 
r 30. september 2009, kl 22.35
aga lapsed ongi mehe kulu ja naise tulu :D

ja topeltmaksustamist EI TOIMU, saage sellest ometi aru
 
appikene 01. detsember 2009, kl 23.34
segaduses: igaks juhuks sekkun, siin kodanik ye ajab imelikku juttu
kui sa saad mehelt elatisraha ametlikult siis pead selle ju igal aastal maksuameti deklaratsioonis ka deklareerima. sel juhul toimub juba deklaratsioonis arvestamine ja selle käigus peaks tulemus ju olema korrektne.
aga muidu oled asjast õieti aru saanud, kui sulle makstakse elatis ametlikult siis selle arvestab mehe tööandja tema brutopalgast ja tulumaksu maksad summa pealt sina. kui teil oleks mehega omavahel sõlmitud kokkulepe, siis maksaks ta selle raha sulle juba oma netopalgast, ehk sellest mille ta kätte saab, millelt on tööandja juba tulumaksu maha arvanud ja siis sina tulumaksu maksma ei pea.
tulumaks läheb maha brutosummadelt vaid korra ja mingit topeltmaksustamist ei toimu.
ole tubli!
 
Oi 20. detsember 2009, kl 23.34
Kas keegi teab rääkida, kuulsin, et järgmisest aastast elatiselt ei võeta enam tulumaksu
 
lembitu 30. detsember 2009, kl 08.49
ei kao see tulumaks kuhugi. kõik tulu on maksustatav, mis ületab tulumaksuvaba miinimumi.
 
Mida imet 14. jaanuar 2010, kl 20.59
Matusetoetuselt tuleb sotsmaks kah maksta..tervisekindlustus...
 
ei taha olla eestimaalane 02. märts 2010, kl 22.48
see kõik on nii jõhker, mul sama probleem tegin koge uue teema
 
viimasele 04. märts 2010, kl 03.38
mis maalane sa siis olla tahaksid - pane see ka kirja.
 
kui.. 04. märts 2010, kl 13.15
kui meil tulumaksu summad muutuvad, siis päris kindlasti suuremaks. mujal maailmas on maksud kõrgemad kui eestis, nii et isegi hästi läinud:)
koos euroga suurenevad ka maksuametile laekuvad rahad inimestele, olge selles kindlad.
tulevad nad siis laste elatise või millegi muu arvelt, aga väiksemaks nad riigikassal jääda ei lase
 
juhuuu 08. märts 2010, kl 11.33
keegi naine siin väitis, et ükski ema ei paneks laste isale elatist peale. vat paneb küll. meil just vastupidine lugu, kõik asjad on ostetud ja raha saadetud aga nüüd oli lops ootamatus kohas. isa jäi tööst ilma. nüüd eks naine läks ja pani ametlikult elatise peale, kuna just kardab rahast ilma jääda.
ja ma ei tea aga ma arvan , et kui andmed öelda siis maksu amet peaks sulle ikka teada andma kas naine maksab tulumaksu.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!