Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
alimendid
 
kerli 07. mai 2010, kl 17.12
Mul on alimentide kohta 2 küsimust. Teadjamad, palun aidake.

Olen kuulnud,et alimente peab maksma AINULT abielus olnud mees. Kas siis vabaabielus lahku minnes ei pea mees naist üldse rahaliselt toetama, kuigi lapsed on bioloogiliselt tema omad ka? Või kuidas see asi käib?

Kui mees on naise lapse üles kasvatanud, kes pole tema bioloogiline laps, kuid pärast abielu märgiti lapse sünnitunnistusel ta isaks, kas mees peab pärast lahutust ka siis seda pere toetama, kuigi neil ei ole ju tegelikult mitte mingit sidet enam?
 
kõigepealt 07. mai 2010, kl 17.38
Alimente pole olemas, on elatis.
Abielus olnud mees peab maksma oma abikaasale JA lapsele elatist.
Vabaabielus mees maksab elatist ainult lapsele, suvalise naise ees pole kohustusi.
Kui mees on lapse sünnitunnistusel isana kirjas, peab ta nõudma DNA testi et tõestada oma isaks mitteolemist ja isaõigustest loobuma.
Niikaua kui ta on isana kirjas, on tal ka elatise maksmise kohustus.

Kas sa tahaks et sinuga koos elanud ja heast südamest võõra lapse enda nimele võtnud mees teile mõlemile elatist ka veel maksaks???
Tule taevas appi!
 
kerli 07. mai 2010, kl 17.40
Tänan vastuste eest.
Tegelikult olen mina just selle mehega koos, kelle endine naine nõuab endale ja nn võõrale lapsele elatist. Meile endale nagu ei jäägi raha elamiseks.
 
mia 07. mai 2010, kl 17.55
Naine saab endale elatist nõuda vaid juhul, kui ta on või oli mehega abielus ja elatist saab kuni lapse kolme aastaseks saamiseni või kauem, kui naine nt invaliidistus ja jäi mehe ülalpeetavaks abielu ajal. Lapsele, kes on lapsendatud, peab mees elatist maksma,kuni tema täisealiseks saamiseni. Siin ei saa nii, et täna lapsendan ja homme palun selle tühistada. Vanema kannet saab vaidlustada 1 aasta jooksul teadasaamisest, et ei olda lapse isa. Aga lapsendamine oli ju vabatahtlik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!