Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
la-femme 06. veebruar 2011, kl 00.04
Natuke ikka, ega päris huupi ka ei leia.
 
Rexx 06. veebruar 2011, kl 00.06
just-just, seda ma räägingi, et sul pole vaja huupi otsida - algteadmised olemas.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Rexx 06.02.2011 00.07.
la-femme 06. veebruar 2011, kl 00.08
Ma vaatan, et 4 teemat kahe peale korraga käes, on just paras:))))
 
Rexx 06. veebruar 2011, kl 00.10
hea laiutada ja pikutada:DDDD
la-femme 06. veebruar 2011, kl 00.12
Just! Vahepeal saab võimelda ka!:)))
la-femme 06. veebruar 2011, kl 00.28
Teen ettepaneku magama minna!
Head ööd!:)
la-femme 07. veebruar 2011, kl 19.27
Säutsuvad:
twitter.com/ArtoAas
•• Jaan Toots lubab elektriaktsiisi arvel langetada elektri hinda 20%. Võimas. Aktsiis ise moodustab alla 5% elektri lõpphinnast. Kuidas siis?

twitter.com/Rass_est
•• @ArtoAas Lihtne. Kõigepealt tuleb aktsiisi tõsta 15 protsendipunkti.


Blogivad:
elviina.blogspot.com
•• Koerte Facebook. Loetakse ninaga ja kirjutatakse jalga tõstes ;)

lambiblogi.blogspot.com
•• Pin-up-girl
Vana naine on poes ja hakkab kassas kaardiga maksma. Käed värisevad, silmanägemine on kehv ja nupud liiga väiksed. Palub müüjalt abi. Müüja sisestab kaardi ja tahab koodi teada.
Müüja: „Öelge siis PIN kah.”
Vana naine: „PIN.”
(tõestisündinud lugu)

EPL



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 07.02.2011 19.27.
la-femme 10. veebruar 2011, kl 21.07
Unemati, Unemati, Unemati, Unemati,
Unemati, Unemati, Unemati, Unemati

Muuda pehmemaks mu ase,
Unemati näita taset
Anna mulle ilus uni
ja et oleks hommikuni

Unemati, Unemati, Unemati, Unemati,
Unemati, Unemati, Unemati, Unemati,
Unemati, Unemati, Unemati, Unemati,
Unemati.... Unemati..... Unemati.........Unemati.............



la-femme 10. veebruar 2011, kl 21.27
Lõpuks ometi on selgunud, millega on tegemist, et unetud õhtuti üldse enam suhelda ei taha . See on selle hooaja trendihaigus – narkolepsia ehk tukastustõbi.
Enamasti tekib see umbses ruumis, inspireerivate teemade puuduse ja magamata ööde tõttu.

Kas see on haigus, mille pärast peaks muretsema? Eks ikka.
Samas on tõvest võimalik edukalt jagu saada - tuleb ainult korralikult ruume tuulutada, piisavalt inspireerivaid teemasid algatada ja öösel ennast hästi välja magada!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 10.02.2011 21.30.
 
Rexx 10. veebruar 2011, kl 21.43
kas sõnamaraton on jõudnud nüüd unemaale?:)
la-femme 10. veebruar 2011, kl 21.46
Täpselt! Aga maraton läheb muidugi edasi, lõppu ei paista veel kusagilt!:)))
Miks sina ei maga?:)
 
Rexx 10. veebruar 2011, kl 21.50
minu uneaeg pole veel käes. ja une-mati jäi ise kah magama, pole seda uneliivatoojat.
 
Rexx 10. veebruar 2011, kl 21.57
ja kuidas sina, la femme, narkolepsiast pääsesid?:))
alissandra 10. veebruar 2011, kl 21.58
Isegi mina täna veel ei maga, kuigi kipun juba üheksa paiku, nagu pensionärile kohane, ära kukkuma.:))
 
Rexx 10. veebruar 2011, kl 22.02
nii noor pensionär? endine balleriin või stjuuardess?:)))
alissandra 10. veebruar 2011, kl 22.07
Ei ühte ega teist.:)
la-femme 10. veebruar 2011, kl 22.14
Rexx Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ja kuidas sina, la femme, narkolepsiast pääsesid?:

Ma tuulutan korralikult ruume, magan öösel hästi ja vahel kirjutan mõne jutukese.:)))
Praegu vaatan Kättemaksukontorit. Hetkel on reklaamipaus.
 
unele jah 11. veebruar 2011, kl 00.00
Unemees, Unemees
kas Sa tuled ikka veel
uinutad mu unele
musi annad põsele
pai teed pikal' patsile
teki peale paned veel
ja siis saadad oma teed
Unemaale, kuhu veel?


Ei pretendeeri Unematile. Mul oma Unemees...:))))
la-femme 11. veebruar 2011, kl 20.20
Nii armas! Ütleksin isegi, et lausa unele innustav luuletus.:)))

Eriti kena on järellause. Mul on tõsiselt hea meel, et ei tuldud ära võtma seda, millest meil on endilgi nappus - olgu need siis Unematid või lihtsalt Matid!:)))
 
hulkur 11. veebruar 2011, kl 20.34
la-femme
ära eestimaa maratoni ära lõpeta, tore oli!
la-femme 11. veebruar 2011, kl 20.44
Tänan!:))
Kuhu sa järgmisena tahaksid minna?
 
hulkur 11. veebruar 2011, kl 20.52
...hea küsimus. mina reisiks ilmselt igale poole. saared?
la-femme 11. veebruar 2011, kl 21.25
Saab tehtud, hulkur!
Maraton võtab suuna Hiiumaa poole. Jäätee küll veel ametlikult avatud pole, aga lähme siis omal vastutusel.:))


Hiidlaste kuldkala.

Kord olnud ühed mehed laevaga merel. Sõitnud sinna ja tänna, aga maale ei saanud. Viimaks annud mehed tõotuse: kui korra maale saame, ehitame sinna randa kabeli Jumalale ärapäästmise eest tänuks.

Palju aega läinud meestel merel eksides mööda. Siis näinud mehed kaugel musta viiru. Sõitnud sinna, leidnud suureks rõõmuks sealt maa eest.
See olnud Hiiu saar. Mehed tulnud Hiiu saarele ja hakanud tõotust mööda kabelit ehitama.

Olnud kabel valmis, läinud mehed jälle oma teed. Kabeli väljapool müüri sees inimese pea kõrgusel ulatanud üks kivi serv tüki maad välja. Selle kivi serva pääle asunud üks kuldkala.
Hiiu kalamehed läinud merele minnes kabelist mööda, näinud kuldkala. Pärast hakanud teist iga päev vaatamas käima. Kala olnud iga päev isepidi.

Viimaks saadud aru: sääl pool küljes olnud kõige suurem kala saak, kuhu poole kuldkala nina pööranud. Kalamehed hakanud iga õhtu merele minnes vaatamas käima, kuhu kuldkala nina pööranud. Sinna poole läinud ikka kalale. Kes mujale läinud, ei saanud midagi.
Viimaks ei läinud keegi enam teisale püüdma.

Sest saadik hakatud seda randa Kalaninaks hüüdma.

Aega mööda hakkanud kabel lagunema. Müürid seisnud ometi veel püsti ja kala näidanud meestele alati, kuhu minna. Viimaks langenud müürid maha. Ühtlasi kadunud kuldkala.
Kalaga kadunud ka Hiidlaste kalaõnn. Sagedaste püüdnud ööd läbi, ilma et kala poegagi oleksid saanud. Kahju kuldkala järele läinud ikka suuremaks. Kalamehed pidanud nõuu kabelit uuesti ehitada, et seega kuldkala tagasi saaksid.

Hakanudki ehitama. Uus kabel saanud just vana kabeli asemele. Materjali puuduse pärast saanud see aga hulga pisem.
Kabeli müürist jäetud serv välja. Aga asjata oodatud sinna kuldkala. Kala ei tulnud enam tagasi.

Viimaks lasknud kalamehed kabeli müüri pääle kala kuju maalida. Käinud merele minnes seda vaatamas. Kuju aga ei annud kalameestele mingisugust kalaõnne.

Kabel seisvat täna päevani alles ja Hiidlased pidavat sääl isekeskis tähtpäevadel jutlust.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 11.02.2011 21.27.
 
hulkur 11. veebruar 2011, kl 21.43
kalanina ei tea, küll aga kalana ´t.
ma lihtsalt armastan hiiumaad, se mo nörk koht.
la-femme 11. veebruar 2011, kl 21.55
Rahvasuus kohanimed ikka muganduvad. Küllap see Kalana oli algselt Kalanina.
Mulle on ta tuttav Tiit Kervese koostatud ristsõnadest.
 
hulkur 11. veebruar 2011, kl 22.47
kahju, et kerves oma isikliku väljaandega lõpparve tegi. hea asi oli.
hiiumaa on selline kadakane ja kena koht, kõpu tuletorn, rebase jooksurada, põldmarjad ja kuivatatud lest.
la-femme 12. veebruar 2011, kl 11.02
Mul oli samuti kahju, kui Taip lõpetas. Kuid see oli tingitud majandusraskustest, millele koostaja juba varem vihjas.

Hiiumaa.....kadakane ja kena koht. Absoluutselt nõus!
Peale kadakate on seal ka kaunid männitukad nagu tõelised parkmetsad. Ja Luidja liivarand....

Tagasi tulles kuldkalakese juurde, otsisin ma vastust sellele, miks ta ei ilmunud hiidlaste endi ehitatud kabeliservale. Vaevalt teda solvas see, et hoone oli hulga pisem. Ehitati ju ikka vastavalt võimalustele. Põhjus on arvatavasti selles, et hiidlased ehitasid selle omakasu silmas pidades, võõrad aga kiituseks Jumalale pääsemise eest, kes omakorda tänas neid sellega sõnapidamise eest.

Kui Rein ja Jaak kord Peipsil surmaga silmitsi seisid, lubas üks neist pääsemise korral kirikule kroonlühtri kinkida, teine aga mitte iial enam oma naist peksta, iial linaleisikasse vett raputada, et kaupmeest petta, iial naabri heinamaal öösi hobust sööta, iial kirikus jutluse ajal tukkuda - vaata aga vaata, see narkolepsia nii vana haigus juba! - iial magasiaida teradesse aganaid panna, ei iial midagi niisugust enam.
Kuid mis nemad tegid?
Lühter on lühter, mõtleb Rein ja kingib kirikule väikse küünlajala ( midagi siiski!).
Kui Jaak nädala pärast kaupmehele linu ära viima läheb, siputab ta neile pisut vett peale - maksud on suured, kaupmehel see üks-kaks rubla rohkem või vähem.
Ehk ta natuke oma sõna ka pidas ja vähemalt naist enam ei peksnud, loodan ma!

Arvan, et kui nad järgmisel korral jälle merehätta oleksid sattunud, siis nad enam poleks pääsenud. Kuid küllap nad täitmata lubadustele mõeldes ei läinudki selliste ohtlike oludega järvele, kus nad elu kaotada oleks võinud.
 
-frukt- 12. veebruar 2011, kl 14.46
mul tekkis selline uitmõte, et kuidas on võimalik järvel merehätta jääda?

järvehäda oleks nagu loogilisem:D

Hiiumaaga seoses meenub mulle kui palju oli seal mereääres metsmaasikaid! me muudkui sõime ja sõime ja sõime ja oleks äärepealt praamist maha jäänud.
ma ei mäleta, et kusagil mujal niipalju maasikaid oleks näinud!
la-femme 12. veebruar 2011, kl 15.17
Mul tekkis selline uitmõte, et kuidas on võimalik mere ääres metsmaasikaid süüa?

Meremaasikad oleks nagu loogilisem:D
alissandra 12. veebruar 2011, kl 17.10
Nooh, mere ääres võib ju metsa ka olla.:))
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!