Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
VagrantCat 18. august 2011, kl 22.36
pffff, siit moraal, kontrolli alati üle, mida a r v a d teadvat........ja ma olin NII kindel(ilmselt oli vees midagi...mis muud vabandust saab mul olla)
ok, fiat ikkagi õige.
------------------------------------
(ahastavalt, a mitte eriti) diibi käest saab küsida veel ainult ühe küsimuse
"Mis mul taskus on?"
---------------------------------ja suundub sirgeselgselt hiina keele kursustele:P
diip 18. august 2011, kl 22.39
Tasku sisu on taskus. No ausõna, kas seda on siis raske arvata.
la-femme 18. august 2011, kl 22.54
Asjade äraarvamisest


Kõrgel Himaalaja mägedes elas vana mees, kes oli laialt tuntud oma suure tarkuse poolest. Aeg-ajalt tuli ta alla mäejalamil olevasse külakesse inimeste meelt lahutama, hämmastades neid oma oskusega ära arvata, mis on nende mõtetes, taskutes või karpides. Tundus, et polnud olemas küsimust, millele ta ei oleks osanud vastata.

Külas elas keegi poiss, kes küsitles tarka meest mõnikord ainult selleks, et proovida tõestada - tema vastus on vale. Tal ei olnud kunagi edu, kuid ühel päeval tuli talle enda arvates hea mõte. Ta hoiab käes väikest lindu ja peidab selle selja taha.
Tark ütleb muidugi kohe ära, et seal on lind.
Siis küsib ta targalt mehelt, kas lind tema käes on elus või surnud.
Kui tark mees ütleb, et lind on elus, kägistab poiss linnu surnuks, et tõestada - tark eksib. Kui aga mees ütleb, et lind on surnud, laseb poiss linnul ära lennata, tõestades seega, et vastus ei ole õige. Nii pidi mõlemal juhul targa vastus olema vale. Poiss arvas, et käes on tema kord särada!

Kui tark mees järgmine kord mägedest alla külla tuli, püüdis poiss kiiresti väikese linnu kinni ja läks tema juurde.
"Tark mees, tark mees, ütle, mis see on, mis on minu käes?"
"See on üks lind," vastas tark.
"On ta elus või surnud?"
Vana mees oli vait. Poiss küsis uuesti: "Tark mees, minu käes on lind. Kas see on elus või surnud?"
Ikka veel ei öelnud tark mees midagi.
Poiss küsis kolmandat korda: "Tark, minu käes on lind. Kas see on elus või surnud?"
Tark mees vaatas mõtlikul pilgul pikalt poisi otsa ja ütles: "See on nii, kuidas sina selle valid!”
Poiss oli vastusest jahmunud ja rohkem ei pannud ta tarka meest enam kunagi proovile.


Diip ilmselt nii kergesti ei pääse - arvatavasti tuleb tal veel palju asju ära arvata.:)))
la-femme 18. august 2011, kl 22.59
Heureka!:)))
Nüüd tuleb sul ära arvata, millega Rex tegeleb, et ta kadunud on!
Kõigi teistega said hakkama!:)
 
zorro 18. august 2011, kl 23.54
Magusasti maitses naps
Kaua tõrkus tütarlaps
Pähe kopsas kasehalg
Õrnalt laiali läks jalg.

Fiat tähendab- Fabbrica Italiana Automobili Torino ehk Torinos asuv Itaalia autode vabrik ning valguse ja moosesega pole siin miskit pistmist.
 
z 19. august 2011, kl 07.09
la-femme Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nüüd tuleb sul ära arvata, millega
> Rex tegeleb, et ta kadunud on!

ei tea, ta pole oma hobidest midagi rääkinud (või ma pole peale juhtunud). nime järgi arvates, võibolla ajab kasse puu otsa:p

või et tõrkuvale tütarlapsele haluga piku pead? ei ole ilus:( lootsin ikka mõistlikku salmi kokku saada.
 
VagrantCat 19. august 2011, kl 11.53
(puuotsast)hommik imeline! kassikest kiusame, jah?
vilistab ja küsib:
--------------------------------------------
mutt-hunt-pull
pool-king-loom
loss-link-tool
pall-male-punt
keel-lake-hind
moor-mood-pang
leek-arm-lust
mark-pass-pant...............??????? mis värk on nende kolmikutega?
-------------------------------
kas Rexx mitte puhkusel ei ole?
 
z 19. august 2011, kl 20.47
no ei saa pihta, mis värk on kolmikutega. võibolla tuleb sõnad mingis suunas ära tõlkida.
 
-frukt- 19. august 2011, kl 21.03
lugesin neid sõnu vasakult paremale, paremalt vasakule.
ülevalt alla ja alt üles.
isegi diagonaalis oleks tahtnud kui oleks saanud...

ainus järeldus, et tegu pole ühemunakolmikutega.
 
z 19. august 2011, kl 21.52
tark mees oleks pidanud poisil tagumiku kuumaks kütma. või linde ahistama!
la-femme 19. august 2011, kl 22.11
Arvan, et Rex külastas Eestimaa kauneid paiku ja kui ta ükskord siin nurgas tagasi on, siis jutustab meile oma reisimuljetest.
Kindlasti ei saada ta meid ....................... trip.ee leheküljele, et lugege sealt!:)))


Kui juba diip kolmikutest jagu ei saanud, siis minul pole ju üldse mõtet pead vaevama hakata!
Ootame vihjeid.
 
VagrantCat 19. august 2011, kl 22.20
no kuidas ma teile vihjan? võimalikult kiuslikult:)
kolmekaupa pundis.....segaduse tekitamiseks.
hea näeb välja ja juhib mõtted mujale.........samahästi võiks nad riburada reas olla või paarikaupa....
võtmeks võiks olla Hell Hunt, näiteks.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati VagrantCat 19.08.2011 22.48.
 
R 19. august 2011, kl 23.46
Zero mainis
Nutidele uus teema
Päevitunud La Femme tuli japaugutas pika teksti, mis oligi Sõnamaratoni algus
Praeguseks
 
flame 20. august 2011, kl 00.01
Mis päevitunud! Päevitus on matsiplikade tunnusmärk, minu nahk on valge nagu luigel!
 
mj 20. august 2011, kl 01.17
sõnakolmikud- scrabble?
alissandra 20. august 2011, kl 10.16
Kas poleks targem juba uut teemat teha, kui seda mammutit siin venitada ja venitada?
la-femme 20. august 2011, kl 10.29
Aga palun!:) Igaüks võib uue teema teha.
Ja palju põnevama!
Mitte kellelgi pole kohustust seda siin venitada ja venitada.

Kuna minul uues teemas midagi targemat nagunii öelda pole, siis olen oma juttudega siin edasi.
alissandra 20. august 2011, kl 10.37
Noh, need jutud on ju head, aga nagu keegi ütles, ei leia neid enam hiljem üles, kui tuleb tahtmine leida.:)
Ma tahaks näha inimest, kes selle teema algusest lõpuni läbi viitsiks lugeda.
 
noh 20. august 2011, kl 12.18
aga miks peaks uuesti läbi lugema.....see on nagu järjejutt...üle ei pea lugema....kui just eriline tahtmine on, siis muidugi:P
panter 20. august 2011, kl 12.27
Arvan, et kes soovib, see loeb. Teist samalaadset teemat pole tõesti mõtet teha.
 
-frukt- 20. august 2011, kl 16.08
mina jään ikkagi oma arvamuse juurde, et la femme võiks uusi teemasid juurde teha.
ma ei pea silmas, et tuleks sõnamaraton vol2!
ikka igale õpetlikule loole oma pealkiri...
ei saa muidugi eitada, et siin käib tema "seljas liulaskmine". kõik tunnevad end siin mugavalt, no miks peaks keegi hakkama uut teemat välja mõtlema?:D mul endal on ka kõik ideed otsas:(
nii ma siin tolgendangi:(((
 
-frukt- 20. august 2011, kl 16.12
Hell Hunt on vist mingi söögikoht?
kas siia on peidetud pealinna restoranide nimekiri?
 
Rexx 21. august 2011, kl 10.16
sõnamaraton on juba nii kaugele läinud, et tõesti vahepealset annab ikka lugeda, et teile järele jõuda.:)

kena pühapäevahommikut kah teile kõigile!
 
-frukt- 21. august 2011, kl 17.27
maailmarändur ka tagasi:)

loodetavasti jõuad ikka end kõigega kurssi viia, mis siin toimunud on.
lühidalt võiks öelda, et oleme ikka tasa ja targu paigal tammunud:D
 
z 21. august 2011, kl 17.52
kui scrabble, siis peaks vist rohkem tähti olema.

kuidas kontsert meeldis? mulle meeldisid kõned kõige rohkem:)
la-femme 21. august 2011, kl 20.04
Kontsert ei meeldinud üldse, sest Vabaduse Laulikuid ja laule, millega endid vabaks laulsime, ju ei olnud. Kahju!

Presidendi kõne jäi kuulmata, aga Tallinna meeri oma meeldis väga. Lühike asjalik ja ei mingit eneseupitamist!
diip 21. august 2011, kl 20.21
Mulle meeldis Ott Ilvese kõne kõige rohkem. Ehkki ta oli väga elevil ja vehkis kogu aeg kätega:) Ainus, mida ma ei mõista, kuidas kõik ennast nii tohutult vabana tunnevad. Kas see pole veidi sinisilmne?
la-femme 21. august 2011, kl 20.34
Noh, R ja teised, kes pikki lugusid lugeda ei viitsi - see on teile!.)))

Kullasära

Elas kord mees, kes armastas üle kõige maailmas kulda.
Miski muu maailmas ei erutanud teda rohkem kui kulla sära.
Ühel päeval juveelipoest möödudes nägi ta läbi akna ostja käes kullakangi.
Ta tormas sisse, haaras selle enda kätte ja jooksis kiiresti minema.
Kuid ta püüti kohe kinni.

"Miks sa hakkasid varastama nii paljude inimeste nähes?" küsis kohtunik imestades.
"Teie kõrgeausus," vastas mees "kui ma nägin kulda, siis muutis selle sära mu pimedaks ja ma ei näinud üldse inimesi enda ümber.

Hiina muistend



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 21.08.2011 20.35.
 
z 23. august 2011, kl 19.12
kuhu kadus vagranto? võiks pakkumist kommenteerida.

uus kujundus siin, vajab harjumist. muutusi on veel tulemas, sest märk „beta” ei ole päisest kadunud.
 
z 24. august 2011, kl 17.35
esitan ka nipiga küsimuse: mis kell lõpeb aasta?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!