Peetri emal oli sünnipäev ja nad Triinuga olid muidugi oodatud, kingituski oli ostetud, aga Triinu näost oli näha, et ta ei tahaks minna.
„Sa oled alati emaga hästi läbi saanud, mis nüüd?“, püüdis Peeter asjale pihta saada.
„Midagi pole – nüüd“, vastas Triin.
„Pane siis kleit selga ja let’s go!“ ütles Peeter Triinule käsi ümber pannes ja silma vaadates naerusui.
„Oh, jumal, las ma jään koju, mine sina, nad ju ootavad“, üritas Triinu normaalselt vastata.
„Mida? Mis sul viga on? Tee suu lahti ja räägi ära, mis juhtus.“ Peeter istus tugitooli ja tõsines.
„Rääkida pole midagi, sinu sugulased on liiga head, ülihead ... ja ma ei suuda lihtsalt enam“, surus Triin aeglaselt sõnu suust välja.
„Räägi!“ Ehk õnnestub naine lukust lahti muukida, Peeter hakkas taipama, milles võis küsimus olla.
Varsti saab aasta nende vastsündinud lapse surmast ning Triinu kivistumine oli viimase aja muutus, alguses oli lein mõlemal, kuid et naisel on see raskem ja sügavam seda Peeter mõistis. Kõik lähedased on olnud toeks, ema on pidevalt Triinuga tegelenud, Peetri õe pere koos lastega pole Triinut hüljanud, vaid on ikka Triinu kaasa kutsunud kõikjale, aga naine on aina vaikivam ja tõrjuvam.
Vahel on Peetril tahtmine peale tööd sõpradega koos olla ja mitte minna koju, sest nad on ju noored veel, võivad uue lapse saada, kõik on öelnud, et Triin peaks psühholoogi juures käima, kui see aina süveneb ja elu elamata jääb. Triin oli oma emal ainuke laps, Triinu magistrantuuri ajal sai ema õnnetult surma, nüüd juba 4 aastat tagasi on ta võetud Peetri ema-isa ja õe perekonna liikmeks täiesti loomulikult ja südamlikult. Millest selline praegune käitumine, Peeter ei mõista, kõik on pingutanud Triinu nimel, aga ...
Jõuga hoiab Peeter oma mõtteid hammaste taga, ta helistab emale ja ütleb, et neil läheb veidi aega, varsti tulevad.
Triin on vajunud diivaninurka ja vahib üksisilmi oma sõrmi.
Peeter on ootel.
Triin vaikib.