Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
kas näen tonti ja reageerin üle?
 
üksikema 02. august 2010, kl 04.13
olen üksikema ühele lapsele, kes on peaaegu seitsme aastane. aasta tagasi tutvusin meesterahvaga, kellega arvasin olevat ühine tulevik kuni siiani...nüüd kahtlen juba pikemat aega tegelikult.

elame eraldi, ta teab ja tunneb minu last juba aasta (samamoodi, nagu mindki) poeg on mul elav, ta täielikult jumaldab mu nn boyfriendi. nii, kui boyfriend orbiidil on, mu poeg üritab temaga kontakti saada. nimetab teda enda parimaks sõbraks jne. olen täheldanud, et mu boyfriend mõnikord ütleb talle a la : jää vait, sa käid närvidele jne. mind on see hakanud nii häirima. olen talle seda ka maininud, boyfriend ütleb, et ta käib ju närvidele (kusjuures vahest käib tõesti, kuna otsib tema tähelepanu, mitte koguaeg, sest üritan oma last ka piirata selles suhtes) ja et nii vana laps peaks juba mõistlikum olema. ei saa öelda, et boyfriendil ei oleks lastega kogemusi, tal endal 3ne laps. olen talle öelnud, et mis tunne temal oleks, kui ma tema lapsele ütleksin: tõmba minema, mul on kõrini sinust vms. tema ütleb, et mu laps ju ainult kolme aastane, sinu oma on kuuene. samas, laps on ju laps. täna mul keeras nii ära, et ma ei suutnud boyfriendiga suhelda. nii haiget teeb, lapse eest tunnen end süüdi. laps ei tundu kuidagi olevat solvatud, aga v-olla ei näita ta seda välja ka kohe. ei ole mul neid suhteid olnud ka nii palju, et teaksin, kas see on normaalne v mitte, et pean oma last pidevalt kaitsma, nagu emalõvi? ma ei ütle, et mu laps on kukununnu ja eksimatu, aga ta on kõigest laps ja kui midagi häirib, siis need häirivad asjaolud võiks ainult mulle öelda, mitte lapsele? kaalun tõsiselt, et see mees ei ole mulle õige. ei suuda temaga momendil isegi rääkida, sest ta siiamaani õigustab ennast.
 
ka ema 02. august 2010, kl 08.57
Ei,Sa reageerid väga õieti,sest laps on tähtsam.kui üks mees,kes ei suuda Sinu lapsega viisakalt suhelda-sellest ei tule midagi välja,pinged lähevad suuremaks.Minu soovitus oleks küll.et lõpeta see ära ja naudi elu oma rõõmsameelse lapsega.Endal on mul ka 10a poeg ja väga elavaloomuline-kasvatan samuti üksi,kuid sellist meest ma oma ellu küll ei lubaks,kes lapsega käituda ei oska.
 
samuti ema 02. august 2010, kl 09.12
Kui lapse bioloogiline isa nii ütleks lapsele, kes tüütaks ja tüütu oleks, siis sa ju ei ärrituks? Sind ärritab et tegu on võõra mehega kes su last korrale kutsub.
Jääb mulje et mitte mees ei oska lapsega käituda, vaid selles vanuses lapsed on tõesti tüütud, kindlasti ka ebamääraselt armukade ja tahaks kogu tähelepanu endale tõmmata.
Usu, kui sa ise oma kompleksist lahti ei saa, siis kordub see ka järgmiste meeste puhul ja lõppeb alles siis kui poiss suur on. Aga sinu jaoks on rong juba ammu läinud...
Valik on lihtne, sa kas õpetad poissi teie privaatsusest lugu pidama või jääd kanaemaks, kes oma tibukese ümber kudrutades oma elu elada ei saa.
 
üksikema 02. august 2010, kl 12.48
ega ma olen mõelnud jah, et võin natuke kanaemana näida. samas ei meeldi mulle siiski, et lapsele halvasti öeldakse. leian, et mulle tuleks öelda. ükskord ta isegi ütles talle, et käi @!#$. ma ei kujuta ette, mis saaks, kui ma tema lapsele ütleksin, et kao minema ja käi @!#$. ta on ise ka öelnud, et siis ta minuga enam ei suhtleks. jääb mulje, et tema arvates minu lapsega võib nii käituda, tema lapsega ei tohi. see mind tegelikult häiribki. ja korrale saab kutsuda viisakalt ka. ta on teda kutsunud korrale viisakalt, kui ise heas tujust on. kui halb tuju on, siis on "korrale kutsumisest" asi kaugel.
 
lihsalt 03. august 2010, kl 13.47
Mees on kasimata suuga ja mats, aga sina oled kanaema ikkagi.
 
ahh 04. august 2010, kl 15.54
Ma küll ei laseks oma bf-il lapsele halvasti öelda või sõimata.
Kui on laps on tüütu, mida selles vanuses nad tõesti on, tuleb lapsega tegelemiseks leida aeg teil mõlemal koos. Selle asemel, et külla tulles diivanisse pugeda, sind kaissu haarata ja vedeleda, võiks esimese asjana hoopis natuke lapsega tegeleda. Laps otsib kontakti, sest mees meeldib talle ja tundub talle põnev aga ignoreerimine tekitab vastupidise reaktsiooni ning lõpuks ka armukadeduse. Lugege raamatut, minge sportima, kinno, jalutama. Ja kui on koos tegemised tehtud siis saab laps väga hästi lausest aru: me tahame natuke omavahel olla.
 
ulme 04. august 2010, kl 21.55
Mees ei tule lapsele isa mängima vaid naise juurde. Normaalsest peremudelist võib sellist mehepoolset käitumist nõuda, aga üksikema kas leppigu sellega palju mees pakub või istugu ja vahtigu oma last üksi.
 
M 06. august 2010, kl 10.42
Ei reageeri üle sellise asja puhul! Mees peaks siiski samavõrd arvestama Sinu lapsega, kui Sinuga! Paraku pean mainima, et poegadega emadel on raskem, kui tütardega emadel .... Mees näeb lihtsalt Sinu pojas pidevalt tema isa .... s.t. konkurenti endale ... sellest vahepeal ka selline käitumine! Kes tuleb sellega toime ... kes mitte! Siiski oleks parem see teema teil omavahel väga-väga korralikult lahti rääkida, sest vastasel juhul keerab see teil varem või hiljem omavahelise suhte tuksi!!! :)
 
kuidas võtta 06. august 2010, kl 13.35
Tütre emal võib olla teisi muresid kui mehe suhtumine. Igasugu pedokaid liigub ringi.
 
üksikema 07. august 2010, kl 16.41
ei ole ikka nii, et mees tuleb naise juurde ja naise lapsed ei loe. ma ei räägiks, kui ise ei näeks, kuidas töökaaslane, kes samuti üksikema, on leidnud uue mehe. ma ei ütle, et see mees nüüd hullult "isa" mängib töökaaslase lastega, aga ta ei ütle lastele halvasti ja ei ignoreeri neid. ei ole ju nii raske olla tavaline inimene ja suhtuda su lastesse normaalselt!
asi siis siinmaal, et mees tegi minuga lõpu. asi pidi minus olema, ma ei oska last kasvatada ja asi on ka mu lapses. lõpp siis lõpp, leppisin sellega. kaua võib, onju. aga ei - härra mõni päev võttis ühendust, et igatseb ja kõik räägivad, et ta peaks mu maha jätma, kuna ei saa mu lapsega hakkama ja tema ikka armastab ja tahab uuesti proovida. mina olin loll ja ütlesin, et eks vaatame. samas, kui täna tegin ettepaneku kohvitada ja kuna mul last päeva ajal kuhugile panna ei ole, siis läheks koos ja hiljem me läheme kahekesi kuhugile. ei sobinud talle, et laps on ka. nüüd täiesti vihastasin, see mees muutub mulle vastikuks, aina kritiseerib minu kasvatusmeetodeid jne. ma olen ka varem ühe meesterahvaga suhelnud (laps oli siis kuskil 3ne, hull jonnipunn sel ajal) ja seda meest ei häirinud mu laps üldse. kahjuks ei tekkinud minul tema vastu tundeid, oli vist liiga vara ka, et uut suhet sel ajal alustada.
 
kle 09. august 2010, kl 11.36
Lapsele ikka nii ei öelda,ükskõik mis ka ei oleks.Kui ta juba praegu nii ütleb siis kokku kolides hakkab lapsele kolakaid jagama.Tahad seda?Saada kanni see mees ja kohe kindlasti saada!!
 
Macgyver 09. august 2010, kl 13.53
Arvan et siin leidub nii tonti kui ylekohut aga kumba rohkem?
Mina isana teen sellistes olukordades nii et kysin lapselt,kysin teiselt osapoolelt,teen järelduse ja käitun oma otsusele vastavalt (isegi kui mu otsus pole õigeim ja mõjutatud emotsioonist siiski oleme ju inimesed ja kõik teevad vigu).
Meestel siuke viga et nad pooldavad rahu kui on väsinud (isegi puhkamisest)see on loomuses meil :D.
Sinu kapsaaeda see et pingutad nats yle ja mehele et ta ei tee mööndusi (ka oma veapärast).
Soovitus: kas andesta või jonni edasi ja eks tulevik näitab mis saab, ei saa ju me nii kõigutamatud olla,suhted ongi samas paras võitlus:D
Edu teile sinna ja ehk saate asja korda ikka (laps ju ka hoolib sellist jne...).
 
nii 14. august 2010, kl 20.44
Minu mees tegeleb ja hoiab küll minu last.Kokkusaades läheb ja mängib kõigepealt lapsega,kuna ta on siiski laps ja ei suuda oma emotsioone ja rõõmu tagasi hoida.Vaja on kõigest rääkida jne.Meie oleme suured ja suudame oma tundeid talitseda ja miilutseme ja lobiseme omavahelisi jutte siis kui laps magab v on oma tähelepanu kätte saanud.Pole just kõige meeldivam kui kõik korraga räägivad ja tähelepanu nõuavad.Muidugi juhtub vahest ka nii, aga jah võtke asja rahulikult ja andke lapsele see natukest aega jagada jällenägemisrõõmu.
 
RÕVE! 16. august 2010, kl 18.41
.. kui mingi võõras inimene suhtub halvasti su lapsesse!- ükskõik mil kujul...
 
m&m 17. august 2010, kl 09.59
see mees on lihtsalt mölakas...
juhul kui naisel on lapse (lapsed), siis teise täiskasvanud inimese jaoks eiole võimalik võtta naist eraldi tema lastest....
kui juba täna need asjad sedamoodi viltu keeravad, siis aja möödudes on arvata, et nad üha enam kraavi kalduvad...
ja ema ei tohi/ei või eelistada oma lastele mingit suvalist tolgust- kes küllap su sedakordne sõber vist ikka on- tolgus leiab uue naise, aga sinu lapsel ple teist ema mttekuskilt võtta....
mina sinu asemel saaadaks sellise mehe kaugele ja seda võimalikult kiiresti, elaks oma elu edasi ja küllap satub su teee ristuma ka mõne normaalse inimesega, kes suudab ja oskab aktsepteerida nii sind kui sinu last sinuga kooos!!!
lapsed väärivad parimat ja vanemate esmane ülesanne on oma elu selmoel korraldada, et lapsed selle tõesti saaksid...
lapseea turvatunne on see, mis kannab läbi elu , on aluseks normaalsele tasakaalus läbisaamisele nii enese kui kogu maailmaga...
edu ja õnne sulle ja su lapsele!!! teile koos!
 
üksikema pojaga 17. august 2010, kl 15.21
Mina lõpetaks sellise mehega suhted. Mul on lapse ajal olnud paar pikemat suhet ja kui mees ei aktsepteeriks minu last ehk siis mind koos lapsega, siis suhtel tulevikku ei ole! Lapsed võivad jah tüütud olla, endalgi teinekord väsimus, aga laps on laps. Kui mees tahab ainult oma last ja sind kui naist, siis pole ta sinu närve ega aega väärt! Enne üksi oma toreda lapsega kui koos sellise mehega, kes minu last sellisena nagu ta on omaks ei suuda võtta. Sellises olukorras mööndusi teha ei saa, sest ajapikku see mitte ei parane, vaid hakkab sind järjest rohkem häirima.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!