Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
la-femme 04. veebruar 2011, kl 22.45
Ma olen nüüd tallinlane! Ei, ärge arvake, et vahetasin elukohta. Elan endiselt Lõuna-Eestis.
Hiljuti potsatas mu postkasti kiri. Edgarilt.
See algas sõnadega:

Hea tallinlane,
käisin hiljuti Soomes ja nägin oma silmaga, kui pungil on laevad Eesti inimestest. Enamik neist ei sõida aga ostu- ega puhkusereisile. Inimesed käivad laevaga Soomes tööl, sest kodumaa neid enam ei vaja.
...........................................................................................................................
Edasi räägiti sellest, mis Tallinn vaatamata valitsuse poolt läbi viidud karistuskärbetele oma inimeste heaks teinud on ja kui traagiline on elu terves Eestis.

Kiri lõpeb sõnadega:
Hea tallinlane! Aitab tööpuudusest! Aitab valitsuse genereeritud hinnatõusudest! Aitab väljarändest!
Aita Keskerakonda üks kord ja Keskerakond aitab Sind ja tervet Eestit järgmised neli aastat!
.............................................................................................................................
Ma ei saa nüüd hästi aru, miks saadeti mulle kiri pöördumisega minu kui tallinlase poole?
Keskerakond loodab vist ainult tallinlaste häälte abil kogu riigis võimule tulla.
Kui terves Eestis on elu traagiline, aga Tallinnas mitte, kelle maal asub siis meie pealinn?


Iseenesest ei ole mul midagi selle vastu, et mind kui Eesti kodanikku valgustatakse pealinnas toimuvast.
Kuid mis tallinlane ma olen? On meil siis riik, mille nimi on Tallinn?
Kui kiri saadeti laiali üle maa, siis võinuks ju lihtsalt kasutada pöördumist: hea Eesti inimene....
 
Rexx 04. veebruar 2011, kl 23.04
Tallinn on "riik" riigis.
 
Hulkurkass 04. veebruar 2011, kl 23.18
hiina legendi järgi kutsusid jumalad kõik loomad jõekaldale kokku ja neile tehti ülesandeks teisele kaldale jõuda.
kass kartis ujuda, härg oli mures oma viletsa silmanägemise pärast aga kalkuleeriv ja kaval rott tegi ettepaneku jõgi ületada kolmekesi, nemad kassiga kahekesi härja turjal teed juhatamas.
töökale ja visale härjale polnud väike lisakoorem mingi takistus kuid keset jõge hiilis reetlik rott kassi selja taha ja tõukas ta jõkke.
härg ületaski jõe esimesena ent rott hüppas kiiresti härja turjalt maha ja jõudis niiviisi esimesena teisele kaldale.
12-aastane tsükkel algabki rott, härg,tiiger, jänes, draakon, madu, hobune, lammas(kits), ahv, kukk, koer, siga(metssiga)
kassike jäi kalendrist välja ja ta vandus rotile igavest kättemaksu ja vihavaenu.
-----11-11-11
vietnami kalendris on tõepoolest jänese asemel kass:))
------------------------------
 
-frukt- 05. veebruar 2011, kl 08.44
pidevalt rõhutatakse, et ainult inimesed tahavad üksteisele käkki keerata.
nüüd tuleb välja, et loomad on samasugused.
kelle eeskuju me siis üldse järgima peaks?
alissandra 05. veebruar 2011, kl 09.01
Mind pani sama asi hämmastuma, et mu poole pöörduti kui tallinlase poole. A mul neist Savisaare kirjadest täitsa ükstaskõik, need lendavad nagunii prügikasti. Kunagi sai üks vahva postkaart saadetud nalja viluks tuttavatele, sealt neile ka mu aadress sisse jäi. Nüüd pommitavad oma propagandaga. Mulle see aga ei mõju sugugi, kesikud ei suuda ikak kõigile ajuloputust teha.
la-femme 05. veebruar 2011, kl 09.41
Ma ei ole ka seda kirjasaatjat blokeerinud, sest nalja peab ju vahel harva saama!:)

Muide, Alissa, sinu kodukoha nimi on viimasel ajal kõlama hakanud ühe teie tõusva tähe tõttu.....:))))
la-femme 05. veebruar 2011, kl 09.58
Kuidas teised loomad üle jõe said, sellest ajalugu vaikib?
Koer on kõva ujuja, temal kindlasti probleeme polnud. Võttis ehk ahvigi turjale.
Ma imestan, et ta eelviimasel kohal on, kuigi võinuks esimene olla!
Kukk läks muidugi lennates ja oleks samuti esikoha kandidaat pidanud olema.
Paistab, et tiigergi vett ei karda.
Hobune sai ka kindlasti hakkama, aitas ehk jänesegi üle.
Küsitav on, kuidas lammas üle pääses.
Draakon ja madu kui kavalad loomad klammerdusid kindlasti hobuse jalgade külge.
Siga püherdab küll meelsasti porilombis, aga et ta kuigi hea ujuja oleks, seda ma ei usu ja sellepärast ta viimaseks jäigi.
alissandra 05. veebruar 2011, kl 11.09
Mina küll ei tea, et meil tõusvat tähte oleks, aga naabervallas on küll.
la-femme 05. veebruar 2011, kl 12.48
Kas sa siis V-M vallas ei elagi? Mulle on selline mulje jäänud, et elad.
alissandra 05. veebruar 2011, kl 15.20
A, aga siis ma ei tea, mis tähest jutt käib.:)))
la-femme 05. veebruar 2011, kl 16.07
Nojah, täht ( 24) on nii kõrgele tõusnud juba, et on kodumulla jalgelt pühkinud.
Räägitakse, et kandideerib riigikokku.



Toimetatud 2 kord(a). Viimati la-femme 05.02.2011 16.18.
alissandra 05. veebruar 2011, kl 16.20
Küll salatseb.:P
alissandra 05. veebruar 2011, kl 16.33
S.K või? See Savisaare sabarakk?
alissandra 05. veebruar 2011, kl 16.35
Mina teda küll mingiks täheks ei pea.
la-femme 05. veebruar 2011, kl 17.04
Tema jah! Keegi teie kandist isegi kirjutas, et on tõusev täht. Ju siis mõni ikka teda selleks peab!
la-femme 05. veebruar 2011, kl 17.19
Selle peale üks JOKK lugu ka!
Pöördume tagasi loomariiki ja me näeme, et seal ei keerata ainult käkki üksteisele, vaid varastatakse ja valetatakse veel ka!


Kärbes ja ämblik

Kui Taeva Isa oli ilma valmis teind, ei olnud tuld maa peal. Põrgus oli tuld küll. Vanaisa kutsus kõik loomad kokku ja ütles:
"Kes läheb toob põrgust maa peale tuld, see saab eluajaks prii lobi."
Ämblik lubas minna ja ütles: "Mul on köis, ma lasen sellega enese alla."

Ämblik läkski alla. Läks kaks ööd ja päeva, enne kui ta põrgusse jõudis. Võttis sealt tuletuki ja hakkas tagasi tulema.
Kui maa peale jõudis, oli väsind ja heitis puhkama. Pani tuletuki enese kõrva maha ja jäi magama. Kärbes nägi, et ämblik magab, tuletukk kõrval, võttis ruttu tuletuki ja viis vana Jumala juure. See ütles:"Sa oled tubli. Nüüd võid priipärast igaühe söömalaua pealt süüa."

Kui ämblik üles ärkas, nägi ta, et tuletukk oli kadund. Ta küsis iga vastutuleja käest, kas keegi on näind, kes tule ära viis.
Vastutulejad ütlesid:"Kärbes tuli tuletukiga."
Ämblik läks Vanaisa juure rääkima, et tema põrgust tule ära tõi, aga mitte kärbes.
Vanaisa küsis tunnistajaid, kes on näind, et ämblik tulega tuli. Keegi ei olnd näind. Seda oli küll nähtud, et kärbes tuletukiga vastu tuli.
Ei ämblik saand selgeks teha, et tema tuletooja oli. Kärbsele jäi õigus.

Sestsaadik vihkab ämblik kärbseid, teeb igasse kohta võrkusid kärbeste püüdmiseks. Kui kätte saab, piinab neid veel takkaotsast sööma hakates.
alissandra 05. veebruar 2011, kl 18.37
Kättemaks on magus.:)))
 
Rexx 05. veebruar 2011, kl 22.52
nii juhtubki, et magad oma tähetunni maha ja keegi teine särab sinu asemel:)))
la-femme 05. veebruar 2011, kl 23.08
Tähetund

Kas tead, mis heldemaks teeb tasapisi?
Miks julm ei olda iial juhtumisi?
Miks lillekiivrid roostega ei kattu?
Miks elu tähetund on kordumatu?
Miks tulukene tuisuvööde kestel
ei kustund, ei kustu inimestel?

Betti Alver

Kas tead, küsitakse? Ei tea!
 
Rexx 05. veebruar 2011, kl 23.12
elu tähetund ongi sellepärast "tähetund", et on kordumatu tipphetk...
 
Rexx 05. veebruar 2011, kl 23.13
arvan, et Betti Alver teadis nendele küsimustele vastuseid ja eeldas, et seda teavad ka need lugejad, kes on temaga ühel lainel.
la-femme 05. veebruar 2011, kl 23.15
Sina, Rex, oled siin üksinda õhtust ülevaatust tegemas nagu tavaliselt!:)))
Näed, tulin sulle seltsiks!:)
 
Rexx 05. veebruar 2011, kl 23.18
tore, et tulid, seltskonna üle vaid hea meel!
la-femme 05. veebruar 2011, kl 23.29
Miks sa siis ära läksid?
 
Rexx 05. veebruar 2011, kl 23.37
aga ma ei läinud ju ära:)
la-femme 05. veebruar 2011, kl 23.49
Min jälle läksin, sest arvasin, et sina ka läksid!:)))
la-femme 05. veebruar 2011, kl 23.50
....ei hakka selle ühe puuduva a pärast toimetama.
 
Rexx 05. veebruar 2011, kl 23.52
la-femme, kust sa küll kõik need jutud, muistendid ja muu taolise võtad, mida meile siin lugeda annad? kirjandusõpetaja?
la-femme 06. veebruar 2011, kl 00.00
Kes otsib, see leiab!:))))
 
Rexx 06. veebruar 2011, kl 00.01
ilmselt tead, kust otsida.:)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!